Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μέλλουσα τριδυμομανούλα στην παρέα σας !


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλως ηρθες στο μαμμυ!!!

Με το καλο και τα 3 αγγελουδακια σου!!!

Φανταζομαι την ευτυχια σας να ξεχυλιζει απο παντου!!!!

Δεν ξερω πολλα(εως σχεδον τπτ!) για πολυδιμη κυηση αλλα ειναι 3 διαφορετικα ωαρια αρα διαφορετικα(εννοω εμφανισιακα) μωρακια??Σε εναν σακο ή πως?(σορρυ-εντελως ασχετη!)

Εγω περιμενω την μπεμπουλα μου μεχρι το τελος του καλοκαιριου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ TRIDIMOMANOULA!!!:woohoo: ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ!!:cheer: ΤΕΛΕΙΑ ΘΑ ΝΑΙ ΜΕ ΤΡΙΑ ΜΩΡΑ!!:cheer::P ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΔΥΟ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!:woohoo: ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ!!:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos μου φαίνεται πρέπει να μου κάνεις μια λεπτομερή αναφορά για τους φίλους σου με τα τριδυμάκια!:P

Anastacia ευχαριστώ πολύ!Με το καλό το μωράκι σου :kiss:

Προέρχονται απο τρια ξεχωριστά ωάρια τα οποία είναι γονιμοποιημένα απο άλλα τρια ξεχωριστά σπερματοζωάρια.Μπορεί να μοιάζουν απο πολύ εως καθόλου.Γενικά είναι σαν οποιαδήποτε τρια ξεχωριστά αδερφια

Στην φυσιολογική επίτευξη τρίδυμης κύησης συνήθως υπάρχουν δυο ωάρια.Το ένα μένει ως έχει και δημιουργεί ένα παιδάκια και το άλλο διασπάται όπως στην περίπτωση των ομοζυγωτικών διδύμων(αυτά που προέρχονται απο το ίδιο γονιμοποιημένο ωάριο που υπέστη διάσπαση ή κοινώς αυτά που μοιάζουν σαν δυο σταγόνες νερό ;) )Τα δυο που προέρχονται απο το ίδιο ωάριο είναι πάντα του ίδιου φύλλου.:)Ελπίζω να σε βοήθησα :kiss:

mwro ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!:woohoo: Αχ πόσο σε νιώθω...Χαρά,αγωνία,φόβος μαζί!Όλα θα πάνε καλά!!!Σου εύχομαι τα καλύτερα.Θα χαρώ να μου λες τις λεπτομέριες και φυσικά τα ευχάριστα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανταζομαι !!!!! Αλλος θα κλωτσαει αριστερα, αλλη αριστερα,... αλλη κατω, ...χαμος! :silly: μπορει και να τσακωνονται! εεε.. εσυ αδελφουλη , κανε πιο περα! παρε το ποδι σου απο τη μυτη μου!

Μα καλα δε βλεπεις? θα το πω της μαμας!

μαμαααααααααααααααααα! με στριμωξε!!!! :P

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

Φανταζομαι !!!!! Αλλος θα κλωτσαει αριστερα, αλλη αριστερα,... αλλη κατω, ...χαμος! :silly: μπορει και να τσακωνονται! εεε.. εσυ αδελφουλη , κανε πιο περα! παρε το ποδι σου απο τη μυτη μου!

Μα καλα δε βλεπεις? θα το πω της μαμας!

μαμαααααααααααααααααα! με στριμωξε!!!! :P

:kiss::kiss::kiss:

Χαχαχαχαχα άστα βρε bell!!!:P

Το έχω σκεφτεί και εγώ...Άραγε ξέρουν το ένα για την ύπαρξη του άλλου;:blush: (τι χαζά ρωτάω)Εννοώ το αντιλαμβάνονται ή όχι ακόμα;:huh:

:silly: Αχ τι ρωτάω η τρελλή!:P :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell ωχ μην μου λες τέτοια!Ρε κορίτσια ήδη έχω κοιλίτσα...Στο τέλος πόση θα έχω;:P Θα μπαίνει πρώτα η κοιλιά και μετά απο κανα 5λεπτ θα ακολουθώ και εγώ;:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια!! Φαντάζομαι τον ενθουσιασμό σου!

Είμαι η Σίσσυ και έχω μια μικρούλα, τη Χαρά Μελίνα που είναι 11 μηνών αγγελάκι!! Φιλάκια θα τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) κοριτσάκι καλωσήρθες και αυτό είναι τύχη άντε βρέ σου έφεξε γιατί εγώ που σου γράφω έχω τρία ζουζούνια !!!! τον Μπάμπη, την Εβελίνα και την Σοφία.Τις τρείς τεράστιες αγάπες της ζωής μου.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω πάθει την πλάκα μου... Με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου!! Πολύ χάρηκα που το άκουσα!! Θα χαρώ να τα λέμε...

Είμαι η Έλενα,ή η dallia όπως σε βολεύει.. 27 χρόνων, έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι! Είναι ζουζουνομπομπιράκος.. τον περιμένω μέχρι τις 6 Αυγούστου.. κι από τώρα δηλώνω μια πολύ πολύ χαζομαμά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες στην παρεούλα μας Δώρα!

Πολλά πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Έχω ενθουσιαστεί πολύ που θα κάνεις τριδυμάκια!!! :woohoo: Πρέπει να είναι απερίγραπτο συναίσθημα!!!!

Είμαι η Μαίρη, 28 ετών και είμαι μόλις 7 εβδομάδων και κάτι!!!! :silly: :silly:

Εύχομαι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου και μια που έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο θα τα λέμε συχνά!!!!

Φιλάκια!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ ευχαριστώ πολύ!Να χαίρεσαι την μικρή Χαρά Μελίνα,που απ'ό,τι βλέπω είναι και κουκλίτσα!:woohoo:

katerina τρια παιδάκια κι εσύ;;Για πες,για πες!:silly:

Έλενα ευχαριστώ γλυκιά μου!:P Με το καλό να αγκαλιάσεις τον μικρό πρίγκιπα :kiss: (Κοντευεις,κοντευεις!!!).Και εγώ χαζομαμά είμαι...Που να γεννήσω δηλαδή :blush:

Μαίρη με το καλό και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη!:P Τα συναισθήματα είναι απερίγραπτα...Δεν το πιστευω ακόμα πως θα γίνω μαμά!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσόρησες στην παρέα μας!!!:laugh:

Αχ,τριδυμάκια;;;:woohoo: Είναι φοβερό!

Με το καλό γλυκιά μου...Φαντάζομαι πως νιώθεις!:laugh:

Είμαι η Νέλλυ,20 ετών,φοιτήτρια απο Αθήνα και μαμά της μικρής Αννούλας!:silly:

Θα χαρώ να τα λέμε!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δώρα μια καλημερα και από μενα!!!

σου εύχομαι με το καλό τα τρια μωρακια σου!!!

Πρέπει να είναι μια ιδιαιτερη και ξεχωριστή εμπειρία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tridimomanoula έγραψε:

bell έγραψε:

Χαχαχαχαχα άστα βρε bell!!!:P

Το έχω σκεφτεί και εγώ...Άραγε ξέρουν το ένα για την ύπαρξη του άλλου;:blush: (τι χαζά ρωτάω)Εννοώ το αντιλαμβάνονται ή όχι ακόμα;:huh:

:silly: Αχ τι ρωτάω η τρελλή!:P :woohoo:[/quote:2qm03lul]

μια χαρα το αντιλαμβανονται,να σαι σιγουρη!Γενησε μια φιλη διδυμα,επρεπε το ενα να μεινει κανα 2 μερες μεσα στο νοσοκομειο και το αλλο σταματησε να τρωει!!Τα παιξε η κοπελα και της ειπανε οτι ειναι απο μελαγχολια,του λειπε το αδελφακι του!αφου το βαλανε και αυτο μεσα για να ναι παρεα και αρχισε να τρωει κανονικα και το πρωτο που ειχε τοπροβλημα εδειξε γρηγορη βελτιωση.Εχω εντυπωσιαστει με αυτη την ιστορια!ειναι απο τις πιο τρυφερες ιστοριες!Οποτε τα δικα σου μπορει αν πλακωνονται εκει μεσα -χαχα οσο και να το πεις στριμωχνονται τα πουλακια μου- αλλα ετσι και τα χωρισουν θα γινει χαμος!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:[/b

μια χαρα το αντιλαμβανονται,να σαι σιγουρη!Γενησε μια φιλη διδυμα,επρεπε το ενα να μεινει κανα 2 μερες μεσα στο νοσοκομειο και το αλλο σταματησε να τρωει!!Τα παιξε η κοπελα και της ειπανε οτι ειναι απο μελαγχολια,του λειπε το αδελφακι του!αφου το βαλανε και αυτο μεσα για να ναι παρεα και αρχισε να τρωει κανονικα και το πρωτο που ειχε τοπροβλημα εδειξε γρηγορη βελτιωση.Εχω εντυπωσιαστει με αυτη την ιστορια!ειναι απο τις πιο τρυφερες ιστοριες!Οποτε τα δικα σου μπορει αν πλακωνονται εκει μεσα -χαχα οσο και να το πεις στριμωχνονται τα πουλακια μου- αλλα ετσι και τα χωρισουν θα γινει χαμος!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρα καλωσηρθες στην παρεα του mammy

Ευχομαι να πανε ολα καλα στην εγκυμοσυνη σου και να γεννησεις τρια γερα και υπεροχα μωρακια ..Φανταζομαι την χαρα σου.

Ειμαι η Ολια και μολις μπηκα στον τριτο μηνα της εγκυμοσυνης μου

!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και καλώς ήρθες στη παρεά μας

με το καλό τα μωράκιαααα

τέλειαααααααα με τη μία 3 παιδάκια!!!!

εύχομαι όλα να πάνε τέλεια μέχρι τέλους!!!

θα χαρώ να τα λέμε, με λένε Ελένη, είμαι 30 ετών

και περιμένω μπέμπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρα εχεις και αλλο παιδακι-α;;;;

Ξερεις το φυλλο των μικρων;;;

Οταν με ειχαν ετοιμασει για την υστεροσκοπηση περιμενα αρκετα εξω απο το χειρουργιο γιατι γεννουσε μια κοπελα τριδυμα!!

Ακουσα το κλαμα τους αλλο εκλαιγε πιο δυνατα και επιμονα αλλο πιο σιγανα..

Ηταν υπεροχη εμπειρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...