Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ???


Recommended Posts

καλησπερα σιγουρα ενα μεγαλο διαστημα ελευθερων επαφων χωρις το επιθυμητο αποτελεσμα σε αγχωνει. θα ηθελα να ρωτησω αν εχετε κανει ορμονικο προφιλ δηλ καποιες ορμονες την 3η με 5η ημερα του κυκλου σου καθως και την 20η οπως επισης και υπερηχογραφικο ελεγχο ωορρηξιας.ειναι ο σωστοτερος τροπος προγραμματισμενης επαφης.ειναι ο ελεγχος ορμονων που δινει ο ανδρας μου(γυναικολογος) για διερευνηση υπογονιμοτητας,αν θελετε μπορω να σας πω το πακετο των ορμονων αν και το σωστοτερο ειναι να σας τις ειχε προτεινει ηδη ο γυναικολος σας για να ξερετε τι γινεται,

οποτε μην αγχωνεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 138
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ κορίτσια μόλις αδιαθέτησα...(κλαψ!) οπότε πάω αισίως προς τον 5ο μήνα προσπαθειών! Η αλήθεια είναι ότι μόνο τον τελευταίο μήνα κατάλαβα (περίπου) πότε έχω ωορηξία, αν και ο κύκλος μου είναι πολύ άστατος για να το παρακολουθώ! Σήμερα που αδιαθέτησα είμαι στην 22η μέρα, ενώ τον προηγούμενο μήνα αδιαθέτησα την 28η! Νόμιζα πως τώρα θα τα κατάφερνα, κάναμε έρωτα μέρα παρά μέρα ως την 10η μέρα που ήταν η ωορηξία μου απ' ότι μου υπολόγισε η γιατρός μου, αλλά από την άλλη επειδή την ημέρα της (πιθανής) ωορηξίας μου είχα πυρετό και πήρα ένα panadol flu, είχα κι ένα άγχος μην είχα μείνει έγγυος και έκανα κακό στο μωρό! Είναι σοβαρή η κατάστασή μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΚΙ ΕΓΩ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ CLUB 2 ΧΡΟΝΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ. ΑΦΗΣΤΕ, ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ Κ΄ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ.ΘΕΜΑ ΑΓΧΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Ή ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ? Η΄ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina έγραψε:

Καλημερα!Εμεις κανουμε καιρο ελευθερα αλλα και σε γονιμες πανω και γυρω γυρω αλλα τιποτα...βεβαια ημουν απιστευτα αγχωμενη και πεσμενη με το θεμα...πολυ απογοητευτση...επιασα πατο και σηκωθηκα ομως...τωρα ουτε το σκεφτομαι κανω οτι ειναι να κανω και οποτε θελει...μερα παρα μερα και ολο τον μηνα δεν θα μπορουσα με τιποτα προσωπικα...κανω κοντα στις γονιμες αν τα καταφερω γιατι δεν προγραμματιζεται...Σου ευχομαι πραγματικα καλη επιτυχια!!!Γρηγορα εγκυουλα!!

Γιωτακι ποια τεστ ειχες παρει?

Φιλακιααα!

αριστινα μου ειχα παρει της clear blue....
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ προσπαθώ 2 μήνες με την βοήθεια του serpafar χωρίς αποτελέσματα... Τώρα πάω για τον 3ο μήνα serpafar....

BARBARA K., δεν έχω κάνει περαιτέρω εξετάσεις (πέρα του προγεννητικού ελέγχου) γιατί προσπαθώ 2 μήνες μόνο. Το σίγουρο είναι ότι μετά τον τέταρτο θα το ψάξω περισσότερο. Δεν θέλω να περάσει ένας χρόνος απραγείας και μετά να ανακαλύψω ότι έχω καποιο πρόβλημα που μπορεί να διορθωθεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΕΜΕΙΣ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ. ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΣ ΕΡΘΕΙ! ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ, ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΘΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!!! ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΡΩΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΙΖΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΔΑΜΑΣΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΕΚΕΙΝΟ! ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενας ολοκληρωμενος ελεγχος δεν ειναι κατι αν θελεις 3η με 5η ημερα του κυκλου σου μπορω να σου πω τις ορμονες οπου ζηταει οσυζυγος μου να κανουν οι γυναικες,καλυτερα δεν ειναι να ξερεις που πηγαινεις και να μην προσπαθεις στα τυφλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενας ολοκληρωμενος ελεγχος δεν ειναι κατι αν θελεις 3η με 5η ημερα του κυκλου σου μπορω να σου πω τις ορμονες οπου ζηταει οσυζυγος μου να κανουν οι γυναικες,καλυτερα δεν ειναι να ξερεις που πηγαινεις και να μην προσπαθεις στα τυφλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose μου το καφε αυτο που ειδες ειναι πολυ καλο σιμαδι κοριτσιμου :) μακαρι το τεστ να δειξει θετικο θα χαρω πολυ,θα μου δωσεις πολυ κουραγιο,γιατι ειμαστε στην ιδια φαση.:)ΕΓΩ δεν νομιζω να ειμαι καποια συμπτωματα που εχω ,δεν τα δινω σημασια,τα ειχα και τους προηγουμενους μηνες {θα φανει σε λιγες μερες}ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ ΜΟΥ ευχομαι πολυ συντομα να γινεις μανουλα :) δεν θελω να σου πω μην αγχωνεσαι και αλλα τετοια γιατι ξερω πως ειναι 2 χρονια να προσπαθεις;) ΒΑΒΑΒΑΡΑ μου ευχαριστουμε πολυ για το ενδιαφερον σου εισαι πολυ καλη:) αυτα που προανεφερες τα εχω κανει και ειναι οκ.εμεις εχουμε προβλημα κινητικοτητας ....ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina, hamilovlepousa

σήμερα κατάφερα να διαβάσω τις απαντήσεις σας... και χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι που δεν κάνουν 'αγκαλίστες' κάθε μέρα και δεν τους κηνυγάνε οι άνδρες τους όλη την ημέρα γιατί ήμουν πολύ απαγοητευμένη και προβληματισμένη, καθώς απέχω πολύ από αυτό:unsure:

και εγώ είμαι σχεδόν 9 χρόνια με τον άνδρα μου οπότε .... Ο

πότε αριστίνα μου κάνω αυτό που κάνεις και εσύ, επειδή δεν τον έχω και εύκαιρο ανά πάσα στιγμή (χιχιχι) τον κατευθύνω προς τις γόνιμες ημέρες μπας και γίνει κάτι!!!!!

πρόταση μου πάντως να μην πάρεις τα τέστ οωρηξίας (έχω πάρει μία δύο φορές) γιατί σου δίνουν μια σιγουριά ότι πέτυχε το πράγμα!!! και μετά στεναχωριέσαι ακόμα πιό πολύ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι μου!Ετσι ειναι ειδικα οταν εχεις και χρονια σχεση!Και ειναι και στον ανθρωπο...τι να πω...το θεμα ειναι οταν γινεται να γινεται καλα και να το ευχαριστιομαστε χα χα χ α χα!!!:P και σιγουρα κοντα στις γονιμες!!!χι χι χι!!!

Μωρε ξερεις κατι...περασα το σταδιο της απολυτης απογοητευσης,ειχα παθει σοκ για το ποσο μεγαλη εμμονη ειχα παθει...τωρα απολαμβανω την περιοδο αυτη σκεπτομενη οτι καποια στιγμη θα γινει και τοτε θα ειναι ολα πιο τελεια...απλα το ονειρευομαι και περιμενω...ετσι λοιπον δεν θα με χαλασουν τα τεστ απλα να ξερω, οτι ενω κανω στις γονιμες και δεν γινεται τιποτα να ξεκινησω αλλες διαδικασιες ψαξιματος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με την συχνότητα που γίνεται ...σίγουρα το ευχαριστιόμαστε (χαχαχαχαχαχαχα)

έχεις δίκιο πάντως πρέπει να το απολαμβάνουμε...

και εγώ έχω περάσει από την μεγάλη απογοήτευση και προσπαθώ να μην το σκέφτομαι και προσπαθώ να μην πιέζω και τον άνδρα μου

δεν έχω κάνει κάποια ιδιαίτερη εξέταση γιατί ο γιατρός μου, μου είπε ότι πρέπει να προσπαθώ από την 10-17 κάθε μέρα (εδώ γελάμε χαχαχαχαχαχαχαχα)πράγμα ανέφικτο όπως καταλαβαίνεις :laugh: :silly:

πάντως σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να το πετύχεις (με όποιο τρόπο είναι ο καλύτερος) και να μείνεις συντομότατα έγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια,εγώ είμαι στον 10 μήνα προσπαθειών..έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα,υπολογισμό γόνιμων με θερμοδιάγραμμα πήγα για υπέρυχο στον γιατρό μου..και άλλα..αυτό το μήνα πήρα για πρώτη φορά τα τέστ ωορρηξίας clear blue για να τα δοκιμάσω τουλάχιστον να δω πότε κάνω ωορρηξία πάνω κάτω και ότι γίνει...πάντος 2 φίλες μου που προσπαθούσαν χρόνια,με μία χρήση αυτών των τέστ έμειναν με την πρώτη..μάκαρι να έρθει και σε έμας το σποράκι...φιλιά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι Σοφακι γι αυτο κι εγω λεω να παρω τεστ γιατι αυτο το απο τοτε μεχρι τοτε δεν παιζει!!!χα χα χα χα χα!!!Ετσι αν και παλι δεν τα καταφερω θα ξεκινησω εξετασεις...με τιποτα μετα δεν θα το αφησω ετσι...Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες μας!!!Μακαρι να πανε ολα καλα και να ειμαστε κι εμεις εγκυουλες σε λιγο καιρο!!!magdalina μου κι εγω αυτα λεω να παρω....μακαρι να μας βοηθησουν!!!Καλη επιτυχια κοριτσια!!!!Μακαρι να μας βοηθησει ο Θεος!!Φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έτσι Aristina πάρε και εσύ να το δοκιμάσεις και αυτό δεν ξέρεις καμιά φορά,μπορεί να είναι και το τυχερό μας αυτό.Εγώ σήμερα τα ξεκίνησα τα τέστ άντε να δούμε...ο ΘΕΟΣ είναι μεγάλος δεν θα αφήσει καμιά μας έτσι,για κάποιο λόγο μας το καθυστερεί μόνο Αυτός ξέρει...θα δούμε φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες,εγω ειμαι πολυ αισιοδοξη για ολες μας!! πιστευω οτι πλησιαζει η ωρα που θα εξαφανιστει η στηλη ''προσπαθουμε καιρο''...!!! δεν ξερω γιατι,αλλα απο οταν το ειπα, σκασανε μυτη καμια δεκαρια εγκυουλες!!!!!! :) οποτε ερχεται και η δικη μας σειρα!!!!! μετα απο τοσες προσπαθειες,εχουμε γινει εξπερ στο σεχ,οποτε που θα παει,θα μας κατσει!!! :) εγω επειδη εκανα προχθες(τριτη μερα του κυκλου μου), εξετασεις ορμονικες κτλ για να δουμε τι παιζει λιγο με τις πολυκυστικες και τις ορμονες μου, λεω να παρω αυτο το μηνα τεστακι ωορηξιας!!! ετσι για δοκιμη!!!! :) και που ξερετε!!καμια φορα οι δοκιμες απο το πουθενα πιανουν!!!

αριστινα μου βλεπω το τικερακι σου ειναι στο τελος,και λεει 0 days, εχουμε καθυστερηση?????????????? το βλεπω ετσι εδω και μερες.. τι γινεται σκατουλα και δεν μας λες????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρουλα μου!!!χα χα χα χ α....:P μακαρι να ειχα καθυστερηση ετσι εστω και για πλακα!!!:blush::cheer: αυτο το 0 το βγαζει απο μονο του :) σε σας δεν θα το ελεγα???Αμεσως στις φιλεναδιτσες μου!!!Ξερεις κι εγω εκανα χθες ορμονικες εξετασεις :woohoo: :dry: για να δουμε!!!Ετσι απλα για να δω τι γινεται...αν δεν τα καταφερω κι αυτο τον μηνα θα ξεκινησω γενικα διαφορες!

Μακαρι να πιασουν οι προσπαθειες μας κοριτσακια μου!!!

Κι εγω πρωτη φορα θα παρω τεστ...για να δουμε!!!

magdalina μου γρηγορα να δεις μια τετοια γλυκια φατσουλα :) και στο τελος ενα υπεροχο θετικοτατο τεστ!!!Κι εσυ γλυκια μου μικρουλα!!!!

Αντε και μετα να συγκρινουμε κοιλιτσες με φωτο χα χα χα :laugh: :laugh: :laugh: φιλακιααααα:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πειραζει,καλο ειναι που το βγαζει απο μονο του!!!! μπορει να ειναι καλο σημαδι!!!!οποτε το περνουμε ως γουρι!!!!! :) ειπα και εγω,δεν θα μας το ελεγες?????θα ερχομουν εκει να σε δειρω!!! χιχιχιχιχι!!!! ααα και εσυ ορμονικες???? για να δουμε τι θα μας πουν τα αποτελεσματα!!!! καλη μας επιτυχια!!! εμενα μου ειπαν οτι μερικες απο αυτες που ζητησε ο γιατρος ειναι πολυπλοκες και αργουν μερικες μερουλες....οποτε προλαβενω σε αυτον τον κυκλο να κανω την τρελα μου με τα τεστ ωορηξιας!!!!! και αυτα μαζι θα τα κανουμε πρωτη φορα ε??? χιχι!! για να δουμε! ποια τεστ λες ναπαρεις??? μαγδαλινα μου θα δεις το + γρηγορα ,ετσι για να τρελαθουμεεεεεεεεεεεεεεε!!!!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι οτι πει ο Θεος!:) Εμ τι δεν θα σας το ελεγα!!!Πρωτες πρωτες!!!Εσεις ειστε η παρεουλα μου με σας θα ηθελα να το χαρω πρωτα!!!

Για να δουμε τι θα πουν κι εγω η χαζη δεν ρωτησα ποτε...θα παρω τηλ απο δευτερα!

Ευχομαι να μην εχουν σημασια τα αποτελεσματα κι εσυ να τα εχεις καταφερει μεχρι τοτε!!!

Μαζι μαζι!!!Λεω να παρω τα clearblue με το χαμογελακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα μου φαινεται μαζι θα μεινουμε εγκυουλες εμεις ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ!!!!!!!!!!!!!!

και εγω για clear blue ελεγα,γιατι εχω ακουσει απο τα κοριτσια οτι ειναι το καλυτερο!και εχει και το χαμογελακι και θα εχει πλακα!!!! :) μολις μας χαμογελασει,κλαινουμε πονηρα το ματακι στους αντρες μας και τους κλειδωνουμε στο δωματιο...και πεταμε το κλειδι απο το παραθυρο!!!!!!!!! :) θα τους πιασει το ενστικτο της αυτοσυντηρησης και θα ξεσπασουν..πανω μας!!!!! χιχιιχχιιχιι!!!!

σε ποια μερα του κυκλου σου εισαι τωρα και ποσες μερες κυκλο εχεις?? εγω αδιαθετησα στις 25,αρα ειμαι στην 6η μερα του κυκλου ,με 30-31 ημερων κυκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, τελικά αυτό το θέμα είχε πολύ ανταπόκριση, πολύ επιτυχημένο!

Εμείς συνεχίζουμε ακάθεκτοι τις προσπάθειες με τον ίδιο τρόπο, μέρα παρά μέρα, αν και χτες άρχισαν οι γόνιμες. Όμως κορίτσια κουράζομαι πάρα πολύ στην καθημερινότητά μου και αμφιβάλλω αν θα μπορέσω να μείνω έγγυος κι αυτόν τον μήνα. Λίγο ή δουλειά- είμαι καθηγήτρια στο δημόσιο- και πιο πολύ οι δουλειές του σπιτιού που αυτη την εποχή είναι αυξημένες με κουράζουν πάρα πολύ. Πιστεύω βέβαια ως το τέλος του μήνα να καταφέρω να τακτοποιήσω το σπίτι και να ξεκουραστώ, αφού θα έχουμε τελειώσει και το σχολείο. Προς το παρόν, νιώθω πτώμα, κάθε βράδυ πονάνε τα κόκκαλά μου από την κούραση!

Θέλω και κάτι άλλο να σας πω, δεν ταιριάζει σ'αυτό το θέμα αλλά δεν θέλω να ανοίξω καινούριο. Διαβάζοντας όλα αυτά τα posts όσων έχουν μωράκια εδώ στο mammyland ή όσων ανακοινώνουν την εγκυμοσύνη τους νιώθω ζήλεια- όχι φθόνο- και στενοχώρια. Δεν θέλω να σας γεμίσω απαισιοδοξία αλλά ειλικρινά φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω να κάνω μωράκι και πραγματικά το θέλω πολύ! Σκέφτομαι όλα αυτά τα ωραία συναισθήματα που πρέπει να έχει μια γυναίκα όταν περιμένει μωρό και ζηλεύω λιγάκι!

Στενοχωριέμαι και για έναν άλλο λόγο, παλιότερα έλεγα ότι δεν θέλω παιδιά, από ανασφάλεια και μόνο, και δεν θα με πείραζε αν δεν έκανα και τώρα που δεν έχω πετύχει εγκυμοσύνη σκέφτομαι μήπως αυτή είναι η τιμωρία μου γι'αυτά που έλεγα τότε!!

Μακάρι όλων μας οι προσπάθειες να έχουν αίσιο τέλος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με έχει επηρεάσει και το γεγονός ότι μία καλή μου φίλη είναι έγγυος αυτόν τον καιρό και είναι πολύ ευτυχισμένη και ειλικρινά με στενοχωρεί. Χαίρομαι για όλες τις μανούλες και τις εγγυούλες αλλά εγώ νιώθω μειονεκτικά που δεν τα καταφέρνω! Δε λέω ότι είναι σωστός αυτός ο τρόπος σκέψης αλλά υπάρχουν φορές που κυριαρχεί σ'εμένα! Ελπίζω να είναι απλώς φάση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bασιλικη μου!!Μην φοβασαι κοπελα μου θα τα καταφερεις μια χαρα!!!Ολες μας θα τα καταφερουμε!!Μην ζηλευεις και να σκεφτεσαι μια μερα εσυ θα λες οτι εισαι εγκυουλα και καποια αλλη θα λεει εγω γιατι οχι?Ετσι πανε αυτα!Μην απογοητευτεσαι ομως και μην στενοχωριεσαι...θα ερθει και η δικη σου η σειρα!Μην αισθανεσαι μειονεκτικα...καποια στιγμη κι αυτες οι κοπελες ηταν στην θεση σου!Οτι ακους με εγκυμοσυνη να προσπαθεις να το σκεφτεσαι θετικα και να σε γεμιζει χαρα και ελπιδα που κι εσυ θα το ζησεις!!!Σιγουρα ειναι φαση!

Παντως αφου κουραζεσαι τοσο πολυ λεω να μην ταλαιπωρεισαι και με το μερα παρα μερα...προσπαθησε να κανεις οταν θα εισαι στις γονιμες...οσο γινεται γι αυτο παρακολουθησε την και με καποιο τροπο!Αληθεια ποσο καιρο προσπαθεις?

Μικρουλα μου!!!Ναι ναι χα χα χα !!!Ετσι ετσι και το κλειδι απο το παραθυρο χα χα χα χα!!!Εγω εχω κυκλο απο 26-30 το μεγιστο που μου εχει ερθει ποτε...παντως το πιο συνηθισμενο ειναι γυρω στην 26η-27η...αλλα και παλι οχι στανταρ!Ειμαι στην 3η μερα αδιαθετησα 28....

Αχ για να δουμε μωρε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη μου οι εγκυουλες ειναι γουρι!!! μονο γουρι και θετικη ενεργεια φερνουν σε εμας που προσπαθουμε!!! σκεψου οτι και εκεινες καποτε ξεκινησαν τις προσπαθειες,σε αλλες κρατησε πολυ,στις πιο τυχερουλες πιο λιγο...αλλα ολες προσπαθησαν για να δουν μια μερα ενα θετικο τεστακι και να πεταξουν απο τη χαρα τους!!! ετσι και εμεις...προσπαθουμε ...αλλες πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα,αλλες πιο λιγο...και καποια στιγμη(κατα προτιμηση για ολες μας αυτο το μηνα),τσουπ!!! θα ερθει το μεγαλο + και θα τρελαθουμε απο τη χαρα μας!!!!! δεν πιστευω οτι ζηλευεις...για να εχεις γινει καθηγητρια παει να πει οτι αγαπας τα παιδια....οποτε δεν ζηλευεις...απλα εχεις μεγαλη θεληση και αυτο φερνει ανυπομονησια!!!! χαλαρωσε,κανε πολλες πολλες αγκαλιτσες με τον ανθρωπο σου,περνε ευχουλες για καλη επιτυχια απο τις εγκυουλες και να δεις που εδω θα ημαστε και θα λεμε ποσο ευκολο ηταν και οτι μεγαλωνει η κοιλιτσα μας......:)

αριστινα μου οποτε πανω κατω τις ιδιες μερες θα αρχισουμε τα μαγικα μας!!! απο ποια μερα πρεπει να ξεκινησουμε τα τεστακια?????? ιδεα δεν εχω!!! χιχιχιχιχι!!!! α καλααααααααα,εχω ξεφυγει εγω!!! ολα τελευταια στιγμη κοιταω να τα μαθω!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω λεω να τα ξεκινησω απο την 9η... γιατι αν υπολογισω οτι 26 ειναι ο μικροτερος κυκλος δλδ υποτιθεμενη ωορηξια την 12 μερα λεω να ξεκινησω και κατι μερουλες νωριτερα γιατι μια φορα ενας γιατρος μου ειχε πει γυρω στην 10-11η ειχε δει ωορηξια οποτε για να ειμαι μεσα, απο την 9η....εσυ τωρα εφοσον εχεις 30-31 μερες κυκλο ξεκινατα απο την 12 ή 13...εχει και 7 μονο μεσα ρε γαμωτο...δεν ξερω αν ειναι στανταρ ο κυκλος σου 30-31 νομιζω εκειγυρω πρεπει να ξεκινησεις....τι να σου πω υπολογισε το...Αντε καλα αποτελεσματα να εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...