Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χτυπήματα εμβύου


Recommended Posts

Διανύω τον 7ο μήνα της 2ης εγκυμοσύνης μου, και τα «χτυπήματα» του μωρού γίνονται ολοένα και δυνατότερα. Το πρώτο μου παιδί ήταν ισχιακό και το μόνο που ένοιωθα ήταν μια σφαίρα να κινείται μια δεξιά μια αριστερά κάτω από το στήθος μου! (ήταν το κεφαλάκι της) .:silly: Τώρα τα χτυπηματα όχι μονο είναι δυνατότερα, αλλά και εντελως διαφορετικά! Τα νιώθω σε όλη την κοιλιακή χώρα! Φοβερή αίσθηση! Μαλλον παμε για φυσιολογικο τοκετο!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bell mou kai mena me xtypane poly dynata.To ena mwro einai mprosta kai to allo sto pisw mero(o plakwndas einai mprosta).Teleia den einai e?

Emena mou rixnoun kai kati dynates apo katw kai skeftomai mhpws vgei kanena podaraki ksafnika!xaxaxxaxa

Iksera oti oso ligosteuei o xwros mesa sth koilia kai megalwnoun ta mwra oti oi kinhseis tous ligosteuoun alla apo oti fenetai den isxyei.

Toumpes kanoun ta mwra mas stis koilies :D

Na xairesai kai pali th korakla k me to kalo to mwro!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ειμαστε στον 6ο μηνα και νοιωθω το μωρακι μου-αγορακι σε ολη την κοιλια!! :) Πανω, κατω, δεξια, αριστερα, ΠΑΝΤΟΥ!! :woohoo:

Οντως ειναι φοβερο συναισθημα!! Και εμεις παμε για φυσιολογικο τοκετο!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ!!! ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΛΩΤΣΑΕΙ (ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ) ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΚΡΥΒΕΤΕ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΚΡΑΤΑΩ ΑΓΚΑΛΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΕΚΠΛΗΞΗ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΝΑ ΤΑ ΖΕΙΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΙΩΘΩ, ΤΗ ΜΑΙΜΟΥΔΙΤΣΑ ΜΟΥ, ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ :P ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ!!!!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA KALHSPERA..EIMAI NEO MELOS KAI EINAI H PRWTH FORA POY GRAFW STO FORUM...ME LENE MARIA.. MOLIS MPHKA STON PEMPTO MHNA KAI EXW KORITSAKI!! EINAI TO PRWTO MOY & ANYPOMONW NA THN DW!! TO THEMA EINAI OTI DEN THN EXW AKOYSEI AKOMA KAI OLOI MOY LENE OTI THA EPREPE, TOYLAXISTON TO BRADY POY KSAPLWNW STO KREBATI...EXW ARXISEI NA ANHSYXW...SKEFTOMAI MHPWS APLA DEN MPORW AKOMA NA THN KATALABW, GIATI OPOTE EXW KANEI YPERHXO, THN BLEPW NA KOYNIETAI SYNEXEIA!!!

POTE THA NIWSW KAI EGW AYTO TO FTEROYGISMA????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τα χτυπηματα του μωρου για μενα ειναι μια απο τις πιο ωραιες στιγμες στην ζωη μου!!!ειναι απιστευτη αισθηση..Για μενα ειναι το 2ο παιδακι αλλα το απολαμβανω το ιδιο!!ειναι αληθινη ευτυχια ....θα μου λειψουν οταν με το καλο γεννηθει!!

Καλυψω μου καλως ορισες!!παρα πολλες μελλουσες μανουλες ειδικα στο πρωτο παιδακι τους αργουν να καταλαβουν τα χτυπηματακια..απο 19η εως 22η εβδομαδα θα το καταλαβεις γλυκια μου!και μετα θα ειναι καθημερινο ,συχνο,κ ολο θα δυναμωνει!!!!θα σε ξετρελανει!!!με το καλο!!!:)

να μην ανησυχεις καθολου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΛΥΨΩ

ΜΟΥ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ!!!ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΤΗΝ 20 ΜΕ 21 ΕΒΔΟΜΑΔΑ!ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ !!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!!ΣΕ ΦΙΛΩ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΛΥΨΗ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ!!!ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΤΗΝ 20 ΜΕ 21 ΕΒΔΟΜΑΔΑ!ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ !!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!!ΣΕ ΦΙΛΩ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρα μου με το καλό.. να γεννήσεις φυσιολογικά αυτή τη φορά! Δεν είναι καταπληκτική αίσθηση;; Εμένα με έχει τσακίσει ο δικός μου!! :laugh: Δεξιά, αριστερά , πάνω κάτω... εξέχουν κάτι πόδια κάτι χέρια.. τον καταλαβαίνω όταν αλλάζει θέση.. έχει πολύ φάση!! Και πάλι με το καλόοοο για όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΩΡΙΣ ΤΙΣ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΣΥΧΝΑ ΚΙ ΑΝΗΣΥΧΩ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΠΟΛΥ. ΟΤΑΝ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΠΑΙΡΝΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ... ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ... ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ. ΕΚΕΙ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΩ.. ΟΥΦ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ.ΕΓΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΧΕΡΙΑ ΓΟΝΑΤΑ ΠΟΑΔΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ.ΚΑΤΑΛΑΑΒΙΝΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΑΙΔΕΥΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ...ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΠΟΥ ΓΥΡΝΑΕΙ ΑΝΑΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ...ΧΙΧΙΧΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΟΛΕΣ & ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ, ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΧΑΜΟΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ !!!ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΦΟΒΕΡΟ: ΕΙΧΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΟΥ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΑΦΟΥ ΕΦΑΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ...ΕΝΙΩΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΙΩΜΑ & ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ... ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΑΠΛΩΝΩ ΛΟΙΠΟΝ, ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΡΥΘΜΟ...ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ & ΝΙΩΘΩ ΠΑΛΜΟΥΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΜΟΝΟ... ΦΩΝΑΖΩ & ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ & ΑΥΤΟΣ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΕΙ & ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ.... ΗΤΑΝ Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΣΗΣ Ή ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΦΛΕΒΑ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΓΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ & ΕΓΩ Η ΧΑΖΗ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ??ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΔΗΛΑΔΗ.... ΧΙΧΙΧΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...