Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΚΡΕΜΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΟ ΠΡΩΤΙΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!

ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΚΡΕΜΟΥΛΑ...

ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΤΗΣ HOLLE.

ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΗ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΞΕΚΙΝΑΩ..

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!! ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΑΝΑΓΟΥΛΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΦΡΑΓΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ...

ΕΧΘΕΣ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΑΓΛΥΚΗ..Ε, ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ!

Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΗ ΝΑΡΧΗ ΘΑ ΦΑΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ???? ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ, ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ?

3 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ? ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ?

ΕΣΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ..ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ???

ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΡΙΟ ΜΗΛΑΡΑΚΙ ΝΑ ΤΟΥ ΛΙΩΣΩ ΝΑ ΔΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟΝ 6ο..ΤΟΝ ΚΛΕΙΝΕΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενακι καθε αρχη και δυσκολη που λεει και η κουβεντα:)

Μην στεναχωριεσαι, πολλα μωρα δεν ειναι δεχτηκα στις πρωτες αποπειρες για στερεα τροφη.

Μηπως ομως να δοκιμαζες κανονικο ρυζολευρο και οχι βιολογικο να δεις αν θα ειναι πιο θετικος?

Ευχομαι γρηγορα να αρχισει να συνηθηζει για να μην σε ταλαιπωρησει πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΚΡΕΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ ΤΗΣ NUTRICIA..ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΕΦΑΓΕ.

ΞΕΡΕΙΣ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ? ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ!!!! Ε, ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

ΜΗΛΑΡΑΚΙ ΠΟΤΕ ΔΩΣΑΤΕ?

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΚΡΕΜΑ ΓΕΝΙΚΑ???:huh:

ΔΕΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΤΑΙ ΜΩΡΕ,ΓΙΑ ΑΥΤΟ!:)

ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΠΗΧΤΗ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΗΧΤΗ ΑΠΟ ΓΑΛΑ..ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΗΧΤΟΥΛΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα μου στην αρχη ειναι λιγο δυσκολο και ειναι και μικρουλης ακομη δεν εχει μαθει να μασαει,δεν ξερει τι ειναι το κουταλι στην αρχη θα τρωει λιγες κουταλιτσες με συμπληρωμα γαλα εγω εδινα μια βδομαδα κρεμα με γαλα και λιγο λιγο εκοβα γαλα και αυξανα την κρεμα μηπως αυτο που λεει η χαρα ειναι σωστο?? να παρεις κανονικο ρυζαλευρο? αν και εμενα οδικος μου ρυζαλευρο μονο στο φαι το θελει και αυτο το βαζω για να χυλωσει λιγο αν τυχον μου εχει γινει νερουλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ολο το θεμα του φαγητου κρεμας και φρουτου το ξεκινησαμε 7 μηνων αλλα μηλαρακι δεν ειναι της εποχης εγω τωρα του δινω γερμα,μπανανα,βερικοκο πορτοκαλι και αχλαδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι κοπελα μου οτι θελει υπομονη και σιγα σιγα εμεις δυσκολευτηκαμε στην φρουτοκρεμα..

θα σου προτεινα να του δωσεις για λιγες μερες ακομα ρυζαλευρο και συμπληρωμα..και μετα να ξεκινησεις τα φρουτα που στα περισσοτερα δεν αρεσουν..και παντα με την καθοδηγηση του παιδιατρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΗΛΟ, ΑΧΛΑΔΙ, ΜΠΑΝΑΝΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΑΝΙ ΤΑ ΠΙΟ "ΑΚΙΝΔΥΝΑ" ΜΑΛΛΟΝ?

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΟΧΗΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΑ ΤΟ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ!!!! ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΟΥΝΙΑ!!!!!!!!

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ!!! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΝΟΣΤΙΜΕΣ ΟΙ ΑΤΙΜΕΣ!

ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΑ?????????????? ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενακι μου αν σκεφτεσαι για φρουτακια εγω θα σου ελεγα να δωσεις φρουτα εποχης και οχι μηλο και αχλαδι που ειναι πια ψυγειου.Βεβαια καλο θα ηταν να συνεννοηθεις πρωτα με την παιδιατρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΩ ΑΥΡΙΟ...

ΓΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΟ ΜΗΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΧΛΑΔΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΗΠΙΑ?

ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΜΙΑ ΜΑΜΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΦΡΟΥΤΑΚΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΝΑΙ ΠΟΙΟ ΕΔΩΣΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το εφαγε!!!!!!!!!!!!!:cheer:

τελικα το ρυζαλευρο της holle ειναι μια χαρα!!!!

τον ταισα με την μαμα μου και το εφαγε ολο!!!!!

εγω τον ταιζα στο καρεκλακι, η μαμα μου αγκαλια λιγο πιο ξαπλωμενο και το εφαγε ολο!!! το ρουφουσε απ οτο κουταλακι και ανοιγε το στοματακι του...:laugh: :laugh: :laugh:

τελικα πρεπει να ακουμε και τις μανες μας...κατι ξερουνε...

εγω ηθελα σωνει και καλα στο καθισματακι!!!! και μαλωνα με την μαμα μου που ελεγε βρε μικρο ειναι ακομα...θα κουραζεται...

επισης εχω παρει και τα μπισκοτα της ιδιας εταιρειας ,τα δοκιμασα εχθες.

ειναι απο 6μηνων και

ειναι πολλυ νοστιμα και δεν εχουν ουτε ζαχαρη ουτε γλυκαντικα αλλα.(τα πηρα για την φρουτοκρεμα και την οδοντοφυια)

αυτα!!!!:) :) :) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα

Δε φωναζεις τη Θεη να τον ταισει που της εχει και μια συμπαθεια????

:P:P:P:P:P:P

Γιατι δε ν του δινεις φρουτακι?

Για 2-3 μερες δε νομιζω οτι πειραζει!

Ασε που στην αρχη τρωνε πολυυυυυ λιγο τα μικρουλια!

Θα τη βρει αυτος την ακρη του!

Αντε καλη συνεχεια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο αυριο το πρωι θα τον αρχισω και φρουτακι...γιουπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλα με την θεη θα το ετργωγε ολο γιατι θα ειχε το στομα μονιμα ανοιχτο!!!:laugh: :laugh: :laugh:

:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

k nai epitelus irthe k i diki mas ora,se 10 imeres ap simera tha antikatastiso 2 geumata tis,me frouta k ruzalevro...eimai polu sugkinimeni..avrio tha vgo na psoniso koutalakia k piatakia!!!!!to paidi mou megalose.....:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
    • Το ειδα κορίτσι μου ότι μνμ το διάβασε στο Viber το εστειλα..  Από την στιγμή που κρατησε απόσταση στο θέμα επικοινωνίας  εγω δεν μπορω να ενοχλήσω στην τελική ξέρω ότι είχα θέμα με το ζαχαρο από την αρχή δεν είναι πρώτη φορά που έχω θέμα με το ζαχαρο στην εγκυμοσύνη  ξέρω τι πρέπει να προσέξω και έχω το μηχανάκι που μετράω, η διατροφη ξέρω πια είναι που πρέπει να ακολουθήσω δεν θεωρώ ότι είναι κάτι επείγων για αυτό δεν με πιάνει άγχος να τον ψαξω.. για τον θυρεοειδή επειδή δεν γνώριζα δεδομένου ότι δεν ξανά είχα πρόβλημα ποτε τέτοιες τιμές εκεί αγχώθηκα είναι αλήθεια 
    • Εμένα 41 Χιλ έγραφε αλλά τον μέτρησε από την κοιλιά που δεν είναι τόσο ακριβείας η μέτρηση υποτίθεται 
    • Θα σου πει κι ο γιατρός πώς θα το διορθώσετε και θα είσαι οκ!!
    • Λες κι εγώ που μπαίνω την Παρασκευή στον 7ο να φτάσαμε κιλό;;; Μακάρι! Αν και την αισθάνομαι πιο δυνατή όσο περνάει ο καιρός!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...