Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ-ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΑΠΟΤΥΧ ΕΞΩΣ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΜΑΜΜΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΛΑΠΑΡΟΣΚ- ΥΣΤΕΡΟΣΚ. ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΕΞΩΣΩΜ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΙΩ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΚΡΟ ΠΟΤΗΡΙ. ΤΟ ΚΠΟΣΤΟΣ ΔΥΣΒΣΤΑΧΤΟ 3.000 ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ. ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΞΙΞΕΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΑΣΑΝΑ ΜΑΣ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΜΟ Κ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ Κ ΤΑ ΨΥΧΙΚΑ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΠΟΘΕΜΕΤΑ ΑΥΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΕΔΩ Κ ΚΑΙΡΟ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ ΜΕ ΕΜΕΝΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ.ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΑΝ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΙΔΕΑ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ.ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΟ CA 125 ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ.:blink: ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΖΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΒΛΗΘΩ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΝΑΡΚΩΣΗ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ.ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ.ΕΓΩ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΗΚΑ.:dry::S ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ.ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ.:S ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ.ΕΠΕΜΕΙΝΕ ΠΩΣ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕ.:angry: ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ.Ο ΣΩΣΤΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΙΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ.ΓΙΑΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΒΑΣΑΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ?:angry: ΑΝΑΙΣΘΗΤΕΣ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ?ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ?ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΚΟΙΤΑΖΟΥΝ.:angry::angry: ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΖΑΛΙΣΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.ΚΑΝΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ, ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΣΟΥ.:) Α ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥΠΟΔΑΚΙ ΣΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ.ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ.ΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΗΤΑΝ ΣΟΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!:cheer: ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2009 ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΑ :cheer: ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ:P .ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ 'Η ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ!!;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

moro σε ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινεισ . ειλικρινα σου μιλαω το χω αναγκη αυτη την περιοδο. ευχομαι κ σε σενα να χεισ οτι επιθυμεισ. φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συννεφακι μου

Θα συμφωνησω δυστυχως με το μωρο.

Κι εμενα ο γιατρος μου μου εκανε αυτες τις 2 επεμβασεις ταυτοχρονα πριν ξεκινησω εξωσ/κη.Ειχε προηγηθει βεβαια σαλπιγγογραφια, οπου ειχαν δει κατι σκιες.Ειχα τελικα ενδομητριωση και κατι μικρα ινομυωματα, τα οποια αφαιρεσε.Μετα την επεμβαση εκανα 3μηνη αγωγή με φαρμακα, αν θυμαμαι καλα πρεπει να ηταν Daronda.

Και τωρα, μετα απο μια αποτυχημενη εμβρυομεταφορα κατεψ. ωαριων, πριν προχωρησουμε στην επομενη εξωσ/κη παλι καναμε μια υστεροσκοπηση για να δουν το εσωτερικο της μητρας, ειχαν περασει περιπου 5 χρονια απο την πρωτη υστεροσκοπηση, ειχε μεσολαβησει και εγκυμοσυνη, υποθετω μαλλον γι αυτο την καναμε.

Απο τη μια σου ευχομαι να μη βρουν τιποτε και να την κανεις "τζαμπα", ετσι θα εισαι ομως σιγουρη οτι βαδιζεις στο σωστο δρομο και δεν προσπαθεις αδικα.

Υπομονη, δυναμη και κουραγιο.Μου τη δινουν αυτες οι λεξεις αλλα εχουν γινει και για μενα φιλαρακια μου τον τελαυταιο καιρο...

Φιλακια ... και που θα παει? Θα τα στριμωξουμε στη γωνια τα μωρα μας!!! Ετσι?;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣΕ ΓΛΥΚΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ. ΕΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗΣ. ΣΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 4 ΕΜΒΡΥΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΑΜΕ ΑΛΛΑ ΕΚΦΥΛΙΣΤΗΚΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΩ. ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ Κ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΡΕΜΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ. ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΡΕΑΣ Κ ΟΧΙ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΙΑ.ΕΧΩ ΣΙΧΑΘΕΙ ΤΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ . ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.Κ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συννεφακι μου μη συνωεφιαζεις. Ολα θα πανε καλα. Εγω δεν εχω εμπειρια απο λαπαροσκοπηση αλλα εχω απο την κιρσοκηλη. Εμεις την καναμε τον Σεπτεμβρη που μας περασε και πριν καλα καλα συμπληρωθουν 3 μηνες απο την επεμβαση που μας ειχαν πει να περιμενουμε εμεινα εγκυος και οπως λεει και το τικερακι μου ... κοντευουμε. Σου ευχομαι του χρονου τετοια εποχη να εχεις ενα ιδιο τικερακι και να περιμενεις το ζουζουνι σου. Μην ανυσυχεις και μην αγχωνεσαι]

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συννεφακι έγραψε:

ΑΣΕ ΓΛΥΚΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ. ΕΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗΣ. ΣΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 4 ΕΜΒΡΥΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΑΜΕ ΑΛΛΑ ΕΚΦΥΛΙΣΤΗΚΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΩ. ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ Κ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΡΕΜΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ. ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΡΕΑΣ Κ ΟΧΙ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΙΑ.ΕΧΩ ΣΙΧΑΘΕΙ ΤΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ . ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.Κ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ;

Ασε...και γω τα ιδια νιωθω ακριβως οπως τα λες!Ενα κομματι κρεας...

Καθε φορα εχω και περισσοτερα νευρα και νιωθω περισσοτερη αηδία για ολους αυτους...Απο τη μία μας βοηθάνε, ΟΚ τους το αναγνωριζω. Χωρις αυτούς δε θα ειχα το Μαγδουλινι μου και τοσες άλλες γυναικες δε θα ειχαν παιδακι.Απο την άλλη ομως τους εχω σιχαθει.Ειλικρινα μου ερχεται να σηκωσω τα μανικια και να αρχισω να δερνω.

ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ!!!!Μου ερχεται να τους βρισω:angry:

Τι γιατι σε μας...δεν εχει απαντηση.

Καποιοι αλλοι εχουν άλλα... Ας το δουμε και απο αυτη την σκοπια για να μην τρελλαινομαστε...:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re koritsakia ti pai na pi giati se mena?????????????

diladi thelete oti pername emis na ta pernage kapia ali?????

arki na imaste emis kala?????

ego exo kani 5 eksosomatikes.enoite kai ena soro ales asximes katastasis pote den exo pi giati se mena ola.

min me pareksigisete kai to parete oti kai kala sas tin leo.den exo tetia prothesi.apla gia kalo to leo.min mirolatroume.as imaste pio thetikes kai thelo na pistevo pos ola kala tha pane.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συννεφακι έγραψε:

ΑΣΕ ΓΛΥΚΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ. ΕΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗΣ. ΣΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 4 ΕΜΒΡΥΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΑΜΕ ΑΛΛΑ ΕΚΦΥΛΙΣΤΗΚΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΩ. ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ Κ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΡΕΜΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ. ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΡΕΑΣ Κ ΟΧΙ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΙΑ.ΕΧΩ ΣΙΧΑΘΕΙ ΤΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ . ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.Κ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ;[/quote

Συννεφακι μου καλημερα,λυπαμαι για οτι σου συνεβη,ομως βρε αγαπη μου την κιρσοκοιλη δεν την ειχατε ανακαλυψει πριν καν ξεκινησετε τις προσπαθειες της εξωσωματικης??Πριν συνεχισεις σε επομενη προσπαθεια κανε ολες τις εξετασεις τα παντα μην αφησεις τιποτα,ξερω ολα αυτα κοστιζουν πολλα αλλα καλυτερα να τα δωσεις πρωτα εκει για να χεις ακομη μεγαλυτερες πιθανοτητες την επομενη φορα κοπελα μου!!

Αντε και του χρονου να μαστε φουσκωμενες και οιι δυο και οσες ξεκινησουν απο Σεπτεμβρη!!!

Φιλακιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑ. ΚΑΝΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΟΥΡΟΛΟΓΟ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΚΟΜΗ Κ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΑΛΗΘΙΝΑ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΥΡΤΕΣ ΑΛΛΑ ΑΝΑΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΠΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥΣ. Κ ΤΕΛΙΚΑ ΙΣΩΣ ΟΙ ΔΥΟ ΕΞΩΣΩΜ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΟΥΝ ΣΕ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΧΩ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΑΦΟΥ Η ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΝΙΩΘΑΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΤΑ ΒΑΘΙΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ Κ ΜΠΡΑΤΖΑΚΙΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H σαλπιγγογραφια δεν δειχνει πολλα πραγματα Εμενα μου ειχε βγει τελεια (η σαλπιγγογραφια) ωσπου στην υστεροσκοπηση φανηκε το διαφραγμα

Συννεφακι θα ερθουν οι καλυτερες μερες ..το πιστευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου κι απο μένα συννεφάκι!

Έκανα κι εγώ το Δεκέμβριο που μας πέρασε λαπαροσκόπηση. Έχουμε κι εμείς πρόβλημα με το σπέρμα και ο γιατρός μας είπε πως πριν ξεκινήσουμε εξωσωματική πρέπει πρώτα να δούμε αν είμαι κι εγώ οκ! Τελικά παρόλο που αιματολογικά ο δείκτης της ενδομητρίωσης ήταν αρνητικός, το έκανα το χειρουργίο και τελικά είχα ενδομητρίωση. Είχα και πολύποδες στο ενδομήτριο. Και ένα μικρό ινωμύωμα.Απ' όλα έχει ο μπαξές!!! Έκανα και θεραπεία με 4 averkap και τώρα είμαι στην προσπάθεια για την πρώτη εξωσωματική.

Αν έχεις απορίες για την εγχείρηση, ή φόβο, στείλε μου πμ. Θα σου τα πώ όλα!!! Μην φοβάσαι πάντως, δεν είναι τίποτα.

Καλή δύναμη σου εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΤΕΡ ΠΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΑΠΕΦΥΓΕΣ ΤΟ ΣΚΟΠΕΛΟ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ. ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΤΡΟΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΠΟΛΥ ΦΙΛΟΧΡΗΜΑΤΟΙ, ΕΠΡΕΠΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ 2 ΕΞΩΣΩΜ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΟΥΝ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ; ΕΓΩ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΔΑΣΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ. ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΠΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ Κ ΝΑ ΤΑ ΦΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΟ ΒΑΡΥ. ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΣΙΧΑΘΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ Κ ΚΑΛΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΞΕΣ ΤΟ ΧΩΡΑΦΙ ΣΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΕΞΩΣΩΜ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΙΤΕΡ ΠΑΝ. ΕΓΩ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΖΩΤΟ Κ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ Κ ΕΜΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα και εγω λαπαροσκοπηση διοτι ειχα ενδομητριωση. Μετα τη λαπαροσκοπηση εκανα μια θεραπεια. Μολις τελειωσα τη θεραπεια αρχισαμε προσπαθειες τον Οκτωβριο του 2008, Νοεμβριο του 2008 ειχα τελευταια περιοδο διοτι εμεινα εγκυος φυσιολγικα!!! :woohoo: Μεχρι τελος Αυγουστου περιμενω το μωρουλινι μου!!

Υπομονη κοπελα μου και ολα θα πανε καλα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας ειμαι καινουργια στο φορουμ απο Σεπτεμβρη θα κανω λαπαροσκοπηση. Ειναι επιπονη διαδικασια ? σε νοσοκομειο ή σε κεντρο την κανατε ? Τομα που εκανες εσυ την λαπαροσκοπηση ?? pls help

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω στην ιδια τηεση ειμαι μονο που θα την κανω απο Σεπτεμβρη που σκεφτεσαι να την κανεις ? εγω λεω ή στον παντο ή στον Ιασω. Το ψαχνω !! για να δουμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συννεφάκι σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή σου, την οποία ολόψυχα σου ανταποδίδω! Αν θελήσεις κάτι, στείλε μου πμ

Hello Kitty η λαπαροσκόπηση δεν είναι επίπινη. Πιο πολύ είναι ο φόβος. Εγώ είχα τρομοκρατηθεί και τώρα που το σκέφτομαι, σχεδόν γελάω! Αυτά που δεν γνωρίζουμε μας φοβίζουν και είναι λογικό.

Τί θέλεις να μάθεις για τη λαπαροσκόπηση ακριβώς ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello Kitty έγραψε:

κοριτσια γεια σας ειμαι καινουργια στο φορουμ απο Σεπτεμβρη θα κανω λαπαροσκοπηση. Ειναι επιπονη διαδικασια ? σε νοσοκομειο ή σε κεντρο την κανατε ? Τομα που εκανες εσυ την λαπαροσκοπηση ?? pls help

Καταρχην καλως ηρθες! :)

Η διαδικασια δεν ειναι τιποτα.

Η λαπαροσκοπηση θα γινει με ολικη αναισθησια. Σε εμενα κρατησε μια ωρα. Εμεινα μια νυχτα στη κλινική και το επομενο πρωι πηγα σπιτι μου.

Δεν πονουσα καθολου απλα για λιγο διαστημα δεν μπορουσα να κρατησω πολυ βαρος.

Ολα θα πανε καλα δεν ειναι τιποτα!

Εσυ απο που εισαι? Διοτι εγω δεν ζω Ελλαδα. Κυπρο την εκανα την λαπαροσκοπηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΤΟ.:) ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.;) ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ.ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ Η ΧΑΖΗ ΕΠΕΙΔΗ ΓΥΡΝΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΠΟΝΟΥΣΑ!!:silly: ΠΟΝΟΥΣΑ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΓΕΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΜΠΟΥΡΙΑΣΤΗ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΡΟΜΕΡΟ, ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ!:P:) ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΦΟΒΟΣ ΕΙΝΑΙ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω στον παντο εκανα 3 αποτυχημενες προσπαθειες εξωσων αλλα τζιφος !!! τωρα μου ειπε να κανω λαπαροσκοπηση. Σκεφτομαι αν θα την κανω στο κεντρο του ή στο Ιασω. ακουσα και για καποιον παρασχο καλα λογια . εχεις ακουσει κατι ? σέυχαριστω για τις συμβουλες σου αλλα ειμαι σε απογνωση μετα απο τοση ταλαιπωρια που εχω φαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello Kitty έγραψε:

εγω ειμαι απο ελλαδα. Αν διορθωθουν τα προβληματα με λαπαροσκοπηση υπαρχουν ελπιδες για να μεινω εγκυος φυσιολογικα ?

Και βεβαια θα μινεις εγκυος φυσιολογικα αν διορθωθει το προβλημα. Εγω ειχα ενδομητριωση μια κυστη 4εκατοστων στη ωοθηκη. Μετα τη λαπαροσκοπηση και μια θεραπεια που εκανα εμεινα εγκυος ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ μολις τον τριτο μηνα προσπαθειων!

Σου ευχομαι τα καλυτερα και συντομα με τα ευχαριστα.

Ο,τι θελεις ειμαι εδω να βοηθησω. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...