Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΝΑΩ......ΓΙΑΤΙ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΜΕΡΙΑ... ΣΑΝ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ...ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΡΑΜΠΕΣ ΕΚΕΙ...

ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ...

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΣΑΝ ΤΡΑΒΗΓΜΑ...ΣΑΝ ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΜΟΝΙΜΟ...

ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΚΡΕΣ ΚΡΙΣΟΥΛΕΣ ΣΑΝ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ...

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΞΙΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΣΟΥΒΛΙΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΓΕΝΝΑΩ....ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ....

ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ? ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ. ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΑΡΓΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΛΕΙΨΕΙ ΓΙΑ 5ΜΕΡΕΣ.

ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ! ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ....ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΤΑΝ ΚΛΑΙΩ,ΟΤΑΝ ΑΝΑΣΤΑΤΩΝΟΜΑΙ,ΟΤΑΝ ΝΕΥΡΙΑΖΩ,ΟΤΑΝ ΠΟΝΑΩ...ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΙΑ... ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ....ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΒΑΘΜΟ ΕΠΗΡΕΑΖΟΝΤΑΙ.ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ?

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ Η ΑΝΑΣΤΑΤΩΜΕΝΗ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΧΤΥΠΑΕΙ ΔΥΝΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ...

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερικες φορες εχουμε πονακια οταν αλλαζουμε μηνα μεγαλωνει η μητρα και η λεκανη γιατι μεγαλωνει και το μωρο ομως ολες σου οι αποριες θα σου λυθουν οταν πας στον γιατρο σου αν και δεν πιστευω να ειναι κατι σοβαρο τωρα πως νιωθεις? εχει ηρεμισει καθολου?

κοιτα εγω στον 6ο μηνα ημουν τρομερα εκνευρισμενη και ξερω οτι αυτο δεν κανει καλο στο μωρο πρεπει να εισαι ηρεμη και χαλαρη αλλα αυτες οι ορμονες δυσκολα μας αφηνουν σε ησυχια και εμενα οταν ημουν ταραγμενη μου εριχνε κατι κλωτσιες απαπαπα

ηρεμια θελει γλυκια μου και ολα θα ειναι τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα πονακια παρε το γιατρο σου και πες του τι ακριβως νοιωθεις. Επισης μερησε με το ρολοι ποσο διαρκουν οι πονοι και καθε ποσο εμφανιζονται! δεν νομιζω να ειναι κατι σοβαρο! μηπως κουραζεσαι πολυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΙΧΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΩΣΗΝΗΣ. ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΠΙΡΡΕΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΙΟ ΘΕΤΙΚΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΓΙΤΡΟΣ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ Η ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΟΠΩΣ ΛΕΣ. ΠΡΟΣΕΧΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΡΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ! ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΡΚΕΤΟ ΑΓΧΟΣ!!!

ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ Ο ΠΟΝΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ!!! ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ! ΛΙΓΟ ΕΜΕΙΝΕ!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΕΞΑΠΤΗ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουλιτσα εχω να σου προτεινω ξεκουραση κ παλι ξεκουραση!Πρεπει να παρεις το γιατρο ομως και να τον ενημερωσεις για οτι νιωθεις.Οι "πονοι περιοδου" ΜΠΟΡΕΙ να θεωρουνται φυσιολογικοι αν αλλαζεις κ μηνα αλλα αυτο που περιγραφεις σαν κραμπα μπορει να ειναι συσπαση οπως ειπαν τα κοριτσια.

Και αυτο θεωρειται φυσιολογικο ΑΝ ειναι λιγες φορες τη μερα....Πρεπει να ενημερωθει ο γιατρος σου!

Μην ανησυχεις για το μωρακι σου!Καλα ειναι....Φυσικα ομως και θα ηθελε τη μανουλα του χαρουμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpoulitsa mou kalispera agapi mou...

Xalarwse agapi mou min kourazesai poli...

Eftases tora stous pio duskolous mines pou den mporeis na kaneis kai polla...

Katse kali mou,,,

Prepei na ksekourazesai twra ,,,

kai oxi na kourazesai...

Pare wmos kai ton giatroulli sou,,,

Na se sumvoulepsei...

Filia polla...

Kai kali sunexeia agapi mou me tin egkumwsini sou...

O theoullis mazi sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...