Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ


Recommended Posts

ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 10/4.ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΟΥΡΕΓΚΟΝ ΜΕ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ 50 ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ.ΤΗΝ ΔΩΔΕΚΑΤΗ ΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ 22/4 ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΥΠΕΡΥΧΟ.ΕΙΔΕ ΕΝΑ ΩΟΘΥΛΑΚΙΟ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΝΕΣΗ ΠΡΕΓΚΝΙΛ ΣΤΙΣ 23/4 ΚΑΙ 24/4 ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΠΕΦΗ.ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ.ΜΕΧΡΙ 13/5 ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙ ΣΑΚΟ.ΚΑΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΜΟΝΑΔΕΣ 325.50.ΜΕΤΑ ΣΤΙΣ 15/5 ΞΑΝΑ ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΜΟΝΑΔΕΣ 607.40.ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ? ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΠΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΑΚΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ 30/5?:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσακι καταρχην καλως ηρθες στο μαμμυ και συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!

Προσπαθησε να εισαι χαλαρη και να σκεφτεσαι θετικα!

Ολα καλα θα πανε!

Μην εχεις αγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες στο mammyland!! Και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Μην ανησυχείς!! Όλα θα πάνε καλά! Τις πρώτες μέρες συνήθως φαίνεται μόνο ο σάκος! Εμείς να φανταστείς όταν το πρωτοείδα ήμουν 7η προς 8η και ίσα ίσα φαινόταν μια μικρή γραμμούλα μέσα στο σάκο! Με το καλό κοπέλα μου!! Θα χαρώ να τα λέμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω πως δεν υπαρχει λογος να ανησσυχεις και θα σου πω και το λογο. Εγω ειχα παει για χοριακη με 5 μερες καθυσρεησης, και βγηκε θετική. Ομως μου ειπε η μικροβιολογος να παω στο γιατρο μετα απο 10 μερες καθυστερησης γιατι αν παω πριν, δε θα φανει τιποτα. Αρα μην ανησσυχεις! Σ'εσενα φανταζομαιδεν περασαν 10 μερες γι'αυτο δεν ειδες τιποτα.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες kallio! :)

Αφού η τιμή της χοριακής ανέβηκε μια χαρά, όλα είναι φυσιολογικά! Τόσο νωρίς στην εγκυμοσύνη δε βλέπεις κάτι παραπάνω, μόνο το σακουλάκι... Κι εγώ την πρώτη φορά που είδαμε μόνο σάκο αγχώθηκα και νόμιζα ότι δε θα έχει μωράκι μέσα :unsure: ...μετά από δύο εβδομάδες όμως και μωράκι είδαμε και καρδούλα ακούσαμε και ήταν τέλεια!!!:laugh:

Όλα θα πάνε καλά! Να προσέχεις, να είσαι ήρεμη και να σκέφτεσαι θετικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες στο μάμμυλαντ!! Σου εύχομαι μια ομαλή και όμορφη εγκυμοσύνη! Όλα θα πάνε καλά! Αυτό θα πρέπει να είναι το μότο σου απο εδώ και πέρα. Πάντα θετική σκέψη! Κάνει καλο στο έμβρυο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ.ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΥΟ ΧΩΡΙΑΚΕΣ ΕΚΑΝΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩ ΤΙΠΟΤΑ? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΓΧΑΡΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kallio μου, ο κάθε γιατρός ακολουθεί το δικό του πρωτόκολλο. Εγώ ας πούμε που είμαι Αγγλία δεν έχω κάνει καθόλου εξετάσεις πέρα από γενικές αιματολογικές πριν μείνω έγκυος... Και είμαι στην 9η εβδομάδα...

Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι κατάλαβα θα είσαι στην 7η προς 8η εβδομάδα. Λογικά θα δείς ένα φασολάκι και θα ακούσεις και καρδούλα (αν έχει καλό μηχάνημα ο γιατρός). Θα σου πω αυτό που ου είχε πει κι εμένα ο γιατρος μου στον πρώτο υπέρηχο. Κανείς δε μπορεί να προδικάσει την εξέλιξη μιας εγκυμοσύνης σε αυτό το στάδιο... Προς το παρόν όλα είναι φυσιολογικά και αυτό θα πρέπει να μας αρκεί. Από κει και πέρα ελπίζουμε και σκεφτόμαστε θετικά! Κάνε λίγο υπομονή καλή μου και μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ μέχρι να περάσει ο καιρός να ακούσουμε την καρδούλα είχα πολύ άγχος...Δεν κάνει όμως...πρέπει να είμαστε ήρεμες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω απολτα!!!! προσπαθησε να ηρεμησεις ( σε βρισκω πολυ αγχωμενη) και ολα θα πανε καλα!!!snowgirl έγραψε:

Από ότι κατάλαβα θα είσαι στην 7η προς 8η εβδομάδα. Λογικά θα δείς ένα φασολάκι και θα ακούσεις και καρδούλα (αν έχει καλό μηχάνημα ο γιατρός). Θα σου πω αυτό που ου είχε πει κι εμένα ο γιατρος μου στον πρώτο υπέρηχο. Κανείς δε μπορεί να προδικάσει την εξέλιξη μιας εγκυμοσύνης σε αυτό το στάδιο... Προς το παρόν όλα είναι φυσιολογικά και αυτό θα πρέπει να μας αρκεί. Από κει και πέρα ελπίζουμε και σκεφτόμαστε θετικά! Κάνε λίγο υπομονή καλή μου και μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ μέχρι να περάσει ο καιρός να ακούσουμε την καρδούλα είχα πολύ άγχος...Δεν κάνει όμως...πρέπει να είμαστε ήρεμες!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι, και δεν υπάρχει λόγος να βάζεις το κακό στο μυαλό σου. Εσύ να σκέφτεσαι μόνο ότι όλα θα πάνε καλά! Γιατί ανησυχείς όμως τόσο πολύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΑΓΧΟΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΥΓΟΥΡΑ ΘΑ ΔΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην πρωτη επισκεψη, στην 5η εβδομαδα ειδα μονο σακο, εναν στρογγυλο περιπου σακο, και ο γιτρος μου ειχε πει οτι ακομη δε ξερουμε αν αυτο ειναι ενα εμβρυο με το οποιο αξιζει να ασχοληθουμε :angry: τεσπα το προσπερναω :laugh: :laugh:

στην 7η εβδομαδα (προς 8η ομως, στο τελος) που με ξαναειδε ειδαμε το μωρο, κεφαλι και λιγο σωματακι, ακουσαμε καρδουλα...η δικη μου σα να σταματησε για ενα λεπτο βεβαια... :laugh: του αντρα μου ισως και για παραπανω... :laugh: :laugh:

Κανε υπομονη, ο γιατρος της αδελφης μου ειπε πει..."συγκρατημενη αισιοδοξια, θα χαρουμε οταν το παρουμε σπιτι μας" οπως και να χει εγω διαβασα οτι μετα την 14η εβδομαδα μειωνονται κατα 65% οι πιθανοτητες να χαθει το παιδι...οποτε κανε λιγο υπομονη...σε λιγο θα ακουσεις καρδουλα, μετα αυχενικη, μετα θα περασεις και την 14η εβδομαδα και θα ηρεμισεις λιγακι... με το καλο κοριτσακι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΚΑΝΑΜΕ 2 ΧΩΡΙΑΚΕΣ.ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ 2 ΧΩΡΙΑΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΑΝ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMERA KALI MU!!

AX TO IDIO PRAMA EIXA PATHI KAI EGO.ME 2 MERES KATHISTERISI PIGA STO GIATRO.SAN TRELI KAI PALABI NA DUME TO MORO!OMOS.......META APO TON IPERIXO KAI TO MONO PU EIDAME DEN ITAN UTE KAN SAKOS...APLA TA TIXOMATA TIS MITRAS EIXAS AYKSITHI OPOU EDEIXNAN PITHANI EGGIMOSINI...MEXRI NA DUME TO NINI MAS EIXAME PETHANEI STIN AGONIA!!MIN STENAXORIESE EISAI SE POLI KALO SIMIO..AFU I XORIAKI EINAI AYKSIMENI KAI EIDATE KAI SAKO!!APLA NA PROSEXEIS..KAI OLA THA PANE KALA!!PISTI STON THEULI!

SE FILO

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalio, καταρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Κι εγώ είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με σένα. Είμαι κι εγώ έγκυος, είχα τελευταία περίοδο την ίδια μέρα με σένα 10/4 και ακόμα και αν είχαμε διαφορετική μέρα ωορρηξίας (άρα και σύλληψη) μας μετράνε στην ίδια εβδομάδα. Εσύ τουλάχιστον έχεις κάνει ήδη έναν υπέρηχο και έχεις δει τον σάκο. Ξέρεις ότι δεν είναι εξωμήτριο. Εγώ δεν έχω δει ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ... Από τη 2η μέρα καθυστέρησης που το ανακάλυψα, δηλαδή κάπου στις 6-7 Μαίου, ο γιατρός μου έκλεισε ραντεβού στις 25/5 (τη Δευτέρα που έρχεται δηλαδή...) για τον πρώτο υπέρηχο. Τον παρακάλεσα για νωρίτερα αλλά μου είπε ότι δεν έχει κανένα νόημα γιατί μπορεί να μη φαίνεται τίποτα... Κάποια κορίτσια μπορεί να θυμούνται σε άλλα posts που τους έγραφα τι να κάνω για να περιμένω και πώς θα ξέρω ότι όλα πάνε καλά... Εγώ η μόνη λύση που βρήκα είναι να κάνω χωριακές!... Πήγα κι έκανα μόνη μου άλλες δύο για να είμαι σίγουρη ότι εξακολουθώ να είμαι έγκυος - καθώς δεν έχω ούτε αναγούλες ούτε τίποτα, δεν νιώθω έγκυος. Το μόνο που το πιστοποιεί αυτή τη στιγμή είναι η χωριακή. Αν αυξάνεται η τιμή είσαι σίγουρα εγκυος και όλα πάνε καλά. Μην έχεις τόση αγωνία, όλα θα πάνε καλά. Εν ανάγκη πήγαινε κάνε μια χωριακή να ησυχάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kallio έγραψε:

ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΩ ΜΠΕΜΠΕ

Δεν έχεις κανένα λόγο και καμία ένδειξη για κάτι τέτοιο... Γιατί το φοβάσαι τόσο; Καταλαβαίνω ότι το φοβάσαι γιατί δεν μπορείς να το πιστέψεις λόγω τόσσων χρόνων προσπάθειας, αλλά αντικειμενικά δεν έχεις κανένα λόγο. Και με πιθανότητες να το πάρεις, οι περισσότερες είναι να πηγαίνουν όλα καλά και οι λιγότερες να μην πηγαίνουν... Μην σκέφτεσαι αρνητικά, δεν έχεις κανένα λόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΜΙΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΝΑΩ ΜΕ ΕΣΕΝΑ.ΧΩΡΙΑΚΕΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ Η ΜΙΑ 13/5 ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΜΟΝΑΔΕΣ 325 ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ 15/5 ΜΕ 607 ΜΟΝΑΔΕΣ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΧΩ ΝΕΑ ΣΟΥ.ΥΠΟΜΟΝΗ 5 ΗΜΕΡΕΣ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΛΛΕ 10 ΗΜΕΡΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς όρισες και συγχαρητήρια!!

Να μην ανησυχείς για τίποτα. Όλα καλά πάνε και θα πάνε ακόμη καλύτερα όταν θα πας να ακούσεις το μωρό σου!!

Χαra12 και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα καλά και περιμένουμε νέα σας

Κι εγώ τελευταία περίοδο τις ίδιες μέρες με σας είχα και περιμένω να δω τι θα γίνει, θα έρθει η σιχαμένη δε θα έρθει...

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...