Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΒΟΛΗ??


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ...

ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΙΣ ΧΩΡΙΑΚΕ ΚΑΘΕ 2 ΜΕΡΕΣ.ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ 48,1.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 69,3.ΤΟΤΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΣΕ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΗΚΕ.Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ 139,5 ΚΑΙ Η ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΒΓΗΚΕ ΚΑΛΗ.ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΚΤΟΞΕΥΣΗ ΤΗΣ ΧΩΡΙΑΚΗΣ? Η Ο ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΑΡΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΟΥΜΕ? ΛΟΓΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ 550.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!

ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΑΙΜΑ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΟΝΟ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατρός ΔΕΝ είμαι

αλλά πραγματικά απορώ με αυτούς τους "τύπους" που βγάζουν τόσο αυθαίρετα συμπεράσματα και μας τρελένουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μην ανυσηχείς κοριτσάκι μου.... Ούτε εμένα μου είχε διπλασιαστεί τις πρώτες μέρες και τώρα διανύω την 30 εβδομάδα κύησης και όλα είναι φυσιολογικά!!!

..... Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και με το καλό να πάρεις και τα σημερινά ευχάριστα αποτελέσματα... Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι !

Θα περιμένουμε τα νέα σου.... Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννου μου καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!!!!!!!!!τιποτα δεν ειναι σιγουρο και προκαθορισμενο......πολλες κοπελες με καλες χοριακες και εχουν αποβαλει!!!!!!δεν ειναι απαραιτητο στην αρχη να διπλασιαζεται.....παντως λογικα σημερα πρεπει να ειναι κοντα στις 800 μοναδες!!!!!!

περιμενουμε να μας γραψεις τα νεα σου!!!!!!:)

καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αννου και πολλα συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!

ο γιατρος και εμενα μου ζητησε να κανω 2 φορες χοριακή αλλά πιστευω οτι το θέλουν για να δουν εξελιξη στις τιμες .δηλαδη αν την 1 μερα ειναι 40 το επομενο 48ωρο να εχει ανοδικη πορεια.νομιζω οτι εφοσον και εσενα εχει ανοδικη πορεια να μην φοβασαι και μην αγχονεσαι να εισαι ηρεμη γιατι ουσιαστικα ορμονη μετρανε και το αγχος δεν κανει καλο!

οσο ανεβαινει η χοριακη νομιζω θα εισαι μια χαρα!:)

αντε με το καλο;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα δεν καταλαβαινω γιατι να ειναι αποβολη, βασικα μη κοιτας αριθμους απο αλλες κοπελες γιατι ειναι διαφορτικοι απο γυναικα σε γυναικα γιαυτο και στο χαρτι με τα αποτελεσματα εχουν τοσο μεγαλη αποκλειση

εγω ειχα κανει χοριακες με μεγαλυτερα διαστηματα οποτε δε ξερω να σου πω ακριβως, παντως μια φιλη μου που απεβαλε ειχε πονους και αιμα και καποια στιγμη ειχε τοσο μεγαλο πονο και τοσο πολυ αιμα που δεν αντεχε!

χαλαρωσε, το αγχος δε βοηθαει...οτι ειναι να γινει θα γινει και εσυ οπως και να χει θα γινεις μανουλα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ααγχώνεσαι, κοπέλα μου, και όλα θα πάνε τέλεια!!!

Τελικά, υπάρχουν πολύ ηλίθιοι γιατροί που δεν ξέρουν να μιλάνε...

Δε σέβονται τη γυναίκα που έχουν απέναντι τους και την ευαισθησία που έχει εκείνη τη στιγμή!

Είσαι έγκυος και κοίτα να το χαρείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EGO KALI MOU 8A SOU PO NA MIN ANXONESE K OLA 8A PANE KALA

TO OTI DEN DIPLASIASTIKE STIN PROTI E DEN SIMAINEI OTI OLA PANE XAMENA ELEOS ME AFTOUS TOUS GIATROUS PIA

LOIPON NA EISAI 8ETIKI EGO PISTEVO OTI OLLAAAAAAAAAAA 8A PANE MIA XAROULA :) :) PERIMENOUME TA NEA TIS XORIAKIS SOU POU SIIIIIGOURA 8A EINAI POLIIIIIIIIIIII KALI :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσακι μου

περιμενε και μην παει κατ ευθειαν ο νους σου στο κακο.

Αφου ανεβαινει η χοριακη σου ειναι καλο σημαδι, οπως επισης οτι δεν εχεις αλλα σημαδια αρνητικα.

Θα παρει τα αποτελεσματα της χοριακης και θα ηρεμησεις.:) :)

Αχχχχ... αυτοι οι γιατροι...απο διαχειριση ψυχολογιας μηδεν!!!:angry:

Περιμενουμε νεα σου.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΝΤΟΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ. ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΛΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ..

dev319prs__.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ.ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΕ ΤΙ ΛΟΓΙΚΗ ΕΒΓΑΛΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ.ΑΑΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΑΝΑ 48 ΩΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΝΕΙ 60% ΚΑΙ ΑΝΩ.ΟΧΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNOY μου και εγώ τα ίδια. Στο πρώτο μου παιδί η χωριακή δεν διπλασιαζόταν απλά ανέβαινε σιγά σιγά και σταδιακά. Τι βλακείες σου λέει ο γιατρός σου ? Μόνο αν η χωριακή κατέβαινε προς τα κάτω θα έδειχνε αποβολή. Τουλάχιστον έτσι μου είχε πει ο δικός μου ο γιατρός .... !

Καλή σου επιτυχία κοριτσάκι μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς αυτός ο ηλίθος γιατρός δεν εννοούσε αποβολή αλλά βιομηχική κύηση. Δηλαδή όταν η κύηση δεν έχει "δέσει" και δεν ανεβαίνει η χοριακή. Εσύ δεν έχεις τέτοιο θέμα γιατί η χοριακή σου ανεβαίνει. Μην αγχώνεσαι για το πόσο ανεβαίνει, υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις στις τιμές. Αν θες, μπες σ' αυτό το site (είναι αμερικάνικο και γι΄αυτό αναλυτικότατο), όπου γράφει για τις τιμές της χοριακές και έχει κι έναν υπολογιστή όπου βάζεις τις τιμές της χοριακής σου και υπολογίζει την αύξηση).

Μην αγχώνεσαι, όλα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς αυτός ο ηλίθος γιατρός δεν εννοούσε αποβολή αλλά βιοχημική κύηση. Δηλαδή όταν η κύηση δεν έχει "δέσει" και δεν ανεβαίνει η χοριακή. Εσύ δεν έχεις τέτοιο θέμα γιατί η χοριακή σου ανεβαίνει. Μην αγχώνεσαι για το πόσο ανεβαίνει, υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις στις τιμές. Αν θες, μπες σ' αυτό το site (είναι αμερικάνικο και γι΄αυτό αναλυτικότατο), όπου γράφει για τις τιμές της χοριακές και έχει κι έναν υπολογιστή όπου βάζεις τις τιμές της χοριακής σου και υπολογίζει την αύξηση).

Μην αγχώνεσαι, όλα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΟΥ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ, ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ! ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ! ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΘΕΙ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ..

ΠΗΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΕΠΕΣΕ ΣΤΟ 39.ΤΩΡΑ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΔΕΝΙΣΤΕΙ...

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΑΠΟΒΟΛΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΦΟΥ Η ΚΥΗΣΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ.

ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ.ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑΜΕ ΑΛΛΑ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ. ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ "ΔΕΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΥΔΡΟΧΟΟΣ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΖΩΔΙΟ"

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ,ΑΤΥΧΗΣΑΜΕ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτισια να ρωτησω κάτι; Γιατί κάνετε τόσες πολλές χοριακές; Εγώ έκανα και τις 2 φορές τεστ, βγήκε θετικό και μετά από 1 μήνα την πρώτη φορά και 10 μέρες τη δεύτερη φορά πήγα στη γιατρό μου. Μάλιστα τη δεύτερη φορά είδαμε μόνο τον σάκο και ξαναπήγα μετά από 3 εβδομάδες να με δει.

Δεν έχω κάνει ποτέ χοριακή και ποτέ δεν μου ειπε κάτι τέτοιο η γιατρός μου. Μηπως είναι ελληνική νοοτροπία για να βγαζουν περισσότερα τα μικροβιολογικά;

Λυπάμαι που ήρθαν τα πράγματα έτσι. Τον άλλο μήνα. Που θα πάει, θα έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γαμωτο...αυτες τις μερες ολο για αποβολες μαθαινουμε....κριμα καθε λιγο και λιγακι...κουκλα μου το καλο ειναι πως "επιασες" ευκολα και δε θα αργησει το νινι σου να ερθει...ευχομαι η επομενη εγκυμοσυνη να σε κανει μανουλα και ποτε μα ποτε ξανα να μην συμβουν τετοιες ατυχιες σε καμια κοπελα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Κορίτισια να ρωτησω κάτι; Γιατί κάνετε τόσες πολλές χοριακές; Εγώ έκανα και τις 2 φορές τεστ, βγήκε θετικό και μετά από 1 μήνα την πρώτη φορά και 10 μέρες τη δεύτερη φορά πήγα στη γιατρό μου. Μάλιστα τη δεύτερη φορά είδαμε μόνο τον σάκο και ξαναπήγα μετά από 3 εβδομάδες να με δει.

Δεν έχω κάνει ποτέ χοριακή και ποτέ δεν μου ειπε κάτι τέτοιο η γιατρός μου. Μηπως είναι ελληνική νοοτροπία για να βγαζουν περισσότερα τα μικροβιολογικά;

Λυπάμαι που ήρθαν τα πράγματα έτσι. Τον άλλο μήνα. Που θα πάει, θα έρθει!

Αθηνά μου, δεν ξέρω για εκεί που είσαι, πάντως εδώ τα τεστ εγκυμοσύνης δεν είναι και πολύ πιο φτηνά από το να κάνεις εξέταση χοριακής. Πχ ένα απλό τεστ έχει 15 ευρώ και το 2πλο τεστ κάνει γύρω στα 20+, ενώ μια εξέταση χοριακής κυμαίνεται ανάλογα με το εργαστήριο από 15 μέχρι 25 ευρώ κι έχεις κι έγκυρο αποτέλεσμα. Εγώ με τρεις μέρες καθυστέρηση είχα αρνητικό τεστ κι έκανα 2ο τεστ στις πέντε μέρες και βγήκε θετικό... και η κολλητή μου είχε κάνει 3 τεστ αρνητικά με 5 μέρες καθυστέρηση! και το 4ο βγήκε θετικό. Για βάλε.. πόσα λεφτά θα'χαμε γλιτώσει αν είχαμε κάνει κατευθείαν χοριακή;;

Τώρα από κει και πέρα, οι γυναικολόγοι ζητάνε εξέταση χοριακής σε καταστάσεις επαπειλούμενης αποβολής ή πιθανής προβληματικής εγκυμοσύνης για να δουν την αύξησή της.

Πχ εγώ είχα μια παλίνδρομη. Αρχές 5ης εβδομάδας που με είδε, είδε ότι ήταν εξαρχής μικρό και υποψιάστηκε. Μ' έβαλε κι έκανα χοριακές με διαφορα 2-3 ημερών για να δει το πως μεταβάλλεται κι από την εξέταση φάνηκε ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί η αύξηση δεν ήταν όση θα έπρεπε. Μετά ακολούθησαν απανωτοί υπέρηχοι πριν τελικά καταλήξουμε οριστικά στο συμπέρασμα ότι ήταν παλίνδρομη και ότι έπρεπε να κάνω απόξεση.

ΑΝΝΟΥ, λυπάμαι για την ατυχή έκβαση, αλλά δες την θετική πλευρά: έμεινες πολύ εύκολα έγκυος, το σύστημα δουλεύει!! :P

Εύχομαι σύντομα να έχεις μια υγιή εγκυμοσύνη! Φιλάκια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πειραζει κοριτσακι μου,κρατα το θετικο,οτι εμεινες κατευθειαν και θα δεις οτι θα ξαναμεινεις εγκυουλα πολυ συντομα:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ...ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΣ ΑΓΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΧΗ ΣΑΣ!ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΕΣ!!

ΛΟΓΙΚΑ ΑΥΤΗ Η ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.

ΑΡΑ ΤΗΝ 14 ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ??

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΔΗΛΑΔΗ?ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...