Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΔΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ?


Recommended Posts

Η μεγάλη μας δυσκόλεψε αρκετά μπορώ να πω. Ούτε στην αυχενική, ούτε στο Β΄επιπέδου καταφέραμε να τη δούμε.Ξέρετε πόσο μηνών έφτασα για να δούμε το φύλο; Στον 8ο :blink: Λίγο ακόμα και θα μας το κρατούσε για έκπληξη:laugh:

Στη μικρούλα μας ήμασταν πιο τυχεροί μπορώ να πω. Από τον τέταρτο μήνα καταφέραμε να δούμε ότι είναι κορίτσι και το επιβεβαιώσαμε στο Β΄επιπέδου.;)

Δυστυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ ακριβώς σε ποια εβδομάδα. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς στην αυχενική - 13η εβδομάδα - μας είπε ότι μάλλον είναι αγοράκι! Για να δούμε λοιπόν :) Ελπίζω να έχει πέσει μέσα η γιατρός γιατί ο μπαμπάς μου ήδη χοροπηδάει απ'τη χαρά του :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΟΡΙΤΣΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ. ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΕΞΕΧΕΙ,ΧΙ,ΧΙ. ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΟΛΟ ΝΟΥΜΕΡΑ ΟΛΟ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 10 ΜΗΝΩΝ.ΤΗ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΑΣΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς μας είπε οτι είναι κοριτσάκι στην 20η εβδομάδα...και πάλι σε ποσοστό 99%. Στον γιο μού το ξέραμε από την αυχενική...Τελικά αν αργήσει να φανεί είναι όντως κοριτσάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Κοριτσια εγω ειμαι ακομα σε αγωνια!!!!!!!!Την αυχενικη την καναμε στην 12η εβδομαδα και 1 ημερα, αλλα μας ειπε οτι δεν μπορει να μας πει γιατι ειναι πολύ μικρο το νινι. Τωρα εχω ραντεβου την 16η εβδομαδα, μας ειπε οτι πιθανοτατα να το δουμε!Για να δουμε λοιπόν!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Χθες πήγα στο γιατρό για κολπικό υπέρηχο γιατί είχα μια μικρή αποκόλληση την προηγούμενη εβδομάδα και εκεί που βλέπαμε την εξέλιξη του μωρού και θαύμαζα το πόσο γρήγορα μεγαλώνει..... κάποια στιγμή ο ντόκτορ μας λέει: ή αγοράκι είναι ή κορίτσι με μεγάλη κλειτορίδα και θα θέλει να έχει 2-2 τους άντρες!!! ;)

Με λίγα λόγια, μάλλον έχουμε αγοράκι και το είδαμε μόλις 10,5 εβδομάδων!!!! :):)

Είδαμε και εμείς ένα "μπιχλιμπίδι" ανάμεσα στα ποδαράκια του αλλά δεν θέλω να το δέσω σκοινί-κορδόνι μην τυχόν και μας πει άλλα σε λίγες βδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ημασταν απολυτως σιγουροι μονο οταν καναμε την αμνιοπαρακεντηση - τοτε ηταν που και ο γιατρος μας το ειπε με απολυτη σιγουρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala mariloo min to deneis κομπο.... και εμεις λεγαμε για αγορακι απο την 10η εως και την β επιπεδου (22η) που εντελει εγινε κοριτσακι..... και ελπιζω αν μην ξαναλλαξει στην γεννα σε 2-3 μηνες γιατι ηδη η γυναικα μου αρχισε τις ροζ αγορες! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην αυχαινικη διαφανεια το ειδαμε το ενα που ηταν σιγουρα αγορι - τον ειχα πριξει τον γιατρο - το αλλο δεν ειχε καλη θεση και το αφησαμε και την επομενη φορα ειδαμε οτι και το αλλο ηταν αγορι. αρα τον πρωτο τον ειδαμε στην 12η - 13η εβδ και τον αλλο στην 15η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΣΤΗΝ 12η ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ ΣΤΗΝ 17η Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΨΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΡΟΖ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις στην 16η βδομαδα αλλα του ξεφυγε του γιατρου καταλαθος,

ειχαμε πει οτι θα το κρατουσαμε για το τελος αλλα........:P

απο ενστικτο το ηξερα απο την αρχη ομως οτι θα ειναι μπεμπα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...