Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ


Recommended Posts

;) τομ προσπαθώ πάρα πολύ μπορώ βέβαια να πώ ότι από την πρώτη φορά είμαι σαφώς πολύ καλύτερα γιατί όπως μου είπε και ο λογοθεραπευτής πρώτα πρέπει να αποδεκτώ εγώ το θέμα της Εβελίνας και ύστερα όλοι οι υπόλοιποι και άλλωστε τί να κάνω να την αφήσω έτσι ΠΟΤΕ!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 135
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινα η σκεψη μου ειναι συχνα στη μικρη σου..θα παει πολυ καλα θα το δεις

Παλι μπραβο στη νηπιαγωγο της..

Χαμογελα γιατι απ οτι καταλαβα ειναι τρελο γατονι η δεσποινις και μη φοβασαι τιποτα Το παιδι σου ειναι καλα και θα το ξεπερασετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) κορίτσια καλημέρα κατάφερα μετά από τόσες μέρες να ξαναμπώ σας ευχαριστώ ολόψυχα όλες. Κορίτσια έχω τρελαθεί με την κόρη μου μιλάμε για όπως μου είπε και η λογοθεραπεύτρια και ο εργοθεραπευτής "διαβόλου κάλτσα"" καλέ γύρισε και τους είπε κιόλας επειδή την ζορίσανε λίγο. Τους είπε επιλέξη ότι ούτε λίγο ούτε πολύ δεν έχει πρόβλημα αυτή αλλά εκείνοι και ότι αν σας βάλω και εσάς πάνω στην δοκό θα ισσοροπήσετε ή θα πέσετε? κορίτσια θα τα βρούμε μπαστούνια με το ζιζάνιο1!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερίνα,

Μην τη φοβάστε καθόλου.Μάλλον έχετε μπλέξει όοοολοι μαζί της!!!!

Να είναι καλά το αστεράκι σου και να κοιτάτε μόνο μπροστά.

Υπομονή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα

πολυ τη γουσταρω τη μικρη σου!!!;)

Καλο αυτο, που εχει τσαμπουκα, σοβαρα μιλαω.

Ειναι θετικο που τα πραγματα σιγα σιγα μπαινουν σε μια σειρα.

Μπορει να χρειαζεται κοπος, δυναμη ψυχης και δουλεια αλλα τουλαχιστον υπαρχει φως, σωστα?

Πριν λιγο καιρο διαβασα κατι που μου αρεσε πολυ, το βρηκα πολυ σοφο...

"Μη στεναχωριεσαι για πραγματα που διορθωνονται και για πραγματα που δεν διορθωνονται!"

Κι επειδη εσεις εισαστε στα πραγματα που διορθωνονται...don't worry be happy.:)

Περιμενουμε νεα σας.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:( Kορίτσια καλησπέρα. Τα νεύρα μου σήμερα είναι κρόσια!!!! (κυριολεκτικά όμως). Μας έδωσε η λογοθραπεύτρια κάτι ασκησούλες που πρέπει να τις κάνουμε και εμείς στο σπίτι κορίτσια παιδεύομαι από τις 10 το πρωί και ακόμα δεν έχω καταφέρει να της κάνω ούτε της μισές αφήστε δε που πήγαμε σε μία βάφτιση (του ανιψιού μου ) το πρωί και μιλάμε ότι δεν ξεκόλλησε η Εβελίνα από πάνω μου ούτε 2 λεπτά. Και να σκεφτήτε ότι τους ήξερε όλους όπως είπε και ο θείος μου πού και να μην τους ήξερε.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μην μου κατσουφιαζεις!!! μονο χαμογελακια θελω να βλεπω απο τετοια γλυκια μανουλα!!! :) :) :) η εβελινα θα τα παει τελεια!ειναι τετραπερατη,διαολακι σκετο!!!! :) αρα πανεξυπνη! και συνεπως θα το ξεπερασει το προβληματακι της και ουτε που θα την νοιαξει,εγω στο λεω! :) σημερα ηταν κολημενη πανω σου πιστευω γιατι οσο και να μην ξερει τον ακριβη λογο, σιγουρα εχει πιασει στον αερα οτι κατι γινεται..οποτε μπορει στην αγκαλιτσα σου να νοιωθει ασφαλεια!! το κανουν αυτο τα διολακια!!! ;) ηρεμησε,προσπαθησε να χαλαρωσεις,κλεισε λιγο τα ματακια να αδειασει το κεφαλι σου απο τα νευρα,παρε μια τεραααααστια βαθια αναπνοη και πηγενε να κανετε χαδακια με την μικρη και να κανετε και τις ασκησουλες της!!! καντε το σαν παιχνιδακι να δεις ποσο θα της αρεσει! εγω σου στελνω οοοοοολα μου τα φιλακια!!!! :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου καταρχας δωσε ενα μεγαλο φιλακι στην εβελινα σου και μετα...χαλαρωσε ειναι δυσκολες οι ασκησεις σε καταλαβαινω (και εμας μας εδινε ασκησεις η φυσιοθεραπευτρια για το σπιτι και δεν τα πολυκαταφερνα και εκλαιγε και και και...)ηρεμισε και δωστης να καταλαβει οτι ειναι απλες ασκησουλες και αφου ειναι τοσο δυναμικο και εξυπνο παιδι ριχτης το στο φιλοτιμο του στυλ ελα καρδουλα μου να τις κανουμε να παθουνε πλακα την επομενη φορα που θα παμε και αλλα τετοια.να μην νιωθει το κοριτσι μεγαλη πιεση και ζορισμα γιατι μπορει και να αντιδρασει!! οσον αφορα την βαπτιση μηπως το παιδι το κοιτανε περιεργα και το αισθανεται?? για ψαχτο γιατι αν συμβαινει κατι τετοιο ειναι πολυ κριμα του χαλανε την ψυχολογια και αν συμβαινει αυτο βαλτους χερι αγριο φιλια πολλα και καλη δυναμη γλυκια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μικρή σου θα σας κάνει σκόνη όλους μου φαίνεται.

Ότι και να λένε είναι τετραπέρατη και εκεί που δεν το περιμένεις θα κάνει τις ασκήσεις στο πι και φι.

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα.

Φιλάκια πολλά και στην μικρούλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina kafira έγραψε:

:dry: κορίτσια γεία σας. Με τόσο τεξιμο αυτές τις μέρες δεν κατάφερα να μπω καθόλου τώρα βρήκα λίγο την ηρεμία μου. Έχουμε και λέμε πήγαμε στον λογοθεραπευτή και πρέπει για 2 χρόνια να κάνουμε λογοθεραπείες, εργοθεραπείες και ειδική διαπαιδαγώγηση. Θα πηγαίνουμε 2 φορές την εβδομάδα και θα κάνω και εγώ τις υπόλοιπες ημέρες της εβδομάδας δουλειά στο σπίτι μαζί της. πρέπει να κάνουμε λεει υπομονή να σφίξω γερά τα δόντια μου και εγώ αλλά και ο άνδρα μου γιατί έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας. Τ ι να κάνω όμως? ελπίζω ότι θα τα καταφέρω Α! ξέχασα και σε ενάμιση μήνα θα πάμε και θα ξανακάνουμε τα προκλητά δυναμικά και ακουόγραμμα. Κορίτσια άσε δε με το ΙΚΑ το τί τρέξιμο θέλεις. Είχε δίκο η Βάνια θέλεις οπωσδήποτε και τρια ζευγάρια αθλητικά παπούτσια.

Κατερίνακι, θέλει να το παλέψετε αλλά στο τέλος θα βγείτε νικητές! ¨Οπως είπες και εσύ η κόρη σου είναι πολύ δυνατή, επομένως μη τη φοβάσαι για τίποτα!;) Όλα θα πάνε καλά! Πάντα γερή και δυνατή ναναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να χαιρεσαι όλα σου τα παιδακια. ξέρω πως είναι να σου λένε οτι κάτι δεν παει καλα με εναν δικο σου ανθρωπο. οσο και μικρο να φαινεται σε μερικους για σενα ειναι βουνο. να ξέρεις οτι θα προσευχηθω να τελειώσει όσο περισσότερο ανωδυνα γινεται για την μικρη σου και το συντομοτερο δυνατο. περαστικα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα

μην ξεχνας καθε αρχη και δυσκολη.Ακουγεται τετριμενο αλλα για σκεψου λιγο.Ειναι κατι καινουριο και για σενα και για την Εβελινα.

Δεν ειναι αδικο και για τις δυο σας να περιμενεις ανταποκριση απο την πρωτη φορα?

Υποθετω οτι νιωθεις απογοητευση αλλα δωσε λιγο χρονο και στις δυο σας.

Βημα βημα θα φτασατε στο σημειο που θελεις.

Ξερω οτι στα λογια ολα ευκολα τα λεμε, απλως ισως κατι απο αυτα σε βοηθησει.Ειμαστε εξω απο το "χορο" και ειναι το μονο που μας κανει πιο αντικειμενικες και ψυχραιμες.

Ειμαστε στο πλευρο σου.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:angry: Αχ καλέ κορίτσια σας ευχαρισώ πάρα πολύ για όλα. Τώρα καταφερα να μπώ γιατί εκτός από την Εβελίνα τώρα ε΄χουμε προβληματα και με τον Μπάμπη γιατί πάει και της λέει κάτι βλακείες κορίτσια που μου έρχεται ώρες ώρες να τον πνίξω. Σημέρα επειδή δεν είχε σχολείο η Εβελίνα και ήταν σπίτι άρχισε το μεγάλο ένα πόλεμο και είσαι μωρό και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα μόνη σου και για όλα χρειάζεσαι την μαμά. Απο ότι μου είπε ο παιδοψυχολόγος είναι λέει ξεσπάσματα προεφηβείας και ότι θα πρέπει να κάνω τα νεύρα μου ατσαλενεια γιατί έχω να ακούσω και άλλα. Πόσο ποια όμως αυτά τα νεύρα να κρατήσουν???
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι μια προσευχη αλλα χιλιες!!Κουραγιο και να μη σε παιρνει απο κατω απο την στιγμη που ειναι κατι αντιμετωπισιμο!!Μπραβο στη δασκαλα της!(κι εγω δασκαλα ειμαι,μακαρι ολοι οι εκπαιδευτικοι να ειναι ετσι παρατηρητικοι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου διάβασα όλες τις σελίδες σχετικά με το κοριτσάκι σου. Καταρχάς να σου πω ότι έχεις μια γλυκύτατη κορούλα που και μόνο από την περιγραφή σου το καταλαβαίνει κανείς. Και εσύ είσαι πολύ στοργική μανούλα. Να δεις που όλα θα πάνε καλά και θα το ξεπεράσετε όλοι μαζί ενωμένοι σαν μια γροθιά. Να μην ακούς κανέναν και να κάνεις το καλύτερο για την κορούλα σου. Η μάνα σίγουρα ξέρει και αφουγκράζεται καλύτερα από όλους τις ανάγκες του παιδιού της.

Και εγώ όταν ήμουν μικρή είχα πρόβλημα με τα αυτιά μου. Μετά από βαριά ιγμορίτιδα που δεν με πρόσεξαν οι γιατροί στο νοσοκομείο του Βόλου (εκεί με είχε πάει η μαμά μου-ήμασταν διακοπές τότε-και της είχαν πει ότι έχω τις αμυγδαλές μου-ήθελαν να μου τις βγάλουν κιόλας:blink::angry: ) με χτύπησε σε βαριά ωτίτιδα και είχα χάσει ένα μέρος της ακοής μου και αριστερά και δεξιά. Με πήρε η μαμά μου και με πήγε στον Τσαγκαράκη (μετέπειτα πρόεδρο του ΕΣΥ) και κάθε τόσο κάναμε και ακουόγραμμα και κάποιες άλλες εξετάσεις που δεν θυμάμαι τώρα. Ήμουν και 8 ετών τότε να φανταστείς. Τελικά καταφέραμε και το ξεπεράσαμε. Ευτυχώς το προλάβαμε στην αρχή. Αλλά ένα "κουσούρι" στη φωνή μου άφησε. Μιλάω δυνατά και όλοι μου λένε ότι τους κουφαίνω.:P

Μακάρι να περάσει όλο αυτό και να γίνει καλά το κοριτσάκι σου και ας φωνάζει μετά όσο θέλει. Σπίρτο είναι όμως και η δικιά σου. Πολλά φιλάκια να της δώσεις.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΣΕ ΝΙΩΘΩ!ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ,Η ΟΠΟΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ!ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ!ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ.ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΕΛΕΞΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ!ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΝΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΜΕΙΟΝΕΚΤΙΚΑ.ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΚΙ ΑΣ ΕΣΥ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΘΥΜΟΣΑΣΤΕ ΣΑΝ ΕΝΑ ΚΑΚΟ ΟΝΕΙΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου γεια σου και απο εμενα απο την μικρη πειρα μου ως θεια 5 υπεροχων παιδιων η συμβουλη μου ειναι να μην εμπιστευθεις μονο εναν γιατρο παρε και 2η κ 3η κ 4η αν χρειαστει γνωμη για το θεμα της μικρουλας δειξε ψυχραιμια κ δυναμη κ ολα θα πανε καλα ευτυχως το ανακαλυψατε νωρις .ρωτησες το γιατρο αν πρεπει να την προστατευεις απο μεγαλους θορυβους η' αν πρεπει να παρεις καποια μετρα απο την μερια σου για να προφυλαξεις το αγγελουδι σου ?οι ολοψυχες ευχες μου να πανε ολα καλα με το ζουζουνι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνάκη εύχομαι ολά να πάνε καλά και συντομά να τα θυμαστε ολά σαν μια κακή ανάμνηση να χεις θετική σκέψη και να κοιτάς μπροστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:angry: κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες. Αν και σήμερα ωφείλω να ομολογήσω ότι με πήρε η αποκάτω γιατί πήγαμε στην λογοθεραπεύτρια και ενώ με τις λεξούλες κάπως προχώραγε τώρα που τις έβαλε προτάσεις κάπως δυσκολεύτηκε ακθώς επίσης κορίτσια έχω σκάσει γιατί έχει αρχίσει εδώ και καμιά βδομ΄'αδα και μου παραπιονιέται ότι πονάει το κεφάλι της όταν ακούει πολλές φωνές μαζί και μας είπε ο ωτορανογγολόγος που μίλησα μαζί του σήμερα ότι μάλλον θα πρε΄πει να κάνουμε τα προκλητά δυναμικά ποιό μπροστά γιατί φοβάται ότι μήπως προχωράει η απώλεια της ακοής και όπως καταλαβαίνετε είμαι να σκάσω και έχω και τον άνδρα μου που είναι πρώτο συννεφάκι από τα αριστερά ή τα δεξιά δεν το έχω καταλάβει ακόμα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι ολα θα γινουν οπως πρεπει γλυκια μου αφου προχωραει το παιδι με την λογοθεραπεια μην φοβασαι ολα καποτε θα ειναι ενα μακρυνο κακο ονειρο και η ζουζουνα σου θα μεγαλωσει και θα γινει κοπελαρα!!!!!!! φιλακια στο εβελινακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) Αχ ρε μπεμπούλη το πιστεύω ότι κάποτε θα φαντάζει κακό όνειρο απλά είναι το γεγονός ότι μέχρι να γίνει αυτό αίσθάνομαι ώρες ώρες έτοιμη για κατάρευση από όλες τις πλευρές και από στεναχώρια και από κούραση.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε νιωθω κατερινα μου αν φανταστεις τι ειχα ακουσει εγω για τον μπεμπουλη (οτι μπορει να μην περπατησει,να γινει παραπληγικος,κουφος η τυφλος)ειχα γινει κουρελι ρακος αλλα και εμεις ετσι ξεκινησαμε σιγα σιγα και προοδευουμε το ιδιο θα γινει και με εσας ειμαι σιγουρη οι πρωτες θεραπειες απεδωσαν και τωρα προχωραμε ακαθεκτοι θελει δυναμη και πεισμα.η μικρη πως τα αντιμετωπιζει ολα αυτα? εχει θεληση? πρεπει να σε βλεπει δυνατη για να συνεχισει ειναι γολγοθας το καταλαβαινω και ωρες ωρες σπαμε ανθρωποι ειμαστε το κεφαλι ψηλα λοιπον και εμπρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

Είμαι νέα εδώ και μόλις είδα το μύνημα σου είπα να σου γράψω. Κι εγώ πριν από ένα χρόνο ακριβώς παρατήρησα ότι ο μικρός μου γιος δεν ακούει πολύ καλά. Είχαμε όμως πολύ μεγάλο ιστορικό με ρίξεις τυμπάνων κλπ. Και δυστυχώς δεν είχαμε κάποια σημάδια για να το καταλάβουμε έγκαιρα. Κι έτσι μπήκαμε αμέσως στο χειρουργείο για επέμβαση με σωληνάκια, ίσως να μην είναι η ίδια περίπτωση με την δική σου βέβαια. Προσπάθησε να πάρεις κι άλλες γνώμες (αν θέλεις μπορώ να σου δώσω το τηλέφωνο του γιατρού μας - είναι πάρα πολύ καλός)και ίσως να μπορέσει να αποκατασταθεί η βλάβη στο αυτάκι, ποτέ δεν ξέρεις. Εύχομαι ολόψυχα να είναι γρήγορα περαστικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι μόνο μία αλλά χίλιες μία προσευχές θα κάνω για το κοριτσάκι σου..ελπίζω να είναι καλύτερα..να έχεις πίστη στο Θεο και να πιστεύεις στα θαύματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...