Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλησπέρα! Νέα στο forum και αγχωμένη


Recommended Posts

Καλωσηλθες, Ελευθερια! Κι εγω είχα πάθει ακριβως το ιδιο με σενα. Ακουγα γυρω μου για εγκυμοσυνες κι αρχιζα να αγχωνομαι. Κακως ομως, γιατι οπως ειπαν και τα κοριτσια, το αχγος ειναι ο χειροτερος εχθρος της εγκυμοσυνης. Εγω ομως θα σου προτεινα να αφησεις και τα τεστακια ωορηξιας γιατι νομιζω οτι κι αυτά προκαλουν περισσοτερο αγχος.Σε κανουν να το χεις συνεχεια στο μυαλο σου. Το ιδιο επαθε και μια φιλη και οταν απογοητευτηκε τελειως και ειπε "τα παρατάω", τον ίδιο κιολας μήνα εμεινε εγκυος! και 4 χρονια μεγαλυτερη σου. Προσπαθησε να χαλαρωσεις , κοριτσι μου, κι ολα θα πανε τελεια! Θα δεις! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καώς μας ήρθες Ελευθερία!

Είμαι η Λίνα κι εγώ 30 χρόνων και προσπαθώ για μωράκι εδώ και 8 μήνες.

Ε λοιπόν εμείς θα πιάσουμε χεράκι γιατί αυτά που γράφεις συμβαίνουν και σε μένα.

Θα σου ευχηθώ να πάνε γρήγορα όλα καλά και να μείνεις έγκυος το συντομότερο!! Μην αγχώνεσαι γιατί αυτό σίγουρα δεν βοηθάει. Μην το βάζεις κάτω! Άσε που εδώ δεν πρόκεται να σε αφήσουμε να το βάλεις κάτω!

Πριν από λίγες μέρες απογοητεύτηκα πάρα πολύ γιατί αδιαθέτησα μετά από καθυστέρηση που είχα. Ένιωσα να μην έχω άλλες δυνάμεις να συνεχίσω και έκλαιγα σαν μωρό παιδί. Με στενοχωρεί που βλέπω τον άνδρα μου να το θέλει τόσο πολύ κι εγώ να μην μπορώ να του χαρίσω ένα μωράκι.

Σου λέω πως αν δεν είχα τα κορίτσια εδώ να με στηρίξουν, δε θα ήξερα τι να κάνω.

Η παρεούλα εδώ είναι η καλύτερη και ακούει τα πάντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθες Ελευθερία μου κι από μένα!! Κι εγώ θα σου πω ότι και τα κορίτσια! Όχι άγχος!! Το ξέρω ακούγεται σπαστικό και κουραστικό! Κι εγώ έτσι έλεγα! Δεν έχω, αλλά όλο το σκεφόμουνα!! Τον πρώτο μήνα μάλιστα, έτυχε και είχα πάει στον γιατρό και βρήκαμε ωάριο! Αλλά τζίφος!Το είχα και σίγουρο.. :laugh: Μετά τον επόμενο μήνα μέτραγα μέρες, σημείωνα πότε είχα επαφή.. κόντεψα να τρελαθώ! Τον τρίτο μήνα είπα αι στο καλό!! Όποτε έρθει! Και το εννοούσα! Δεν το σκέφτηκα πολλές φορές, εντάξει μια δυο φορές μου ήρθε στο μυαλό.. αλλά ούτε το συζήταγα ούτε τίποτα!! Και τσουπ.. ήρθε και φώλιασε ένας μπέμπης στην κοιλίτσα μου...

Όσο για μένα είμαι η Έλενα ή dallia όπως θέλεις.. είμαι 27 χρόνων και περιμένω τον μπεμπάκο να γεννηθεί έως 6 Αυγούστου!! Θα χαρώ να τα λέμε.. Θα χαρώ να βπηθήσω αν μπορώ...

Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα αποτελέσματα!! Σύντομα να μας ανακοινώσεις την δική σου εγκυμοσύνη!! Και να ξέρεις ότι το mammy είναι όντως γουρλίδικο! Εγώ όταν το ανακάλυψα, είχα μπει με αναζήτηση καθυστέρηση περιόδου και είχα μπει σ'ένα ποστ! Μετά από 3 μέρες ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος κι έκανα αμέσως εγραφή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες στην παρέα μας!!!!

Είμαι η Μαίρη 28 ετών και είμαι στον 2ο μήνα προσπαθειών.

Τον προηγούμενο μήνα είχα διάφορα συμπτώματα εγκυμοσύνης όπως ναυτία, καούρες, πονάκια χαμηλά στην κοιλιά, κλπ.... ήμουν σίγουρη πως ήμουν έγκυος (μιας και εμένα όλες οι φίλες και γνωστές έμειναν με την μυρωδιά έγκυες) Και όμως ήρθε η ακατανόμαστη στην ώρα της... :angry: τα συμπτώματα ήταν της φαντασίας μου και όμως τόσο μα τόσο αληθινά! Παίζει πολλά παιχνίδια το μυαλό τελικά!

Τώρα είναι ο δεύτερος μήνας και περιμένω τη Δευτέρα να δω τι "ψαρια" πιάσαμε :P μια που μέρα παρά μέρα ξεζούμιζα τον άντρα μου ;)

Έχω αρχίσει να αποβάλλω το άγχος και να μην το σκέφτομαι συνέχεια (γιατί όσο και να μην θές να το σκέφτεσαι πάντα θα σου περνά από το μυαλό, κακά τα ψέμματα). Αυτό το μήνα όμως δεν έχω κανένα σύμπτωμα... νιώθω μόνο λίγο πρίξιμο χαμηλά αλλά έχω την εντύπωση πως την Δευτέρα θα με καλημερίσει η ακατανόμαστη... :(

Πρέπει να χαλαρώσουμε όλες μας, να απολαμβάνουμε την κάθε στιγμή με τους άντρες μας και όσο γίνεται να μην το σκεφτόμαστε....

Εύχομαι σύντομα να έχεις ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου!!!!!

Και βέβαια όλες όσες επιθυμούμε να αποκτήσουμε ένα νινάκι!!!

Φιλιά πολλά! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ. :) ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΔΡΑ ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΑΣ ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΤΕ, ΚΑΝΤΕ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ :whistle: ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ!!!;)

ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ 8 ΜΗΝΕΣ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΒΕΙ ΤΟ ΧΑΡΜΟΣΥΝΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΣΟΥΠ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΠΡΩΙΝΟ ΝΑ Η ΘΕΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ :cheer: !!!

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΙ ΓΥΡΩ ΣΟΥ, ΕΙΣΑΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΤΟΜΟ!!!:)

ΜΕ ΕΝΑ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!:P

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερίτσα καλημέρα και καλώς μας ήρθες στην παρέα.

Άκουσα άγχος? Γιατί βρε κουκλίτσα μου? :S Άλλωστε δεν προσπαθείς πολύ καιρό ώστε να λες πως αποτυνχάνεις. Χαλάρωσε και όλα θα έρθουν στην ώρα τους.

Είμαι η Άσπα, 31 χρονών και έχω δυο παιδάκια!:woohoo:

Θα τα λέμε συχνά, σε φιλώ γλυκά και είπαμε...."ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Ελευθερία μου, είμαι η boulou ή Αναστασία, 27 χρονών, στην προσπάθεια περίπου δεύτερο μήνα και γω για νινάκι.. βλέπεις ? πολλές είμαστε! μην αγχώνεσαι! φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Είστε πολύ γλυκές και σας ευχαριστώ!

Η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ να μην το σκέφτομαι συνέχεια και να μην αγχώνομαι αλλά δεν είναι πάντα εύκολο. Τουλάχιστον, το ότι μπορώ να μοιράζομαι αυτές τις σκέψεις με γυναίκες που έχουν ζήσει αυτά τα συναισθήματα είναι σημαντικό.

Όλες σας ευχαριστώ για τα μηνύματα! Με βοηθούν να σκέφτομαι θετικά! Ξέρω ότι δεν είναι πολύς ο καιρός που προσπαθώ αλλά το θέλω πάρα πολύ (για την ακρίβεια θέλω και πολλά παιδιά, όποτε βιάζομαι να αρχίσω)και ανυπομονώ!

Ξέρω ότι θα έρθει την κατάλληλη στιγμή!

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελευθερία! Καλώς ήλθες! Είμαι η Ιωάννα (ή peppita) 32 ετών και διανύω τον 4ο μήνα προσπαθειών κι εγώ όπως εσύ. Ακόμα δεν έχω αγχωθεί γιατί τους προηγούμενους μήνες δεν ήξερα καθόλου γόνιμες κλπ και πήγαινα "στα τυφλά". Τώρα είμαι στο τσακ να αγχωθώ, αλλά το ελέγχω!!!! Πολλά φιλιά! Θα τα λέμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ιωάννα μου! (συγνώμη για το λάθος, κεκτημένη ταχύτητα, είμαι και στη δουλειά και γράφω στα κλεφτά!)

Εύχομαι σύντομα τα καλά νέα και ελπίζω να καταφέρεις να μην αγχωθείς!

4 μήνες πέρασαν και κάθε μήνα οι πιθανότητές μας αυξάνονται! Έτσι θέλω να πιστεύω! Φιλιά!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελευθερια γεια σου κι απο μενα. ειμαι η στελλα 32 χρονων και εχω ενα γιο 9 μηνων. ευχομαι γρηγορα να αποκτησεις κι εσυ ενα γερο μωρακι. δεν υπαρχει κανενας λογος αγχους. χαλαρα κι ολα θα γινουν. φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΔΩ.ΕΙΜΑΙ 27 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΚΟΜΗ.ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΚΥΡΙΕΥΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΠΙΣΗΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΕΔΩ ΕΧΩ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ (ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΝΤΕΛΩΣ:S ).ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΜΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ !!!ΦΙΛΑΚΙΑ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα Ελευθερια και απο μενα.ειμαι η Μαρια 29 χρονωνκαι ειμαι ακομα στην προσπαθεια για baby...οσο μπορεις κοριτσακι μου απεβαλε το αγχος σου και θα δεις σε λιγο καιρο θα μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου καλώς ήρθες. Να σου ευχηθώ τα καλύτερα. Είμαι 32 και έχω ένα μπεμπάκο 2 μηνών.Προσπαθούσαμε 8 μήνες και ο σπόρος ήρθε το μήνα που δεν το είχα καθόλου στο μυαλό μου (ήμουν διακοπές).Ελπίζω μέσα στο καλοκαιράκι να ακούσουμε και από εσένα τα ευχάριστα!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλως ηρθες Ελευθερια μου κι απο μενα..:)

Ειμαι η Φανη 27 χρονων και περιμενω σε εναν περιπου μηνα την μπεμπα μου.

Ειμαι σιγουρη πως συντομα θα μας ανακοινωσεις την εγκυμοσυνη σου

μιας και το σαιτ ειναι γουρλιδικο οπως εχεις καταλαβει..!!!

Σου στελνω ενα φιλακι :kiss: ! Ευχομαι ολα να πανε καλα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κι από μένα !!! Ειμαι η Dimi και είμαι 35... και επίσης προσπαθώ (κλείνω τον 6ο μήνα τώρα... :blink: ) και επίσης έχω άγχος αν και μετά από όλα αυτά που έχω περάσει τους πρώτους 5 μήνες ... έχει αρχίσει να μου φεύγει το πολύ... διαβάζοντας εδώ τα κορίτσια τα υπόλοιπα και τις εμπειρίες τους :P:P και συνειδητοποιώντας σιγά σιγά ότι, ότι και να κάνουμε εμείς και όσο και να το θέλουμε ή όσο σίγουρες και να είμαστε ότι έχουμε πετύχει τη γόνιμη μέρα .... ποτέ αυτό από μόνο του δεν αρκεί !!! :silly: !! Ετσι.. θέλω να το δω κι εγώ λίγο πιο χαλαρά ... μήπως ... μας φέρει και γούρι το μαμυ... μμμμ !!!! Τι λες κι εσύ??? ;) Εγώ ελπίζω πάντως !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dimi καλησπέρα! Η αλήθεια είναι πώς ό,τι κι αν κάνουμε εμείς, θα έρθει την κατάλληλη στιγμή και μόνο! Κι εγώ προσπαθώ να το βλέπω χαλαρά (αν και όχι με μεγάλη επιτυχία!) και ελπίζω όντως το mammy να είναι γουρλίδικο! Από την καρδιά μου σου εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις!

ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ! (το γράφω για να το βλέπω κι εγώ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ελευθερία μου. Εγώ προσπαθούσα χρόνια να μείνω έγκυος. Η ίδια ιστορία με εσένα ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ... Είχα πάει σε γυναικολόγο... Είχα κάνει 5 σπερματεγχύσεις και άρχισα και διαδικασίες εξωσωματικής... Τρομερή ταλαιπωρία.. Σχεδόν κάθε ημέρα έκλαιγα. Κάποια στιγμή νευρίασα πάρα πολύ με την όλη κατάσταση. Αποτέλεσμα δεν υπήρχε. Μου λέει λοιπόν ο γυναικολόγος ότι έχω συμφύσεις στην μήτρα και πρέπει να χειρουργηθώ. Τα έπαιξα. Πήγα και σε άλλον γυναικολόγο ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι δεν είχα τίποτα. Με όλα αυτά απογοητεύτηκα τελείως και παράτησα τις προσπάθειες. Να φανταστείς πήγα και γράφτηκα σε σχολή χορευτικής γυμναστικής και πήρα και δίπλωμα από τα νεύρα μου. Μετά από ένα χρόνο το είχα ξεχάσει το θέμα τελείως. Είπα τελείωσε «Δεν κάνω παιδιά». Το Σεπτέμβριο του 2007 μόλις γυρίσαμε με τον άντρα μου από διακοπές διαπίστωσα ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ... Τελείως φυσιολογικά, χωρίς φάρμακα, χωρίς ΕΝΕΣΕΙΣ... Δεν το πίστευα... Όταν σταμάτησα να το σκέφτομαι ΣΥΝΕΒΕΙ... Αυτή την στιγμή έχω ένα γιό 11 μηνών και τον λατρεύω ... Είναι όλη μου η ζωή...

Εγώ είμαι σίγουρη ότι κάνεις παιδάκια...

Ηρέμισε και προσπάθησε να αποβάλεις τις αρνητικές σκέψεις. Προπάντων διώξε όσο μπορείς το άγχος...

Όλα θα πάνε καλά... Σε λίγο είμαι σίγουρη ότι θα ακούσουμε τα χαρμόσυνα νέα.

Καλή σου επιτυχία κοριτσάκι μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ...ΕΙΜΑΙ Η ΑΝΝΑ 33 ΧΡΟΝΩΝ. ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΠΩΣ ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΦΕΡΝΕΙ ΓΟΥΡΙ. ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ!!! ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ Κ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...