Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Είμαι πολύ πολύ χαρούμενη!!! Πετάω στα συννεφα! :silly:

Χθες πήγαμε στο γιατρό και είδαμε το νινάκι μας μέσα στο σάκο και ακούσαμε την καρδούλα του!!!!! :woohoo: :silly:

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση... την προηγούμενη Τρίτη που ήμουν 5 εβδομάδων είδαμε μια μαύρη κουκίδα που ήταν ο σάκος. Χθές (δηλαδή ακριβώς μια βδομάδα μετά) η κουκίδα είχε 5πλασιαστεί και μέσα είχε ένα ζουζούνι που είχε και καρδούλα!!!!! :woohoo:

Τρομερό συναίσθημα κορίτσια...!!!!! Έχω ξετρελαθεί!! :silly:

Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός να φανεί η κοιλίτσα και να νιώσω τις κινήσεις του μωρού! Γιατί μέχρι τώρα, αν δεν έβλεπα τους υπερηχους, δεν θα καταλάβαινα πως είμαι έγκυος...ούτε εμετούς, ούτε ζαλάδες, ούτε ναυτίες, τίποτα (ευτυχώς!) Το μόνο που νιώθω λίγο βάρος στην κοιλίτσα σαν να περιμένω περίοδο και νυστάζω πολυυυυυυυ!!!!!!

Πολύ σας κούρασα! Τα επόμενα νέα σε 2 εβδομάδες που θα δούμε (όπως μας είπε ο γιατρός) ένα μικροσκοπικό μωράκι με χεράκια και ποδαράκια!!!

Φιλιά Πολλά σε όλες σας!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!! νομίζω και εγω ότι είναι η πρώτη αληθινη αίσθηση εγκυμοσυνης!!! εμενα με είχαν πάρει για τα καλά τα ζουμιά!!!

με το καλό η εγκυμοσυνη σου..

να είναι όλα όμορφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΑΣΤΑ.ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααα

Συγχαρητήριααα

από δω και πέρα έτσι θα νιώθεις!

ωραίο συναίσθημα, εγώ είχα ένα άγχος (και εξακολουθώ να έχω)

μέχρι ν ακούσουμε τη καρδούλα.

Τώρα σα μεγαλύτερο που ναι το φασολάκι (ήταν φασολάκι:P )

γελάω με τις τουμπίτσες που κάνει στη κοιλιά μου.

Ανυπομονώ να έρθει η επόμενη Παρασκευή για να πάω για

τον μηνιαίο υπέρηχο!!

Μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απιστευτο συναισθημα ε?και εγω απο την 6η βδομαδα που πηγα και ακουσα καρδουλα δεν εχω παει ακομα στον γιατρο για να ξαναδω το σπορακι μου,θα παω την 11η για την αυχενικη και θα δω την θεαματικη αλλαγη απο σπορι σε ανθρωπο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!!

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω... :) Συνέχεια βλέπω τον υπέρηχο και τρελένομαι από την χαρά μου!!!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας!!!!!

Εύχομαι και εγώ με την σειρά μου να χαίρεστε τα παιδάκια σας και καλή λευτεριά στις εγκυμονούσες μανούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαντάζομαι τι υπέροχο συναίσθημα, και τι συγκκίνηση θα ένιωσες αυτή τη στιγμή !! Με το καλό να δεις το φασολάκι να μεταμορφώνεται σε ανθρωπάκι:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να είσαστε καλά κοριτσάκια μου!!!!!

nm0113 γεννάμε μαζί και παντρευόμαστε και μαζι????????????????

Πω πω!!!! Αντε με το καλό κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου, εγώ έχω κάνει μέχρι στιγμής δύο χοριακές, τη Τρίτη πάω για τη τρίτη και περιμένω πώς και πώς να μας πούν πότε θα πάμε για τη καρδούλα..η χαρά μου με τις καλές χοριακές κρατάει λίγο και μετά πάλι άγχος..έχω κάποιες ανακατοσούρες αλλά όχι κάθε πρωί και όταν δεν τις έχω ανησυχώ τρελά..μου έδωσες κουράγιο..να είσαι ΠΟΛΥ χαρούμενη και ήρεμη και θα μοιραστώ κι εγώ μαζί σας αυτή τη χαρά μόλις έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andriani μου!!!!!

Κατ' αρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!!!!! :)

Γιατί καρδιά μου να αγχώνεσαι; Το σποράκι υπάρχει και αναπτύσεται με πολύ γρήγορους ρυθμούς!!!! Εγώ με μια μέρα καθυστέρησης είχα πρώτη χοριακή 103, μετά από τρεις μέρες 439 και μετά από μια βδομάδα 12.921!!!!!!!

Ολα θα σου πάνε καλά!!! Μην ανησυχείς!!! Πέντε εβδομάδων είδα μια μαύρη κουκίδα που ήταν ο σάκος και 6 εβδομάδων ο σάκος είχε δεκαπλασιαστεί και μέσα είδα το νινάκι μου (και την καρδιά του να πάλλεται) και ακούσαμε μια καρδούλα να χτυπάει από χαρα!!!!

Σου εύχομαι όλα να σου πάνε υπέροχα και σύντομα να μοιραστείς μαζί μας αυτό το υπέροχο συναίσθημα ... να ακούσεις την καρδιά του ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ παιδιού!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...