Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ-ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ?


Recommended Posts

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ ΤΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΧΕΙΣ!

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΤΟΙΜΑΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ!

Η ΚΟΠΕΛΑ ΗΤΑΝ ΑΓ........ΤΗ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΘΟΛΩΣΕΙ.... ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ! ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΝΑΙ ΜΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ! ΕΓΩ ΑΠΑΙΤΗΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΤΗΣΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΥΧΗΘΗΚΕ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΣΕΙ! ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΠΑ ΕΝΑ ΞΕΡΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ! ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΕΣ! ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΙΣΤΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟ! ΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΓΙΝΕΤΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ! ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΛΑ ΚΑΠΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΘΑΡΑ ΔΗΜΟΣΙΟΥΠΑΛΛΙΛΙΚΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΙ ΟΡΚΟ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όπου και να πάς σημασία έχει ο γιατρός να είναι καλός και όχι χασάπης. Εχω πεί τη ιστορία μου για το ιπποκράτειο το οποίο σιχαίνομαι και δεν θελω να ξαναδώ στα ματια μου.Αχρείαστο να μας είναι.

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... &id=199450

Αδιάφοροι,απαράδεκτοι στη συμπεριφορά τους,απο τους γιατρούς ,τις μαίες,εως και τις καθαρίστριες. Βρωμιά και δυσωδία. Τις εφημερίες τις κάνουν κάποιοι απτα σπίτια τους,αν δεν τους τάξεις χρήμα είσαι κρεας πεταμένο γιαυτους. Κυριολεκτικά τους σιχαίνομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα και τα 2 μου παιδια σε δημοσιο νοσοκομειο,το ενα παπαγεωργιου και ηταν ολα αψογα ολα ομως και το αλλο ιπποκρατειο.που εκει δεν ξερω γιατι αλλα ισως και λογω σαββατοκυριακου ηταν ολα αθλια,βρωμικα,απαισια.μονο τα δωματια ηταν καλα.υπολειτουργουσε.ουτε γιατροι,ουτκαθαριστριες.μονο νοσοκομες με χαπια σιδηρου η ντεπον.και μια κατσαριδα σε ενα γαλα με μπιμπερο.την δευτερα που εβγαινα ολοι στις θεσεις τους .και οι γιατροι και οι καθαριστριες γλυφανε το πατωμα.τι να το κανω που ημουνα απο παρασκευη μεσα και κανεις γιατρος δεν ηρθε να δει τα ραμματα μου.στο παπαγεωργιου ειχα τυχει να ειμαι σαββατο μεσα και ολα ηταν σαν καθημερινη.και αυστηρο επισκεπτηριο βασδικο.στο ιπποκρατειο αστα να πανε.ακομα και με το θεμα του θηλασμου.αστα να πανε....και το ειχα και σε υποληψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ως τετρατεκνη εχω δοκιμασει ιπποκρατειο,διαβαλκανικο ,γενικη κλινικη ε λοιπον στο νοσοκομειο δε θα ξαναπηγαινα ουτε με σφαιρες.γεννησα πριν 9 χρονια το πρωτο μου παιδι με προκληση με ενα γιατρο που με εβαλε εκεινη την ημερα γιατι τοτε τον βολευε, ασχετο βεβαια που μετα ουτε που εμφανισθηκε την ωρα της γεννας και με ξεγεννησε ο εφημερευων γιατρος.προσωπικα με χαλασε το γεγονος που περιμενα σχεδον μια ολοκληρη μερα καλωδιομενη σε μια αιθουσα με αλλες επιτοκους ελληνιδες ,τσιγγανες κλπ ( και σας διαβεβαιωνω δε ειμαι καθολου ρατσιστρια ,αλλα μια τοσο προσωπικη στιγμη ηθελα καποια ιδιωτικοτητα)που πονουσαν ,ουρλιαζαν ,γεννουσαν .σε θεματα θηλασμου παντελως ασχετοι και γενικα μεγαλη απογοητευση βεβαια φετος πριν γεννησω εκανα μια ερευνα αγορας και με διαβεβαιωναν οι εκει μαιες πως τα πραγματα αλλαξαν και εχουν γινει ως μαιευτικη πιο φιλικη προς μαμα.μωρα .ποιος ξερει?για μια ακομη φορα τιμησα το διαβαλκανικο αν και μετα λογω ικτερου το μωρο μου νοσηλευτηκε για μαια εβδιμαδα στο ιπποκρατειο το κοστος στο διαβαλκανικο ηταν απιστευτα μεγαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,ειναι αναλογα στην κλινικη που θα εισαι.εγω ημουν στην β στο ιπποκρατειο και ηταν ολα αψογα, η φιλη μου που ηταν στην δ ηταν ολα ενα χαλι.Οταν πας να γεννησεις στο ιπποκρατειο πρεπει να εχεις τον δικο σου γιατρο αλλιως δεν σου δινουν σημασια.Ο δικος μου ο γιατρος ειναι στο ιπποκρατειο οποτε με προσεξαν πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω στην β γεννησα κοριτσακι μου πριν λιγες μερες και μεδικη μου μαια και με γαμη...νε.ηταν αισχρα και μου κανανε και ζημια στο τετοιο μου.ασε την βρωμα και την κατσαριδα στο μπιμπερο.ποιος γιατρος ηταν που σε ξεγεννησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα δικο μου γιατρο,ειναι πολυ σημαντικο οταν πας στο δημοσιο,αλλιως δεν σε προσεχουν.οσο για την βρωμια εγω δεν ειδα αυτα που λες,μπορει οι κατσαριδες να βγηκαν οταν ησουν εσυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Διάβασα όλο το θέμα και συνεχίζω να είμαι μπερδεμένη.....

Είμαι ήδη μαμά σε ένα κοριτσάκι που γέννησα στην Γενική Κλινική πριν 1,5 χρόνο και έμεινα ευχαριστημένη από την κλινική και από τον γιατρό μου ακόμα περισσότερο.

Ο ίδιος γιατρός συνεχίζει να με παρακολουθεί και σε αυτή μου την εγκυμοσύνη. Όμως τα οικονομικά μας δεν πάνε όπως περιμέναμε με όλα αυτά που έχουν γίνει τον τελευταίο καιρό και η λύση του νοσοκομείου όλο και με πλησιάζει όμως ο γιατρός μου δεν ξεγεννάει σε νοσοκομείο και αυτό μου δημιουργεί μεγάλο άγχος να πέσω σε όποιον εφημερεύει...ο γιατρός μου είναι καταπληκτικός και με πρόσεξε πάααααρα πολύ. Πραγματικά από την πρώτη μέρα ήταν σαν να μην γέννησα!!! Καταλαβαίνετε...

Και έχω και τις απορίες μου για το νοσοκομείο:

-θέλω να γεννήσω και πάλι φυσιολογικά, οι γιατροί εκεί είναι υπέρ ή σε πάνε για καισαρική χωρίς λόγο?

-στον φυσιολογικό τοκετό σου κάνουν επισκληρίδιο ή σε γράφουν (έχω ακούσει ότι κάνουν μόνο στην καισαρική?)

-ποια είναι η διαδικασία? δηλαδή γειά σας ήρθα να γεννήσω?

-εσείς που είχατε δικό σας γιατρό εκεί μέσα πόσο τον πληρώσατε? (αν είναι να τον πληρώσω και αυτόν γιατί να μην πάω στον δικό μου?)

-πόσο σε προσέχουν ή σε σακατεύουν γυναικολογικά???

-ο πατέρας έχω ακούσει ότι απαγορεύετε να είναι στην αίθουσα τοκετών, ισχύει?

ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΡΗΤΟ "ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ?" ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ! ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΟΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ!

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΠΙΛΕΓΩ ΒΑΣΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ! ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΤΙ ΔΩΜΑΤΙΟ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΙΤΕΣ ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕ 600 ΕΥΡΩ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΛΙΝΟ ΣΟΥΠΕΡ! ΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ (ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ) ΠΑΝΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ.ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΝ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ.ΞΕΡΕΙΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ.ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΩΡΑ ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΠΑΣ ΑΚΡΙΒΩΣ.ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΗΡΘΑ.ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ.Η ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ Η ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ.ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΩΡΟ ΗΜΟΥΝ ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΙ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ.ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ.ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ ΑΚΟΥΣΕΣ.ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ.ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ.ΚΑΙ ΛΕΩ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙΣ ΤΡΕΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ.ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ.Η ΜΟΝΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΚΟΨΟΥΝ ΠΡΙΝ ΒΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΕ ΚΟΨΑΝΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΙΠΑΝ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΟΨΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΒΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΖΗΜΙΑ.ΜΕ ΕΚΟΨΕ ΠΝΤΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΥΠΕΦΕΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΞΥΛΟΚΑΙΝΗ.ΟΠΟΤΕ ΣΤΑΝΤΑΡ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΕΙΣ.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 25Ο ΕΥΡΩ ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ .ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΚΑΙ ΝΑΙ ΙΣΧΥΕΙ.ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ.ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΑ.ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΟ.ΑΛΛΑ ΠΑΣ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ.ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια σκεφτομαι κι εγω να γεννησω στο Ιπποκρατειο. Ο γιατρος μου ειναι εκει και απο ο,τι εχω ακουσει επειδη ειμαι δημοσιος υπάλληλος μπορω να παω στις θεσεις. Η απορια μου ειναι η εξης: υπαρχει δυνατοτητα να ειμαι σιγουρη απο πριν οτι θα υπαρχει κενο κρεβατι στις θεσεις? εχει παει καμια σας εκει για πληροφοριες και να δει το χωρο? την εξυπηρετησαν? ξερω οτι η ξεναγηση ειναι εφικτη στις κλινικες αλλα δε ξερω τι γινεται με τα νοσοκομεια. Οσον αφορα το θηλασμο οι μαιες το φερνουν το μωρο ή δυσανασχετουν? ελπιζω να ξερει καποια και να μου απαντησει. ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον.εξηγησε μου τι ειναι οι θεσεις.οσον αφορα τον θηλασμο ξεχασε τον.δηλαδη στο δινουν το μωρο 5 φορες την μερα για μια ωρα.οχι νυχτα φυσικα.εγω μαλωσα μαζι τους για τον θηλασμο.εγω τον θηλαζα,αυτες φωναζαν οτι μετα κλαιει γιατι πειναει.εγω παλι συνεχιζα να τον θηλαζω.οι αλλες μαμαδες δινανε μπιμπερο.εχασα 300 γραμμαρια μεχρι να φυγομε.αλλα αυτες εκει τον ταιζανε.ερχοταν το μωρο,δεν ηθελε καθολου το στηθος μου και εκανε εμετο πολυ γαλα και φυσικα σκουρα κακα,οχι μουσταρδι,.αλλα τι να κανεις.μολις φυγαμε απο κει καναμε μονοι μας οτι ηταν να κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γνωστη φιλου μας, μας ειπε οτι επιδη η κοπελα θα γεννουσε τριδυμα, ο γιατρος που την παρακολουθουσε και ειχε κανει και την εξωσωματικη, της ειπε οτι επιδη τα μωρα θα τα πανε στο Ιπποκρατειο επιδη ηταν πολυ μικρουλια, αν ηθελε να μη την ξεγεννησει αυτοσ σε κλινικη και να παει κατ'ευθειαν στο νοσοκομειο για να ειναι κοντα στα μωρακια της (σωστος!!!) ετσι κι εκανε η κοπελα, αλλα ο γιατρος που της εκανε την καισαρικη εκει της ζητησε 3000Ε!!!!! 1000Ε για καθε μωρο!!!!! σα δε ντρεπονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εσυ καλη μου με το καλο.εγω παλι δεν καταλαβαινω πως ζητανε λεφτα.αφου ειναι δημοσιο το νοσοκομειο.εγω πληρωσα μονο 270ευρω περιπου.αυτες με την καισαρικη μαλιστα δεν πληρωνουν τιποτα.τι να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. Απ' ο,τι καταλαβα αποκλειστικος θηλασμος δε γινειται. Το ιδιο ισχυει βεβαια και για τα ιδιωτικα μαιευτηρια εκτος κι αν δωσεις 4-5οοο και εισαι σε μονοκλινο. ΠΑντως vagman στα νοσοκομεια πληρωνεις ενα πολυ μικρο χρηματικο ποσο αναλογα με το ταμειο σου. Τα λεφτα που εδωσες ηταν η αμοιβη του γιατρου που θα στα παιρνε οπου και να γεννουσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικα απ την αλλη υπαρχει κ το παπαγεωργιου.αν γεννας φυσιολογικα ειναι που θα πεσεις.ιπποκρατειο 5 φορες την εβδοπμαδα κ 2 παπαγεωργιου.γεννησα την μεγαλη μου κορη εκει.σε εκεινο το νοσοκομειο ειναι καλυτερα κ απο κλινκη κ επιπλεον θηλαζεις κανονικοτατα.το χεις το μωρο κ μαζι σου.ειναι τελεια κ εγω ατυχη που γεννησα στυο ιπποκρατειο τον γιο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...