Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ-ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΑΠΟΤΥΧ ΕΞΩΣ


Recommended Posts

Hello Kitty έγραψε:

toma se eyxaristo poly !! kai soy eyxomai ta kalytera sthn zoh soy. Soy stelno to mail moy (kytoyla@yahoo.gr) an thes steile moy kai to diko soy na ta leme kai ektos forum. moy edoses koyragio na proxorhso ...!!!!:) :) :)

Σου εστειλα pm!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια ψιλομπερδευτηκα λιγο με το θεμα και ειμαι και σκραπασ απο ιατρικα θεματα αλλα ειπα να σασ γραψω την ιστορια τησ νυφησ μου χωρισ να μπω σε λεπτομερειεσ τισ οποιεσ δεν κατεχω καλα,αν θελετε καποια επιπλεον διευκρινηση θα την ρωτησω να σασ πω..... :dry:

λοιπον η νυφη μου ειχε δυο αποτυχημενεσ εξωσωματικεσ και αποφασισε την τριτη να την κανει στον παντο μετα απο καποιεσ επισκεψεισ εκανε και λαπαροσκοπηση και τελικα ειναι εγκυοσ σε διδυμα, ειναι στον 7ο μηνα και ολα μεχρι στιγμησ φτου φτου πηγαινουν καταπληκτικα

σορι που δεν μπορω να πω σε λεπτομεριεσ καλη συνεχεια κοριτσακια και με υπομονη και επιμονη γρηγορα να αποκτησετε μπεμπε ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η λαπαροσκόπηση είναι τελικά απλό..θέμα. Την προηγούμενη μέρα της επέμβασης σου δίνει καθαρτικό για προετοιμασία. Την επόμενη πηγαίνεις το πρωϊ και κάνεις προεγχειρητικό έλεγχο (αίμα, καρδιογράφημα, ιστορικό) Μετά φοράς ένα σέξι ρομπάκι (!)και σε πάνε στο χειρουργείο. Εκεί βάζεις το σκουφάκι στα μαλλιά και ξαπλώνεις σε ένα κρεβάτι περίπου σαν κι αυτό που κάνεις τη γυναικολογική εξέταση. Σου βάζουνε τον ορό και μέχρι να τρομοκρατηθείς,..σε έχει πάρει ο ύπνος!!! Νιώθεις σαν να έχει περάσει ένα κλάσμα του δευτερολέπτου (εγώ νόμισα πως δεν μου την κάνανε την επέμβαση!)Μετά για λίγο στην ανάνηψη, και μετά στο δωμάτιό σου. Δεν πονάει τίποτα (εγώ είχα μια ενόχληση και πήρα ένα παυσίπονο και μετά τίποτα)Ορός για περίπου μια ημέρα και καθετήρας.Την επόμενη ημέρα βγαίνεις. Σκυφτή, αλλά περπατώντας. Δεν πονάνε ούτε οι τομές, ούτε η κοιλιά σου. Ίσως να έχεις λιγάκι αίμα. Αυτό είναι όλο! Και μετά στο σπίτι, χαλαρά. Εγώ 5 μέρες μετά πήγα στη δουλειά. Δεν νιώθεις τίποτα.

Μοιάζουν όλα τόσο τρομερά όταν δεν γνωρίζεις... Μην φοβάσαι, δεν είναι κάτι τόσο φοβερό.

Εγώ είχα ενδομητρίωση και έκανα και για 4 μήνες απο μια ένεση για αναστολή της περιόδου. Μετά απο αυτά, ανοίγει ένα παράθυρο γονιμότητας (είσαι πολύ γόνιμη δηλαδή), και μπορείς να μείνεις έγκυος εύκολα.

(εμείς έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα και γι'αυτό θα κάνουμε εξωσωματική)

Την επέμβαση την έκανα στο ΛΗΤΩ, το Δεκέμβριο 2008

Καλή επιτυχία σε ό,τι κάνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mwro έγραψε:

ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΤΟ.:) ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.;) ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ.ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ Η ΧΑΖΗ ΕΠΕΙΔΗ ΓΥΡΝΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΠΟΝΟΥΣΑ!!:silly: ΠΟΝΟΥΣΑ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΓΕΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΜΠΟΥΡΙΑΣΤΗ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΡΟΜΕΡΟ, ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ!:P:) ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΦΟΒΟΣ ΕΙΝΑΙ;)

κοριτσια,εγω μολις χτες εκανα την λαπαροσκοπηση,και ο λογος που ειμαι ξυπνια αυτην την ωρα ειναι 1)με την ναρκωση εκανα τον υπνο μιας εβδομαδας και τωρα το ματι μου γαριδα!2)οπως εγραψε και το μωρο,με ποναν λιγο τα ραμματα(κυριως εαν βηξω ή γελασω)και ναι,προχωραω καμπουριαστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά vasso01!!!

Εγώ 5 μέρες μετά πήγα στη δουλειά. Λίγο ζόρι στον ύπνο είναι αλλά μέρα τη μέρα η ανάρρωση είναι θεαματική. Και μόλις φύγουν και τα ράμματα (εμένα ήταν οργανικά και πέσανε μόνα τους)το ξεχνάς τελειώς!

Περαστικά και πάλι και καλή ανάρρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συννεφακι έγραψε:

ΓΛΥΚΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑ. ΚΑΝΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΟΥΡΟΛΟΓΟ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΚΟΜΗ Κ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΑΛΗΘΙΝΑ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΥΡΤΕΣ ΑΛΛΑ ΑΝΑΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΠΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥΣ. Κ ΤΕΛΙΚΑ ΙΣΩΣ ΟΙ ΔΥΟ ΕΞΩΣΩΜ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΟΥΝ ΣΕ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΧΩ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΑΦΟΥ Η ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΝΙΩΘΑΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΤΑ ΒΑΘΙΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ Κ ΜΠΡΑΤΖΑΚΙΑ:)

ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ Η ΡΕΝΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΗΜΑΣΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΑΝ ΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!!!!ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ Ν'ΑΝΕΒΕΙ ΤΡΕΛΑ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΔΙΚΟ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΣΕ 3ΜΗΝΗ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΑΠΑΡΟ-ΥΣΤΕΡΟ,ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΗΠΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΥΠΑΣΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.ΝΑ ΛΥΠΑΣΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟ.ΔΕΝ ΜΕ ΕΒΑΖΕ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΞΩΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΟΚ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗΣ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ.ΟΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ.ΓΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΠΡΟΣ. ΜΝΜ ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΕΡΑΣΑΝ.ΘΑ ΔΕΙΣ , Η ΑΝΑΡΡΩΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΑΜΑΤΙΚΗ!!ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!

vasso01 έγραψε:

mwro έγραψε:

κοριτσια,εγω μολις χτες εκανα την λαπαροσκοπηση,και ο λογος που ειμαι ξυπνια αυτην την ωρα ειναι 1)με την ναρκωση εκανα τον υπνο μιας εβδομαδας και τωρα το ματι μου γαριδα!2)οπως εγραψε και το μωρο,με ποναν λιγο τα ραμματα(κυριως εαν βηξω ή γελασω)και ναι,προχωραω καμπουριαστη.[/quote:2evp6lp5]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...