Μετάβαση σε περιεχόμενο

δεν κοιμαται κατω


Recommended Posts

ρε κοριτσια η μικρη μου ειναι 2,5 μηνων

και εμαθε αγκαλιες

μολις τη βαζουμε κατω κλαιει λες και τη σφαζουν

με το που κανουμε την κινηση να την παρουμε σταματαει και αν δεν τη παρουμε ξεσηκωνει ολη τη γειτονια

και μαλιστα δεν θελει να καθομαστε θελει να κανουμε βολτες στο σπιτι και να τραγουδαμε

ασε που κοιμαται στην αγκαλια και μολις την αφηνουμε στο κρεβατι ξυπναει

και βολτα οταν παμε δεν θελει στο καροτσι θελει αγκαλια αλλα δεν γινεται

δεν θελει μαρσιπο

στο ριλαξ καθεται αν θελει κανενα τεταρτακι και μετα βαριεται

αχ τι θα κανω να της το ξεμαθω

δε λεω ωραια ειναι αλλα ολη μερα......παει η πλατη μου και η μεση μου

συμβουλεψτε με κατι να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΕΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ. ΟΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ. ΑΡΧΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΤΑΝ ΤΗ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΝΑ ΤΗ ΞΕΓΕΛΑΣ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΩΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ. ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΩ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΗΣ.(ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΥΠΝΗ, ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ).ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ.ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΠΟΝΑΕΙ Η ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΚΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΕΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ

καλε εγω ζητησα συμβουλες αν νομιζα οτι κανετε τις εξυπνες δεν θα ζητουσα

σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου

αυτο προσπαθω και κανω την αφηνω κατω αλλα κλαει τοσο που δεν ακουει ουτε βλεπει τιποτα

και μετα τη λυπαμαι και την παιρνω

αφου μερικες φορες κλαει τοσο πολυ που παει να της κοπει η ανασα η καημενουλα

σιγα σιγα πιστευω να τα καταφερω

η αληθεια ειναι οτι ειχε πονακια για ενα μηνα και ακομα εχει λιγο και γιαυτο ηταν συνεχεια αγκαλια

ελπιζω σιγα σιγα να μην βαριεται τα παιχνιδια της

τωρα κοιμαται κανενα 20λεπτο στο κρεβατακι :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΟΥΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΑΝ ΚΛΑΙΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΛΛΑΓΕΣ ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την παιρνω κατευθειαν εννοειτε

αντε να δουμε

τωρα ξυπνησε κ με το που την πηρα αγκαλια κοιμηθηκε

αν διανοηθω να την αφησω θα τσιριζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Εφούλα..τα ξέρω αυτά , τα έχω ζήσει. Δεν αντέδρασα σωστά τότε και θυμάμαι ότι εκνευριζόμουν πολύ, όμως θα σε συμβούλευα να ακούσεις τι σου ζητάει το μωρό σου παράλληλα με μερικά κολπάκια. Πάρε την αγκαλιά και άσε την να κοιμηθεί πάνω σου. Μη την μάθεις όμως στα κουνήματα, πάρε έναν φωτεινούλη με μουσικούλα και μόλις την πάρεις αγκαλιά βάλε και την μουσικούλα δίπλα σου να παίζει. Μετά πάλι μόλις την βάλεις στην κούνια ξαναβάλε το.Σιγά σιγά και με τον καιρό θα μάθει να κοιμάται με τη μουσικούλα του φωτεινούλη. Σε πληροφορώ , ενώ είχα τα ίδια προβλήματα με σένα στον ύπνο σε αυτή την ηλικία, πλέον ο Δημητράκης μολις τον βάλεις στην κούνια πατάει μόνος τους τη μουσικούλα και πέφτει για ύπνο. Βέβαια αν μείνεις αρκετή ώρα μέσα στο δωμάτιό του ή περάσεις από έξω και σε δεί, θα κλάψει για 20 δευτερόλεπτα ίσα ίσα για να με κάνει να πάω να τον πιάσω αγκαλιά , όμως δεν του δίνω σημασία και κοιμάται. Μην ξεχνάς πως όλα τα μωράκια θέλουν να κοιμούνται με τη μαμά τους παρείτσα. Πόσο μάλλον εσένα που είναι τοσοδουλι και η αγκαλιά σου το ηρεμεί. Μην βιάζεσαι να την απομακρύνεις από σένα, όμως όσο την αφήνεις να σπαράζει στο κλάμα το δυσκολέυεις το θέμα γιατί νομίζει ότι την αγνοείς για τα καλά.Σιγά σιγά βήματα και υπομονή από την μερίά σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα μου καλησπέρα!Εγώ αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα με το μωράκι μου! Το 1ο βράδυ που γυρίσαμε σπίτι από το μαιευτήριο και τη βάλαμε στο λίκνο της να κοιμηθεί έκλαιγε ασταμάτητα και όταν την παίρναμε αγκαλιά ως δια μαγείας σταματούσε..Το μόνο μέρος που κοιμόταν ήταν το πορτ μπεμπέ και μετά από πολύ κούνημα...Στο λίκνο δεν κοιμόταν με τίποτα όσες φορές κι αν προσπάθησα να την βάλω...Όμως δεν μπορούσε να συνεχιστεί αυτή η καταστασή...έτσι ένα βράδυ, αφού είχε σαραντίσει αποφασίσαμε να τη βάλουμε στην κούνια της να κοιμηθεί, στο δωματίο της...Έκλαιγε ασταμάτητα επί 2,5 ώρες, υποφέραμε που την ακούγαμε να κλαίει, αλλά την αφήσαμε...Και ναι,κοιμήθηκε...:woohoo::woohoo: Είχε κουραστεί τόσο πολύ από την γκρίνια που ξύπνησε την επόμενη μέρα στις 9 η ωρα το πρωί...:P :P

Την επόμενη μέρα τη βάζαμε καθ'όλη τη διάρκεια της ημέρας για να συνηθίσει, γκρίνιαζε λίγο, αλλά ήταν σαφώς πολύ καλύτερα...Απο την 3η-4η μέρα κοιμόταν χωρίς καμία γκρίνια..Τώρα όχι απλώς κοιμάται στην κούνια της όλη νύχτα, αλλά το απολαμβάνει κιόλας...Τρώει, τη βάζω στην κούνια της, χαζεύει γύρω γύρω, παίζει μόνη της και την παίρνει ο ύπνος χωρίς να της κάνω τίποτα..Αφού ξυπνάει και δεν κλαίει για να μας δείξει ότι ξύπνησε..Κάθεται μόνη της και χαζεύει το παιχνιδάκι που της έχουμε κρεμάσει και γυρίζει και το κεφαλάκι τ

ης γύρω γύρω και κοιτάζει την πάντα της που έχει έντονα χρώματα..

Ξέρω ότι είναι σκληρό να αφήνεις το μωράκι σου να κλαίει ώρες ατελείωτες, αλλά για εμένα αυτό ήταν σωτήριο...

Κάνε υπομονή και θα μάθει σιγά σιγά...Εξάλλου, κανένα παιδί δεν έπαθε τίποτα από το κλάμα..;) ;)

Α!Βάλε κι ένα παιχνιδάκι στην κούνια της, από τα περιστρεφόμενα που παίζουν μουσική και τα νανουρίζουν...ίσως βοηθήσει!

Φιλιά πολλά κι ελπίζω όλα να πάνε τέλεια! Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax efoula zoriko prama i agkalia...emena einai a4 minon k eytixos leo de to ematha.,...

apo tote pou gennithike eipa ayto to prama..oti de thelo an to matho agkalies k pisteyo to katafera..

an k exei 2 meres tora pou rixnei ena klama ore ores eno nistazei k spartaraei...k sto telos koimatai apo tin kourasi...

elpizo na mi sinexistei ayto to bioli...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Κάνε υπομονή και θα μάθει σιγά σιγά...Εξάλλου, κανένα παιδί δεν έπαθε τίποτα από το κλάμα..;) ;)

Εισαι σιγουρη ? Ως τι το λες αυτο ???

Βουλώνω το στομα μου γιατι θα πω πολλά και δεν κανει !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια υποφερω περισσοτερο αν την ακουσω να κλαψει παρα αν την αχω αγκαλια

θα προσπαθησω να της μαθω να καθεται μονη χωρις πολλα κλαμματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφουλα τα μωρα ως τριων μηνων νομιζουν οτι ειναι ΕΝΑ με τη μαμα ! Ειτε πιανουν το χερι της ειτε το δικο τους νομιζουν ειναι το ιδιο .

Απορω με αυτους που λενε το "εμαθα αγκαλιά" ή "δεν το εμαθα αγκαλιά" . Το μωρο εχει καποιες ανάγκες και οφειλουμε αφου το φεραμε στη ζωη να ανταποκρινόμαστε ! Αλλα μωρα εχουν περισσοτερο την ανάγκη της αγκαλιάς και της επαφής και αλλα λιγότερο !

Σταματάω τωρα γιατι εχω εκνευριστει φοβερά ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia egw exw na pw to eksis.......

den pisteyw telika oti ena mwro mathainei i den mathainei!!!!egw 8 mines molis etrwge kai reuotane ton ksaplwna kai koimotane twra exei ena mina pou thelei egkalia kounima xaidema............ton ematha?????oxiiiii apla kati exei twra kai aisthanetai asfaleia stin agkalia mou!!!!giati na to afisw na ganiasei..................??????molis perpatisei oxi agkalia den tha thelei alla tipota kai tha mas leipoune meta!!!!!!!!!!distixws ena paidi thelei kai ipomoni kai agkalia kai xrono apo mas!!!Einai poli liga ta paidia pou einai poli poli isixa pou mona tous ta kanoun ola!!!!

efoula pareoula thelei kai agkalitses...einai to mwraki sou to paidaki sou min tou to stereis!!!!kai an tin pareis kai ti egine?????????lkoita na to xareis kai ase tis simboules:))))

filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Εφουλα τα μωρα ως τριων μηνων νομιζουν οτι ειναι ΕΝΑ με τη μαμα ! Ειτε πιανουν το χερι της ειτε το δικο τους νομιζουν ειναι το ιδιο .

Απορω με αυτους που λενε το "εμαθα αγκαλιά" ή "δεν το εμαθα αγκαλιά" . Το μωρο εχει καποιες ανάγκες και οφειλουμε αφου το φεραμε στη ζωη να ανταποκρινόμαστε ! Αλλα μωρα εχουν περισσοτερο την ανάγκη της αγκαλιάς και της επαφής και αλλα λιγότερο !

Σταματάω τωρα γιατι εχω εκνευριστει φοβερά ..

δεν μπορω να καταλαβω τι ειπα και σε εκνευρισε

πιστευω δεν εθιξα κανεναν

απλα συζητηση κανουμε και εννοειτε ουτε θελω να αφησω το παιδι μου να παθει τιποτα κακο και το εχω συνεχεια αγκαλια

απλα ρωτησα πως μπορω να της μαθω να καθεται και λιγο μονη τουλαχιστον να μη μου κοβεται η μεση

δεν εχω προβλημα να ασχολουμαι μαζι της γιαυτο εκανα και παιδι και δεν παω στη δουλεια αλλα να καθεται και λιγο κατω και να μην πιανομαι

το ξερω οτι θα μαθει αργοτερα απλα ελεγα μηπως να συνηθηζει σιγα σιγα

εστω οταν τη βγαζω βολτα να καθεται στο καροτσι τουλαχιστον

γιατι παμε εξω και κατανταμε μερικες φορες να γυρναμε σπιτι αρων αρων

η αφου θελει να κοιμηθει να τη βαζω στο κρεβατακι και οχι αγκαλια γιατι δε μπορω ουτε τουαλετα να παω

δε νομιζω να ειπα καμια βλακεια σε ολα αυτα

συγνωμη κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΚΛΑΙΕΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΓΓΑΛΙΑ. ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΚΟΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ! ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΥΣΧΙΕΙ. ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΓΑΛΙΑ? ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΝΕ Η ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ ΤΑ ΧΑΣΑΜΕ! ΛΑΛΑ, ΣΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LALA ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΖΗΤΑΝΕ ΓΝΩΜΕΣ Ή ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΛΙΓΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΚΦΡΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΙΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ. ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΕ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

ΦΙΛΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα μου καλησπέρα!:)

Να χαίρεσαι την κορούλα σου

Καταλαβαίνω πως είναι κάπως περίεργο και σίγουρα σε απορυθμίζει το να την έχεις όλη την μέρα αγκαλιά.

Το μωράκι σου έχει ανάγκη να σε νιώθει αυτή την περίοδο.Ευχαριστήσου λοιπόν τώρα τις αγκαλίτσες γιατί όταν μεγαλώσει λίγο θα παρακαλάς για μια αγκαλίτσα :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ αλλη φορα δε ρωταω τιποτα

απο μια κουβεντα βγηκε το συμπερασμα οτι δεν αγαπω το παιδι μου και οτι δεν το θελω αγκαλια μου

τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLA εγώ είπα τί έκανα με το δικό μου παιδί...Δεν πίεσα κανέναν να κάνει το ίδιο..Κάθε μητέρα έχει τη δική της μέθοδο..Και δεν έχω κανένα λόγο να απολογηθώ σε σενα..Εσύ ως τί δίνεις συμβουλές δηλαδή για όλα;;;Ο καθένας εδώ μέσα λέει τη γνώμη του και πρέπει να είναι σεβαστή από τους άλλους...Κι εγώ δε συμφωνώ με πολλά από όσα έχεις πει κατά καιρούς, αλλά δε σε έχω προκαλέσει ποτέ...Γι'αυτό σε παρακαλώ να κάνεις κι εσύ το ίδιο! Το mammy δεν είναι για να ξεσπάμε τα νεύρα μας ούτε για να ερχόμαστε σε αντιπαράθεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΟΥΛΑ ΜΗ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΑΥΤΟ.ΝΑ ΡΩΤΑΣ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ.ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΕ ΤΗ LALA ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΜΑΣ ΧΑΡΑΧΤΗΡΙΣΕΙ ΚΑΛΕΣ ΜΑΝΕΣ. ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΙΤΕΘΕΙ ΑΣ ΚΟΙΤΑΧΤΕΙ ΣΤΟ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα μη στενοχωριέσαι κοριτσάκι μου! Η LaLa δεν έχει εκνευριστεί μαζί σου, αλλά μαζί μου, επειδή είπα ότι άφησα το μωρό μου να κλαίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφουλα μονο μαζι σου δεν εχω εκνευριστει !

Με τις υπολοιπες δεν θα ανοιξω διαλογο γιατι απλα δεν με ενδιαφερει να ακουσω την γνωμη σας .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη για την αντιδραση μου

απλα αυτες τις μερες νιωθω οτι με κρινουν ολοι μα ολοι για αυτο το θεμα και ολοι εχουν κανει καλους χειρισμους με τα παιδια τους και εγω δεν ξερω να το μεγαλωσω

και γιαυτο αντεδρασα ετσι

κοριτσια συγνωμη

λαλα σε ευχαριστω και συγνωμη που μιλησα ετσι

ολες οι συμβουλες δεχτες και ο καθενας μετα κρινει και κανει αναλογα με τοπως θελει αυτος

απλα καλο ειναι να ανταλλασουμε αποψεις

παντως κοριτσια δεν θελω να παρεξηγουμαστε δε μ'αρεσει

ισως ειναι και το απροσωπο του ιντερνετ και δεν φαινεται ο τροπος που λεμε κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου θελει αγκαλια να την παιρνεις αγκαλια.τοσο απλα:) . δε συμβαινει μονο σε σενα,δεν κανεις κατι λαθος.και εμεις τα ιδια.και ειναι 8μιση μηνων ο γιος μου.Μεχρι τον 3ο ετσι ηταν,απο μονος του σιγα σιγα σταματησε κ καθεται και..εκτος αγκαλιας.Με την αγκαλια χτιζουμε σχεση εμπιστοσυνης με το παιδι και του ειναι πιο ευκολο να απογαλακτιστει αργοτερα.θα μαθει κ στον μαρσιπο,ισως να μην τη βολευει αυτο που εχεις.

και να διορθωσω την Lαλα,μεχρι τον 8ο και ισως παραπανω το παιδι αντιλαμβανεται τον εαυτο του και τη μαμα ως ενα.

μερικα παιδακια ειναι πιο ευαισθητα απο αλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

mpempoula16 έγραψε:

Εισαι σιγουρη ? Ως τι το λες αυτο ???

Βουλώνω το στομα μου γιατι θα πω πολλά και δεν κανει !!!!![/quote:ogzxley8]

Λαλα μου, συγγνώμη μα δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος σου μερικές΄φορες... Καμια μαμά δεν είναι τέλεια και ποτέ δεν είναι σίγουρη ότι αυτό που κάνει είναι σωστό. Πάντα όλες προσπαθούμε το καλύτερο και θεωρύμε ότι έχουμε κάνει τα αδύνατα δυνατά σύμφωνα με τις δυνάμεις μας και τις ικανότητες της κάθε μίας. Τώρα αν γνωρίζεις κάτι περισσσότερο , καλό θα ήταν να το πεις ομορφα και απλά χωρίς ειρωνείες λες και θα έπρεπε να το ξέρουμε. Τόσες φορες έχουμε πει, πως το καλύτερο είναι να πεις τη γνώμη σου ήσχα και απλά χωρίς να υπερβάλλουμε και να το θεωρούμε δεδομένο. Η γνώμη είναι για να ειπωθεί, να γρφτεί,να γίνει φανερή. Απο κεί και πέρα δεν πρέπει να κατακρίνουμε τίποτα. Αν έχεις να πεις κάτι πές το και ας πάει χαμένο και όχι να λες πως το βουλώνεις γιατί θα πεις πολλά και δεν πρέπει..δεν νομίζω πως σου έχει δώσει κάποιος τη ειδιότητα του κριτή ή του εξεταστή αν τα κάνουμε σωστά ή όχι! Δεν θέλω να το πάρεις στραβά, και δεν το λέω για να τσακωθούμε απλώς με έχει ενοχλήσει απο πολλές κοπέλες που το κάνουν αυτό λες και ο άλλος έπρεπε να ξέρει ή στην χειρότερη ότι έχει χρησιμοποιήσει λάθος τρόπους για να μεγαλώσει τα παιδιά του..μάνες είμαστε και όλα μας φαίνονται σωστά ή και λάθος ..η συμβουλή απλώς είναι το καλυτερο δώρο που μπορείς να κάνεις σε μια μητέρα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι της αποψης οτι η καθε μανα πραττει κ θα πραττει παντα αυτο που θεωρει καλυτερο για το δικο της παιδι.....

το ιδανικο κ το σωστο για την καθεμια μας ειναι διαφορετικο....

peace....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...