Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ???


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ,ΚΑΝΟΥΜΕ 1 ΧΡΟΝΟ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ.ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΜΕΡΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ Κ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ 2 ΦΟΡΕΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΧΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ.

ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΝΑΜΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΜΕΡΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ Κ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΑΠΙΘΑΝΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ -ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ- Η΄ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ,ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΥΛΙΟΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ!!!

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΕΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΕΡΧΕΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 138
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

RITSAKI,ΑΧ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΥΛΙΟΜΕΝΟ...ΣΕ ΝΙΩΘΩ..ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΤΟΥΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ,ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ.ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 21-05.ΘΑ ΔΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΩΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ!ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΛΕΝΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΟΣΟ ΓΟΥΡΛΙΔΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ MAMMYLAND!!!;) ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ,ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ...!ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν εγώ θα σου έλεγα να μην το σκέφτεσαι καθόλου και να μην μετράς μέρες! Εγώ με πολυκυστικές ωοθήκες και μεγάλο κύκλο, όταν το έβγαλα από το μυαλό μου πραγματικά όμως... έπιασα παιδάκι!!

Δεν πειράζει που δεν γίνετε μέρα παρά μέρα! Μια φίλη μου έκανε μόλις έκλεισε χρόνο στον γάμο της κι έλεγε θα το ανακοινώσω στην γιορτή του μπαμπά μου, μετά τα Χριστούγεννα, μετά έλεγε το Πάσχα.. κ.ο.κ. Τον Μάιο λοιπόν πέρσι είχε μια βάφτιση , γινόταν νονά κι έτρεχε για τα καθέκαστα! Ήρθε σ'επαφή 3 φορές με τον άντρα της! Δεν περίμενε και πολλά! Τελικά έμεινε έγκυος τότε!! Όταν δεν το σκεφτόταν!

Καλή επιτυχία κοπέλα μου κι εύχομαι τον επόμενο μήνα να έχεις ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο το κυλιομενο ειναι φρικη.......εγω ημουν τυχερη του θεματοσ με τον πρωτο μηνα......αλλα φυσικα δεν ειχα αγχοσ να μεινω γιατι λεγαμε αμα κατσει αμα δεν θελει την επομενη και την επομενη.....

η δικια μασ παντωσ ηταν αυγουστιατικη στισ διακοπεσ και ο ανιψιοσ μου τοτε πιαστηκε.....

οποτε ασε το αγχοσ και κοιτα που θα πατε διακοπεσ να ξεχαστεισ και που ξερεισ μπορει να ειναι γουρλιδικο το μεροσ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Και εγω ειχα ελευθερες επαφες με τον συντροφο μου ενα χρονο και 3 μηνες χωρις καποια παρακολουθηση ημερων και τεστ ωορηξιας

οταν πηγα μετα απο αυτο το διαστημα για εξετασεις μου βρηκαν τραχηλιτιδα

Με το που το λεω στον αντρα μου μου απανταει οτι δεν γινεται να κανουμε παιδι πριν την θεραπεια γιατι το περιβαλλον εκει περα γινεται πιο οξινο

Οποτε το εβγαλα απο το μυαλο μου απολαυσα αλλιως τις επαφες με τον συντροφο μου και τον επομενο μηνα

Ως εκ θαυματος εμεινα εγκυος!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ την πρώτη φορά, είχα επαφές κάθε μέρα και τα κατάφερα μετά από 9 μήνες. Τώρα οι επαφές έχουν αραιώσει αλλά προσπαθώ εκεί γύρω από τις γόνιμες να είναι πιο συχνές, όχι όμως κάτι συγκεκριμένο. Μόνο ένα μήνα έκανα αυτό το μέρα πάρα μέρα, αλλά δεν βγαίνει ρε κορίτσια ξυπνάω στις 6 παρά κάθε μέρα και μέχρι τις 11 είμαι στο πόδι, δουλεία σπίτι παιδί. Το αφήνω και όταν κάτσει, δεν μπορώ το προγραμματισμένο, δεν μου βγαίνει, γι'αυτό και δεν έχω πάρει τεστ ωορηξίας. Κάποιες φορές βέβαια το σκέφτομαι, έχουν περάσει κιόλας 14 μήνες, δηλαδή για μένα που έχω μικρό κύκλο 18 απογοητεύσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!

Εμείς δεν ζούμε μαζί. Λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων μένουμε σε διαφορετικές πόλεις. Βρισκόμαστε 1 εβδομάδα το μήνα και προσπαθούμε μέρα παρά μέρα αυτή την εβδομάδα. Το ξέρω, είναι λίγο αλλά δε γίνεται διαφορετικά. Αυτός είναι ο 1ος μήνας που το εφαρμόζουμε αυτό και περιμένω....αν και μου φαίνεται ότι αυτό το μήνα δεν είχα αυγό.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις μαλλον ανηκουμε στους τυχερους......το πρωτο μας παιδακι το πιασαμε ετσι χωρις να εχουμε βαλει μπροστα για παιδακι....και τωρα το δευτερο επειδη υπολογιζα λαθος τις γονιμες προσπαθουσαμε 3 μηνες....αλλα οχι μερα παρα μερα.......γιατι ο αντρας φευγει το πρωι και μπορει να ερθει και 10 το βραδυ.....οποτε πηρα τεστ ωορεξιας και εμεινα κατευθειαν εγκυος...απο τον πρωτο μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΓΙΑ 10 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΑΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΥΟΥΣΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΥΤΑΙΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ.ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΓΩ ΕΧΩ ΓΟΝΙΜΕΣ ΓΥΡΩ ΣΤΗ 12-14 ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΓΙΝΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΝ 10 ΜΕ 11Η ΜΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Εμεις κανουμε καιρο ελευθερα αλλα και σε γονιμες πανω και γυρω γυρω αλλα τιποτα...βεβαια ημουν απιστευτα αγχωμενη και πεσμενη με το θεμα...πολυ απογοητευτση...επιασα πατο και σηκωθηκα ομως...τωρα ουτε το σκεφτομαι κανω οτι ειναι να κανω και οποτε θελει...μερα παρα μερα και ολο τον μηνα δεν θα μπορουσα με τιποτα προσωπικα...κανω κοντα στις γονιμες αν τα καταφερω γιατι δεν προγραμματιζεται...Σου ευχομαι πραγματικα καλη επιτυχια!!!Γρηγορα εγκυουλα!!

Γιωτακι ποια τεστ ειχες παρει?

Φιλακιααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Ωραίο θέμα άνοιξες ritsaki, είναι καλό να ανταλλάξουμε απόψεις γιατί κι εγώ δεν είμαι βέβαιη ότι τα κάνουμε όλα σωστά και γι'αυτό δεν έχω μείνει έγκυος. Ήθελα να πω τον πόνο μου.

Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και 3 μήνες, τον 1ο μήνα στις γόνιμες κάθε μέρα,τον 2ο μήνα στις γόνιμες μέρα παρα μέρα κ τον 3ο όλο το μήνα ανά 2η μέρα. ΤΖΙΦΟΣ! Δεν είμαι αγχωμένη, αλλά με στενοχωρεί η αποτυχία.Με κυνηγάει ο χρόνος, είμαι σχεδόν 37 χρονών κ ο άντρας μου 42, σε λίγο θα είμαστε γέροι!!!Το τελευταίο το είπα για αστείο.Είχα μείνει έγγυος πριν από 3 χρόνια αλλά δεν έγινε εμφύτευση κ απέβαλλα, και έμεινα έγγυος με τον 1ο μήνα, τώρα τι πάει στραβά;

ΕλένηΧ έχω κι εγώ τραχηλίτιδα, το έδειξε το τεστ Παπ πριν 3 μήνες, αλλά δεν οφείλεται σε μικρόβιο, η γυναικολόγος είπε ότι με τα χρόνια μεγάλο ποσοστό γυναικών έχει τραχηλίτιδα από τις επαφές και μόνο. Δεν σύστησε αγωγή.Λέτε να παίζει το ρόλο του κι αυτό;

Και κάτι αλλο, μετά την επαφή, δεν σηκώνομαι από το κρεβάτι αν είναι δυνατόν όλη νύχτα, μόνο σκουπίζω με χαρτί ότι ...διαρρέει κ πλένομαι το πρωί, μην πάει χαμένο το πολύτιμο υλικό, είναι σωστό αυτό;

Πείτε μου κι εσείς τη γνώμη σας!

Εύχομαι να έχουμε σύντομα όλες μας καλά νέα!Είναι φοβερή περίοδος της προσπάθειας, ότι και να λέμε, οι περισσότερες έχουμε λόγους να αγχωνόμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε εγω πηρα αγωγη γιατι δεν ειχα κανει παπ τεστ αλλα κολποσκοπηση και ο γιατρος μου ειπε να περιμενουμε ακομα 3 μηνες για το παπ δεν ειχε περασει ακομα ο χρονος

Αλλα με το που μου ειπε ο αντρας μου οτι το περιβαλλον γινεται πιο οξινο και δεν γινεται να μεινεις εγκυος πριν την θεραπεια και μου εφυγε εντελως ακομα και απο το βαθος του μυαλου μου η εγκυμοσυνη

και για τους επομενους 4 μηνες μαζι με την θεραπεια

εμεινα εγκυος τον ιδιο μηνα!!! Ναι νομιζω οτι το αγχος ακομα και ελαχιστο να ειναι συμβαλει αρνητικα

οχι παντα αλλα βοηθαει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!!

ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!

ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ,ΡΙΧΝΩ Κ ΚΑΝΑ ΥΠΝΟ ΑΝ ΒΟΛΕΨΕΙ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΣ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ.

ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ Η ΑΛΛΕΡΓΙΚΗ ΡΙΝΙΤΙΔΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΠΙΘΑΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΒΗΧΑΣ Κ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΧOZAL.

ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ.

ΛΕΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ??? ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΞΕΡΩ ΘΑ ΜΕ ΜΑΛΩΣΕΤΕ,ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΓΧΟΣ,ΑΝΑΜΟΝΗ,ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ...

ΚΡΑΤΑΩ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΕΠΑΦΩΝ.ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΤΡΕΛΗ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΘΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, εγώ είχα τελευταία περίοδο 26.02.09 κάναμε σεξ 13.03, 25.03 και 19.03 (δεν θα το πιστέψεις, αλλά ο άντρας μου δεν είναι κ πολύ του σέξ! - :angry: ) και έμεινα έγκυος. Προσπαθούσαμε από τα τέλη Νοέμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε ημερολογιο επαφων θερμοκρασια μετραγα μερες χαμος....τωρα ουτε ξερω σε ποια μερα βρισκομαι(που λεει ο λογος),τα εχω πεταξει ολα και δεν ασχολουμαι με τιποτα...ειναι οτι καλυτερο αισθανομαι πολυ καλυτερα τωρα...δεν εχει ερθει μεχρι τωρα γιατι εγω το εμποδιζα ειχα πολυ αγχος...μιλαμε εμμονη...ειναι πολυ κακο!!Τωρα απολαμβανω την καθημερινοτητα τις αγκαλιες και περιμενω οποτε θελει!Οσο για την ομοιοπαθητικη παω κι εγω ειναι πολυ καλη!!Λενε οτι βοηθαει!Καλη επιτυχια κοπελα μου και κοιτα να ασχολεισαι με διαφορα για να μην το σκεφτεσαι ολη την ωρα...θα βοηθησει σιγουρα!Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα εχω να πω το εξης: οτι δεν ειμαι η μονη που κρατα ημερολογιο με τις μερες τις γονιμες,επαφης κλπ.

τελικα το αγχος ειναι αυτο που μας εχει κυριευσει και οσο περναει ο καιρος τοσο το χειροτερο...

ανηκω καιγω στο κλαμπ προσπαθειων πανω απο ενα χρονο...ελπιζω στο μελλον να πανε ολα καλα για ολες μας!!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα....Παρακολουθω αρκετο καιρο το φορουμ και πραγματικα νιωθω πολυ ευγνωμων για την υπαρξη σας...Ειμαι 29 ετων και καινουρια στην προσπαθεια για παιδακι.. Ξεκινησαμε πριν τρεις μηνες. Η αληθεια ειναι οτι αυτο το μηνα εκατσε καπως περιεργα και προσπαθησαμε περισσοτερο τις υπολοιπες μερες παρα τις γονιμες(αν τις εχω υπολογισει σωστα βεβαια). Δηλαδη αυτες τις δυο-τρεις κρισιμες μερες, λογω υποχρεωσεων, δεν καταφεραμε να κανουμε αγκαλιτσες...Τον προηγουμενο μηνα αντιθετα προσπαθησαμε μονο στις γονιμες και τζιφος...Για να δουμε αυτο το μηνα τι θα γινει....Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες σας!B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια και απο εμένα

και εγώ προσπαθώ αρκετό καιρό αλλά δεν είδα φως

αυτό το μήνα αποφάσισα να μην το σκέφτομαι.... και να μην περιμένω...και να μην μετράω μέρες...

θέλω να επανέλθω στις ημέρες τις ανεμελιάς που δεν θυμόμουν πότε μου ήρθε περίοδος!

δεν το έχω καταφέρει ακόμα αλλα που θα μου πάει!!!;)

το μόνο που με προβληματίζει ότι και εμένα ο άνδρας μου "δεν με παρακαλάει κιόλας"... αυτό με στεναχωρεί:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ritsaki 15 μήνες προσπαθώ και είμαι 33, μέχρι τώρα κράταγα και εγώ ημερολόγιο επαφών , γόνιμων, και τους 4 τελευταίους θερμοδιάγραμμα , αυτό το μήνα τα σταμάτησα μπας και ξεχαστώ.

Οπως βλέπεις δεν είσαι η μόνη:)

Καλή μας τύχη κορίτσια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια μου ολες εχουμε τα κολληματακια μας!!χι χι χι!!!Δεν υπαρχει περιπτωση να πω ειναι η μερα να πω παμε και να ερθει...θελει να γινεται οποτε τυχει, οποτε εγω το κανω να τυχαινει χα χα χα χα κραταω την ορεξη για τις σωστες μερες χα χα χα χα!!!Γιατι δεν ειμαστε και του καθε μερα η μερα παρα μερα και ολο τον μηνα ειδικα...ε ειναι και λογικο μετα απο 10 χρονια σχεσης...;)

Νομιζω οτι θα βοηθησουν τα τεστ ωορηξιας μαλλον αυτον τον μηνα θα παρω!Δεν εχει μεινει κατι αλλο χα χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ριτσάκι,

Εμείς τους 4 μήνες που προσπαθούμε, ερχόμαστε σε επαφή σίγουρα γύρω στις γόνιμες πολύ τακτικά (και περισσότερες από μία φορές την ημέρα επειδή θέλουμε, όχι για το πρέπει).έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών, οπότε πιστεύω και κανονική ωορρηξία. Τον τελευταίο μήνα έκανα και τεστ ωορρηξίας που πράγματι βγήκε θετικό τη 13η.

Αλλά Ριτσάκι νομίζω ότι ένα είναι το μυστικό: να το βγάλουμε από το μυαλό μας. Δύσκολο, δεν το έχω πετύχει και δεν βλέπω να το καταφέρνω σύντομα, αλλά νομίζω ότι όταν πραγματικά χαλαρώσουμε θα γίνει.

Πάντως, άλλοι λένε μέρα παρά μέρα, άλλοι ότι το σπέρμα πρέπει να είναι τουλάχιστον δύο-τριών ημερών εκεί γύρω στις γόνιμες, άλλοι ότι πρέπει η επαφή να είναι το πρωί, άλλοι το βράδυ... έχω μπερδευτεί με όλα αύτά γι'αυτό κορίτσια πιστεύω ότι είναι θέμα τύχης και θέλημα Θεού!

Εννοείται βέβαια ότι πρέπει να ερχόμαστε σε επαφή τις γόνιμες αλλά δεν σημαίνει αυτό τίποτα σίγουρο, όπως έχουμε καταλάβει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOΡΙΤΣΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ ΟΝΤΩΣ.ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 2 ΣΧΕΔΟΝ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ{αν μπορω να το θεσω ετσι}TON ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ.ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΜΕΤΡΗΣΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΟΥΤΕ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 2/6 ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.......Μ"ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ ΟΝΤΩΣ.:)ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΗΝ mariant ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΟΔΟ 2/6 ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΕΣΥ mariant ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ?

ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΟΦΟΡΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...