Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γάμος-Βάπτιση μαζί


hope_89

Recommended Posts

Καλημέρα!

Σκεφτόμαστε να κάνουμε τον γάμο μας και την βάφτιση της μικρούλας μας μαζί.

Ξέρω πως σε αυτές τις περιπτώσεις το προσκλητήριο είναι κοινό και συνδιάζεις τα δυο μυστήρια με ένα όμορφο κειμενάκι.

Με τις μπομπονιέρες τι γίνεται;:dry:

Επίσης θέλω να κάνω θεματική βάφτιση.Αν γίνει μαζί με τον γάμο πόσο εφικτό θα είναι αυτό; :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Νελλυ...:) ολα γινονται... εγω τον προηγουμενο μηνα πηγα σε 2 γαμους-βαπτισεις που εγιναν μαζι... ηταν και τα 2 τελεια... πολυ οργανωμενα και με πολυ ωραια θεματακια που ταιριαζαν και στα 2 μυστηρια... αν πας σε ενα μαγαζι με ειδη γαμου-βαπτισεις θα σε βοηθησουν πολυ και οι ιδιοι... εχουν πολλες ωραιες ιδεες και πρωτοτυπες... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy και εμένα αυτό με αγχώνει.Κατά πόσο θα ταιριάζουν τα δυο θέματα μεταξύ τους...Την βάφτιση της Αννούλας θέλω να την κάνω εντελώς ροζ και κοριτσίστικη.Για τον γάμο μου πάλι θα μου άρεσε κάτι πολύ απαλό:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νέλλυ μου!

Τί ωραία που προετοιμάζεσαι για γάμο κα βάπτιση μαζί!!!!

Διάλεξε καταρχάς μήνα και εδώ είμαστε για να σου πούμε τί θεματάκι

κατά την γνώμη μας ταιριάζει!!

Όσο για τις μπομπονιέρες μπορείς να έχεις για τους μεγάλους μπομπονιέρα γάμου και για τα μικρά μπομπονιέρα βάπτισης! Όλα όμως εξαρτιόνται από το πότε θέλετε να κάνετε τα μυστήρια.

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νέλλυ!

Όπως το προσκλητήριο έτσι και η μπομπονιέρα απ' όσο γνωριζω είναι κοινη.

Θα μπορούσες να προσφέρεις επιπλέον κάποιο γλυκάκι στους καλεσμένους σας. Ή να διαλέξεις μπομπονιέρα με πιο παιχνιδιάρικη διάθεση.

Εγώ θα έκανα με θέμα το αγαπημένο μου χρώμα! Αλήθεια τί θέμα θες να έχει η βάπτιση; Μηπως μποέσουμε να σου προτείνουμε κάποιες ιδέες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νέλλυ!

Όπως το προσκλητήριο έτσι και η μπομπονιέρα απ' όσο γνωριζω είναι κοινη.

Θα μπορούσες να προσφέρεις επιπλέον κάποιο γλυκάκι στους καλεσμένους σας. Ή να διαλέξεις μπομπονιέρα με πιο παιχνιδιάρικη διάθεση.

Εγώ θα έκανα με θέμα το αγαπημένο μου χρώμα! Αλήθεια τί θέμα θες να έχει η βάπτιση; Μηπως μπορέσουμε να σου προτείνουμε κάποιες ιδέες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για θέμα βάπτισης σκέφτομαι κάτι πάρα πολύ παιδικό,χαρούμενο και ...ροζ!;) Θα ήθελα να της κάνω κάτι σχετικό με πριγκίπισσες.

τώρα για θέμα γάμου θέλω κάτι ρομαντικό,μαγικό αλλά όχι φορτωμένο.Λιτά αλλά όμορφα σε πολύ απαλούς τόνους.

Ουφ πολλά ζητάω ε;:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε, καλά δε ζητάς και τόσα πολλά! :)

Τον Σεπτέμβρη παντρεύεται η ξαδέρφη μου και θα έχει χρωματικό θέμα το ροζ. Σε πολύ απαλούς τόνους θα είναι η διακόσμηση και έχει επιλέξει λουλούδια σε λευκό χρώμα. Το αποτέλεσμα είναι όμορφο και ρομαντικό. Θα μπορούσες να παίξεις σε διάφορους τόνους του ροζ, να στολίσεις με φαναράκια και κερακια σε συνδυασμό με λουλούδια. Τώρα για το αν κολλάει σε διπλό μυστήριο η πριγκίπισσα δε γνωρίζω να σου απαντήσω θα σου πουν τα άλλα κορίτσια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την Σισσιω... το πριγκιπικο θεμα δεν ταιριαζει πολυ σε γαμο αλλα αφου σ'αρεσει θα μπορουσες να κρατησεις την κορωνιτσα και να την κανεις θεμα στην βαπτιση αλλα και στον γαμο αν θες, να μοιρασεις μπομπονιερες που θα εχουν μια κορωνα καρφιτσα... μπορεις να την κανεις λευκη, ροζ, λιλα, απαλα χρωματακια που διακριτικα θα δωσουν εναν ομορφο τονο...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νέλλυ! Με το καλό ο γάμος σου και η βάπτιση της υπέροχης κορούλας σας!!!!

Για δες λιγάκι σε αυτές τις διευθύνσεις...

εγώ ήμουν σε μία βάπτιση πρόσφατα και ήταν όλα υπέροχα. Πραμυθένια μπορώ να πω. Η φίλη μου τα είχε πάρει από δω www.preciousmoments.gr

και δες κι εδώ

www.gamos-vaptisi.gr

prototypon.gr

vaptisi.hi.gr/

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ αυτό θέλω και εγώ!:) Φαναράκια,κεράκια κτλ:laugh:

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ!Όντως και η ιδέα να κρατήσουμε την κορώνα είναι υπέροχη.

:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope kalimera ki emeis tha kanoume gamo kai baftisi mazi. exo teleiosei me tis etoimasies (eytyxos) exo kanei mia koini prosklisi (exo balei kai post mpes an thes na to deis) kai mia koinoi mpomponiera me touli kai se sxima karamelas etsi oste na ta sundiasoume kai ta duo. tha balo kai ena stand me zaxarota kai glufitzouria sto kentro gia ta paidakia kai 2 megala mpalonia mazi me ton ypoloipo stolismo tou gamou. oti boitheia xreiasteis pes mou... filia....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia s Nelly

ειναι πολυ στη μοδα το χρωμα φουξια.

Μπορει να συνδιασεις με αυτο κα το γαμο και την βαφτιση ειναι κ χαρουμενο κ κριτσιστικο. Πιστευω θα αρεσει πολυ!!!;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλλυ μου σου γράφω βιαστικά, πρέπει να βγω.

Τα έχω πολύ πρόσφατα, μόλις πριν δύο εβδομάδες κάναμε γαμοβάφτιση.

Ήθελα κι εγώ ένα θέμα και τα συνδύασα.. Πασχαλίτσα το θέμα της βάφτισης και κόκκινο χρώμα του γάμου. Ήταν όλα μπεζ κόκκινα, το φόρεμά μου, το κουστούμι του Κωνσταντίνου μου, τα ρούχα της Μαρίας μου, κόκκινα τριαντάφυλλα παντού, κόκκινα - μπεζ μπαλόνια, πασχαλίτσες κουμπαράδες οι μπομπονιέρες των παιδιών (δυστυχώς έγινε χαμός εκεί και 1-2 παιδάκια δεν πήρανε), κόκκινες οι μπομπονιέρες των μεγάλων και για γλυκό είχα μάφινς σε σχήμα πασχαλίτσας για τα παιδιά και γλυκό κεράσι σε πουγκάκι δεμένο με πασχαλίτσα για τους μεγάλους.

Περιμένω από μέρα σε μέρα φωτογραφίες και θα ανεβάσω να πάρεις μια ιδέα!

Η κολλητή μου που έκανε το ίδιο, είχε σαν χρώμα το ροζ ασημί. Όλα ροζ τα βαπτιστικά, και του γάμου, ροζ ασημί.

Πρέπει να κλείσω, σόρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...