Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιστροφή στη δουλειά..


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.Εχω αγχωθεί πολύ με το θέμα του παιδικού σταθμού μετά την επιστροφή μου στη δουλειά.Δόξα τω Θεώ είμαι δημόσιος υπάλληλος και η δουλειά μου μου δίνει το δικαίωμα να καθομαι 9 μήνες μετά τη γέννηση του μωρού.Στη δουλειά μου πρέπει να επιστρέψω τον Οκτώβριο και καθότι μένουμε μακριά από τους δικούς μας αναγκαστικά θα πρέπει να τον στείλω βρεφονηπιακό.Στην πόλη που μένουμε έχει 2 ιδιωτικούς και ζητάνε 350 ευρώ και δεν έχουν ούτε λεωφορειάκι να τα μεταφέρουν τα μικρούλια.Έλεος!!Ρώτησα και σε δημοτικό σταθμό όμως εκεί πάνε βάση εισοδήματος και από ό,τι έμαθα παίζει πολύ μέσο.Τί στο καλό να κάνω δεν ξέρω:S Είπαμε να βρούμε γυναίκα όμως και πάλι δεν εμπιστεύομαι κάποιον που δεν ξέρω...Είναι και τέτοιες οι δουλειές μας με βάρδιες που και ο παιδικός πάλι δεν μας εξυπηρετεί όλες τις ώρες:woohoo:

Πραματικά αγχώθηκα πολύ και σόρυ αν σας κούρασα:blush:

Πριν φτάσει αυτή ηστιγμή έλεγα εντάξει ούτε οι πρώτοι είμαστε ούτε οι τελευταίοι όμως τώρα δεν ξέρω τί να κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cristin μου καλησπερα να σε ρωτησω πρωτα κατι..δουλευτε και οι δυο σας ιδιες βαρδιες? ελεγα μηπως ειστε εναλλαξ γιατι μια γνωστη μου που δουλευε βαρδια αυτη και ο αντρας της το πρωι προσεχε το μωρο ο ενας και το απογευμα ο αλλος

και κατι αλλο που ισως μπορει να βοηθησει μηπως αν ρωτησεις για παιδικο σταθμο σε καποια κοντινη-γειτονικη σου πολη?

εμενα που τον δεχονται σε κρατικο σταθμο πρεπει να ειναι 11 μηνων και για ενα μηνα δεν μου τον παιρνουν παω για δουλεια την αλλη παρασκευη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλης καλησπέρα.Οχι οι βάρδιες μας δεν είναι ίδιες στην ουσία εγώ δουλεύω βάρδιες ο άντρας μου είναι στρατιωτικός και έχει υπηρεσίες, νυχτερινές, έκτακτες ασκήσεις κλπ....Μάλλον κάπως έτσι θα την παλέψουμε για την αρχή τουλάχιστον και βλέπουμε΄Πιο πολύ από τη δική μου δουλειά θα έχω πρόβλημα.Ξέρεις από συναδέρφους του τύπου έλειπες τόσο καιρό και τώρα ζητάς και εξυπηρετήσεις κλπ.Αν δεν το ζήσεις δύσκολα να καταλάβεις τη θέση του άλλου.Οσο για γειτονική πόλη που λες είναι πολύ δύσκολο.Τί ώρα θα πρέπει να τον πηγαίνω και να τον παίρνω:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε καταλαβαινω κοπελα μου και εγω στην δουλεια μου θα εχω την ιδια αντιμετωπιση γιατι θα πρεπει να λειπω αρκετες φορες για τα ραντεβου του μπεμπη στους γιατρους αλλα τους εχω γραμμενους ευτυχως εμενα θα τον κραταει η μαμα μου μενει ομως σε διπλανη πολη και θα της τον πηγαινω εγω το πρωι και θα τον παιρνω το μεσημερι

λεω μηπως σε καποια διπλανη πολη ο ιδιωτικος σταθμος εχει πουλμαν να παιρνει τα παιδια???!!!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...