Μετάβαση σε περιεχόμενο

επιλογη ημερομηνιας


AFRODITH

Recommended Posts

Αφροδίτη μην ανησυχείς καθόλου για την ηλικία του παιδιού. Μια χαρά θα είναι, και τριών χρονών τα βάφτίζουνε! Και γω που θα τον βαφτίσω τον Ιούνη 19 μηνών θα είναι, ε και; Νομίζω ότι είναι και πιο εύκολο για το παιδί και γενικά εμένα μ'αρέσει νά ναι και λίγο μεγάλα, χορταστικά:laugh: ..Χθές μόλις τέλειωσα με τα βασικά, τα άρχισα βλέπεις τελευταία στιγμή, όλα έτσι τα κάνω και αγχώνομαι...

Μπράβο σου πάντως που το μελετάς το ζήτημα από τώρα, θα γλυτώσεις πολύ άγχος και θα τα κάνεις όλα έτσι όπως ακριβώς θέλεις!:)

Εμένα το μόνο που με είχε αγχώσει ήταν το όνομα ... Το έψαχνα από τότε που ήμουν έγκυος ακόμα και τότε το αποφασίσαμε μαζί με τον άντρα μου.

Άπαξ και το βρήκα, ησύυυυχασα....πριν από κάνα μήνα ξύπνησα ...και θυμήθηκα ότι... ουπς...έχω και ετοιμασίες!!:huh: :laugh: Μήπως έπρεπε να τον αφήσω να πάει τριών για να έχω μια άνεση η γυναίκα (άλλωστε η νονά είναι και νταρντάνα, αντέχει, για τον παπά δεν παίρνω όρκο:unsure: (πίεση όμως, πολύ πίεση ουφ!!!:silly::woohoo: )

Και εγώ νομίζω ότι ένα προσκλητήριο αρκεί στην περίπτωσή σου;).

Και κάτι...υποκειμενικό και.... άσχετο: δεν μου αρέσουν τα μπαλόνια!!!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

DALIA EUXARISTW POLU.

KALE GRAPSE OSA THES!!!!!

NA ZISETE KAI NA GERASETE EUTIXISMENOI!!!!

Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου!! Και εσείς με το καλό και για τον γάμο και για την βάφτιση!!

Αααα και κάτι ακόμα!! Για τα προσκλητήρια, πραγματικά επειδή είναι πεταμένα λεφτά, καλύτερα να κάνεις ένα! Εκτός από εσάς και τους γονείς σας κανένας μα κανένας δεν τα κρατάει! Όλοι τα πετάνε! Κρίμα είναι! Τα λεφτά που θα δίνατε για 2 προσκλητήρια είναι καλύτερα να πάρεις κάτι για το κουκλάκι σου!!! Φιλάκια και πάλι με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ARGW MOU TO DISKOLO SE EMAS EINAI NA PROTINOUME STON KOLITO MAS NA GINEI NONOS!!!!FANTASOU MAS FENETE DISKOLO !!!

TELOS PANTONO ANTRAS MOU DISTIXOS KANEI MIA DOULEIA POU LIPEI SHNEXIA KAI PREPEI NA KANONISOUME POLU NORIS GIA NA IDOPOIHSEI THN UPHRESIA TOU .ASE POU DEN EXEI XRONO NA ASXOLITHEI KAI THA KANW KALH EREUNA EGW PRWTA KAI META THA ASXOLITHEI KAI EKINOS OTAN KATALIKSW SE ENA DUO PRAGMATA .TA MPALONIA KAI MENA DEN MARESOUN GIA STOLISMO PROTIMW TIS ANEMELES KORDELES .

TO ONOMA TO EIXAME APO THN ARXH OSO KAI NA MHN ARESE STON ANTRA MOU ,EINAI TOU PATERA TOU ,DEN MPORESAME NA FIGOUME APO THN PARADOSH ,OXI OTI TO PROSPATHISAME KIOLAS,DEN THELAME NA PIKRANOUME KANENAN EINAI TO PRWTO EGONI KAI APO TIS DYO PLEURES KAI EGW PRWTH KRATISA TO ETHIMO .AN GAZAME ASXETO OI DIKOI TOU DEN THA LEGANE TIPOTA ALLA THA TOUS PIRAZE LIGO H MANA MOU THA ME EKRAZE KANONIKOTATA....

ETSI THA TON POUME MANOLH KAI EMENA MARESEI POLU ,TOU ANTRA MOU PALU ...TORA TO XONEUEI :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpi76 έγραψε:

AFRODITH έγραψε:

Πες το ντε............

Ετσι εξηγειται η πονηρη και γλυκια φατσουλα του μικρου σου.

Εχει τρικαλινη φλεβα :P

Εγω εκανα τον γαμο μου απογευματακι για να προλαβουν να ερθουν και οι τρικαλινοιB) και την επομενη μερα να φυγουν με την ησυχια τους.

Ετσι θα κανω και στην βαπτιση του μικρου μου τον Ιουλιο.[/quote:1ehpi2cw]

ENA MONO THA SOU PW PORTOKALADA PINW MONO KLIAFA!!!!:woohoo:

MEGALOSES EKEI H EDW?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά όνομα το Μανώλης και δεν είναι και συνηθισμένο!!! Γιατί δεν του αρέσει του άντρα σου; Και νομίζω ότι του πάει του μικρού, γιατί φαίνεται πολύ αντράκι και το Μανώλης μου κανει πολύ αρρενωπό όνομα!!

Στο νονό γιατί ντρέπεστε να το προτείνετε; Αφού είναι κολητός...

σε καταλαβαίνω όμως, και εγώ κολάω λίγο σε αυτά, αδικαιολόγητα όμως όταν πρόκειται για φίλους, εμένα ευτυχώς με πρόλαβε η νονά με το που της είπα ότι είμαι έγκυος..(ουφ!:) )ελπίζω αύριο μεθαύριο νά ρθει και να σας το προτείνει ο ίδιος..;) Από τότε βέβαια περιμένει, και περιμένει :whistle: :whistle:, αν και με ξέρει βέβαια και τα περίμενε:silly: :lol: ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως εγω μεγαλωσα Αθηνα

Ο ανδρας μου εχει καταγωγη απο το μικρο Παρισι(Γαρδικι) αλλα ολοι οι συγγενεις μενουν μεσα στα Τρικαλα.

Φετος το Πασχα μονο δεν πηγαμε επειδη ηταν ο μπεμπης μικρουλης και ειπαμε να μην τον ανησυχησουμε αλλα μετα την βαπτιση μας εχουμε σκοπο να παμε βεβαια θα μεινουμε Ελατη μαλλον αλλα δεν πειραζει ισα ισα να παρουμε λιγο την δοση μας.

Στο Περτουλι εμεινα οταν ημουν εγκυος στην κορη μου.Ηταν 15Αυγουστος και το βραδυ σκεπαζομασταν με κουβερτουλα.......Τελεια........

Εμεις εχουμε παντα σπιτι θεσαλικα προιοντα εκτος απο πορτοκαλαδες και τυρια που τα περνουμε απο το super μας στελνουν που και που και καμια πουτιγκα απο τον Γιαννή και απο τα ωραια λουκανικακια.......

Εσυ μεγαλωσες στα Τρικαλα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια γρηγορη παρατηρηση γιατι δ κανεισ την γαμοβαφτηση στα γεν/λια του μπεμπη σου?????εχω παει μονο σε 2 γαμ/σεις κ οι 2 το εκαναν στα γεν/λια των μωρων κ εσβησαν μαζι το πρωτο τους κερακι κ εγω με πολιτικο ειμαι αλλα οταν με το καλο κανω μωρακι ετσι θα το κανω κ εγω στα πρωτα του γεν/λια 3πλη χαρα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agrw mou o antras mou exei barethei na to akouei afou etsi lene ton patera tou !!!!egw palu exw barethei to onoma tou dikou mou patera :P

h alhthia einai oti otan skeutome kapoion pou ton lene manwlh ton skeutome melaxrino (kati se kritiko)alla den exoume kamia sxesh!!!

nai den einai shnithismeno sta meroi mou kai mou eresei polu !

phsteuw oti o filos mas den to perimenoi giati exoume alh koumpara pou mas pantrepse me politiko kai tha mas pantrepsei me thriskeutiko kai mporei na nomizei oti tha baftisei kai to paidi(ethimo) alla emeis theloume o nonos na einai autos pou einai konta mas kai san aderfos .h koumpara mou pou tha mas pantrepsei einai san aderfh mou alla einai makria kai to exoume sizhtisei maythn .

elpi76 egw megalosa ekei efiga sta 18 mou naspoudasw (kabala) kai telika kataliksame athina!!tora to pasx eixame paei ...kai taleporisame ton mikro:blush: ax mhn mhlas gia loukanika!!!prospathw na kanw dieta!!

einai telia sthn elath kai sto pertouli egw eimai kampisia kai me ta sxoleio erxomastan ekgromes panw ekei kai gia protomagia me tous gonois ...einai fantastika !!!

mpougatsoula24 ta gennethlia einai arxes febrouariou ...ton politiko ton eixa kanei febrouario kai eixa ksepagiasei sthn kirioleksia .tha htan orea na einai ola mazamena gennethlia -politikos-thriskeutikos alla theloume zesth na to xarw kai me to nifiko (to sxedio pou exw balei sto mati den einai gia kruo)alios ti ton kanw an den xarw to nyfiko!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...