Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατί να μη βουτήξει στη θάλασσα και το σκυλάκι ;;


tirogaridaki

Recommended Posts

Κάθε χρόνο το παρατηρώ και μου ανεβαίνει το αιμα στο κεφάλι! Όλοι μέσα στη θάλασσα παιδιά, γιαγιάδες, παππούδες, μαμάδες..το σόι όλο και μόλις εμφανιστεί ένας άνθρωπος που έφερε το σκυλάκι του να το δροσίσει, αμέσως όλοι απομακρύνονται απο τη θάλασσα λες και ο σκύλος απαγορεύεται να βουτήξει γιατί είναι λέει μολυσμένος!!1Μεγαλυτερη πατάτα δεν έχω ακούσει ακόμη και από άτομα που θέλουν να ονομάζονται θρήσκοι.

Και ρωτάω εγώ..1) όταν όλοι εσείς που μπαίνετε στη θάλασσα και κουβαλάτε του κόσμου τα μικρόβια μπαίνετε μέσα και κατουράτε δεν είστε κίνδυνος μόλυνσης;; 2) ¨Η θάλασσα φτιάχτηκε μόνο για τους ανθρώπους οι οποίοι θέλουν να δροσίζονται το καλοκαίρι;;; Άλλα ζώα του πλανήτη δεν θέλουν να δροσιστουν; 3) Αυτα τουλάχιστον κάνουν μόνο πιπί τους μέσα..δεν ρίχνουν ένα σωρό μολυσμένα νερά όπως κάνουν τα εργοστάσιά μας ή τα καράβια μας!! Άρα πόσο βρώμικό μπορεί να είναι ένα σκυλάκι που θα αποφασίσει να δροσίσει το κορμάκι του μέσα στη θάλασσα και δίπλα μας;; Εμένα προσωπικά δε με πειράζει καθόλου!!! Ίσα ίσα που έχει και πλάκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki και εμένα μου φαίνεται παράλογο...:dry: Εξάλου το θαλασσινό νερό ανακυκλώνεται συνέχεια.Εντάξει σε πισίνα,αλλά στην θάλασσα γιατί να μην μπουν και αυτά τα πλασματάκια;:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη θα συμφωνησω μαζι σου γιατι ειχα κι'εγω σκυλακι και τα εχω περασει... αυτο που θελω να πω ειναι οτι οσοι δεν εχουν σκυλακι επομενο ειναι να σιχαινονται λιγακι... ειναι λογικο να μην θελουν να πλησιασει το παιδακι τους που πλατσουριζει... οχι πως ειναι τελειως ακινδυνο αλλα σιγουρα υπαρχουν αλλοι χειροτεροι κινδυνοι οπως για παραδειγμα ολα τα κολοβακτιριδια που κυκλοφορουν στη θαλασσα... επισης υπαρχουν και τα αδεσποτα σκυλακια τα οποια σιγουρα μεταφερουν πολλα μικροβια και κολυμπουν ανενοχλητα γιατι κανεις δεν υπαρχει για να τα μαζεψει...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δικιο,δυστυχως κι αυτο οφειλεται στην ελλειψη σωστης ενημερωσης!Τα ζωα δεν κανουν ποτε πιπι τους η τις ακαθαρσιες τους μεσα στη θαλασσα,οπως καποιοι ανεγκεφαλοι!Πολλοι ανθρωποι φοβουνται οτι θα κολλησουν αρρωστιες κατι που ειναι τελειως αβασιμο!Η θαλασσα οπως και ολη η γη ανηκει σε ολα τα ζωντανα οντα και πρεπει να τη χαρουν κι αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα ρε παιδιά αν είναι επικίνδυνο ένα σκυλάκι τότε είναι και ο χοντρός ο κύριος παραδίπλα μας που καθαρίζει τη μύτη του και φτύνει ροχάλες ή εκείνος που ανενόχλητος κατουράει και ζεσταίνει τα νερά!Γι αυτό και σε παραλίες που μαζεύεται πολύ κόσμος καλό είναι να προσέχουμε όσες είμαστε έγκυες η και γενικότερα , καθώς μαζεύονται πολλά μικρόβια και ειδικά αν δεν φυσάει μένουν στάσιμα(καμιά κολπίτιδα το πολύ). Αλλά αν στους δεκάδες ανθρώπους που κάνουν όλα αυτά βρεθεί και ένα σκυλάκι πόσο περισσότερο δηλαδή να μολύνει τη θάλασσα;; Είπαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Μα ρε παιδιά αν είναι επικίνδυνο ένα σκυλάκι τότε είναι και ο χοντρός ο κύριος παραδίπλα μας που καθαρίζει τη μύτη του και φτύνει ροχάλες ή εκείνος που ανενόχλητος κατουράει και ζεσταίνει τα νερά!

:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FANOULA MOU EPETREPSE MOU LOGO IDIOTITAS NA SOU APANTISO OTI TA ZOA K DI TA SKULIA APAGOREVETE NA KANOUN MPANIO SE PLAZ ME LOUOMENOUS VASI NOMOTHESIAS (DEN THUMAMAI NA DIEUKRINIZEI ORGANOMENI I MI) ..EINAI ANARTIMENO SE FEK DEN THUMAMAI AKRIVOS NA SOU PO SE POIO,TO EIXA STIN KATOXI MOU PALAIOTERA,VEVEA STO IDIO ARTHRO I STO EPOMENO ELEGE OTI APAGOREVETE NA EINAI STIN PLAZ GUMNA TA KORITSAKIA APO 2 XRONON I 3 ITAN DEN THUMAMAI AKRIVOS K TA AGORAKIA APO 5 ,EPEIDI EXEI LIGA XRONIA POU TO DIAVASA MPOREI NA PEFTO LIGO EKSO STIS ILIKIES ,TO FEK AFTO EINAI ARKETA PALAIO TRIANTAETIAS ,DEEN KSERO EAN EXEI GINEI PAFSI KAPOIOU ARTHROU MA EILIKRINA DEN NOMIZO,APEXO K KAIRO LOGO ADEIAS KUIISEOS,MPOREIS VEVEA NA APEFTHUNTHEIS STO LIMENARXEIO TIS RODOU K NA SOU DOSOUN ANTIGRAFO.....

TORA APO KEI KAI PERA .....OS IDIOKTITIS SKULOU .....TO THEORO TELEIOS APARADEKTO......TO SKULI MOU DEN KATOURAEI OPOU VREI....EINAI PIO KATHARO APO POLLOUS....TA IATRIKA TOU EKSODA GIA PROLIPSI K EMVOLIASMO EINAI PIO POLLA APO TA DIKA MAS ......STIN TELIKI EGO TA KAKA TOU THA TA MAZEPSO...I MANOULA APO TIN DIPLANI OMPRELLA POU THA VALEI TON GIOKA TIS NA XESEI PARADIPLA KAI THA TA AFISEI EKEI EINAI KALUTERI? NAI KORITSIA TO EXO DEI K AFTO....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θυμαμαι παντως κοριτσια ποσες φορες εχει τσακωθει ο πατερας μου στην παραλια με κατι γερους που ερχοντουσαν να του κανουν παρατηρηση για το σκυλακι... το οποιο μαλιστα επειδη δεν του αρεσε το νερο δεν το βαζαμε στη θαλασσα, καθοταν στην αμμουδια και λιαζοταν... χαρακτηριστικα θυμαμαι εναν γερο που του ειχε πει: να παρετε απο δω τον σκυλο, ειναι βρωμικος και θα μολλυνει τα παιδακια, και ο πατερας μου του ειχε πει, γιατι εσυ εισαι πιο καθαρος απο το σκυλο μου; χαχαχαχαχα... ακομα γελαω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

STIN TELIKI EGO TA KAKA TOU THA TA MAZEPSO...I MANOULA APO TIN DIPLANI OMPRELLA POU THA VALEI TON GIOKA TIS NA XESEI PARADIPLA KAI THA TA AFISEI EKEI EINAI KALUTERI? NAI KORITSIA TO EXO DEI K AFTO....

χαχαχαχαχαχα:laugh: πολυ γέλασα!!! Εγώ το έχω κάνει αυτό!!Χαχαχαχαχα Σόρυ κορίτσια..η μαμά μου με έβαλε να τα κάνω πίσω από την ομπρέλα!!Δεν ήξερα!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Φαντάζομαι τους επόμενους λουόμενους να πάνε να ξαπλώσουν και να δουν μια ευχάριστη έκπληξη να τους περιμένει!!χαχαχαχαχα

Ναι ..θεωρούμε τα δικά μας τόσο αθώα και το καημένο το σκυλάκι τόσο βρωμερό , τόσο μολυσμένο...ας φτιάξουμε πρώτα εμείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

χαχαχαχαχαχα:laugh: πολυ γέλασα!!! Εγώ το έχω κάνει αυτό!!Χαχαχαχαχα Σόρυ κορίτσια..η μαμά μου με έβαλε να τα κάνω πίσω από την ομπρέλα!!Δεν ήξερα!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Φαντάζομαι τους επόμενους λουόμενους να πάνε να ξαπλώσουν και να δουν μια ευχάριστη έκπληξη να τους περιμένει!!χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα ε τι να κάνω ρε Αναστασία!! Είχα μπουκώσει προηγουμένως το σάντοιτσ που μου είχε φτιάξει η μαμά και μουρθε!!!!χαχαχαχαχα ασε...ξεφτίλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα ε τι να κάνω ρε Αναστασία!! Είχα μπουκώσει προηγουμένως το σάντοιτσ που μου είχε φτιάξει η μαμά και μουρθε!!!!χαχαχαχαχα ασε...ξεφτίλα!!!!

Α εσυ ησουν λοιπον?:angry: και λερωσε η πετσετα μου! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα Φανούλα σε ανακαλύψανε:P

Πάντως κορίτσια και η δικη μου η μαμά μου έλεγε ''Κάνε αγάπη μου τσισάκια στην θάλασσα''και εγώ σιχαινόμουνα μετά να κολυμπήσω:blink: Στην πισίνα πάλι δεν με άφηναν να μπω γιατί λέει κατουράει ο καθένας :P Είναι λίγο αντιφατικά μεταξύ τους ...αλλά...:blush::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...