Μετάβαση σε περιεχόμενο

Kalws sas vrhka...tha hthela thn vohtheia sas!!!


Recommended Posts

Kalhspera koritsia,eimai neo melos se authn thn uperoxh parea.Me lene natasa kai eimai 28 etwn.Edw kai duo mhnes me ton antra mou prospathoume gia ena bebe..omws to apotelesma den einai akrivws auto pou epithumoume..h mhpws einai??Niwthw kata fantasian egguos oso asteio kai an akougetai..gia na sas vohthisw enw exw kanonika periodo exw ta pio paraksena sumptwmata..px zalades,anagoules,enw faghta pou trelainomoun den mporw na ta plhsiasw, parallhla exw mia sunexomenh oreksh!!Exw parei 3 kila kai exw kanei mia stroggulh koilitsa.To stithos mou exei ginei upervolika euaisthito kai alla tosa paraksena..

to pleon parakseno omws einai oti stous 2 mhnes autous exw kanei gurw sta 5 test kai ola ektos apo ena vgainoun arnhtika.Prin apotrelathw tha hthela thn gnwmh sas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Νατάσα καλώς ήρθες!

Βρε κορίτσι μου το πιο απλό το έκανες?Πήγες σε κάποιο γιατρό?Να σου λύσει όλες τις απορίες?Γιατί λίγο παράξενα ακούγονται αυτά...:dry: Μήπως πράγματι είσαι.Και τί εννοείς ότι έκανες 5 τεστ και το ένα θετικό?Γρήγορα στο γιατρό σου:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

christin mou to mono pou den exw kanei einai na paw ston giatro.vlepeis h periodos mou einai kanonika edw kai duo mhnes statherh.Opote to paramelhsa an mporw na to pw etsi.Alla mallon tha kleisw ena rantevou polu suntoma.Oso gia ta test to ena me evgale axna egguo k ola ta upoloipa oxi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατάσα καλησπέρα και καλώς ήρθες στην υπέροχη παρεούλα μας. Είμαι μαμά τριών υπέροχων πλασμάτων και θα ήθελα από μπείρα νασ ου πώ να πάς στο γιατρό σου και να πάς να κάνεις και μία β-χοριακή είαναι εξέταση αίματος. Εγώ στα δύο μου μεγάλα παιδιά στο γιό μου το έμαθα ότι εήμουνα έγκυος ακριβώς δύο εβδομάδες πρίν το ΄γμο και μάλσιτα παντρεύτηκα και ήμουν5.5 μηνών κανονικά είχα τον κύκλο μου μέχρι 6 μηνών και ούτε ανυτίες, ζαλάδες, υπνηλίες. Στην κόρη μου το έμαθα 4 μηνών και αυτό το έπισασ νωρίς γιατί είχα άρει το ολάει από την πρώτη εγκυμοσύν και πάλι σε πληροφο΄ρω ότι δεν είχα κανένα σύμπτωμα. Φιλάκια ακι ότι θές στην διαθεσή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασσακι καλωςηρθες!! και μακαρι να εχουμε και τα ευχαριστα!!!!! εχω ακουσει για γυναικες που μενουν εγγυουλες και εχουν περιοδο. η μητερα του αντρα μου ειχε περιοδο μεχρι 6 μηνων και μαλιστα κανονικη 6 ημερων!!!!

αφου το ενα τεστ βγηκε θετικο,εχουμε ελπιδες,γιατι τα αρνητικα τεστ πρεπει να φοβομαστε μηπως κανουν λαθος,οχι τα θετικα!!!! μολις σου τελειωσει η περιοδος τρεχα στο γιατρο γιατι μυριζομαι καλα νεα!!! μακαρι!!! τις καλυτερες ευχες μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia sas euxaristw gia tis ameses apanthsoules,omologw oti thelw polu na to perasw kai egw olo auto kai amesa!!katerinaki na sou zhsoun ta aggeloudia sou :)..se euxaristw polu polu!!Kai esena mikroula makari na piasoun oi euxoules sou kai ola na pane kala....aurio kanonika perimenw periodo kai meta katheuthian sto giatro!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, θα μοιραστώ κι εγώ μαζί σου μια ιστορία για να σε ωθήσω να πας στον γιατρό σου...

Μια πελάτισσα της μαμάς μου ήταν ανέκαθεν τσουπωτούλα!! Εϊχε πάντα κάποια κιλάκια παραπάνω!! Πήγαινε στο μαγαζί κάθε βδομάδα αν όχι κάθε 15 μέρες! Κάποια στιγμή σκάει μύτη μ'ένα νεογέννητο!! Της λέει η μαμά μου: " Αχ ένα μωράκι!! Ανιψάκι;;" Της απαντά:" Όχι, δικό μου!!"

Για να μην στα πολυλέω, το έμαθε όταν ήταν σχεδόν 6 1/2 μηνών! Όσο κουφό κι αν ακούγεται είχε περίοδο μέχρι και τον 5ο μήνα, της σταμάτησε κι επειδή είχε ένα μήνα να δει την περίοδο πήγε στον γιατρό και της είπε ότι είναι έγκυος!! Δεν πονηρεύτηκε από τα κιλά γιατί όπως σου είπα ήταν τσουπωτούλα οπότε της φάνηκε φυσιολογικό τ'ότι πάχαινε! Και καλό είναι να πας να σου πει ο γιατρός ώστε αν είσαι εγκυούλα.. που το εύχομαι ολόψυχα... να κάνεις τις απαραίτητες εξετάσεις που χρειάζονται!!!

Τα καλύτερα εύχομαι!! Και καλώς μας ήρθες στο mammyland!! Θα χαρώ να τα λέμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia mou kalws se vrhka :) kai se euxaristw gia tis euxes kai thn apisteuth istoria...to asteio me emena einai oti pote den eixa kila parapanisia,isa isa pou oloi mou elegan paxune vre koritsi mou ligo.Omws ta 3 kila ekanan thn diafora kai pio polu sthn ntoulapa mou pou pleon den mou xwraei sxedon tipota!!tha xarw kai egw na ta leme..filia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νταλια μου ετσι το επαθε και η μανουλα του χρηστου....6 μηνες περιοδο!!!! και πηρε χαμπαρι οτι ειναι εγκυος γιατι σταματησε η περιοδος και εκεινη!!! μακαρι και εσυ νατασουλα να εισαι εγκυουλα και να πας στο γιατρο να σε δει να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το εχουμε εμεις αυτο εδω!!! δημιουργουμε στα χειλακια χαμογελακια!!!! :) μακαρι ολα να πανε οπως τα θελουμε!!!! αισιοδοξια!!!!! και χαμογελακια πολλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina kafira έγραψε:

νατάσα καλησπέρα και καλώς ήρθες στην υπέροχη παρεούλα μας. Είμαι μαμά τριών υπέροχων πλασμάτων και θα ήθελα από μπείρα νασ ου πώ να πάς στο γιατρό σου και να πάς να κάνεις και μία β-χοριακή είαναι εξέταση αίματος. Εγώ στα δύο μου μεγάλα παιδιά στο γιό μου το έμαθα ότι εήμουνα έγκυος ακριβώς δύο εβδομάδες πρίν το ΄γμο και μάλσιτα παντρεύτηκα και ήμουν5.5 μηνών κανονικά είχα τον κύκλο μου μέχρι 6 μηνών και ούτε ανυτίες, ζαλάδες, υπνηλίες. Στην κόρη μου το έμαθα 4 μηνών και αυτό το έπισασ νωρίς γιατί είχα άρει το ολάει από την πρώτη εγκυμοσύν και πάλι σε πληροφο΄ρω ότι δεν είχα κανένα σύμπτωμα. Φιλάκια ακι ότι θές στην διαθεσή σου.

Εχω μια απορια... Δεν το ενιωσες να κλωτσαει;

Μα να εισαι εγκυος και να εχεις και περιοδο ειναι λιγο γκαντεμια!!! Εγω οταν εμεινα εγκυος χαρηκα που ξενοιασα απο την περιοδο! Απο περυσι τον Μαρτιο εχω να αδιαθετησω και δεν βιαζομαι να αγορασω σερβιετες! Οικονομια! Κριση εχουμε! Να κανετε και εσεις κοριτσια το ιδιο! Να μεινετε εγκυες για να γλυτωσετε τα εξοδα της σερβιετας και του ντεπον! (ε, μπορει να στοιχιζει κατι παραπανω η εκγυμοσυνη αλλα εκει θα κολλησετε;;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na sou pw thn alhtheia athina mou as exw bebe kai as exw kai periodo..xalali tou..alla olh auth h diadikasia me exei eksantlhsei psuxologika,oso oti stoixizei kati parapanw exeis apoluto dikio,tha eprepe oi trapezes na exoun pronohsei kai ena daneio gennas!!xixixi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκειά μου Νατασσούλα, όλα θα πάνε καλά!! Κι αν δεν είναι ακόμα θα έρθει σύντομα!! Μην στενοχωριέσαι!! Πότε περιμένεις περίοδο; Έχεις καθυστέρηση;;

Καλά Αθηνά... έγραψες!! Καλό αυτό με την οικονομική κρίση.. Αλλά να σου πω την αλήθεια.. ας βγαίνει παραπάνω η εγκυμοσύνη!! Χαίρομαι που δεν έχω περίοδο... πόνους... κράμπες στην κοιλιά... :blink: Κι έχω ένα μικρό ζουζουνάκι που κλωτσομπουνίζει εκεί μέσα... :laugh: Και δεν βιάζομαι καθόλου για την περίοδο μου...

Νατάσσα μου εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις και εσύ τέτοια νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera natasaki mou...

kai kalos mas vrikes kali mou...

Min to amfivalleis agapi mou na exeis ena mwraki mesa sou...

Egw sto prwto mou mwro den iksera kan pws eimouna egkuws...

Evlepa gia 3 mines periodo...

Egw pisteuw kalitera na kaneis mia xoriaki...

Sou euxwme ta kalitera...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dallia mou me ekanes kai xamogelasa gia to zouzounaki pou klwtsompounizei prepei na einai apisteuth aisthish..:)

perimena na adiathetisw stis 28/5 kai meta na ekleina rantevou gia na me dei kai o giatros opws legame thn proygoumenh fora,alla akoma tipota.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasaki τι εκανες τελικα; πήγες στον γιατρό; σου ήρθε περίοδος;πες μας αν έχεις νεότερα. Εύχομαι να είσαι έγκυος μέσα από τη καρδιά μου.. : )

όσες είχαν εμπειρία με περίοδο κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, θα μπορούσατε να μου πείτε αν ήταν κανονική περίοδος (4,5,6 ημερών, όσο είχατε συνήθως) και με κανονική ροή;

έχω ακούσει για περιπτώσεις που είναι έγκυες και έχουν για 1-2 μέρες λίγο αίμα...

πάντως και μια ξαδέρφη μου είχε περίοδο ως τον 4 μήνα και το ίδιο και μια θεία μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!εγω θα σου ελεγα να πας να κανεις β χοριακη μονο αυτη η εξεταση θα σου πει με σιγουρια αν εισαι!!!Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!:cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia..dustuxws panw poy shmera tha ekana test giati eixa kathusterish toses meres,adiathetisa.. :(

Vevaia molis teleiwsw tha kleisw rantevou ston giatro na dw ti sumvainei!!Skeftomai thetika kai den tha afhsw na me parei apo katw,oxi mono gia emena alla kai gia ton antroulh mou..pou prospathei na me kanei na niwthw kala oso mporei perissotero :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς το κοριτσάκι

μην απογοητεύεσαι ζουζούνα μου

όλα 8α πάνε καλά, 8α το δεις.

πολλά πολλά φιλάκια

να προσέχεις τον εαυτό σου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...