Μετάβαση σε περιεχόμενο

το νερο...νερακι


Recommended Posts

κοριτσια ηθελα να γραψω καποιες ασχημες εμπειριες στη υγεια μου,εδω και 3 χρονια παθαινω πολυ συχνα ουρολοιμωξεις,με αποκορυφωμα περυσι να παθω πυελονεφριτιδα,με φοβερους πονους στα νεφρα,να τρεχω για υπερηχους,να εχω παρει χιλιαδες αντιβιωσεις,επιπλεον προπερυσι στις διακοπες επαθα και αφυδατωση,ολα αυτα γινονται επειδη δεν πινω νερο,πινω ελαχιστο,γι'αυτο σας λεω για να μην την πατησετε κι εσεις,πινετε πολυ νερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλη μου και εγω ειχα παθει την ιδια πλακα πιο παλια,δεν επινα καθολου νερο και ειχε στεγνωσει τελειως το στομα μου,ειχα ασχημη γευση πολυ και φοβομουνα για το στομαχι μου, και ειχα ασπρισει εντελως!!! σαν πανι ειχα γινει...και οταν μου ειπαν οτι επαθα αφιδατωση τρελαθηκα και συνειδητοποιησα οτι επι 2 μηνες περιπου,επερνα νερο μονο απο το νερο που εχει ο καφες!!! δεν ειχα πιει νερο 2 μηνες,το ειχα ξεχασει!!! και απο τοτε σιγα σιγα ο γιατρος μου ειπε σταδιακα να πινω απο μισο ποτηρι την ημερα,μετα ενα ποτηρι,μετα 2 ποτηρια κτλ....και τωρα εμαθα να πινω νερακι και το ευχαριστειεμαι κιολας!!!!!!!!!!! τελικα αν δεν παθουμε δεν μαθαινουμε εμεις η νεολαια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

φιλη μου και εγω ειχα παθει την ιδια πλακα πιο παλια,δεν επινα καθολου νερο και ειχε στεγνωσει τελειως το στομα μου,ειχα ασχημη γευση πολυ και φοβομουνα για το στομαχι μου, και ειχα ασπρισει εντελως!!! σαν πανι ειχα γινει...και οταν μου ειπαν οτι επαθα αφιδατωση τρελαθηκα και συνειδητοποιησα οτι επι 2 μηνες περιπου,επερνα νερο μονο απο το νερο που εχει ο καφες!!! δεν ειχα πιει νερο 2 μηνες,το ειχα ξεχασει!!! και απο τοτε σιγα σιγα ο γιατρος μου ειπε σταδιακα να πινω απο μισο ποτηρι την ημερα,μετα ενα ποτηρι,μετα 2 ποτηρια κτλ....και τωρα εμαθα να πινω νερακι και το ευχαριστειεμαι κιολας!!!!!!!!!!! τελικα αν δεν παθουμε δεν μαθαινουμε εμεις η νεολαια!!!!!!
αστα στα καλα καθουμενα να παθουμε ζημια,εγω μεχρι που ξεχναω να πιω,δηλητηριο μου λενε πινεις;
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Pink μου σε ευχαριστούμε που μας λες τις συμβουλές σου. Εγώ προσπαθώ να πίνω νερό, γι΄αυτό έχω πάρει ένα γυάλινο μπουκάλι μεγάλο από τα τζαμπο και το γεμίζω νερό και το παίρνω όπου πάω αν είμαι σπίτι ή το έχω στο γραφείο. Έτσι αναγκάστηκα το πίνω. Ρεσυ να σε ρωτήσω κάτι???? Έχω και γω ουρολοίμωξη παρόλο που δεν είχα καμένα σύμπτωμα, όταν πήγα να κάνω προγεννητικό έλεγχο γιατί λέμε με τον άντρα μου να αρχίσουμε προσπαθειούλες για μωρό έκανα και εξετάσεις ούρων και μου είπαν ότι έχω ουρολοίμωξη. Ο γιατρός μου έγραψε κάτι χάπια αλλά είπαμε να μην τα πάρουμε ακόμη γιατί τώρα είναι οι γόνιμες μέρες μου, μου είπε να τα πάρω όταν αδιαθετήσω γιατί λέει αν έχω μείνει έγκυος δεν κάνει να παίρνω αντιβίωση. Όμως μπορεί αυτή η καθυστέρηση να μου δημιουργήσει κάποιο μεγαλύτερο πρόβλημα?? Γιατί εγώ αδιαθετώ 28 Μαΐου. Και μήπως είναι κολλητικό και για τον άντρα μου???? Σε ρωτάω γιατί εσύ τα έχεις περάσει. Ευχαριστώ πολύ φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια μου δεν ειναι κολλητικο,δυστυχως καποιες φορες οσο το αφηνεις μπορει να χειροτερεψει αλλα αν προσεχεις απο θεμα υγιεινης και πινεις αρκετο νερακι μην ανησυχεις καθολου,δεν εχεις κι ενοχλησεις απ'ο,τι καταλαβαινω,ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία Σ. έγραψε:

Σε ευχαριστώ pink μου.και ο γιατρός μου μου είπε να πίνω πολύ νερο και το προσπαθώ. φιλια πολλα πολλα
να 'σαι καλα και καλα αποτελεσματα στις προσπαθειες:kiss:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να προσθεσω ακομα για το θεμα της ουρολοιμωξης,προσοχη στα στρινγκ,γιατι μεταφερουν μικροβια απο πισω προς τα εμπρος,οπως και στο σκουπισμα θελει παλι την ιδια προσοχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα pink μου,,σε ευχαριστουμε για την συμβουλη σου..εγω προσωπικα δεν πινω ουτε ενα λιτρο την μερα...δυστυχως:huh:

ευχομαι εσυ να μην ξαναμπεις ποτε στην ταλαιπωρια που περιγραφεις..:dry:

φιλια :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinik27 έγραψε:

να σαι καλα pink μου,,σε ευχαριστουμε για την συμβουλη σου..εγω προσωπικα δεν πινω ουτε ενα λιτρο την μερα...δυστυχως:huh:

ευχομαι εσυ να μην ξαναμπεις ποτε στην ταλαιπωρια που περιγραφεις..:dry:

φιλια :kiss: :kiss:

σ'ευχαριστω πολυ κι εγω που εχω μια δυσκολια,προσπαθω να πινω απο μπουκαλακια μισου λιτρου,απλα τα αλλαζω συχνα λογω πλαστικου,δοκιμασε το ετσι:)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο για τα στρινγκ το εχω ακουσει το επαθε η ξαδερφη μου!!! δεν ειχε βαλει σερβιετακι καθημερινο ,και να φανταστεις οτι απλα πηγε για καφε και πηγε για τσισα της.και μολις γυρισε σπιτι ετσουζε!!! αεγω καποτε τα φορουσα συνεχεια,τον τελευταιο χρονο δεν τα βαζω αν δεν φοραω καποιο ρουχο που να μην ειναι ωραιο να φαινεται το ''ολοκληρο'' εσωρουχο.πχ καποιο καλο παντελονι. αλλα δεν πρεπει να ημαστ εκαι υπερβολικες,γιατι εμενα με μαλωσε ο γιατρος οταν του ειπα οτι πλενομαι 2 φορες τη μερα στην περιοχη με το ειδικο σαπουνι. μου ειπε μιαφορα τη μερα,γιατι καταστρεφει την αμυνα. ξερω και εγω???

παρεπιπτοντως,τικανεις μικρη τετοια ωρα ξυπνια?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.Εγς δεν εχω πα8ει δοξα το 8εο καμια παθηση απο την ελλειψη νερου αλλα παντα ειμουν πολυ κιτρινη :( .Οταν εμεινα εγκυοσ στην μικρη ξαφνικα η8ελα να πινω βυτια,6 λιτρα την ημερα κατεβαζα :silly: .Τελικα διαπυστωσα οτι σε ολη την διαρκεια της κυησης ημουν ροδοκοκκινη το δερματακι "τσιτα" και δεν ειχα τους γνωστους μαυρους κυκλους κατω απο τα ματια.Οταν γεννησα με το ανχος του μωρου του σπιτιου και τον μεγαλων παιδιων ξεχνιωμουν παλι να πινω νερο.Αποτελεσμα?παλι κιτρινη παλι μαυρα ματια απο κατω και το δερμα σαν λεπια να ειχε.Εντατικα τωρα προσ8ετω μισο ποτηρι παραπανω.Βασικα αναγουλιαζω με τοσο νερο μιας και δεν εχω την μικρη μεσα να το ζηταει αλλα 8ελω παλι να ερθω σε ενα καλο επιπεδο.Λιγο λιγο κοριτσια μην ξεχναμε οτι ο οργανισμος μας ειναι φτιαγμενος απο 80% και πλεον υγρα αν δεν πινουμε να τα επαναφερουμε βγαζει διαφερες καταστασης.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

αυτο για τα στρινγκ το εχω ακουσει το επαθε η ξαδερφη μου!!! δεν ειχε βαλει σερβιετακι καθημερινο ,και να φανταστεις οτι απλα πηγε για καφε και πηγε για τσισα της.και μολις γυρισε σπιτι ετσουζε!!! αεγω καποτε τα φορουσα συνεχεια,τον τελευταιο χρονο δεν τα βαζω αν δεν φοραω καποιο ρουχο που να μην ειναι ωραιο να φαινεται το ''ολοκληρο'' εσωρουχο.πχ καποιο καλο παντελονι. αλλα δεν πρεπει να ημαστ εκαι υπερβολικες,γιατι εμενα με μαλωσε ο γιατρος οταν του ειπα οτι πλενομαι 2 φορες τη μερα στην περιοχη με το ειδικο σαπουνι. μου ειπε μιαφορα τη μερα,γιατι καταστρεφει την αμυνα. ξερω και εγω???

παρεπιπτοντως,τικανεις μικρη τετοια ωρα ξυπνια?????????????

με ξυπνανε οι χαζογατουλες μου!οντως τα ειδικα σαπουνια χαλανε τη φυσιολογικη χλωριδα οποτε μετα ειμαστε πιο ευαισθητες σε μικροβια,εμενα τα στρινγκ με εκνευριζουν,δεν φοραω,φιλακια
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ..πονεμενη ιστορία...και γω εχω παθει ενα σσωρο ουρολοιμώξεις μεχρι ατιγμής..αυτο οφειλέται..οχι στο οτι δεν πίνω νερό αλλα....στο οτι ξεχναω να οαω τουαλέτα!!!!!κρατιεμαι αρκετες ωρες και να τι έπαθα!!!!και γω στην εγκυμοσυνη πηρα amoxil500mg για 2 εβδομαδες..αλλα προσωρινα λύθηκε..μαλλον ειναι καιρος τωρα να αρχισω ισχυρες αντιβιώσεις μπας και απαλλαγω πια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι η κυστη πρεπει να αδειαζει,κι αυτες οι ατιμες οι αντιβιωσεις δημιουργουν ισχυρα μικροβια και μετα δεν σε πιανει τιποτα,γι'αυτο με την ευκαιρια να πω,οχι για τις συγκεκριμενες περιπτωσεις αλλα γενικοτερα,ας μην τις παιρνουμε με το παραμικρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το να μην πίνω νερό και να κρατάω τα ούρα μου δημιούργησαν την πυελονεφρίτιδα που έπαθα πριν 2 μήνες. Με αποτέλεσμα στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου, 1 βδομάδα στο νοσοκομείο με αντιβιώσεις και μέχρι 41 πυρετό.Φρίκη, γιαυτό ΄νερό και μην κρατάτε τα ούρα σας. Αυτά τα δυο να προσέχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...