Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιο σας αρέσει περισσότερο;


glace

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Είμαι νέο μέλος στην παρέα σας.Έχω ένα κοριτσάκι σχεδόν 11 μηνών και περιμένω διδυμάκια.

Την Κυριακή 28 Ιουνίου,βαφτίζουμε την μπουμπού μας.

Επιλέξαμε να της δώσουμε ένα άσχετο όνομα που θα αρέσει σε εμάς.Ενώ λοιπόν έχουμε καταλήξει στα υποψήφια ονόματα δεν έχουμε κάνει ακόμα την επιλογή:(

Θα με βοηθούσατε πολύ αν μου λέγατε την άποψη σας!

Λοιπόν τα ονόματα είναι:

1.Ισμήνη

2.Άννα

3.Φαίδρα

4.Ηλέκτρα

5.Αλέξια

Περιμένω τις απόψεις σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Geia sou glace kalwsirthes!Na xairese th mpempa sou.Kai sy mellousa didymomana?!Kala lew egw megalwnei to club!Kai gw perimenw didymakia.Ti fyllo exoun?

Kai gw skeftomoun na dwsw asxeto onoma sth mpempa pou tha erthei kai elega na thn pw Hlektra! :D alla mallon tha parei to onoma ths mamas mou Katerina.

Loipon,egw psifhzw Hlektra (ennoeitai) kai Aleksia.

Pote me to kalo h vaptish?Exeis arxisei tis etoimasies?Filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα με το καλό τα μωράκια σου!:kiss:

Εμάς είναι κοριτσάκια;) Η βάφτιση της κορούλας μας είναι 28 Ιουνίου,8 μέρες μετά τα γενέθλια της:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζήσει η κορούλα σου και με το καλό και τα επόμενα διδυμάκια. Έχω κι εγώ δύο κοριτσάκια 3,5 μηνών δίδυμα. Κι εμένα μου αρεσει το Ηλέκτρα. Τί ωραία που δεν έχετε πρόβλημα να βγάλετε άσχετα ονόματα. Εμείς πρέπει να τηρήσουμε την παράδοση γιατί θα μας φάνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπο διδυμάκια!:laugh: Καλέ μήπως θα έπρεπε να φτιάξουμε μια λίστα με διδυμογονείς,όπως έχω δει σε παρόμοιο site;:laugh:

SOFOU να χαίρεσαι τις μπεμπούλες σου!:P Εμείς για την ακρίβεια δεν τους ρωτήσαμε χιχι:silly: Πώς θα τις ονομάσετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μελαχρινούλα Δήμητρα και η ξανθούλα Χριστίνα-Νεκταρία (το 2ο όνομα το είχα τάξει, κι επειδή η μικρούλα μπήκε στα πρόωρα για λίγο καιρό)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOFOU ευτυχώς έχετε πολύ ωραία ονόματα!:laugh: Μια γνωστή μου αναγκάστηκε λόγω της στενομυαλίας των πεθερικών να βγάλει το κοριτσάκι της...Παντελία:blink::huh::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε, το θέμα με τις πεθερές είναι πρόβλημα..... Από την ημέρα που έμαθε ότι ήμουν έγκυος, κανόνιζε για την βάφτιση. Μέχρι και σήμερα τα ίδια. Δεν ασχολούμαι όμως, απλά είναι μεγάλο πρόβλημα. Κορίτσια χαίρομαι με τα διδυμάκια σας γιατί έχουμε κάτι κοινό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω το ένα απο τα δυο να μοιάζει σε εμένα γιατί η κόρη μου είναι ένας περίεργος συνδιασμός μαμάς και πεθεράς:blink: :silly: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοριτσακι μου εμενα μου αρεσει πολυ το φαιδρα!!!! με το καλο να την βαπτισετε και με το καλο να ερθουν και οι διδυμουλες

α!!! ξεχασα εχετε πολυ ωραιο γουστο στα ονοματα ειναι ολα τελεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOFOU έγραψε:

Άσε, το θέμα με τις πεθερές είναι πρόβλημα..... Από την ημέρα που έμαθε ότι ήμουν έγκυος, κανόνιζε για την βάφτιση. Μέχρι και σήμερα τα ίδια. Δεν ασχολούμαι όμως, απλά είναι μεγάλο πρόβλημα. Κορίτσια χαίρομαι με τα διδυμάκια σας γιατί έχουμε κάτι κοινό.

Καλά κάνεις και δεν ασχολήσαι!:angry: Δεν μου αρέσει καθόλου όταν τρίτοι ανακατευονται στις αποφάσεις του ζευγαριού.Εστω και αν αυτοί οι τρίτοι είναι οι γονείς.Και εμένα η πεθερά μου όταν της ανακοινώσαμε οτι περιμένουμε κοριτσάκι ρωτούσε ''Τι κάνει το Ελενάκι μου;'':laugh: Χαχα.Βέβαια τώρα το ξεπέρασε γιατί και εγώ έβαλα τον άντρα μου μπροστά(του έχει τρελή αδυναμία)και της είπα με σοβαρό ύφος''Κυρία Ελένη ο Μιχάλης θέλει να βγάλουμε άσχετο όνομα στο παιδί''.Και δεν ξαναμίλησε για ...Ελενίτσες:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κάνεις και δεν ασχολήσαι!:angry: Δεν μου αρέσει καθόλου όταν τρίτοι ανακατευονται στις αποφάσεις τπυ ζευγαριού.Εστω και αν αυτοί οι τρίτοι είναι οι γονείς.Και εμένα η πεθερά μου όταν της ανακοινώσαμε οτι περιμένουμε κοριτσάκι ρωτούσε ''Τι κάνει το Ελενάκι μου;'':laugh: Χαχα.Βέβαι τώρα το ξεπέρασε γιατί και εγώ έβαλα τον άντρα μου μπροστά(του έχει τρελή αδυναμία''και της είπα με σοβαρό ύφος''Κυρία Ελένη ο Μιχάλης θέλει να βγάλουμε άσχετο όνομα στο παιδί''.Και δεν ξαναμίλησε για ...Ελενίτσες:silly:

Etsi!!!Kala kaneis kai patas podi :silly: Ma exoun mia mania re koritsia.Soni kai kala na paroun ta onomata tous.

Kala...oxi oti einai asxhmo to Elenaki e?!axxaxxaa :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα είδες;Μαμά και πεθερά σου λέω η μικρή!:woohoo: :silly:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ.

Άρα μέχρι τώρα έχουμε

Ηλέκτρα:2

Φαίδρα:2:P

Ισοπαλία;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1.Ισμήνη:0

2.Άννα:0

3.Φαίδρα:2

4.Ηλέκτρα:2

5.Αλέξια:1

Οχι βρε Έλενα μια χαρά όνομα είναι χιχι:P (Και την μαμά μου Ελένη την λένε);) Και τώρα κάνανε συμμαχία οι ...αδικημένες γιαγιάδες χαχαχα:P Πρώτη φορά στα χρονικά!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο η βαφτιση της μικρης σου !!

Σ εμενα παλι αρεσει περισοτερο το Αλεξια

Τωρα σαν δευτερη επιλογη προτιμο το Ηλεκτρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ψηφίζω Ισμήνη και Αλέξια! Αν μπορούσα κι εγώ έτσι θα το έκανα! Αλλά εμένα λένε δεν έχουν πρόβλημα αλλά τσινάνε κιόλας αν πεις κάτι αντίθετο! :laugh: Βέβαια δεν παραπονιέμαι! Τουλάχιστον έχουν ωραία ονόματα!! Δημήτρης ( Θα βγει κι ο μπομπιράκος) κ Αγγελική τα πεθερικά, Μιχάλης και Μαίρη οι γονείς! Αν κάνω και 2ο αγοράκι θα τον ονομάσω Μιχαήλ Άγγελο που μου αρέσει πάρα πολύ σαν όνομα! Αν κάνω κοριτσάκι ( μακάρι Παναγία μου!!) επειδή τ'όνομα της μαμάς είναι ωραίο αλλά ακούγεται πολύ.. Θα βγει Μαρία -Αγγελική και λέω να την φωνάζω Μαριάνχελα! Το Μαριάντζελα δεν μ'αρεσει! Με παραπέμπει στην λαίδη!! :laugh:

Όπως και να έχει να σου ζήσει... και με το καλό τα διδυμάκια σου! Και στην Ελενίτσα μας και στην κουκλίτσα μας Sofou να χαίρεται τις κουκλίτσες!! Τι όμορφα που είναι τα διδυμάκια!! Κι εγώ ήθελα αλλά όταν σκεφτόμουνα το ζόρι.. έλεγα εεε καλό είναι και το 1!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glace έγραψε:

1.Ισμήνη:0

2.Άννα:0

3.Φαίδρα:2

4.Ηλέκτρα:2

5.Αλέξια:1

Οχι βρε Έλενα μια χαρά όνομα είναι χιχι:P (Και την μαμά μου Ελένη την λένε);) Και τώρα κάνανε συμμαχία οι ...αδικημένες γιαγιάδες χαχαχα:P Πρώτη φορά στα χρονικά!:woohoo:

axaxxaxax adikhmenes giagiades e!me ekanes kai gelasa.

Ma ti symtwsh na exoun to idio onoma mama k pethera!Kanane komma twra.Poios se swzei xixiixix

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Εγώ ψηφίζω Ισμήνη και Αλέξια! Αν μπορούσα κι εγώ έτσι θα το έκανα! Αλλά εμένα λένε δεν έχουν πρόβλημα αλλά τσινάνε κιόλας αν πεις κάτι αντίθετο! :laugh: Βέβαια δεν παραπονιέμαι! Τουλάχιστον έχουν ωραία ονόματα!! Δημήτρης ( Θα βγει κι ο μπομπιράκος) κ Αγγελική τα πεθερικά, Μιχάλης και Μαίρη οι γονείς! Αν κάνω και 2ο αγοράκι θα τον ονομάσω Μιχαήλ Άγγελο που μου αρέσει πάρα πολύ σαν όνομα! Αν κάνω κοριτσάκι ( μακάρι Παναγία μου!!) επειδή τ'όνομα της μαμάς είναι ωραίο αλλά ακούγεται πολύ.. Θα βγει Μαρία -Αγγελική και λέω να την φωνάζω Μαριάνχελα! Το Μαριάντζελα δεν μ'αρεσει! Με παραπέμπει στην λαίδη!! :laugh:

Όπως και να έχει να σου ζήσει... και με το καλό τα διδυμάκια σου! Και στην Ελενίτσα μας και στην κουκλίτσα μας Sofou να χαίρεται τις κουκλίτσες!! Τι όμορφα που είναι τα διδυμάκια!! Κι εγώ ήθελα αλλά όταν σκεφτόμουνα το ζόρι.. έλεγα εεε καλό είναι και το 1!!

Ντάλια ωραίο όνομα το Δημήτρης/Δήμητρα!Καλά για το Μιχαήλ Άγγελος δεν το συζητώ!:laugh: Το όνομα του αντρούλη μου:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena333f έγραψε:

glace έγραψε:

axaxxaxax adikhmenes giagiades e!me ekanes kai gelasa.

Ma ti symtwsh na exoun to idio onoma mama k pethera!Kanane komma twra.Poios se swzei xixiixix[/quote:uz3we0ju]

Χαχα Έλενα όλο μου το φέρνουνε πλαγίως:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...