Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ . ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣΣΣΣΣΣ


liz78

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια !Εκανα σαλπιγγογραφια πριν τρεις μερες και η διαδικασια ηταν πολυ απλη και κρατησε ολα κι ολα 10 λεπτα!Δεν ειχα παρει ουτε αντιβιωση, ουτε παυσιπονα προηγουμενως και πονεσα λιγο κατα την εισοδο του σκιαγραφικου στη μητρα .Φυσικα τον πονο τον αισθανεται διαφορετικα καθε γυναικα οποτε καλυτερα να ρωτησει το γιατρο αν θα χρειαστει να παρει παυσιπονα προκαταβολικα.Μου συστησε αντιβιωση για 6 μερες αλλα το πιο σημαντικο που εγω δεν ηξερα ειναι οτι δεν πρεπει να εχω επαφες χωρις προφυλαξη το μηνα αυτο!Με λιγα λογια ο μηνας που κανεις σαλπιγγογραφια χανεται λογω ακτινοβολιας και λογω του σκιαγραφικου που μπηκε στη μητρα.Αλλοι γιατροι φυσικα συστηνουν αμεσως να γινονται προσπαθειες για εγκυμοσυνη γιατι οι μηνες μετα την σαλπιγγογραφια ειναι λενε πιο γονιμοι.Μπερδεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητή Huanita,εγω προσωπική εμπειρία δεν έχω όμως η κολλητη μου έμεινε έγκυος αμέσως μετά την σαλπιγγογραφία, τον ίδιο μήνα! Μάλλον οι γνώμες διαφέρουν κατά πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν επειδή την έκανα κι εγώ τη συγκεκριμένη εξέταση θα συμφωνήσω απόλυτα με τη Huanita. Σαν εξέταση δεν είναι τίποτα, μη φοβάσαι καθόλου. Απλά καλό θα ήταν ν'αφήσεις το μήνα αυτό να περάσει και προσπαθείς από τον επόμενο, δεν έγινε και τίποτα. Αυτό που λένε ότι είναι ευκολότερο να μείνεις έγκυος μετά είναι αλήθεια αλλά δεν είναι και απόλυτο, οπότε μην απογοητευτείς αν δε μείνεις με τη μια....εγώ έμεια 3 μήνες μετά και τώρα είμαι στην 30η βδομάδα μου....καλή επιτυχία να'χεις και μην αγχωνεσαι, όλα θα γίνουν στην ώρα τους!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν επειδή την έκανα κι εγώ τη συγκεκριμένη εξέταση θα συμφωνήσω απόλυτα με τη Huanita. Σαν εξέταση δεν είναι τίποτα, μη φοβάσαι καθόλου. Απλά καλό θα ήταν ν'αφήσεις το μήνα αυτό να περάσει και προσπαθείς από τον επόμενο, δεν έγινε και τίποτα. Αυτό που λένε ότι είναι ευκολότερο να μείνεις έγκυος μετά είναι αλήθεια αλλά δεν είναι και απόλυτο, οπότε μην απογοητευτείς αν δε μείνεις με τη μια....εγώ έμεινα 3 μήνες μετά και τώρα είμαι στην 30η βδομάδα μου....καλή επιτυχία να'χεις και μην αγχωνεσαι, όλα θα γίνουν στην ώρα τους!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εγινε τελικα Liz78?Φανταζομαι θα πηγαν ολα καλα!Περιμενουμε εντυπωσεις ετσι για να ηρεμησουν και οι κοπελες που προκειται να κανουν την εξεταση αυτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Αν μου επιτρεπετε να πω και εγω την εμπειρία μου.. Εγω ειχα κάνει 11/05 και προηγουμένως εμπαινα και γω σε διαφορες σελίδες και διάβαζα διάφορα, και επειη το εχω ειμαι φοβιτσιάρα ειχα αγχωθει και τρομοκρατηθει. Αποτελεσμα ηταν να μην πονεσω καθολου αλλα με τον τρομο που ειχα δεν καθησα ουτε ενα λεπτο ησυχη , ολο το υγρο ετρεχε εξω, και χρειαστηκε 3 μπουκαλακια!!! Το μετανιωσα βεβαια αλλα ειχε γίνει. Ετσι χρειαστηκε να μου δωσει και αντιβίση για 5 μερες! Συμβουλη μου, καθε γυναικα ειναι μοναδικη, και ειναι κριμα να αγχωνεστε για κάτι που δεν γνωρίζετε προσωπικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...