Μετάβαση σε περιεχόμενο

δεν κοιμαται κατω


Recommended Posts

ας αφησουμε τις παρεξηγησεις τωρα και παμε στο θεμα μας

τελικα καταλαβα οτι ετσι θα συνεχισει μεχρι τελικα μονη της να θελει να κατσει κατω

καλα λεει ο αντρας μου ολα τα πηρε απο αυτον και πηρε και απο μενα κατι

το οτι θελει ολο αγκαλιες και χαδακια και επιβεβαιωση για αγαπη

αντε πηρε και απο μενα κατι.....χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

efoula έγραψε:

ας αφησουμε τις παρεξηγησεις τωρα και παμε στο θεμα μας

τελικα καταλαβα οτι ετσι θα συνεχισει μεχρι τελικα μονη της να θελει να κατσει κατω

καλα λεει ο αντρας μου ολα τα πηρε απο αυτον και πηρε και απο μενα κατι

το οτι θελει ολο αγκαλιες και χαδακια και επιβεβαιωση για αγαπη

αντε πηρε και απο μενα κατι.....χαχα

Εφούλα μου ναι.:) Θα το σταματήσει μόλις νιώσει η ίδια έτοιμη...Μέχρι τότε κοίτα να χαρείς αγκαλίτσες!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa αν δε σε ενδιαφέρουν οι γνώμες των άλλων, μην τις διαβάζεις, μην τις σχολιάζεις ή μην μπαίνεις στο mammy. Όσο για το αν θες να ανοίξεις διάλογο, φάνηκε όταν μου απήυθυνες το λόγο...Αλλιώς θα με αγνοοούσες, όπως κάνω εγώ τόσο καιρό που διαβάζω τις απόψεις σου..Δεν μπορεί όλες να είμαστε άχρηστες και μόνο εσύ να είσαι καλή μάνα..Μην κρύβεσαι πίσω από την ανωνυμία σου για να κατακρίνεις τους πάντες και τα πάντα..Και το υφάκι σου πούλα το εκεί που σε παίρνει...Όχι πάντως σε μενα.. Δε σε έχω ενοχλήσει ποτε και απαιτώ να κάνεις το ίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ LALA ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΤΗ ΤΡΩΩ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ ΘΕΛΩ ΔΕ ΘΕΛΩ.ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΚΟΥΡΑΖΟΥΜΕ ΚΟΜΕΝΑ ΤΑ ΥΦΑΚΙΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΑΗΔΙΑ Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

LaLa αν δε σε ενδιαφέρουν οι γνώμες των άλλων, μην τις διαβάζεις, μην τις σχολιάζεις ή μην μπαίνεις στο mammy. Όσο για το αν θες να ανοίξεις διάλογο, φάνηκε όταν μου απήυθυνες το λόγο...Αλλιώς θα με αγνοοούσες, όπως κάνω εγώ τόσο καιρό που διαβάζω τις απόψεις σου..Δεν μπορεί όλες να είμαστε άχρηστες και μόνο εσύ να είσαι καλή μάνα..Μην κρύβεσαι πίσω από την ανωνυμία σου για να κατακρίνεις τους πάντες και τα πάντα..Και το υφάκι σου πούλα το εκεί που σε παίρνει...Όχι πάντως σε μενα.. Δε σε έχω ενοχλήσει ποτε και απαιτώ να κάνεις το ίδιο.

κοριτσια τωρα αισθανομαι ασχημα που ειμαι εγω η αιτια για ολο αυτο

ολες λεμε τις αποψεις μας

απλα εχουμε διαφορετικο τροπο

σιγουρα καλο ειναι να μιλαμε πιο ηρεμα και οχι επιθετικα γιατι δεν ξερουμε πως νιωθει η καθε μια μας και τι περναει

παντως καλο ειναι να λυνονται οι παρεξηγησεις

και οταν συμβανουν παρεξηγησεις γιατι ειμαστε διαφορετικοι ανθρωποι ας εξηγουμε μετα πως νιωθουμε και τι εννοουσαμε και ολα μετα θα φτιαξουν

και γιαυτο μπαινουμε εδω για να μαθαινουμε και να ανταλλασουμε αποψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΔΩ! Η ΛΑΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΗΣ. ΤΗΝ ΣΤΗΣΑΤΕ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΥΡΟΒΟΛΑΤΕ. ΜΗΠΩΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΘΕΤΗΚΗ? ΜΙΛΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΧΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ. Η ΛΑΛΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΤΗΝ ΑΚΟΥΕΙ ΚΙ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΑΓΝΩΕΙ. ΚΡΙΜΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σορυ για το 2ο ποστ.

στο καροτσι απ τον 3ο μεχρι κ τον 4ο περιπου μηνα δεν καθοταν με τιποτα!!! φαντασου τωρα οτι τον παω βολτα καθε μερα 2 φορες απο 15 ημερων και κεινο το διαστημα εκοβα χιλιομετρα με το μωρο στο ενα χερι κ το καροτσι στο αλλο.λυθηκε κι αυτο.ολα αλλαζουν,κ οσο για την κριτικη των αλλων καλοθελητων μαθε να ακους ενα συμβουλο 9παιδιατρο θα προτεινα εγω) μετα μανα εισαι θα το βρεις μονη σου.κ μενα με ειχαν πρηξει να μην παιρνω το παιδι,το εκοψα σε ολους και τελειωσε εκει το θεμα.

αυτα που μας λενε αγκαλια-οχι αγκαλια προερχονται απο παιδαγωγικες θεωριες.το οχι αγκαλια δεν το συστηνουν πυτε οι παιδιατροι,ουτε οι παιδοψυχιατροι.οποτε παρτο το μωρο σου και βαλε τον αντρα σου να σου κανει μασαζ τα βραδια στη μεση:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα λεει η καντινου

ας σταματησει

δε μάρεσει καθολου

και εμενα με βοηθησε πολυ στο θηλασμο

ισως να τα ελεγε αποτομα αλλα εμενα με βοηθησε και την ευχαριστω πολυ για αυτο

η καθε μια εχουμε τον τροπο μας

τωρα η σκατουλα η δικια μου ειναι απο εκεινη την ωρα στα ποδια μου στο μαξιλαρι και κοιμαται

με το που παω να την αφησω στο κρεβατακι ξυπναει και γκρινιαζει

θελει να με μυριζει.....και ιδρωσα με ολο αυτο....:woohoo:

:woohoo: :woohoo: :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια

συγγνωμη κιολας αλλα κι εγω εχω βαρεθει τις δηθεν ξερολες που τα ξερουν ολα και ειναι και γαμω τις μανες κ εμεις ειμαστε για πεταμα...αντε απο κει.

λαλα, τι δουλεια κανεις, κοριτσι μου;εισαι παιδαγωγος;συμβουλος θηλασμου;γυναικολογος;παιδιατρος;

γιατι απο τις απαντησεις σου εισαι πολυ "ειδικη" σε ολα...

αντε να ξεκουβαλαμε μερικες κανενα καλαμι εδω μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita έγραψε:

Τωρα γραφω στο mammy με το αριστερο χερι διοτι στο δεξι εχει ο μικρος βουδας ξαπλωσει το κεφαλι του και ειναι με μαξιλαρι στα γονατα μου...αχ!

:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita έγραψε:

εφουλα μην στεναχωριεσαι δεν κανεις κατι λαθος..εγω την εχω παθει χειροτερα ;) ..ο δικος μου ειναι 1,5 μηνων και απο τη μερα που γεννηθηκε ειναι μονιμως κρεμασμενος πανω μου..Στο κρεββατι του δεν καθεται, κοιμαται μονο αγκαλια και μολις τον ξαπλωσω ουρλιαζει, στο ρηλαξ αντε να κατσει 5 λεπτα και μετα πνιγεται απο το κλαμα..Ασε που θελει να ειναι συνεχεια στο στηθος, δεν πινει παντα γαλα αλλα μαλλον το εχει για πιπιλα...Ειμαι μονιμως με τον μικρο κρεμασμενο πανω μου και ειναι και 5 κιλα...πονανε τα γονατα μου, η μεση μου, αστα...ουτε τουαλεττα μπορω να παω, ουτε ενα φαι να φαω σαν ανθρωπος:blink: ...Τη νυχτα κοιμαται μαζι μου και μαλιστα ξαπλωνει το κεφαλι του στο χερι μου, μονο ετσι ηρεμει...Και μενα μου λενε οτι τον εχω κακομαθει αλλα αδιαφορω...νιωθω οτι το εχει αναγκη και κανω υπομονη...ελπιζω καποια στιγμη να το κοψει πριν με εξοντωσει τελειως..

Τωρα γραφω στο mammy με το αριστερο χερι διοτι στο δεξι εχει ο μικρος βουδας ξαπλωσει το κεφαλι του και ειναι με μαξιλαρι στα γονατα μου...αχ!

:laugh: :laugh:

κ εμεις ετσι ακριβως

η δικια μου ειναι 6100

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικια μου απο 1 μηνων τα ξεκινησε με τα πονακια

παντως κοριτσια με βοηθαει πολυ οταν ακουω οτι τελικα δεν τα περναω μονο εγω και οτι και αλλες μαμαδες αντιμετωπιζουν τα ιδια

γιαυτο μ'αρεσει να λεω τις ανησυχιες μου η μαλλον καλυτερα αυτα που περναω και κανω με το μωρακι μου

για να βλεπω οτι και τα αλλα τα μωρακια ετσι ειναι και οτι αυτο τελικα ειναι φυσιολογικο

γιατι με τοσα που μου λενε με κανουν να νιωθω οτι μηπως το μωρο μου ειναι τελικα γρινιαρικο η εγω κανω λαθη

γιατι οπως προειπα ολοι οι γνωστοι μου μου λενε καλε τι κλαψιαρικο μωρο

το δικο μου ποτε δεν εκανε ετσι η εμεις δεν τα ξερουμε αυτα που περνατε εσεις

η τι ξυπναει το βραδυ?το δικο μας ποτε δεν ξυπνησε

η τι εχει πονακια?το δικο μας ποτε

η τι θελει αγκαλιες?το δικο μας ποτε

και πολλα αλλα που αν κατσω να τα γραψω ολα θα μου παρει 10 σελιδες

εμενα παντως μ'αρεσει να ακουω συμβουλες παρα τετοια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφουλα άσε τους άλλους να λένε!!Είναι πολύ εκνευριστικό να σου λένε πως το μωρό σου έχει όλα τα περίεργα, ειδικά αν είναι το πρώτο σου μωράκι! Χαλάρωσε και άκου το μωράκι σου..καλό θα ήταν επίσης να προμυθευτείς ένα βιβλίο που αναφ΄ρεται στο θέμα που σε απασχολεί. Εγώ είχα πάρει ένα βιβλίο σχετικά με τον ύπνο των βρεφών. Βοηθάει αρκετά! Να λες ότι σε απασχολεί γιατί βοηθάει αρκετά να ακούς και από άλλες μάμάδες πως το μωρό σου είναι φυσιολογικό σε αυτά που κάνει. Εννοείται βέβαια πως οι συμβουλές είναι ότι καλύτερο από το να ακούς να σου μειώνουν το μωράκι σου ή εσένα πως δεν είσαι καλή μαμά. άκου το μωράκι σου, μόνο αυτό ξέρει τι θέλει και κανένας άλλος! Πολλες φορές προσπάθησα να του αρνηθώ αυτό που ζητούσε ομως εκείνο έκλαιγε περισσότερο και αργότερα όταν μεγάλωνε με κοιτουσε και έκλαιγε σαν να έλεγε <<μα καλά γιατί δεν καταλαβαίνεις τι θέλω εεεεεεεεε ;; δε με ακούς που κλαίωωωωωω;;;;;>> Αυτό θυμάμαι χαρακτηριστικά το έκανε όταν ξυπνούσε μέσα στη νύχτα γύρω στους 6 μήνες όπου λοιπόν στηριζότανε στα δυο του χέρια, γυρνούσε με κοιτούσε κι έκλαιγε με μαύρο δάκρυ!! Ποιο εκφραστικό μωρό δε θα μπορούσε να είναι!!!χεχεχεχε Καλή επιτυχία στο ρόλο σου σαν μαμά!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efoula έγραψε:

η δικια μου απο 1 μηνων τα ξεκινησε με τα πονακια

παντως κοριτσια με βοηθαει πολυ οταν ακουω οτι τελικα δεν τα περναω μονο εγω και οτι και αλλες μαμαδες αντιμετωπιζουν τα ιδια

γιαυτο μ'αρεσει να λεω τις ανησυχιες μου η μαλλον καλυτερα αυτα που περναω και κανω με το μωρακι μου

για να βλεπω οτι και τα αλλα τα μωρακια ετσι ειναι και οτι αυτο τελικα ειναι φυσιολογικο

γιατι με τοσα που μου λενε με κανουν να νιωθω οτι μηπως το μωρο μου ειναι τελικα γρινιαρικο η εγω κανω λαθη

γιατι οπως προειπα ολοι οι γνωστοι μου μου λενε καλε τι κλαψιαρικο μωρο

το δικο μου ποτε δεν εκανε ετσι η εμεις δεν τα ξερουμε αυτα που περνατε εσεις

η τι ξυπναει το βραδυ?το δικο μας ποτε δεν ξυπνησε

η τι εχει πονακια?το δικο μας ποτε

η τι θελει αγκαλιες?το δικο μας ποτε

και πολλα αλλα που αν κατσω να τα γραψω ολα θα μου παρει 10 σελιδες

εμενα παντως μ'αρεσει να ακουω συμβουλες παρα τετοια

Πόσο νευριάζω όταν τα ακούω αυτά!!!:angry: Το φυσιολογικό είναι τα μωράκια να ξυπνάνε την νυχτα,να θέλουν αγκαλίτσα,να έχουν πονάκια και να διαμαρτύρονται...Αυτά είναι τα φυσιολογικά για αυτές τις ηλικίες!:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα μου ίδια ηλικία τα μωράκια μας με παρόμοια προβλήματα.Στον δικό μου πιάνει πολύ το κούνημα.Ειδικά στο ριλάξ.όχι όμως το πάνω κάτω αλλά το πέρα δώθε. Αστα .Εχω ξεχαρβαλώσει το ριλάξ και έχω μαυρίσει και τα πλακάκια!!!Και ο δικός μου 6100 είναι και τώρα που τον σηκώνω πονάει η πλάτη μου.Εσύ τι κάνεις για τον πόνο της πλάτης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α βλέπω κράτησε αρκετα το πάρτυ !

Ξαναδιάβασα τα μηνυματα μου να δω που θιγω καποιον , που λεω για κακες μητέρες , που κρινω , κατακρίνω μιλαω απαξιωτικά .... Οποια βρει ας μου τα δειξει και μενα !!!

Ρωτησα ,με εντονο βεβαια ύφος , απο που απορεει η σιγουρια της μπεμπουλας οτι τα μωρα δεν παθαινουν τιποτα αν κλαψουν !

Εγω δεν ξερω κατι τετοιο ... Εγω ξερω οτι τα μωρα παθαινουν πολλα αν τα αφήνουμε να κλαινε αβοήθητα ...

Σας ενόχλησε το ύφος μου που δεν μπορειτε να το ξέρετε αφου δεν με βλεπετε και δεν σας ενοχλησε που ενα τοσο δα μωράκι εκλαιγε αβοηθητο για 2 ωρες ??? Ποση υποκρισια κρυβεται πισω απο αυτο ?

Πως μπορει μια μανα να διαβάζει τετοια και να μην της σχιζεται η καρδιά ?

Μπορειτε να κανετε οτι θελετε (σχεδον γιατι υπάρχουν και νομοι) με τα μωρά σας αλλα μην ζητάτε να σας χειροκροτήσω απο πανω για την συμπεριφορά σας !

Τωρα για κακες και καλες μανες και την καραμελίτσα που την περιφερετε σε ολα τα θεματα ...τι να πω ? Ισως θα πρεπε πραγματικα να κοιτάξετε απο που απορεει ολη αυτη η ανασφάλεια και οι ενοχές που βγάζετε ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα η δικια θελει συνεχεια αγκαλια.

τωρα βεβαια που εχει αρχισει να παρατηρει γυρω της την αφηνω κατω για να συνιθισει.5-10 λεπτα οσο κατσει.

καθομαιτης μιλαω, της τραγουδαω για να τη κραταω κατω οσο πιο πολυ μπορω.

οταν κλαει βεβαια τη παιρνω αγκαλια.

αφου το παιδακι μου θελει αγκαλια γιατι να της το στερησω??

με την αγκαλια μου ειπε η παιδιατρος οτι αισθανονται ασφαλεια.

επισης αφου δε θηλασα το βλεπω σαν ενα τροπο να δεθω με τη μικρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παλι καυγαδες! παλι σε συγγεκριμενα ατομα!

γιατι πεφτουμε σε αυτο το λαθος?

στο θεμα μας τωρα!

αγγαλιτασ ζηταει ενα μωρακι... ειναι λογικο, μεχρι πριν λιγο καιρο ησασταν ενα ακουγε τους χτυπους της καρδιας μας , ενοιωθε την μυρωδια μας, πως τωρα θελουμε να του τα στερησουμε ολα αυτα? δεν μπορουμε, δεν πρεπει! ειναι απαραδεκτο να κλαιεει 2 ωρες ενα μωρο! κλαιει γιατι κατι θελει, με το κλαμα εκφραζεται, δε ξερει λογακι να μας πει, γιατι αν ηξερε θα ελεγε πολλα! καντε αγκαλιες με τα μωρακια σας, δεν κακοεμεθε κανενα μωρακι απο την αγκαλια καθε αλλο ασφαλεια νοιωθει εκει μεσα!

απολαυστε τις αγκαλιες γιατι οταν μεγαλωσει λιγο και περπατησει δεν θα την αναζητα τοσο την αγκαλια!

εμενα μετα απο 15 μηνες θηλασμου ομωλογω οτι μου λειπουν εκεινοι οι μαραθωνιοι θηλασμοι..... τοτε που την ειχα μονο στην αγκαλια μου! τωρα θηλαζει 5-10 λεπτα και μετα μονο μπουσουλαει.... θελω να την κανω αγκαλια κια εκεινη θελει να εξερευνησει ολο τον κοσμο γυρω της!

καντε τα μωρακια σας να νοιωσουν ασφαλεια! την χρειαζονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai gw mia apo ta idia exw! H mikroula mou 8elei sinexeia agkalitsa! Bebea de ginotan na mi mathei etsi giati kaname agona gia na mthei na 8ilazei epidi eixe sini8isei sto mpimpero. Opote tin exw sinexeia sto sti8os. Kathe mia wra zitaei tzitzaki kai ka8omaste kanena eikosalepto thn fora toulaxiston agkalitsa! Molis thn balw katw meta ginete xamos. Klaei xtypiete melaniazei kai egw thn lipame giati einai molis 25 imeron kai thn pernw agkalia! To mesimeri mexri na koimi8ei koritsia siko8ika kai ksaplosa ston kanape dipla tis 17 fores!! Eimai entelos kommatia! Simera to piranxaki mou mas ekane kai neo kolpo. Ithele oli mera na koimate sto sti8os kai molis ekana oti thn ebaza katw xamos. OUF kai einai arxi akoma:) Episis na rwtiso kai kati asxeto...

Re koritsia ginete gia neogennhto na menei toses poles ores ksipnio? Koimate poly ligo nomizo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εφουλα .Ισως να σου ειπαν στο μαιευτηριο οταν σου εδωσαν τις συμβουλες οταν πηρες το εξιτηριο οτι το μωρο σου τοσο καιρο μεσα σου ενιωθε την ασφαλεια και τη ζεστασια σου και ακομα καιμεσαστο μαιευτηριο εσκεμενα τα εχουν στα λεγομενα πυρεξακια επειδη ειναι πολυ μικρα ξεφνικα λοιπον αυτη ηνεα ζωουλα καλειτε να φυγεια απο την ασφαλεια της μαμας της καινα παει σεενα κρεβατακι που οσο ομορφο και αν ειναι δεν εχει την ασφαεια της μαμας .βεβαια δεν μπορεις σε καμια περιπτωση να συνεχισεις να την εχεις αγκαλια απλα κατσε στο κρεβατι βαλε μερικα μαξιλαρια στη πλατη σου και ακουμπατην στο στηθος μπρουμητα να ακουει τους χτυπους της καρδιας σου θα δεις θα χαλαρωνει μετα σιγα σιγα ακουμπατην στη κουνια της αλλα καλο ειναι να εχιες διπλα κατι δικο σου να εχει τη μυρωδια σου .Εγω δεν ειμαι αντιθετη στην αγκαλια αλλα σιγουρα ειναι εξαντλητικο γιατη μαμα και σιγουρα εναμωρο δεν ξεκουραζετε καλα . Επισης οχι στο κουνημα δεν βλεπω το λογο να το ταρακουναμε ετσι λες και φτπιαχνουμε φραπε αυτο δεν προσφερει τιποτα καλυτερα μια αγκαλια .Μιλα της σιγα και χαιδευες την να δις θα βρει το δρομο της .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφουλα καλημερα!!! να σου πω λιγα πραγματακια κι εγω??? καταρχας να σου πω οτι εγω ημουν τυχερη-ατυχη γιατι ο μπεμπης μου τον πρωτο μηνα της ζωης του απο την ωρα που γεννηθηκε μπηκε σε μια θερμοκοιτιδα μονος του χωρις αγκαλια χωρις χαδι,οταν εκλαιγε δεν μπορουσαν να τον βγαλουν για να τον ηρεμισουν!!! 2-3 φορες που ετυχε στο επισκεπτηριο να τον δω να κλαιει σπαραξα του μιλαγα απο εξω και ως δια μαγειας σταματουσε με ακουγε με ενιωθε ετσι τουλαχιστον κατλαβαινα εγω.οταν τελικα τον φεραμε στο σπιτι ειχε πλεον συνηθησει να κοιμαται μονος του σε κρεβατι να απλωνεται χιχι που σημαινει οτι σαυτο το θεμα δεν δυσκολευτικα.ηθελε αγκαλια δεν λεω μωρακι ηταν και του την προσφερα απλοχερα τον ειχα αγκαλια οταν ετρωγε,αγκαλια να εξερευνισουμε το σπιτι μας,να δουμε εξω την βροχη αλλα του αρεσε πολυ να ειναι και ξαπλα στο ριλαξ.σε γενικες γραμμες ειναι ενα ανεξαρτητο μωρο!!! την αγκαλια την ζητουσε μονο οταν δεν ενιωθε καλα η πονουσε.τωρα πλεον που μεγαλωσε και μπουσουλαει και σηκωνεται δεν θελει καθολου αγκαλια θελει να εξερευνει τον κοσμο μου ζηταει την αγκαλιτσα μετα το φαγητο για νανουρισμα και οταν πιανεται στο παρκο

εγω δυσκολευτικα πολυ με το θεμα του παρκου δεν το ηθελε στις αρχες και τον εβαζα 10 λεπτα σημερα 15 αυριο κοκ μεχρι που το εμαθε και τωρα το αλωνιζει .ετσι γλυκια μου εφουλα και εσυ με την σειρα σου μπορεις να την βαζεις στο κρεβατι να παιζετε,να κανετε χαδακια,μπορεις να την κοιμηζεις στην αγκαλια σου και μετα να την ξαπλωνεις και να εισαι διπλα της μεχρι να το μαθει θα δεις που σιγα σιγα και εκεινη θα θελει λιγο τον χωρο της και τα παιχνιδια της.ειναι πολυτιμη η αγκαλια της μαμας και ακομη και να μεγαλωσουν παντα στην αγκαλια μας θα τρεχουν απλα οταν ειναι μικρουλια την εχουν περισοτερο αναγκη..εγω στα ειπα αυτα μηπως μπορεσω να σε βοηθησω να ξεκουραστεις λιγο συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Efoulla mou kalimera kai apo mena agapi mou...

Tha sou pw kai egw tin gnwmi mou,,,

Otan klaih to mwraki sou,,,

Allakse to panaki tou,,,

Vale to sto krevataki tou,,,

an den peinaei Fusika,,,

Kai Prospathise na min to pareis aggalitsa,,,

Kai xahdepse to gia ligo sto metopaki,,,

Gia na iremisei ligaki agapi mou...

An den kanei auto tote na to pareis aggalitsa...

AAA Oso gia to KLAMA emena mou eixe pei o paidiatros na to afinw kai ligaki na klaiei gia na kourastei kai na kimithei...

Kati kserei o giatros gia na mou pei auto...

Ayto mou to exei pei sto prwto mou paidaki kai sto deutero...

Sas filw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

εφουλα καλημερα!!! να σου πω λιγα πραγματακια κι εγω??? καταρχας να σου πω οτι εγω ημουν τυχερη-ατυχη γιατι ο μπεμπης μου τον πρωτο μηνα της ζωης του απο την ωρα που γεννηθηκε μπηκε σε μια θερμοκοιτιδα μονος του χωρις αγκαλια χωρις χαδι,οταν εκλαιγε δεν μπορουσαν να τον βγαλουν για να τον ηρεμισουν!!! 2-3 φορες που ετυχε στο επισκεπτηριο να τον δω να κλαιει σπαραξα του μιλαγα απο εξω και ως δια μαγειας σταματουσε με ακουγε με ενιωθε ετσι τουλαχιστον κατλαβαινα εγω.οταν τελικα τον φεραμε στο σπιτι ειχε πλεον συνηθησει να κοιμαται μονος του σε κρεβατι να απλωνεται χιχι που σημαινει οτι σαυτο το θεμα δεν δυσκολευτικα.ηθελε αγκαλια δεν λεω μωρακι ηταν και του την προσφερα απλοχερα τον ειχα αγκαλια οταν ετρωγε,αγκαλια να εξερευνισουμε το σπιτι μας,να δουμε εξω την βροχη αλλα του αρεσε πολυ να ειναι και ξαπλα στο ριλαξ.σε γενικες γραμμες ειναι ενα ανεξαρτητο μωρο!!! την αγκαλια την ζητουσε μονο οταν δεν ενιωθε καλα η πονουσε.τωρα πλεον που μεγαλωσε και μπουσουλαει και σηκωνεται δεν θελει καθολου αγκαλια θελει να εξερευνει τον κοσμο μου ζηταει την αγκαλιτσα μετα το φαγητο για νανουρισμα και οταν πιανεται στο παρκο

εγω δυσκολευτικα πολυ με το θεμα του παρκου δεν το ηθελε στις αρχες και τον εβαζα 10 λεπτα σημερα 15 αυριο κοκ μεχρι που το εμαθε και τωρα το αλωνιζει .ετσι γλυκια μου εφουλα και εσυ με την σειρα σου μπορεις να την βαζεις στο κρεβατι να παιζετε,να κανετε χαδακια,μπορεις να την κοιμηζεις στην αγκαλια σου και μετα να την ξαπλωνεις και να εισαι διπλα της μεχρι να το μαθει θα δεις που σιγα σιγα και εκεινη θα θελει λιγο τον χωρο της και τα παιχνιδια της.ειναι πολυτιμη η αγκαλια της μαμας και ακομη και να μεγαλωσουν παντα στην αγκαλια μας θα τρεχουν απλα οταν ειναι μικρουλια την εχουν περισοτερο αναγκη..εγω στα ειπα αυτα μηπως μπορεσω να σε βοηθησω να ξεκουραστεις λιγο συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα ε???

με εκανες κ εκλαψα παρα πολυ...

εμενα μπηκε στη μοναδα 1 μερα κ οταν την εβλεπα καλωδιομενη κοβοταν η καρδια μου

με το που πλησιαζα κοντα τησ ανεπνεε πιο γρηγορα κ ανεβεναν οι παλμοι τησ

δεν λεω ειμαι διατεθημενη να κανω πολλες αγκαλιες

ειναι το σπλαχνο μου

το βλεπω κ λιωνω

κ θα δωσω τη ζωη μου για το μωρο μου

σταματησα τη δουλεια για να τη μεγαλωσω εγω

κ να την περνω αγκαλιτσεσ

να κανουμε χαδακια

να ειμαι διπλα της παντα

οπως μας μεγαλωσε κ η μαμα μου

απλα οταν ειναι 22 ωρες το 24ωρο λιγο σε κουραζει

γιάυτο λεω αν υπαρχει τροπος να τις μειωσουμε εστω στις 20 βρε αδερφε....:)

θα κανω αυτα που μου ειπες κ αντε να δουμε...

σας ευχαριστω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουλαχιστον οταν κοιμαται στην αγκαλια μου μετα να μπορω να την αφηνω λιγο κατω

αυτη με το που νιωθει την κινηση που κανω να την αφησω ανοιγει το ματι με κοιταει επιμονα και αν δει οτι συνεχιζω παταει κατι τσιριδες

με το που την παιρνω στο κλασμα δευτερολεπτου κοιμαται

λες και εχει κουμπι

απιστευτο ειναι

με ρωτησατε τι κανω με την πλατη μου

υπομονη

δεν γινεται τιποτα οσο και να με τριψει ο αντρας μου

ευτυχως την περνει και αυτος λιγο οταν ειναι εδω αλλα κ αυτος πτωμα ειανι απο τη δουλεια

θα μεγαλωσει και θα τα ξεχασουμε ολα αυτα

θα θυμομαστε τις τρυφερες στιγμες με τη μπουμπου και τα ναζια που κανει

ειναι πολυ ναζιαρα η ατιμη

ειμαι πτωμα και μου κανει ματακια και τα ξεχναω ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mwro0206200813.jpg

Για δυο μηνες ετσι κοιμόταν ολη μερα ! Για 5-10 λεπτάκια πανω μου και μετα ξαναθήλαζε και παλι απο την αρχη . Ποσο μου λειπει αυτη η αγκαλιά !!!!!

Περναει τοοοσο γρηγορα ο καιρος ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...