Μετάβαση σε περιεχόμενο

επιλογη ημερομηνιας


AFRODITH

Recommended Posts

κορίτσια σήμερα από το πρωί κάθομαι και σκέφτομαι ποτέ θα γάμο-βαπτιστούμε ?:)

είμαι παντρεμένη με πολιτικό (γάμο) αλλά στην βάπτιση του μπέμπη θα παντρευτούμε πρώτα με θρησκευτικό (ασοψετε οι γονείς και το νυφικό που δεν φόρεσα :( )

κοιτάζω τους μήνες και τις ημερομηνίες τα φέρνω από εδώ τα φέρνω από εκεί και τελικά καταλήγω στον επόμενο Απρίλιο με Μάιο .

τώρα το καλοκαίρι αποκλείεται (διάφοροι λόγοι),τον χειμώνα ...πολύ κρύο μπρρρρ άρα αποφεύγουμε και το Πάσχα και να τσουπ από 24 Απριλίου και μετά .

οι τελετές αυτές γίνονται και Σάββατα και Κυριακές ?

αν αποφασίσω 1-2 (σαβ-κυρ)Μάιου λέτε να βολεύει τους καλεσμένους λόγο πρωτομαγιάς ?και αν ναι Σάββατο η Κυριακή ?

θα είναι πολύ μεγάλο το μωράκι μου και θα δυσκολέψει τον παπα ?

το μωρό (αβαπτιστο)απαγορεύετε μέχρι να βαπτιστεί μέσα στην εκλησια? που θα ειναι μεχρι να παντρευτουμε ,μακρια μασ ,μακρια απο την χαρα μασ ?

σασ κουραζω ε ?απλα ηθελα να τα μιραστω με καποιον οσα περνανε απο το μιαλο μου .

οι ημερομηνιεσ ειναι (σαββατα-κυριακεσ)

24-25 απριλιου

1-2 μαιου

8-9 μαιου

15-16 μαιου

ποια σασ καθετε καλητερα ?

(αν δεν εχετε τιποτα καλυτερο να κανετε ασχοληθείτε με μενα :(

:(:blush: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως θα ηθελα να παντρευτω-βαφτισουμε χειμωνα . Δεν παθαινει κανεις τιποτα με το κρυο αντιθέτως την ζεστη του καλοκαιριου σκεφτομαι ...αχ εμεις αποφασισαμε τελη Ιουλιου να κανουμε γαμο-βαφτιση .

Τα μυστήρια γινονται και Σαββατο και Κυριακη , πρωι και απογευμα . Εσεις να δειτε πως σας βολευει και αυτο να κανετε .

Η μικρη μου θα εχει περιπου την ιδια ηλικια με τον μικρουλη σου οταν θα βαπτιστει . Θα σου πω μετα τον Αυγουστο πως ήταν ....

Το μωρο οχι μονο δεν απαγορευεται αλλα πολυ λενε να μπει κατω απο τα στέφανα (δεν τα πιστευω αυτα ) . Φυσικά και θα ειναι μαζι σας εγω σκεφτηκα να φορεσω και σλινγκ για να την εχω αγκαλιά ολη την ωρα :dry:

Βεβαια ξερω πως δεν θα θελει εκεινη οποτε θα ειναι με καποιον δικο μας και αν κουραστει θα την βγάλουν λιγο εξω .

Θα στα πω καλυτερα οταν το κανουμε ... Ελπιζω να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθει το μικρουλακι μου !

Αντε με το καλο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

οι τελετές αυτές γίνονται και Σάββατα και Κυριακές ?

αν αποφασίσω 1-2 (σαβ-κυρ)Μάιου λέτε να βολεύει τους καλεσμένους λόγο πρωτομαγιάς ?και αν ναι Σάββατο η Κυριακή ?

θα είναι πολύ μεγάλο το μωράκι μου και θα δυσκολέψει τον παπα ?

το μωρό (αβαπτιστο)απαγορεύετε μέχρι να βαπτιστεί μέσα στην εκλησια? που θα ειναι μεχρι να παντρευτουμε ,μακρια μασ ,μακρια απο την χαρα μασ ?

σασ κουραζω ε ?απλα ηθελα να τα μιραστω με καποιον οσα περνανε απο το μιαλο μου .

οι ημερομηνιεσ ειναι (σαββατα-κυριακεσ)

24-25 απριλιου

1-2 μαιου

8-9 μαιου

15-16 μαιου

ποια σασ καθετε καλητερα ?

(αν δεν εχετε τιποτα καλυτερο να κανετε ασχολιθιτε με μενα :(

:(:blush: )

Κοριτσακι μου καλημερα!Το μωρακι δεν απαγορεύεται να ειναι στην τελετή. Απλα πρεπει να κανονισεις να το κρατησει καποιος που ειναι οικείος του ετσι ωστε να μην γκρινιάζει οσο εσεις παντρευόσαστε. Οσο για την ηλικια του μωρου μην σε αγχώνει. εγω βάπτισα τον Δημητρακη 13ων μηνων. Αν μενεις Αθηνα και καλέσεις κοσμο απο επαρχία καλύτερα ειναι να το κανεις Σαββατο.Τι εννοω: επειδη εγω στην βαπτιση του Δημητρακη ειχα καλεσμενους απο Τρικαλα εκανα την βαπτιση Σαββατο για να τους μεινει η Κυριακη να ταξιδέψουν ανετα. Το αυθημερόν βολευει μονο σε κοντινες αποστασεις.Τωρα για την ημερομηνια ξερεις πολυ καλα οτι ο Ελληνας την Πρωτομαγια την εχει συνδυάσει με εξοδο απο την Αθηνα!:P:PΠαντως η εποχη ειναι καλη για τέτοιες τελετες διοτι δεν εχει ουτε πολυ κρυο ουτε πολυ ζεστη! Ελπιζω να βοηθησα λιγο!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ούτε εγώ τα πιστεύω αλλά τι να κάνουμε τα πιστεύουν οι παλαιοί εύχομαι όχι και ο παπάς .

αλήθεια προσκλητήρια ένα έκανες η δυο ?

είναι μια απορία μου !

άντε μετά την τελετή περιμένω αναλυτικά τι έκανες τι όχι τι μετάνιωσες τι όχι ....αναλυτικότατα .:laugh:

:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

από Τρίκαλα και εμένα θα έρθουν (από εκεί είμαι )και από καβάλα ,αυτούς σκέφτομαι περισσότερο είναι μεγάλη ταλαιπωρία ...10 ώρες με το αυτοκίνητο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Τα μυστήρια γινονται και Σαββατο και Κυριακη , πρωι και απογευμα . Εσεις να δειτε πως σας βολευει και αυτο να κανετε .

Μπραβο Lala μου!Αυτο ξέχασα να το γράψω!:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αφροδιτη.Πολυ καλη ημερομ.ειναι 8-9 μαιου και εγω θα προτεινα Σαββατο.Την βαφτηση της μικρης μου σαββατο 8α την κνω γιατι 8α ερ8ουν πολυ απο α8ηνα και 8ελω να εχουν ξεκουρασει την αλλη μερα.αλλωστε και οι ανθρωποι που ειναι στην επαρχια (σε χωριο 8α την κανω την βαφτηση) την κυριακη δεν πανε σε χωραφια κλπ.Οποτε θα ξεκουραστουν και αυτοι.Το παιδακι σου θα συμφωνησω με τις προλαλησαντες μπορεις να το εχεισ μεσα στην εκκλησια μαζι σας.Απο προσκλητηρια γνωμη μου ειναι να κανεις ενα.Μην ξεχνας οτι οι ποιο πολλοι διαβαζουν την ημερομ.και μετα το πετουν.Γτ να πεταξεις τα λεφτα σου για 2 προσκλητηρια που στην ουσια θα τα πεταξουν?Κοιτα να δωσεις "βαρος" στις μπομπονιερες με αυτα τα λεφτα.Με το καλο σου ευχομε :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου οι συγγενεις σου υποθετω πως θα διανυκτερευσουν σωστα?Ή θα φυγουν αυθημερον? Και μετα θα εχεις τραπεζι???Απλα για να υπολογιζαμε κ αυτο...

Εγω προτιμω τους γαμους-βαφτισεις τα απογευματα.Και μαλλον Σαββατο ωστε αν διανυκτερευσουν συγγενεις να εχουν την Κυριακη για επιστροφη-οπως ειπε κ η Δημητρα.

Καλυτερα να μην ειναι το σκ πρωτομαγιας γιατι η κινηση ειναι ηδη αυξημενη στους δρομους και ολοι τρωνε ΚΑΙ πινουν...Μη γινει κ τιποτα στο δρομο :blink:

Εγω θα'λεγα στις 15 Μαιου θα εχει κ περισσοτερη ζεστουλα αλλα οχι υπερβολικη!

Προσκλητηριο μπορεις να κανεις 1.Οπως ειπα σε αλλο θεμα,το προσκλητηριο μιας φιλης μου εχει απ'εξω ενα ζευγαρι(γαμπρος-νυφη) να σπρωχνουν ενα μπεμπεστο καροτσακι του και πισω μια εκκλησια!Και μεσα γραφει: Θα κανω βουτια,θα παρω το ονομα μου κλπ κλπ αλλα πριν απ'αυτο θα παω στο γαμο των γονιων μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

ούτε εγώ τα πιστεύω αλλά τι να κάνουμε τα πιστεύουν οι παλαιοί εύχομαι όχι και ο παπάς .

αλήθεια προσκλητήρια ένα έκανες η δυο ?

είναι μια απορία μου !

άντε μετά την τελετή περιμένω αναλυτικά τι έκανες τι όχι τι μετάνιωσες τι όχι ....αναλυτικότατα .:laugh:

:woohoo:

Εδω ενα και δεν αποφασιζουμε ... τι δυο μου λες ??? :P :woohoo:

Τωρα αποφασισα να το κανω μονη μου , αντε να δουμε . Μου αρεσει η ιδεα της Αναστασιας αλλα δεν με ενθουσιασε κατι οποτε θα κανω κατι απλουστατο και απεριτο !

Εγω Σαββατο ήθελα και μαλιστα πρωι αλλα οι κουμπαροι δεν μπορουσαν οποτε θα το κανουμε και μεις Κυριακη απογευμα . Το καλο με το καλοκαιρι ειναι οτι οι προσκεκλημενοι μου θα κανονισουν να παρουν τοτε την καλοκαρινη αδεια τους ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις 2 προσκλητήρια. Όταν πας στα μαγαζιά θα δεις οτι υπάρχει προσκλητήριο και για τα 2 μυστήρια. 2 σε 1 δηλαδή! Και μάλιστα είναι και πολύ πρωτότυπα!

Εμείς θα βαπτίσουμε τη μικρή 21 Ιουνίου! Είναι Κυριακή αλλά το χωριό του άντρα μου είναι σχεδόν στις 2 ώρες απ' όλα τα μερή από τα οποία θα έχουμε καλεσμένους, οπότε δε θα υπάρχει πρόβλημα προσέλευσης.

Τον γάμο όμως που θα γίνει του χρόνου στην Αθήνα θα τον κάνουμε φθινόπωρο και θα επιλέξουμε ημέρα Σάββατο για να έχουν χρόνο οι καλεσμένοι. (Θα έρθουν και απο Γιάννενα)

Όσο για το γιατι δεν κάνουμε και εμείς γαμοβάπτιση; Δεν είναι γιατί έχει φάει κόλλημα ο άντρας μου και δεν του γυρίζει το κεφάλι με τίποτα. Όχι! Απλά έχουμε πολλά λεφτα και δεν ξέρουμε που να τα ξοδέψουμε!!!(Ειρωνεύομαι)Εμένα μου αρέσουν οι 2 τελευταίες ημερομηνίες!

Το δικό μου παιδί αν και αβάπτιστο το πηγαίνω σε κάθε περίσταση στην εκκλησία. Δεν εχω ακούσει κάτι αντίθετο, αλλα και να είχα ακούσει θα ήταν απαράδεκτο, οπότε και πάλι θα το πήγαινα! :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτάκι ψηφίζω 16 Μαΐου!!! Να έχουν τα μυστήριά μας έναν χρόνο διαφορά! :P

Το προηγούμενο Σάββατο γαμοβαφτιστήκαμε εμείς! :)

Σάββατο απόγευμα ήταν 18.00 η ώρα, καλή εποχή και καλή ώρα. Δεν ψηθήκαμε από τη ζέστη!

Τη διάρκεια του γάμου ήμουν πολύ χαλαρή, μετά κατά τη βάφτιση αγχώθηκα και ίδρωσα! Είχα πιει και 3 λίτρα νερό νωρίτερα..

Το μωρό εννοείται πηγαίνει σε εκκλησία αβάπτιστο, απλά δεν κοινωνάει..

Όπως λέει η LaLa, έτσι ήθελα κι εγώ να την έχουμε αγκαλιά, αλλά ο παπάς είπε όχι, όχι για κανέναν άλλον λόγο, αλλά γιατί θα ήταν ανήσυχο. Κι έτσι έγινε, την κρατούσε η νονά μου από πίσω μας και ζουρζουβούλιζε συνέχεια..

Προσκλητήριο θα σου έλεγα να κάνεις 1...

Λοιπόν Αφροδίτη, αγόρασα ένα card reader γιατί το παλιό μου τα φτυσε και το βραδάκι αν βρω χρόνο θα μπω και θα ανοίξω το περιβόητο θέμα με τις λεπτομέρειες της γαμοβάφτισής μας και φωτογραφίες από προσκλητήρια, μπομπονιέρες, κτλ κτλ... Όσες έχω στην ψηφιακή μου.. Τις λοιπές.. από Δευτέρα.. Θα τα γράψω όλα αναλυτικά, οπότε μπορεί να σου λυθούν κάποιες απορίες!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εευχαριστώ κορίτσια που ασχοληθήκατε .

είχαμε πάει βόλτα και τώρα τα είδα τα μηνύματα σας .έχετε δίκιο τώρα που το σκέφτομαι αποκλείω και την πρωτομαγιά .

δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια προσκλητήρια :blush:

μετά την εκκλησία φυσικά και θα κάνουμε κάτι χαλαρό ώμος να μην τους πούμε ελατέ τόσο δρόμο και φύγετε .ευτυχώς οι περισσότεροι είναι εδώ αλλά οι σημαντικότεροι είναι μακριά .

έχω πελαγώσει από τώρα γιατί ξέρω ότι δεν θα ασχοληθεί σχεδόν ΚΑΘΟΛΟΥ ο άντρας μου η θα μου λέει «όπως θες εσύ».

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Αφροδιτάκι ψηφίζω 16 Μαΐου!!! Να έχουν τα μυστήριά μας έναν χρόνο διαφορά! :P

Το προηγούμενο Σάββατο γαμοβαφτιστήκαμε εμείς! :)

Σάββατο απόγευμα ήταν 18.00 η ώρα, καλή εποχή και καλή ώρα. Δεν ψηθήκαμε από τη ζέστη!

Τη διάρκεια του γάμου ήμουν πολύ χαλαρή, μετά κατά τη βάφτιση αγχώθηκα και ίδρωσα! Είχα πιει και 3 λίτρα νερό νωρίτερα..

Το μωρό εννοείται πηγαίνει σε εκκλησία αβάπτιστο, απλά δεν κοινωνάει..

Όπως λέει η LaLa, έτσι ήθελα κι εγώ να την έχουμε αγκαλιά, αλλά ο παπάς είπε όχι, όχι για κανέναν άλλον λόγο, αλλά γιατί θα ήταν ανήσυχο. Κι έτσι έγινε, την κρατούσε η νονά μου από πίσω μας και ζουρζουβούλιζε συνέχεια..

Προσκλητήριο θα σου έλεγα να κάνεις 1...

Λοιπόν Αφροδίτη, αγόρασα ένα card reader γιατί το παλιό μου τα φτυσε και το βραδάκι αν βρω χρόνο θα μπω και θα ανοίξω το περιβόητο θέμα με τις λεπτομέρειες της γαμοβάφτισής μας και φωτογραφίες από προσκλητήρια, μπομπονιέρες, κτλ κτλ... Όσες έχω στην ψηφιακή μου.. Τις λοιπές.. από Δευτέρα.. Θα τα γράψω όλα αναλυτικά, οπότε μπορεί να σου λυθούν κάποιες απορίες!

Σε φιλώ!

tora to eida to mhnima euxaristw polu polu (kai mena sta teleutea tou einai to card reader) ase kai to kinito mia apo ta idia proxthes ekane mia wra ospou na to dei !!!:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

15 ΜΑΪΟΥ ΒΑΠΤΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ. ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙΡΟΣ. ΟΥΤΕ ΚΡΥΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΖΕΣΤΗ. ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ! Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη με το καλό να γίνουν όλα! Προσωπικά θεωρώ ότι τη βάφτιση του μωρού προσπάθησε να την κάνεις αυτό το Καλοκαίρι. Δεν υπάρχει θέμα που είστε με πολιτικό! Θα είναι αργά θεωρώ για το μωρό του χρόνου!

Αυτό βέβαια άποψη δική μου!

ΥΣ.επίσης ο γάμος θέλει τρομερή οργάνωση αν θα γίνει ανοιχτός! Και όλοι θέλουν να παρευρεθούν! Και εγώ στο γάμο οι μισοί ήταν εκτός από 700 χιλιόμετρα μακριά και όλοι κανόνισαν και ήρθαν με καλή συννενόηση!

Τώρα στη βάφτιση φαντάζομαι θα είναι λιγότεροι!

Όπως και να έχει αναμένονται υπέροχες στιγμές!

Να γίνουν όλα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ekana mia lista me posa atoma tha einai (kai an erthoun oloi) giro sta 60 atoma .

katrina an den ginei o gamos mazi me thn baftish den tha ginei katholou,ginete mono kai mono etsi gia na mas doune oi gonois mas kai gia na einai dyo se ena gia ta eksoda ,leuta ksexorista gia gamo den dinw .

oi kalesmenoi einai ligoi kai mono oi aparetitoi ,den hmaste tou polu kosmou kai oi duo mas .

thyli mou siga na mhn pistei gia 5 lepta ...ti na poume emeis pou ton kratame shnxia !!!

to kalo opos to skeutome oti tha einai megaloutsiko einai oti den tha kourastei eukola kai den tha thelei upno ,tha paizei mia xara me ta ala paidakia .

o gamos den tha einai anoiktos opos to fantazosatse me 60 atoma pou den tha erthoun kai oloi klistos legete .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτάκι μου, ο Μάιος είναι πολύ ωραίος μήνας και γάμο και για βάφτιση! Εγώ παντρεύτηκα 24 Μαΐου 2008, περιμένω τον μπομπιράκο μου να γεννηθεί τον Αύγουστο, επομένως μάλλον προς τον Μάη βλέπω να τον βαφτίζω! Εν το μεταξύ, εμείς διαλέξαμε Μάη για να μπορούν να έρθουν οι αδερφές του άντρα μου από Γερμανία! Εγώ δεν πολυήθελα γιατί έχω γιορτή 21, γενέθλια 31, τώρα τον γάμο 24... και παίρνω ένα δώρο για όλα!! :laugh:

Πλάκα κάνω!! Απλά ήθελα να 'ναι πιο ξεχωριστά!! Όμως ήταν πολύ ωραία εποχή! Ούτε κρύο είχε, ούτε και πολύ ζέστη! Μια χαρά! Όσο για τον ομορφούλη σου.. καθόλου μεγάλος δεν είναι! Εμείς την ανιψιά μου την μια την βαφτίσαμε 1 1/2 χρόνων γιατί είχε πάθει αποκόλληση η νύφη μου, ήταν έγκυος στην 2η και καθυστερήσαμε να τελέσουμε το μυστήριο! Τις βάφτισε και τις δυο με 2 βδομάδες διαφορά, την μια στην Τήνο και την άλλη στην Κεφαλλονιά κι έκανε ένα γλέντι και για τις δυο! Και σε πληροφορώ όταν βαφτίζαμε την Αντριάνα την μεγάλη, γύρισε κι είπε στον παπά όταν την έβγαλε από το νερό... "Πάλι!!" Είχε φάση!!

Όσον αφορά την εκκλησία και βέβαια κάνει να μπει το μωράκι μέσα! Τι πάει να πει επειδή είναι αβάφτιστο ακόμα;; Απλά απ'όσο ξέρω δεν κάνει να κοινωνήσει! Και σε μια άλλη γαμοβάφτιση που είχα πάει, πρώτα παντρεύτηκε το ζευγάρι κι την κόρη τους την είχαν μαζί τους και αμέσως μετά βαφτίσανε και το καμάρι τους! Κι ήταν πολύ ωραίο!!

Συγνώμη που έγραψα τόσααα!! :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου εμενα ξερεις τι μου ειπε ο παπάς την ωρα που τον βούτηξε στην κολυμπήθρα:

"Καλέ τι το ταΐζεις, χειροβομβίδες!:P :P :P :P

Ψοφήσαμε στο γέλιο!Πάντως μην αγχώνεσαι γι αυτό! Εγω οταν ηθελα να βαπτισω τον μικρο αρχισε ο αντρας μου να μου λεει ονοματα!Του λεω όπα αμα ειναι να καλεσω τοσα ατομα κανω και γαμο μαζι!:P Αν ειχα χρονο κοριτσια θα το εκανα αλλα δεν προλάβαινα!Εννοείται φυσικα οτι καλεσα λίγους και καλούς!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

από Τρίκαλα και εμένα θα έρθουν (από εκεί είμαι )

Πες το ντε............

Ετσι εξηγειται η πονηρη και γλυκια φατσουλα του μικρου σου.

Εχει τρικαλινη φλεβα :P

Εγω εκανα τον γαμο μου απογευματακι για να προλαβουν να ερθουν και οι τρικαλινοιB) και την επομενη μερα να φυγουν με την ησυχια τους.

Ετσι θα κανω και στην βαπτιση του μικρου μου τον Ιουλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...