Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΟΝΗΡΗΣ ΟΜΦΑΛΙΚΗ ΑΡΤΗΡΙΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ DOPPLER ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΒΡΗΚΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑΜΙΣΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ...

ΔΙΕΓΝΩΣΕ ΜΟΝΗΡΗ ΟΜΦΑΛΙΚΗ ΑΡΤΗΡΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ Η ΜΙΑ ΑΠ ΤΙΣ 2 ΑΡΤΗΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΛΩΡΟΣ ΕΝΩ ΣΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ 3 ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΑΤΡΟΦΗΣΕΙ Η ΜΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΕ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ.:(

ΕΝΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΛΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.

ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ??...ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΗΜΕΡΑ 1.514 ΓΡ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΜΙΣΑ ΤΗΣ 31ης ΒΔΟΜΑΔΑΣ.

ΟΥΦ...!!ΘΑ ΣΚΑΣΩ.ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΕΙΜΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΛΑΝΤΑΞΕΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΠΡΟΩΡΑ.

ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ, ΞΕΠΕΡΑΣΤΗΚΕ ΑΥΤΟ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΠ ΤΟΝ 4ο ΚΑΙ ΠΙΝΩ 3 PRE PAR ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΖΩ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ...!

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΠΑΘΑ.!!ΑΠΛΑ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες βρε nemi μου , λογικό είναι κοπέλα μου να στεναχωριέσαι. αν και δεν είμαι τώρα στην ίδια θέση εγώ ειχα μέχρι στιγμής 3 αποκολλήσεις και μια φορά κόνταψα να κάνω εισαγωγή - ήμουν μια μέρα στο ιασω γιατι πιθανόν είχα ρήξη υμένα και μώλις σήμερα αρχίσαμε τα χάπια για τις συσπάσεις (είμαι στον 6ο τώρα). και ήδη τρελένομαι οτι μπορεί να γεννηθούν πρόωρα απο τώρα. πάντως οτι και να γινει μην φοβάσαι τα δύσκολα για το μωράκι σου έχουν περάσει και να γεννηθεί τώρα - που δεν το πιστεύω , για να μην ανησυχεί ο γιατρός τότε ε'ισαι μια χαρα - θα είναι καλά το μίκρό σου. οπότε υπομονή μέχρι τον άλλο υπέρηχο και να στέλνεις θετικά μυνήματα στο κικράκι σου να μεγαλώνει γρήγορα γρήγορα. δοκίμασε το σε εμένα όταν στο ένα είχαν μειωθεί οι παλμοί του πάντως έπιασε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nemi προσπαθησε να σκεφτεσαι οσο πιο θετικα γινεται

Το μωρο σου εχει ενα καλο βαρος ειναι ηδη πανω απο 1500γρ

και αυτο ειναι πολυ καλο.. Ολα θα πανε καλα αφου ο γιατρος ειδε τισυμβαινει και σε παρακολουθει

Οταν πρεπει το μωρακι σου θα ερθει στο φως..μαλλον νωριτερα απ οτι περιμενες αλλα θα δεις που ολα θα πανε μια χαρα

Προσπαθησε καλη μου ..να σκεφτεσαι θετικα ..

Ποσα μωρακια γεννιουνται στις 32 33 εβδομαδες και γινονται θηρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nemi μου γλυκιά μου ηρέμησε! Δεν κάνεις καλό ούτε στον εαυτό σου ούτε στο μωράκι σου!

Σαφέστατα ο πρόωρος τοκετός είναι κάτι που δεν θέλουμε ούτε να τον σκεφτόμαστε, αλλά δε λες πάλι καλά που πλέον τα προωράκια με την κατάλληλη παρακολούθηση και υποστήριξη γίνονται θηρία όπως λέει και η apis? Πάρε παράδειγμα τον ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ μας, τον γιόκα της Αναστασίας. Αντράκι σκέτο!

Σαφέστατα είναι ταλαιπωρία και για το μωρό και για τους γονείς η παραμονή του στην θερμοκοιτίδα, σαφέστατα στη μήτρα της μανούλας είναι καλύτερα, αλλά όταν αυτό ενέχει κινδύνους, εννοείται πως οπλιζόμαστε με υπομονή και θάρρος και αν είναι για καλό του μωρού να γεννηθεί πρόωρα και να αναπτυχθεί σίγουρα, αυτό κάνουμε!

Μπορεί βέβαια όλα αυτά να τα λέμε άδικα.. Μπορεί σε 3 εβδομάδες που θα την ξαναδείτε να έχει γίνει 2,5 κιλά και να σας στείλει όλους αδιάβαστους!

Μακάρι.. Η Παναγιά μαζί σας! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΓΙ ΑΥΤΟ.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΥΧΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΝΙΩΘΩ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ 99% ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΕΝΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΤΗΝ ΜΕΤΡΟΙΤΟΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙΣ.ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΚΛΑΜΑ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ,ΟΙ ΠΑΛΙΕΣ ΕΔΩ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ.ΟΛΑ ΟΜΩΣ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ

ΤΗΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ!!ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ

ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑ DOPPLER ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΑΙΜΑΤΩΝΕΤΑΙ

ΣΩΣΤΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ...ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ

ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΝΕΟΤΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ.

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ, ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΕΙΣΤΕ ΗΔΗ ΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΑΣ.!!!!!!!!!!

ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΛΙ DOPPLER ΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΠΙΟ ΣΤΕΝΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ

ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ( ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΡΓΗΣΕΙ )

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...!!

ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ. ΗΘΕΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΑΛΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ...

ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ.

ΒΕΒΑΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΗ ΤΡΟΠΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια!!!!!!!!!!

Σε δυο εβδομαδες το μπεμπε θα ειναι 34 εβδομαδων ..μη φοβασαι τιποτα ολα θα πανε καλα

Να μη σε φοβιζει η καισαρικη..δεν καταλαβαινεις και πολλα..μονο κατι τραβηγματα κατα τη διαρκεια..μετα η απο την πρωτη ή δευτερη μερα εισαι ορθια και η τομη σιγα σιγα επουλωνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι καλημέρα!!

Δε γνωρίζω κάτι πάνω στο θέμα-εγώ βρίσκομαι μια βδομαδούλα πριν την ΠΗΤ κ Δόξα το Θεό όλα πήγαν κατ ευχήν...

Αυτό που μπορώ σίγουρα είναι να σου ευχηθώ όλα να πάνε καλά-που πιστεύω οτι θα πάνε,να είσαι δυνατή κ αισιόδοξη κ να μη στεναχωριέσαι γιατι το αισθάνεται κ το μωράκι σου...Να χαμογελάς!

Να σου πώ κ κάτι?Μια φίλη γέννησε με καισαρική στον 5ο μήνα λόγω επιπλοκών,το μωράκι ήταν 600 γρμ κ αυτή τη στιγμή που σου γράφω είναι ένας άντρακλας 8 ετών,κούκλος!

Όλα θα πάνε καλά,καλή συνέχεια,φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.!

ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.!!!!!!!!

ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΠΩΣ

ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...