Μετάβαση σε περιεχόμενο

εαν δεν κλωτσισει μια μερα σας πιανει πανικος;


Recommended Posts

Δεν ξέρω τι να κάνω βρε κορίτσια. μαλλον ειμαι υπερβολικη . εσας τι σας περναει απο το μυαλο εαν δεν κλωτσισουν μια μερα τα μωρά σας; εγω ειμαι τωρα στην 22η με διδυμες αγορινες και εαν κανει να μην κλωτσισει ή κουνηθει μια μερα καποιος απο τους μπεμπακους μου με πιανει μουρλα και με κοροιδεύει ο αντρας μου.

εσεις περνατε κατι παρομοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker τι ωραία!:woohoo: Έχω τρέλλα με τα διδυμάκια;) Ελπίζω να κάνω και εγώ καποια στιγμή

Όντως και με εμένα με άγχωνε αυτό όταν ήμουν έγκυος στο αστεράκι μου.Χαλάρωσε όμως!Όλα είναι οκ εκεί κατω!Μπορεί να έχουν πιάσει κουβεντούλα τα αγοράκια σου:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ διανύω την 19η και μόοοοοολις που τον κατάλαβα προχτές πρώτη φορα (ή έτσι νομίζω τουλάχιστον). Και από τότε είμαι μέσα στην αγωνία αν 8α τον ξανακούσω. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, αλλά με πιάνουν κάτι φρίκες απίστευτες. Ο σύντροφός μου με κοροϊδεύει και η μαμά μου μου λέει ότι θα κλωτσάει όποτε του έρχεται..... άρα υπομονή! :)

car305pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θυμαμαι μια μερα ειχε φτασει απογευμα και δε κλωτσουσε.

εφαγα οτι γλυκο ειχα στο σπιτι με αποτελεσμα μετα να κανει σα τρελη.

αλλα και τωρα δεν ησυχαζω η μανα

αν κοιμαται πολλη ωρα παω να δω αν αναπνεει.

ειμαι τρελη ε???:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω τα ιδια παθαινα...και αντε στην 20η εβδομαδα ελεγα ειναι λογικο αλλα στην 32?

Υπηρχαν μερες που την ενιωθα τα βραδια μονο...

Το ειχα ρωτησει στην γιατρο και μου ειπε οτι δεν ειναι ανησυχητικο παρα μονο αν ξεπερασει τις 12-14 ωρες...Και παλι ομως ειναι στο εμβρυο...Κοιμουνται,πιπιλανε τα δαχτυλακια τους γενικα περνανε καλα...Οποτε γιατι να κουνηθουν???

Μην ανησυχειτε!

Α! Και μολις ετρωγα γλυκο ενα περιεργο πραγμα κουνιοταν....και μαλιστα εντονα...

Φατε γλυκα!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια αυτό με το γλυκό εγώ γιατί δεν το ξέρω;:dry: Μπορεί και να μου είχε συμβεί αλλά να μην το παρατήρησα.

Αν κρίνω όμως απο την μπέμπα μου τα έμβρυα τα νανουρίζει η κίνηση και κάνουν τα κολπάκια τους όταν είναι να κοιμηθεί η καημένη η μανούλα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να στε καλα κοριτσια μου γιατι μου λεει ο δικος μου οτι κανω σαν τρελη. οποτε απο οτι καταλαβα να τρωω γλυκα. θα παχυνω βεβαια αλλα αξιζει ο κοπος.

ευχαριστω πολυ πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάντως οσον αφορα τα διδυμακια , κι εγω ειμαι πολυ ενθουσιασμενη. πιστεύω οτι όλα θα πάνα καλά και τα μωρά θα είναι καλύτερα δυο μαζι. εαν και όλοι , λες και ειναι βαλτοι θέλουν να με αγχώσουν οτι δεν θα τα καταφέρω. αλλα δεν μασάω η πρώτη ή η τελευταία θα είμαι.

πολλες ευχες σε όλες τις μέλλουσες μαμάδες και τι να πω όσες θέλουν διδυμα μακάρι να αποκτήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker φυσικά και θα τα καταφέρεις!Εδώ τα κατάφερε η μαμά μου και μετά απο διδυμάκια έκανε δυο ακόμα παιδιά και μάλιστα είναι και απο τις πιο ήρεμες μαμάδες που ξέρω!:)

Θεωρητικά ναι είναι πιο κουραστικό με δυο μωρά αλλά νομίζω δεν θα σου φανεί βουνό γιατί δεν έχεις άλλο παιδάκι,και δεν εχεις ζήσει τα ''εύκολα''.

Θα προσαρμόσετε το πρόγραμμα σας και θα τα πάτε μια χαρά!:P

*Ίσως να τα λένε και απο ζήλεια :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι λεω κι εγω hope. μια χαρα θα τα παω. αγαπη και υπομονη να υπαρχει και ολα γινονται.

για σημερα σας καληνυχτω εγω. και μιας και ο doctor μου απαγορευσε να πηγαινω στην δουλεια - φοβαται για προωρα - θα τα λεμε συχνοτερα. φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνώμη βρε marker μου, αλλά υπάρχουν ανθρωποι που σου λένε ότι δεν θα τα καταφέρεις? Από πού και ως πού?

Μην ακούς τους ακούς-πραγματικά ο καθένας λέει ό,τι του κατέβει χωρίς να το πολυσκεφτεί.Τις περισσότερες φορές έτσι απλά για να πει κάτι :angry:

Εσύ απόλαυσε τις κλωτσιές των αγοριών και μη τρελαίνεσαι αν καποιες μέρες κάθονται φρόνιμα.... Γενικά, μην τρελαίνεσαι με τίποτα-δεν αξίζει!

:):):)

car305pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις

ολες τα καταφερνουμε στο τελος

και τα γλυκα με ρεγουλο μην ανεβασεις και κανενα ζαχαρο

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν με πιανει πανικος λεει!!!!!!!!!! τρελενομαι οταν δεν την ακουω αλλα τωρα εχω βρει το κολπο!!! Γ Λ Υ Κ Ο !!!!! και αμεσως αρχιζει το χορο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό τα νινάκια σου... Έχω και εγώ τρέλα με τα διδυμάκια!! Υγεία πάνω απ'όλα!!

Εγώ θυμάμαι στην εβδομάδα που είσαι δεν τον πολυένιωθα! Αραία και που! Τώρα είμαι στην 31η προς 32η εβδομάδα και δεν σταματάει ο άτιμος!! Με έχει λυσσάξει!! Έχει καταντήσει την κοιλίτσα μου πληντυριάκι!! :laugh: Αλλά όταν δεν το νιώθω.. για κάποιες ώρες.. τον σκουντάω!! κι αμέσως ανταποκρίνεται! :laugh:

Τα πρωινά που ξυπνάω κι είναι μαλακή η κοιλιά μου.. τεντώνομαι κι αμέσως βλέπω να τεντώνεται κι ένα σκατουλίνι από μέσα!! Είναι αφασία!! Έχω πάθει την πλάκα μου... Και που να τον γεννήσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε Εγώ θυμάμαι στην εβδομάδα που είσαι δεν τον πολυένιωθα! Αραία και που! Τώρα είμαι στην 31η προς 32η εβδομάδα και δεν σταματάει ο άτιμος!! Με έχει λυσσάξει!! Έχει καταντήσει την κοιλίτσα μου πληντυριάκι!! :laugh: Αλλά όταν δεν το νιώθω.. για κάποιες ώρες.. τον σκουντάω!! κι αμέσως ανταποκρίνεται! :laugh:

Τα πρωινά που ξυπνάω κι είναι μαλακή η κοιλιά μου.. τεντώνομαι κι αμέσως βλέπω να τεντώνεται κι ένα σκατουλίνι από μέσα!! Είναι αφασία!! Έχω πάθει την πλάκα μου... Και που να τον γεννήσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...