Μετάβαση σε περιεχόμενο

κειμενάκι για βάφτιση διδύμων


Anna_80

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!Την Κυριακή 28 Ιουνίου βαφτίζουμε τα κοριτσάκια μας.Έχουμε διαλέξει προσκλήσεις ,μπομπονιέρες κτλ αλλά μας λείπει το κειμενάκι του προσκλητηρίου.Έψαξα στο διαδίκτυο αλλά δεν βρήκα τίποτα ικανοποιητικό:(

Έχετε καμιά ιδέα να μου προτείνετε;:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα με το καλό η βάπτιση των μωρών!!! Δεν μπορώ να σε βοηθήσω απλώς ήθελα να σου ευχηθώ και να σε ενημερώσω πως νιώθω πολύ καλά ειδικά από τότε που ξεκίνησα δουλειά!!:laugh: Όλα μπήκαν σε μια σειρά και τα μωρά είναι πολύ καλά!!!B) Πως θα τα βαφτίσετε??? Και πάλι να τα χαίρεστε!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες βρε Μαράκι μου;Όλα πήραν μια σειρά!Καπού διαβασα πως η μικρούλα σας είναι και πολύ ήσυχη ζουζούνα ε;:laugh: Αντέ γλυκιά μου τα πράγματα μερα με την μέρα θα γίνονται όλο και καλύτερα!

Τα ονόματα τους θα είναι Μελίνα Παναγιώτα και Ιόλη Ραφαέλλα

Σημ:Τα δευτερα ονόματα τα έταξαν οι γιαγιάδες χωρίς να μας ρωτήσουν!:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό η βάφτιση

δυστυχώς δε μου ρχεται κάτι να σε βοηθήσω

πάντως ο συνδιασμός των ονομάτων είναι φοβερός!!

πολύ μ άρεσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anna mou me to kalo i vaftisi na ta xairesai!!!

Auta ta duo vrika mono den kserw an sou kanei kati!!

Filia!!

είμαστε δυο διδυμάκια

δυο μικρουλια κοριτσάκια

όμορφες σαν οπτασίες

δυο μικρές σωστές κυρίες

η βάφτιση μας θέλουμε

τον Αύγουστο να γίνει

όλος ο κόσμος να μαζευτεί

γλέντι τρελό να γίνει

πρόσκληση σας κάνουμε

στην εκκλησιά να ρθειτε

μην το πολυ-σκεφτοσαστε

γιατι θ΄ανταμοιφθητε!!!!

Είμαστε αδερφάκια δίδυμα

αγαπημένα και γλυκά

αίτημα όμως κάναμε

στο μπαμπά και τη μαμά!

Θέλουμε όνομα! θέλουμε νονά!

Δεν πάει άλλο να μας λέτε "τα μικρά"!

Λοιπόν! την ίδια μέρα, στην ίδια εκκλησιά

βουτιά να κάνουμε ένα ένα στη σειρά!

Δεν άργησαν το αίτημα να δεχτούν

κι ευθείς σας προσκαλούν

στη βάφτισή μας που θα γίνει

το/την .... στις .../.../...

και ώρα ...-.... στην εκκλησία ...

και αξέχαστη θα σας μείνει!

__________________

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπες εδώ http://www.alfawed.gr/texts_baptise.asp εχει πολλά κειμενάκια και για δίδυμα είναι το Νο 17

Μέρα χαράς, μέρα γιορτής

ήταν η γέννησή μας

κι άλλη χαρά μα και γιορτή

θάναι η βάφτισή μας.

Φίλους γνωστούς και συγγενείς

όλους σας περιμένουμε.

Το Σάββατο 30 Αυγούστου 2003

και ώρα 7:00 μ.μ.

στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου

Καισαριανής (Παναγίτσα).

Οι γονείς μου:

Ο νονός μου:

****Αυτά βρήκα ελπίζω να βοήθησα ... καλή συνέχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αννα.Λοιπον μπηκα στο parents και βρηκα αυτο το ποιηματακι.Ειναι απο την κυρια mercy που ειναι πολυ ταλαντουχα σε αυτα (τα λεω γτ μια αλλη φορα που δεν ειπα απο που τα πηρα πεσαν να με φανε)8α κοιταξω φυσικα να σου βρω και αλλα απο το συγκεκριμενο site αλλα για αρχη διαβασε μηπως σου αρεσει αυτο.Εδω επισης να πω οτι και το δικο μου ποιηματακι απο εκει το πηρα (μην εχουμε παρεξηγησεις δλδ ).

είμαστε δυο αδερφάκια

δυο τόσο δα αστερακια

της μαμάς και του μπαμπά μας

τα μικρά τους ζουζουνάκια

θέλουμε να βαπτιστούμε!!

σ' εκκλησία προσκαλούμε

τους νονούς γνωστούς και φίλους

όοολους θέλουμε να δούμε

ολοι σας μην απορείτε

βάφτιση κοινή θα δείτε

γιατί είμαστε δεμένα

και πολύ αγαπημένα!!

Το μυστήριο θα πραγματοποιηθεί ........

οι γονείς μας οι νονοί μας

Με αγάπη τα νινάκια...........!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moussa ευχαριστώ πολύ!κοίταξα και εγώ στο συγκεκριμένο site αλλά δεν βρήκα πολλά:(

Μάλλον θα πρέπει να αυτοδημιουργήσω...:unsure: Αν έχετε καμία δική σας ιδέα-εσείς οι ταλαντούχες- για κειμενάκι βάφτισης διδύμων κοριτσιών θα χαρώ να την ακούσω!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστηχως αννα μου μονο αυτο βρηκα εκει που να ειναι πως να σου πω ετσι ομορφο.Επισης λυπαμε που δεν ειμαι καλη να "σκαρωνω" ποιηματακια να σε βοη8ησω :blush: .Φιλια πολλα και ευχομε τα παιδακια σου να ειναι παντα γερα και ευτχηχισμενα στην ζωη τους και η αγαπη να γεμιζει τις μερες τους μεχρι τα βα8ια γεραματα τους :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα !!!:cheer:

Εφτασε κι ολας η ωρα της βαφτισης???:cheer:

Πω πω ποτε ηταν που συζητουσαμε ποτε θα τις παρεις σπιτι ...και κοιτα τωρα μιλαμε για το προσκλητηριο...:) :) Τι ωραια!!!

Να ειναι καλα τα κοριτσια σου.:) :)

Για βοηθεια στο κειμενακι ...δεν εχω καμια εμπνευση προς το παρον αλλα αν μου ερθει θα σε ενημερωσω επι τοπου!!!!!!!!!!:P

Πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες κοπέλα μου!!! Εδώ είμαστε όλες μαζί για τον ίδιο σκοπό! Φυσικά και σε δεχόμαστε με!!! Επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος αργούν να φανούν τα μηνύματα σου, μόλις φτάσεις τα 20 θα εμφανίζονται αμέσως.  Αν επιτρέπεται... πόσων ετών είστε με το σύντροφο και πόσο καιρό προσπαθείτε;
    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...