Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχω πολύ άγχος!!!!


Recommended Posts

Αχ ! Κορίτσια, αύριο είναι η πρώτη μου επίσκεψη στο γυναικολόγο μου και έχω αγχωθεί πάρα πολύ !!

Φοβάμαι ..... !! Αν θυμάστε την προηγούμενη βδομάδα σας ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη μου (με β'χοριάκη: 3,436)!

Η αλήθεια είναι ότι έχω πανικοβληθεί γιατί ακόμα δεν το πιστεύω ότι έχω υπάρξει τόσο τυχερή .. ! και αν πάω στο γιατρό και μου πει : λυπάμαι, παλιδρόμισε ?? θ'ακούσω τη καρδούλα του ή όχι ?? αχ ! δεν ξέρω .. !

Αχ ! τι θα κάνω .. ! δεν περνάει και η σημερινή μέρα με τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ..!ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΓΩΝΙΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ....ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν σου πω ότι εγω δεν έιχα θα σου πω ψεματα..

αλλά σίγουρα δεν υπάρχει λόγος να έχεις άγχος...

σκέψου θετικά και μονο θετικά και αισιοδοξα..

βγάλε τις αρνητικες σκέψεις από μυαλό σου και απόλαυσε την κατασταση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι είναι αυτά που σκέφτεσαι Σοφάκι;;;

Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά...

και καρδούλα θα ακούσεις, και το μωράκι σου θα

μεγαλώσει κανονικά και σε λίγους μήνες θα κρατάς

αγκαλίτσα ένα υγιέστατο μωράκι!

Μια αγωνία να έχεις, λογικό είναι...

Αλλά το άγχος διώξτο όσο μπορείς γιατί μόνο καλό δεν κάνει!!!

Περιμένουμε τα ευχάριστα!!!!

φιλιαααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOFIA έγραψε:

Αχ ! Κορίτσια, αύριο είναι η πρώτη μου επίσκεψη στο γυναικολόγο μου και έχω αγχωθεί πάρα πολύ !!

Φοβάμαι ..... !! Αν θυμάστε την προηγούμενη βδομάδα σας ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη μου (με β'χοριάκη: 3,436)!

Η αλήθεια είναι ότι έχω πανικοβληθεί γιατί ακόμα δεν το πιστεύω ότι έχω υπάρξει τόσο τυχερή .. ! και αν πάω στο γιατρό και μου πει : λυπάμαι, παλιδρόμισε ?? θ'ακούσω τη καρδούλα του ή όχι ?? αχ ! δεν ξέρω .. !

Αχ ! τι θα κάνω .. ! δεν περνάει και η σημερινή μέρα με τίποτα!

ΣΟΦΑΚΙ, ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ

Σ'ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΝΑΖΙΑ!!!

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΡΙΟ....

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα θα πανε καλα να σκεφτεσαι θετικα!ΤΟ αγχος δεν ειναι και οτι καλυτερο!!!Ασε που δεν βοηθαει σε τιποτα!!!Οποτε?Μονο κακο κανεις...το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να εχεις πιστη να εισαι χαρουμενη με το γεγονος και θα δεις που ολα θα πανε καλα...:) Καλο ειναι να αγχωνομαστε και να στενοχωριομαστε οταν πραγματικα κατι κακο συμβαινει και οχι προκαταβολικα!!:)

Ευχομαι ολοψυχα ολα να ειναι τελεια Και αυριο να μας τα πεις με ολη σου την χαρα!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβαίνω το άγχος σου γιατί κι εγώ πήγα σήμερα πρώτη επίσκεψη στο γιατρό και κάναμε τον πρώτο υπέρηχο. Όλα πήγαν καλά: είδε σάκο, είδε μια κουκίδα και είδε και καρδιακό παλμό (βασικά την κούκίδα να πάλλεται). Σε 2 εβδομάδες πάλι. Είχα κι εγώ άγχος χθες αλλά όχι και να πανικοβάλλομαι! Αυτό που σκεφτόμουν για να ηρεμώ ήταν ότι καταρχήν οι πιθανότητες να παλλινδρομήσει είναι λιγότερες από το να πηγαίνει καλά, οπότε γιατί να συμβεί το πρώτο; Ύστερα, αν παλλινδρομήσει σημαίνει ότι δεν δομείται με το σωστό τρόπο οπότε είναι καλύτερα να παλλινδρομήσει παρά να έχει πρόβλημα.

Και γενικά μετά 6 1/2 εβδομάδες άγχους έχω αρχίσει να χαλαρώνω και να σκέφτομαι πως ό,τι είναι να συμβεί δεν είναι στο χέρι μου και δεν μπορώ να κάνω γι' αυτό οπότε ας μην το σκέφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΑΚΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ 2 ΧΩΡΙΑΚΕΣ ΕΚΑΝΑ.ΕΝΑ ΥΠΕΡΥΧΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΑΚΟ.ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ,ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΔΕΣ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΕΣ ΚΑΡΔΟΥΛΑ.ΠΕΡΕΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΟΥΡΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου, σας ευχαριστώ πολύ ! μου φτιάξατε λίγο το κέφι .. αύριο το απόγευμα έχω ραντεβού .. θα σας ενημερώσω.. !

Φιλιά ... !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όλα καλά είναι, μην αγχώνεσαι!!!

Θυμάμαι κάτι εβδομάδες πριν που πήγα να δω το μωράκι

γιατί κάπως ένιω8α,

όταν μου είπε ότι το μωράκι σου είναι μπόμπα... ηρέμησα και γελούσα.

μου λέει, κοιτα είναι ανάσκελα και ξεχώριζαν τα ποδαράκια του να είναι λυγισμένα...

ένιωσα πολύ περίεργα.

η αλήθεια είναι ότι κάθε φορά που είναι να πάω στο γιατρό, τρελαίνομαι από αγωνία και αναρωτιέμαι αν είναι όλα καλά!!!

και για αύριο το ίδιο άγχος έχω...

αχ σε καταλαβαίνω.

Όλα καλά 8α είναι μη φοβάσαι!

Φιλάκια πολλάαα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφακι μην αγχωνεσαι κοριτσι μου......ολα καλα θα ειναι......προσπαθησε να χαλαρωσεις και να σκεφτεσαι θετικα γιατι μονο ετσι θα περασεις και θα βιωσεις με πολυ ομορφα συναισθηματα την εγκυμοσυνη σου...:)

φιλια και περιμενουμε νεα σου....:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!! άλλαξα τον τίτλο στο post μου γιατί χτες πήγα στο γιατρό και έχω πολύ ευχάριστα νέα!

Λοιπόν, είμαι 7 βδομάδων και ΠΗΤ μου έδωσε ο γιατρός 13/01..!

Το κουφό ήταν ότι ακούσαμε και τη καρδούλα του .. δεν το περίμενα! Μας είπε ο γιατρός ότι ή σήμερα το πρωί (χτες δηλαδή) ή το προηγούμενο βράδυ δημιουργήθηκε! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ? :silly: :silly:

Κορίτσια, φοβερή στιγμή .. ! ο αντρούλης μου συγκινήθηκε .. δάκρυσε! του λέει ο γιατρός: Λοιπόν, μπαμπά το πίστεψες τώρα? να το μωρό σου !

Αχ! είναι απίστευτο! Το επόμενο ραντεβού είναι 16/6... άντε να δούμε !!

Φιλιά... !:laugh: :laugh: :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο σοφακι μου οχι αγχος πια!!!!:)

λοιπον η καρδια αρχιζει να χτυπα 21 μερες μετα τη συλληψη......εμεις την ακουσαμε 5 εβδομαδων και 6 ημερων........:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Σοφούλα! Ακούσατε και την καρδούλα τελικά! Όλα τέλεια και έτσι να συνεχίσουν μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης σου. Καλή συνέχεια λοιπόν! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑαχχχ!!!Μπραβο μπραβο!!!Σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσύνη!!!!!!Ολα θα πανε τελεια!!!Πιστευω οτι ολες εχουμε αγχος!Αλλες κοπελες περισσοτερο αλλες λιγοτερο!!Το θεμα ειναι να υπερισχυουν οι θετικες σκεψεις και να χαιρομαστε την καθε στιγμη που περναει!!!!Η καθε εγκυμοσυνη ειναι μοναδικη και ο χρονος δεν γυρναει πισω για να την ξαναζησουμε!!!Και γω στα λεω για να τα ακουσω!!!Καθε φορα που κανονιζουμε ραντεβου με τον γιατρο μου φαινεται αιωνας μεχρι να ερθει η ημερομηνια!!!Κοιταζω το ημερολογιο και λεω αντε περασε και αυτη η εβδομαδα!!!Συνεχεια σκεφτομαι διαφορα αλλα αμεσως προσπαθω να τα βγαζω απο το μυαλο μου!!!!Λεω ολα θα πανε καλα!!!!!Ειμαι και γω χαζομαμα και υπερπροστατευτικη απο τωρα!!!:blush: Φανταζεσαι τι εχει να γινει μετα!!:silly: Σου ευχομαι τα καλυτερα και παντα να σκεφτεσαι θετικα!!!Καλημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...