Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

Αχ βρε κορίτσια,έχω έναν προβληματισμό.Πως τα πάτε εσεις με το συζυγό σας τωρα που είστε έγκυες?Εγώ είμαι στον 8ο μήνα εγκυμοσύνης και έχουν αλλάξει τα πράγματα μεταξύ μας εδώ και καιρό.Από τοτε που έχει παραφουσκώσει η κοιλιά μου,δεν με πλησιάζει.Μόνο όταν εγώ ξεκινήσω κάτι ανταποκρίνεται.Πάντως ούτε με αφήνει μόνη,είμαστε όλο το 24ωρο μαζί,ούτε θέλει να φεύγει,γενικά ποτέ δεν το συνήθιζε αυτό.Απλώς είναι απομακρυσμένος ερωτικά,ενώ θέλει γενικά όταν τον προκαλέσω.Το σκέφτομαι συνέχεια καιστεναχωριέμαι.Του έκανα μια κουβέντα πιο παλιά,αλλά είπε ότι φοβάται να κάνει κίνηση επειδή μια πονάει η μέση μου,μια τα ποδια μου,δεν μπορώ να γυρίσω πλευρά στο κρεβάτι εύκολα κτλ.Τώρα λέω να του πω ότι αισθάνομαι παραμελημένη και ότι δεν μου δείχνει τρυφερότητα μπας και πάρει μπρος.Εσείς τι λέτε?τι έχω πάθει?:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpoympitsa moy kalh oi orme=ones sthn egkymosynh genikos trelenonte :) .Eidika sto 8ema Sex oi ormones xtypane kokkino..Twra oso gia ton antra soy ton katalabenw.Emena o dikos moy apo ton 5 mhna moy elege "twra eisai manoyla sebasmos sto mwro"..Les kai sta alla 2 paidia mas den hmoyn manoyla..Einai merikoi antres poy genika kollane me to 8ema egkymosynh :-).Molis gennhshs me to kalo kai perasoyn oi meres tis loxeias fylaksoy hahaha..se blepw kai gia deytero mwraki :-).Me to kalo na er8ei to mwraki soy glykia moy kai mhn stenaxwriese etsi einai otan foyskwnei poly h koilitsa :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης μου ειχαμε και οι δυο παραπανω διαθεση μεχρι τον 6ο που φουσκωσα αποτομα!! Μετα αρχισε να προσεχει υπερβολικα και τωρα στον 8ο προς 9ο που ειμαι και εγω εχει λακισει τελειως 2-3 φορες καταφερα να τον πεισω αλλα με τα χιλια ζορια με υπερβολικα απαλες κινησεις!! Την τελευταια φορα κοντεψα να κοιμηθω!!!!!!!!!!!!!!!!!:laugh: :laugh: :laugh:

αν και βεβαια εμας τωρα στον 8ο το εχει απαγορευσει ο γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ ακριβώς τα ίδια:cheer: 9 μήνες σχεδόν τίποτα!Απο τότε που του είπε ο γιατρός να προσέχει με πλησίαζε μετά απο πολύωρες πιέσεις..

Καλό κουράγιο!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ όμως θέλω να αισθάνομαι επιθυμητή ακόμα και τώρα,και όχι να τον παρακαλάω.Ουφ βάσανα που έχουμε οι έγκυες.Δεν μου φτάνει που έχω το άγχος μου για τον τοκετό και για μετα την φροντίδα της μπέμπας,έχω και αυτό.Μου τοείπε κι εμένα ότι τώρα που έιμαι έγκυος πρέπει να με σέβεται.Ακους εκέι να με σέβεται σε αυτό το θέμα,τι έιμαι παπάς?Γυναίκα είμαι και θέλω να νιώθω επιθυμητή.Με ρίχνει πολύ ψυχολογικά αυτή η αντιμετώπιση,γιατί είχα συνηθίσει σε άλλες δραστηριότητες...Ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας πάντως,πήρα λίγο θάρρος ότι δεν είμαι η μόνη.φιλάκια.:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου με το καλό το νινί σου! μια λέξη θα σου πώ και πίστεψέ με. Φ Ο Β Α Τ Α Ι!!! εμείς το αντιμετωπίζουμε διαφορετικά γιατί με το έμβρυο γινόμαστε ένα.οι άντρες επειδή δε μπορούν να καταλάβουν τι συμβαίνει μέσα στη κοιλίτσα μας πιστεύουν ότι θα βλάψουν το μωρό. ξέρω πως αισθάνεσαι αλλά προσπάθησε να του εξηγήσεις με απλά λόγια ότι χρειάζεσαι τη φροντίδα του και την αγκαλίτσα του περισσότερο από ποτέ.να είσαι σίγουρη ότι σε αγαπάει περισσότερο από κάθε άλλη φορά και να επιδεικνύεις περήφανα τη κοιλίτσα σου.όλα καλά θα πάνε;) μη ξεχνάς ότι ο εγωισμός τους δε τους αφήνει να παραδεχτούνε τις φοβίες τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑΞΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ,ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΟΛΛΕΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ ΑΠΛΑ ΛΟΓΟ ΚΟΙΛΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΝΕΦΙΚΤΟ...ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΙΓΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΝ ΣΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ...ΜΥΘΟΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω ξεχάσει τι χρώμα έχει!! Στην αρχή είχα ακούσει πάρα πολλά και φοβόμουν! Όταν είπαμε να κάνουμε κάτι άρχισα να έχω κάτι πονάκια! Γενικά το έχουμε ξεχάσει το άθλημα! Για να είμαι ειλικρινής κι εγώ δεν έχω πολύ διάθεση κι ο άντρας μου πρέπει να φοβάται και δεν το επιδιώκει! Μια δυο φορές που του συζήτησα κάτι μυ λέει έχουμε καιρό εμείς! Τώρα προέχει το μωράκι!! Ο γιατρός από την αρχή μας έλεγε ότι μπορούμε αλλά εμείς... Ίσως φταίει που είμαστε πρωτάρηδες.. Μπορεί στο δεύτερο να'ναι διαφορετικά!! Τώρα κι εγώ που έφτασα στον 8ο... όλο κουνιέται κι ο μπόμπιρας εκεί μέσα.. που να σκεφτείς και το κοκό! :laugh: Ευτυχώς που υπάρχουν οι σοκολάτες και τα παγωτά γιατί αλλιώς δεν θα την πάλευα!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά οι άντρες κολλάνε λίγο στο θέμα του σέξ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Φοβούνται μη βλάψουν το μωρό. Αντίθετα οι γυναίκες, λόγω των ορμονών, έχουν αυξημένη λίμπιντο αλλά συνήθως...μένουν με την όρεξη..!!:dry: Αυτό είχα πάθει κι εγώ! Μετά τον τέταρτο μήνα... τίποτα..ξηρασία!!:blush:

Μη στεναχωριέσαι όμως, μετά τη γέννα και τη περίοδο της λοχείας τα πράγματα θα επανέλθουν στους φυσιολογικούς τους ρυθμούς...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕλένηΧ έγραψε:

Κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης μου ειχαμε και οι δυο παραπανω διαθεση μεχρι τον 6ο που φουσκωσα αποτομα!! Μετα αρχισε να προσεχει υπερβολικα και τωρα στον 8ο προς 9ο που ειμαι και εγω εχει λακισει τελειως 2-3 φορες καταφερα να τον πεισω αλλα με τα χιλια ζορια με υπερβολικα απαλες κινησεις!! Την τελευταια φορα κοντεψα να κοιμηθω!!!!!!!!!!!!!!!!!:laugh: :laugh: :laugh:

αν και βεβαια εμας τωρα στον 8ο το εχει απαγορευσει ο γιατρος

ΑΧ, ΒΡΕ ΕΛΕΝΗ! ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ! ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ! ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΗΔΕΝ! ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΟΥΚΟΥ! Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΘΕΡΙΟ ΑΝΗΜΕΡΟ! ΒΡΕ ΠΑΡΑΤΑΜΕ! ΒΡΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ! ΟΧΙ! ΕΚΕΙ! Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΣΤΡΟΥΜΠΟΥΛΕΨΕΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ! ΠΕΙΤΕ ΡΕ ΠΕΙΔΙΑ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΙΤΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΛΑ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι συνέβη και με εμάς.

Εγώ ήθελα, αυτός με απεύφευγε... για 7 ολόκληρους μήνες.

Στην αρχή, κατά την 6η με 7η εβδομάδα μου κάπως μου κάθησε.

Μετά απλά σταμάτησα να τον βιάζω και να ασελγώ εις βάρος του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι τελικα γεγονος το μεγαλυτερο ποσοστο των γυναικων θελουν πολυ οτανειναι εγκυες αλλα οι συζυγοι φοβουνται και οαν γενναμε μετα το σαραντισμο βλεπεις οι αντρες κανουν σαν παλαβοι αλλα εμεις με την κουραση και με τη λοχεια να σου την εχει βαρεσει νιωθεις και καπως εγω τουλαχιστον μετα απο την εγκυμοσυνη περασαν 6 μηνες για να πω οτι το εκανα και το χαρηκα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8 μήνες στην εγκυμοσύνη και 2 στη λοχεία... ΤΖΙΦΟΣ! Δεν μπορούσα εγώ.. Αυτός με ήθελε σαν τρελλός, αλλά εγώ έκανα τη νόστιμη...

Και να ήθελα δηλαδή, που να τον έβρισκα? Δε με έφτανε από το Κόσοβο! :woohoo: Ερχόταν ο καψερός με καμιά άδεια και με την ελπίδα να... αλλά τίποτα! Ε, το πήρε απόφαση αλλά μου έλεγε.. Δε θα γεννήσεις και σαραντίσεις ρε Ιφιγενειάκι.. Θα τρέχεις να γλιτώσεις! ΣΙγά μην έτρεχα μετά!:blush:

Κατά τα άλλα ήταν πολύ προστατευτικός, στοργικός, σε εκνευριστικό βαθμό καμιά φορά, αλλά κι εγώ τόσο ήρεμη, σε αντίθεση με το πριν και το μετά.. Οπότε όπως καταλαβαίνεις... Η σχέση μας πέρα από το σεξ φυσούσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΦΟΒΟΥΝΤΕ.Κ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 6 ΠΟΥ ΦΟΥΣΚΩΣΑ,ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ,ΑΛΛΑ ΟΣΟ Κ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΑΙΖΕ ΔΥΣΚΟΛΟΣ:laugh: ΦΟΒΟΤΑΝ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!!!!

ΥΠΟΜΟΝΗ.......ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πιστευω οτι η εγκυμοσυνη ειναι μια μεταβατικη περιοδος για το ζευγαρι.

επειδη ο ενας ή ο αλλος θελει σεξουαλικες επαφες δε κρινεται ολη η σχεση

εγω οσο ημουν εγκυος εβλεπα σε ταινιες να φιλιουνται και δε το αντεχα

οι σεξουαλικες μου ορμονες στο ναδιρ.

παντως ο δικος μου ειναι το αντιθετο.δε φοβοταν, ηθελε πολυ

μονο οταν του ειπε ο γιατρος οτι δε πρεπει καθολου τοτε σταματησε να ζηταει

τωρα που γεννησα ολα εχουν γυρισει στουσ φυσιολογικους τους ρυθμους

απολαυσε την εγκυμοσυνη σου και την τρυφεροτητα που σου προσφερει ο αντρα σου

γιατι μετα θα ερθουν παλι τα προστιχα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΘΕΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑΜΕ ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΒΕΒΑΙΑ ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΠΙΑ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΕΛΩΝΑ Κ ΕΞΩ ΕΞΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΔΙΚΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΕΧ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ.

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω οταν εκανα την αυχενικη μου ειπε ο γιατρος να προσεχω για εναν μηνα ακομη γιατι ειδε μια πλευρα του πλακουντα να μην εχει κολλησει καλα ακομη... οποτε σεξ σε αναβολη...σημερα ομως ειμασταν στο κρεβατι αγκαλια και καναμε φιλακια και χαδακια...πολλα χαδακια. Πρεπει να ομολογισω οτι ενιωσα καλα, κυριως γιατι ενιωσα επιθυμιτη...μου αρεσε που ειδα οτι με ηθελε :blush: ειμαι συγουρη οτι καισ το μωρο μου αρεσε να νιωθει τον ερωτησμο και την ηρεμια μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...

ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΦΟΒΗΤΣΙΑΡΗ ΣΥΖΗΓΟ...ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΑΔΑΚΙΑ ΕΜΕΝΑ...οταν αρχιζαν και ζωηρευαν...για να ΜΗΝ πμει σε πειρασμό ...με απεφευγε...ελα ρε μωρο και δε γινεται και πως μπορεις και αλλα συναφή εως τωρα στον 7ο μηνα τιποτα.καλα τωρα εχω τερστια κοιλια και κινειται σα τρελλη η μπεμπα...ουτε καν θεμα δεν τιθεται..πλεον ομως καιγω...δεν!!!Μαλλον απ΄πο τη πολυ αποριψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι η επομενη εγκυμοσυνη σας να ειναι σαν την δικη μου..:)

Δεν εχουμε κοψει επαφες, απο τον πρωτο μηνα που ειδαμε την

κουκκιδιτσα μας, μεχρι και σημερα που το εμβρυακι σας ζυγιζει 2600g..!

Απο δω και μπρος ομως δεν ξερω αν μπορω να ανταπεξερχομαι στα συζυγικα καθηκοντα.. :laugh:

Οχι δεν φοβαμαι μην παθει το μωρο τιποτα.:)

Απλα φοβαμαι πως.. εγω δεν θα μπορω! :(

Λιγος καιρος εμεινε κοριτσακια μου..

Υπομονη σε ολες! Αν δε σας "βγαινει" αφηστε το..

Κανουμε ερωτα για εμας και τον συντροφο μας. Για κανεναν αλλο λογο..

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΠΛΗΓΕΣ... Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ.. ΧΙΧΙ:laugh: ΔΕΝ ΤΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ! ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΑΝΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ.. ΕΝΝΟΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ... Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΕ ΟΤΙ ΦΟΒΑΤΕ!! ΔΕΝ ΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ Η ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ..:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...