Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ???


Recommended Posts

κορίτσια μπαίνω κατευθείαν στο θέμα γιατί η αγωνία έχει φτάσει στα κόκκινα!είμαι στην 12η μετά τη σπερματέγχυση και από χθές το απόγευμα εχω κηλίδες καφέ αίματος όπως στο τέλος της περιόδου. το ίδιο και σήμερα το πρωί και μάλιστα αρκετές. στην αρχή νόμιζα ότι μου έρχεται περίοδος αλλά μετά σταμάτησαν. πήρα τηλ. στην κλινική και μου είπαν να πάω το πρωί για χοριακή.

δεν αντέχω την αγωνία μέχρι αύριο, μήπως ξέρετε τί μπορεί να είναι? απλά λίγο νωρίτερα περίοδος ή συμβαίνουν αυτά τα περίεργα και στην αρχή της εγκυμοσύνης? πάντως το αίμα σε εγκυμοσύνη δεν είναι καλό απ' ότι ξέρω. λέτε να είμαι έγκυος και κάτι να μην πηγαίνει καλά?

αιώνας μου φαίνεται μέχρι το πρωί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aliky

Κατ' αρχήν ψυχραιμία και μην αγχώνεσαι. Αν δεν κάνεις χοριακή αύριο δεν μπορείς να ξέρεις.

Είναι πολυ πιθανόν να δεις κηλίδες αίματος την περίοδο που περιμένεις να αδιαθετήσεις στην αρχή της εγκυμοσύνης, χωρίς να είναι κάτι ανησυχητικό.

Εγώ σου εύχομαι αύριο να έχεις μια υψηλή χορίακή. Να ξέρεις ότι το άγχος δεν βοηθάει σε τίποτα, πόσο μάλλον σε τέτοιες καταστάσεις.

Ηρέμησε και να σκέφτεσαι θετικά και αν έχεις ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου (που στο έυχομαι μέσα από την καρδιά μου) να δεις ότι θα το νιώσει αμέσως.

Όλα τα κορίτσια θα σε σκεφτόμαστε!!! και ότι θες είμαστε εδω:) :)

Εννοείται ότι αύριο περιμένουμε τα αποτελέσματά σου αύριο με μεγάλη αγωνία.

Φιλιά πολλά και με ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky,Γεια σου και απο εμενα.

Οντως μπορεις να δεις κυλιδες αιματος στην αρχη της εγκυμοσυνης χωρις να σημαινει κατι κακο...Μη βασανιζεσαι με τετοιες σκεψεις!

Χαλάρωσε και κανε λιιιιγη υπομονη μεχρι αυριο.

Ευχομαι τα αποτελεσματα της χοριακης να σου φερουν αυτο που επιθυμεις.

Καλή τυχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky γεια σου κ απο μενα αν εχεις μονο καφε κηλιδες μην ανυσηχεις,το ιδιο ειχα κ εγω οταν εκανα τη χοριακη μετα απο εξωσωματικη κ ημουν εγκυος, μαλιστα τη μερα της χοριακης ειχα κ ροζ αιμα κ ομως τωρα περιμενω το μπεμπακο μου,καλα αποτελεσματα....;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα.Και εγω ετσι ημουν, ειχα καφε και αιμα μεχρι και τον 3ο μηνα.

Μη ξεχασεις να μας πεις οταν μαθεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και στις 2 εγκυμοσυνες μου ειχα καφε αιματακι 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο! Ξαπλωσε κ χαλαρωσε! μην κουραστεις για κανενα λογο! ΞΑΠΛΑΡΕ! κανει καλο! αυριο περιμενουμε νεα σου κ ευχομαι το ποστ σου να εχει τιτλο "ειμαι εγκυος!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια τίποτα...πρωί πρωί μου ήρθε κανονικά περίοδος. 2 μέρες το πάλευε αλλά τελικά τα κατάφερε η άτιμη!

για μία ακόμη φορά ήμουν έγκυος μόνο στη φαντασία μου...

αρχίζω να αμφιβάλω αν θα γίνει ποτέ πραγματικά :(

ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τη συμπαράσταση, είστε πραγματικές φίλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aντε βρε χαζούλα που αμφιβάλλεις οτι δεν θα γίνει ποτέ.!!! δεν θα λες τέτοια.. παμε για τον επομενο μήνα θα λές.. και γω σίγουρη καλέ ήμουν ότι επιασε αυτόν τον μήνα τρομάρα μου!!! και χθες αδιαθέτησα νωρίτερα και απο το κανονικό. ήρθε και βιαστική η άτιμη.. το κεφάλι (και το ηθικό ) ψηλα και παμε για την επόμενη προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...