Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιο σας αρέσει περισσότερο;


glace

Recommended Posts

Kalhspera kai apo emena ego tha sou protina to Alexia giati otan megalosh exei polles epiloges an den ths aresh opos to Alexiä , Alexandra Ase pou kai an kapoia mera an paei sto eksoteriko oloi tha mporoun na to proferou kanonika eno ta alla poli diskola tha ta lene, eno to alexandra einai onoma pou akougete se olo ton kosmo xoris na allazei idietera h profora tou...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ekoliou με το καλό το μωράκι σου!:P Δηλαδή αν μου φύγει για τα ξένα είναι η καλύτερη επιλογή:(:dry::unsure: ]

1.Ισμήνη:1

2.Άννα:0

3.Φαίδρα:2

4.Ηλέκτρα:3

5.Αλέξια:4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glace έγραψε:

dallia έγραψε:

Ντάλια ωραίο όνομα το Δημήτρης/Δήμητρα!Καλά για το Μιχαήλ Άγγελος δεν το συζητώ!:laugh: Το όνομα του αντρούλη μου:kiss:[/quote:2nryuot9]

Εμεις βαπτιζουμε τον γιο μας στις 14 ιουνιου και θα τον βγαλουμε Μιχαηλ Αγγελο...:P Μαριανχελα πολυ πρωτοτυπο... ;)

Οσον αφορα τωρα το θεμα μας... εγω ψηφιζω το Ηλεκτρα...! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά το Μιαχήλ Άγγελος είναι φοβερός συνδιασμός!:woohoo: sweetmammy με το καλό η βάφτιση του μικρούλη σου:kiss:

1.Ισμήνη:1

2.Άννα:1

3.Φαίδρα:2

4.Ηλέκτρα:4

5.Αλέξια:4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήλθες στην παρέα μας! Με το καλό να έρθουν τα διδυμάκια σου και να χαίρεσαι την μικρούλα σου. Να σου πω την αλήθεια κανένα από τα ονόματα που αναφέρεις δεν πολυσυμπαθώ. Αν υποχρεωτικά πρεπει να διαλέξω θα επέλεγα το Ισμήνη... νομίζω.

Πάντως χαίρομαι που έχεις το δικαίωμα επιλογής! Εγώ δεν το έχω και έτσι το κοριτσάκι μου θα έχεις ένα άκομψο βαπτιστικό όνομα...

Με το κάλο η βάπτιση εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ ευχαριστώ!:laugh: Την άποψη μου σχετικά με την ονοματοδοσία λογικά θα την διάβασες στις προηγούμενες σελίδες του θέματος;) Να χαίρεσαι την κουκλίτσα σου!:kiss:

1.Ισμήνη:2

2.Άννα:1

3.Φαίδρα:2

4.Ηλέκτρα:4

5.Αλέξια:4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ GLACE.

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ!

ΛΟΙΠΟΝ,ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ ΑΝΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΕΞΙΑ. ΠΡΙΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΔΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΑ 5 ΟΝΟΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ!!

ΦΙΛΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNELIA και εγώ να σου πω την αλήθεια προς το Άννα γέρνω;)

1.Ισμήνη:2

2.Άννα:2

3.Φαίδρα:2

4.Ηλέκτρα:4

5.Αλέξια:5

Το Ισμήνη και το Φαίδρα μαζί με το επώνυμο είναι πιο...σοβαρά.Ενώ τα άλλα ας το πούμε λίγο πιο ''ανάλαφρα'':silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ Η.......ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ, ΗΛΕΚΤΡΑ ή ΑΛΕΞΙΑ.

ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΗΛΕΚΤΡΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ ΕΝΩ ΤΟ ΑΛΕΞΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ, ΜΕ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΧΡΕΙΑ ΚΑΙ ΝΤΕΛΙΚΑΤΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε happy mammy πόσο με καταλαβαίνεις!:woohoo:

Και εγώ για τους ίδιους λόγους τα λατρεύω:laugh:

Το Αλέξια(που μου αρέσει και σαν Αλεξία βεβαια)μου βγάζει κάτι ...διαφορετικό!Κάτι μαγικό και ανεξερεύνητο θα έλεγα:P

Το Ηλέκτρα πάλι όντως μου κάνει και εμένα μυθολογία,αρχαία Ελλάδα και...νησί!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΝΟΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ,

ΔΙΝΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΘΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝΤΑΝΑΚΛΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΤΑ ΚΟΥΒΑΛΟΥΝ. ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΖΟΥΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΝΑΙ...ΑΣΤΕΙΟ, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΗΛΙΚΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΟΠΟΥ ΕΝΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΟΝΟΜΑ ΜΕΝΕΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ. ΟΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΙΟ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ.

ΕΜΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ, ΓΙΩΡΓΟΣ, ΚΑΙ ΣΤΟΥ ΣΥΓΧΩΡΕΜΕΝΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΩΣΤΟΣΟ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΟΥ ΚΑΘΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΜΕΣΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ. ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ, ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΩΡΑΙΑ ΔΕ.

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ.

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glace με το καλό τα διδυμάκια σου !!!

Οσο για το όνομα της μικρής σου ... Εγω ψηφιζω Αλέξια ...

Αλλα και το Αννα εμενα που αρέσει πολύ...

Μια παραμετρος για όνομα ειναι και πότε θα γιορτάζει το παιδί . Είναι σημαντικό να εχει γιορτή στη σχολική περιοδο γιατι όπως είδα τα γενεθλιά της ειναι καλοκαιρι... Τα παιδιά χαιρονται να κάνουν πάρτυ με τους συμμαθητές τους ... Σκεψου το και έτσι !!!;)

Καλή επιλογή!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου..αν σου πω οτι δε μαρεσει κανενα θαμαι κακια?:P

κοριτσια εμενα μου αρεσει πολυ το δεσποινα κ το αλικη anyway για να μη ξεφευγω..απο αυτα που εχεις βαλει λιγο περισσοτερο μαρσει το φαιδρα:)

φιλακια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mammy πολύ ωραία ονόματα!Δημητρης είναι ο μπαμπάς μου και Γιώργος ο αδερφούλης μου!:laugh: τα λατρευω και τα δυο:kiss:

to agoraki mou απ όσο ξέρω έχουν ολα εκτός απο το Ηλέκτρα γιορτή.Αλλά και πάλι αν τυχαίνει να είναι τα σχολεία κλειστά θα γιορτάζουμε το δεύτερο όνοματακι:kiss:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το μπεμπάκι σου, με το καλό η βάφτιση..

και με το καλό και τα διδυμάκια σου!

Εγώ θα προτιμούσα το Φαίδρα ή έστω Ηλέκτρα.

Μετά το poll να μας πεις τα αποτελέσματα ε???:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ, ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΑ! ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ Κ ΕΓΩ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ....:) :)

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια και πάλι ευχαριστώ!

Μαίρη τα αποτελέσματα του...δημοψηφίσματος:laugh: μέχρι τώρα είναι:

1.Ισμήνη:2

2.Άννα:4

3.Φαίδρα:6

4.Ηλέκτρα:7

5.Αλέξια:8:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...