Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΓΑΛΟ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ 15Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!


Recommended Posts

:) :) ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ....ΕΙΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ 16+1 ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΗΛ 15+3 ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΟΥΚΟ ΜΟΥ!ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΓΚΕΛΟ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΗΔΗ 13 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ 140 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ!ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΠΩΣ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΟ...ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ 15Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ?;)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rozi mou me to kalo to mwraki soy!To koritsaki mias gnwstis mou eixe 3 endomades perissoteri anaptiksi apo to kanoniko.Gennise me kaisariki kai to paidaki einai mia xara!:P Genika einai akoma ena pio anaptigmeno kai glykitato mwraki!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ROZI και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.Με το καλό να υποδεχτείς το νινάκι σου.Ο δικός μου ο γιος γεννήθηκε 3850κιλά και από την αρχή μας είχε πει ο γιατρός ότι είναι μεγάλο παιδί αλλά δεν με είχε φοβίσει.Μου είχε πει χαρακτηριστικά ότι κάθε παιδί έχει τη δική του ανάπτυξη και τις δικές του καταβολές γιατί εμείς οι γονείς δεν είμαστε και τα πρώτα ύψη!

Εντέλει γέννησα με προγραμματισμένη καισαρική γιατί δεν είχε κατέβει καθούλου και γιατί παραήταν μεγαλούτσικος:P

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ Κ ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΗΠΩΣ ΖΟΡΙΣΤΕΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πηγα την προηγουμρνη εβδομαδα και ημουν 16 και 5 ημερων. Την μπεμπα την βρηκε 144 γραμμαρια.Τι να σου πω ειμαι και μια εβδομαδα πιο πολυ δεν ξερω. Μια φιλη ομως που γεννησε πριν μερικους μηνες της ελεγαν απο την αρχη οτι θα κανει μεγαλο μωρο αλλα το εκανε στην αρχη του 9ου και δεν ηταν μεγαλο αρα μην αγχωνεσαι με αυτα απο τωρα ειναι νωρις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ!!!ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ 13 ΕΚΑΤΟΣΤΑ!!!!ΒΑΡΥ ΜΩΡΟ ΓΕΝΝΑΣ ΣΤΟ ΨΗΛΟ ΟΜΩΣ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλό να έρθει το μωράκι σου

εμένα δε μου χει πει πόσο είναι το μωράκι

την επόμενη φορά που θα πάω θα τον ρωτήσω να μου

πει σχετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι Rozi μου ολα καλα θα πανε. Να σκεφτεσαι οτι για ολα εχει προβλεψει η φυση. Οι μαναδες μας μας εκαναν χωρις επισκληριδιο και χωρις ολα αυτα που μας παρεχει η επιστημη σημερα. Σου συνηστω να εισαι ηρεμη οσο μπορεις για να μην αγχωνεις και το μωρακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rozi έγραψε:

ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ...ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ....ΑΣ ΕΛΠΙΣΩ ΟΤΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ....[/quote

Οπως και να χει μην αγχώνεσαι από τώρα.Ειναι πολύ νωρίς ακόμη.Εξάλλου γνωρίζω κοπέλες που γέννησαν πιο μεγάλα μωρά απο το δικό μου φυσιολογικά.Είναι και θέμα γιατρού.Αλλά και με καισαρική να γεννήσεις δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα γλυκιά μου.Εγώ δεν έπαθα κάτι:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rozi , μην αγχώνεσαι ,το ύψος κατά τη γνώμη μου δεν θα πρέπει να σε απασχολεί καθόλου μα καθόλου!!

Οπως είπε και η didima, η φύση προβλεπει για όλα( γεννησα χωρίς επισκληρίδιο και ο τοκετός ήταν μια μαγευτική εμπειρία - όχι δεν είμαι μαζόχα!!!)

Απλά σκέφτομαι ότι από τη στιγμή που θα βγει το κεφαλάκι και οι ώμοι του , το πόσο ύψος θα έχει δεν παίζει ρόλο.Το δύσκολο είναι στην αρχή , στα σημεία που ανέφερα.

Πάντως είναι νωρίς.Μη σκέφτεσαι τίποτα και όλα θα πάνε τέλεια.Με το καλό ένα γερό μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ....ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ!ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ!!!ΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...