Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαίρομαι πολύ που σας βρήκα !!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες και καλώς σας βρήκα!!!

Είμαι η Dimi και χαίρομαι πολύ που σας βρήκα. Σας διαβάζω συχνά, ειδικά το τελευταίο 5μηνο που προσπαθούμε και εμείς για το πολυπόθητο αποτέλεσμα ;) !!! Φυσικά αυτό είναι ένα μωράκι !!! Τι άλλο ???

Θέλω αρχικά να σας πω ότι είστε πολύ καλή παρέα και σε στιγμές μοναξιάς μου και σε στιγμές στεναχώριας μου αλλά και σε στιγμές ανυπομονησίας και ελπίδας ότι κάτι καλό μπορεί και να ....έρχεται !!! Είναι απερίγραπτη η αγωνία που περνάω κάθε μήνα... ειδικά από τη μέση του κύκλου και μετά ... αλλά βλέπω ότι δεν είμαι μόνη. Κι αυτό είναι που με κάνει να αισθάνομαι κάθε φορά καλύτερα!!!

Η ζωή μου τα έφερε έτσι που άργησα λίγο μέχρι να φτάσω εδώ ... (είμαι 35 :S )... Κι αυτό είναι το χειρότερο για μένα προς το παρόν σε συνδυασμό με διάφορα "προβληματάκια" και "ανωμαλίες" του κύκλου μου που μου παρουσιάζονται..... έφτασα εδώ σήμερα να θέλω να έχω συμπαράσταση από εσάς όλες που ...είμαι σίγουρη ότι μπορείτε να με καταλάβετε! :lol:

Φιλιά πολλά λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dimi74 καλωσόρισες στο μάμμυ!

Θα δεις που δεν θα ξεκολλάς!Είμαι η Άννα και έχω ένα υπέροχο μωράκι ,μόλις 2 μηνών!:laugh:

Έχω περάσει και εγώ απο όλη αυτή την αγωνία...:unsure: Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Όλα θα πάνε καλά όμως!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς όρισες Dimi!

Ειμαι η Νίκη και προσπαθώ κι εγώ για νιν'ακι..

Σου εύχομαι γρήγορα με ένα μωράκι και ότι θέλεις να ξέρεις ότι θα είμαστε εδώ..και πιο πολύ οι παλιές που έχουν παραπάνω εμπειρία από εμάς τις καινούριες.

Φιλιά:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ήρθες στην όμορφη παρέα μας!!!!

Είμαι η Ιωάννα και προσπαθώ και εγω για το πολυπόθητο μωράκι!!!

που θα πάει θα τα καταφέρουμε!!!!!:laugh:

Σου εύχομαι παρα πολυ γρήγορα με ένα (και γιατι όχι με περισσότερα) μωράκι-α!!!!!!:woohoo:

φιλία:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimi καλως ορισες!! ειμαι η εφη ειμαι 39 και σου λεω οτι ολα θα σου πανε τελεια!!!μονο να μην στεναχωριεσαι!!!

καλως ηρθες στο πιο γουρλιδικο μαμοσαιτ κ στη πιο ομορφη παρεουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dimi καλωσηρθες στην παρεα του mammy.

Eιμαι η Ολια και προσπαθω και γω για παιδακι .Εχουμε την ιδια ηλικια.

Ευχομαι το ονειρο μας για παιδακι να πραγματοποιηθει συντομα..:):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να στε καλά για το καλοσόρισμα! Χαίρομαι που θα τα λέμε και εύχομαι και σε εσάς ότι καλύτερο... για την κάθε μία χωριστά ;) Κι ότι ποθεί η καρδούλα σας... σύντομα ... πολύ σύντομα !!! :P

Ας δείξουμε εμείς οι νέες εμπιστοσύνη στις πιο παλιές και ας πιστούμε ότι...το γούρι.... έρχεται.... μέσα στο 2009 είναι !!! :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και απο μενα dimi!!!!! μια χαρουλα ειναι η ηλικια σου,και θα κανεις και νινακι!!!! αφου εμεις εδω στο μαμυ ημαστε γουρλουδες!!!! εγω ειμαι η μικρουλα και προσπαθω και εγω για σπορακι!!! καλη επιτυχια να εχεις και παντα στις προσπαθειες χωρις αγχος,γιατι αυτα τα μικρουλια με την ουριτσα δεν τους αρεσει το αγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωσορισες dimi στο γουρλιδικο μαμυ χαχαχαχα (περα απο την πλακα λεω αληθεια ολες εγκυουλες καταληγουν εδω και ελπιζω να εισαι και εσυ μια )

οσο για την ηλικια σου ελα βρε θα μου πεις οτι εμεις μετα τα 30 ειμαστε γριες απαπαπαπα θα σε μαλωσω εγω ειμαι η αναστασια ειμαι 33 και εχω ενα αγορακι 10 μηνων γιαυτο σου λεω μια χαρα ειναι η ηλικια σου φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dimi mou geia sou agapi mou...

Kai kalos mas vrikes...

Sou euxwme suntoma ena mwraki stin kilitsa sou...

Kai o theoullis pantote mazi sou...

Min anxwnesai ola tha pane kala...

Egw eimai i joanna...

Exw ena giokka mwlis 14 minwn...

Kai tin Kuriaki tha ginei megalos adelfos,,,

Tha gennisw tin korassa mou...

Filia polla agapi mou...

Kai oti thes emeis eimaste edw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα dimmi και καλωσορισεσ στην ομορφη παρεα του mammyland!και 'γω ειμαι νεο μελος!!

Με λενε αναστασια και προσπαθω εδω και πολυ καιρο να κανω ενα παιδακι.

ομως που θα παει...θα γινει!ελπιζω να τα λεμε!φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως όρισες Dimmi! Είμαι η Vassiliki, είμαι 37 κ προσπαθώ για μωράκι εδώ και 3 μήνες. Σίγουρα θα βρείς πρόθυμο κόσμο να σε ενθαρρύνει όταν στενοχωριέσαι και να χαρεί με την χαρά σου όταν θα έρθει το πολυπόθητο γεγονός! Εγώ σε καταλάβαίνω, αν και εσύ είσαι νεότερη, που αγωνιάς αλλά ίσως δεν θα'πρεπε γιατί δεν είναι λύση η ανησυχία! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα να έχεις καλά νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIMI MOY ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ!:laugh:

ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.

ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ.......

ΕΙΜΑΙ Η ΑΝΝΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙ :silly: :cheer:

ΦΙΛΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dimi

γεια σου και καλως ηρθες στην παρεα μας.:)

Εδω οπως θα δεις, εχουμε πολυ γέλιο αλλα και πολυ καλο δεσιμο...;)

Μηπως να κανουμε κι ενα team οι άνω των 30 ???:lol:

:lol: Λεω εγω τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλος ηρθες λοιπον και εσυ στην παρεα του μαμμυ...

ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεισ και εσυ οπως ολες μας δηλαδη το επιθυμητο αποτελεσμα...:P :P

και γρηγορα ....:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες κι από μένα στην παρέα του mammyland!! Είναι η καλύτερη συντροφιά...χωρίς πλάκα! Εγώ είμαι η Έλενα 27 χρόνων, έγκυος στο πρώτο παιδάκι που είναι αγοράκι! Είναι το καψουράκι μου! Σου εύχομαι ολόψυχα σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα της δικής σου εγυμοσύνης! Το mammy είναι αρκετά γουρλίδικο! Έφερε και σε μένα γούρι!! Θα χαρώ να τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dimi μου καλημερα και καλως μας ηρθες!!!Πραγματικα δεν εισαι μονη και Σε καταλαβαινουμε απολυτα καλη μου και αυτο που εχω να σου πω ειμαι να μην αγχωνεσαι ειναι οπως τα φερει η ζωη πραγματικα και δεν ειναι κακο αυτο....αλλωστε το οτι θα γινουμε μανουλες και αν θα ειμαστε καλες η με ορεξη δεν μας το λεει μια ηλικια!Εισαι μια χαρα....το οτι το θες ειναι το σημαντικοτερο!!Ολα θα πανε καλα θα ερθει το θαυματακι συντομα και θα γεμισει η οικογενεια σου χαρα!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ καλη συνεχεια στις προσπαθειες σου και συντομα να ακουσουμε τα πιο ευχαριστα νεα της ζωης σου!!!Οσο για τις ανωμαλιες στον κυκλο δεν ειναι προβλημα ολα μπορεις να τα δεις με τον γιατρο σου!Για ολα υπαρχουν λυσεις!:-)

Ειμαι η Κωνσταντινα και ακομα δεν εχω παδακια.Χαρηκα!Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς όρισες στην παρέα μας!!!!

εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις το μωράκι που τόσο θες!!!!

μην αγχώνεσαι για τη ηλικία,είσαι μικρή ακόμα...

εγώ είμαι η Θέη πρόσφατα(δυατυχώς) έχασα ένα μωράκι και περιμένω να περάσει ο καιρός για να ξαναβάλω μπροστά...φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !!! Καλημέρα !!!

Κανονικά θα έπρεπε να είμαι λίγο στεναχωρημένη γιατί χτες είχα .... επισκέψεις ..:S "ο περιοδούλης" ! Αλλά δεν πειράζει !!! Είμαι αισιόδοξη και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά όταν θα έρθει η ώρα τους ... (ελπίζω δηλαδή... :blush: ).

"Τζοάννα" να σου ζήσει ο "αντρούλης σου" και με ένα πόνο στη "κοράκλα σου" ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και θα σε περιμένουμε να μας πεις πόσο διαφορετικά ήταν από την πρώτη φορά... ??? ;)

"Dallia" και σε σένα εύχομαι ... με το καλό κορίτσι μου!!!

"Γλύκα" ... δεν είναι καθόλου κακή η ιδέα σου !!! :cheer: Το σκεφτόμουν κι εγώ ... Μωρέ λές ??? Να το κάνουμε ???

Βασικά, έτσι για την ιστορία, αυτός που μου είχε δημιουργήσει όλο αυτό το άγχος για το θέμα της ηλικίας είναι ο προηγούμενος γυναικολόγος που είχα για αρκετά χρόνια και ο οποίος του είχα ακρετή εμπιστοσύνη καθώς είχα κάνει 2 επεμβάσεις (βαρθολίνειος αδένας & πολύποδας) και όλα είχαν πάει καλά! Για περίπου 6 χρόνια (σε ηλικία 28-34), προσπαθούσε να με πείσει ότι πρέπει οπωσδήποτε να προλάβω να κάνω παιδί μεχρι τα 35 μου!! Γιατί μετά, θα είναι αρκετά δύσκολο!! Του έλεγα συνεχώς ότι το παιδί δεν το κάνεις μόνη σου !!! Και εφόσον στη ζωή μου δεν είχε έρθει ο άνθρωπος που θέλω να κάνω οικογένεια πως θα κάνω παιδί??? Μετά από κάποιο σημείο άρχισε να μου γίνεται έμμονη ιδέα και όταν έκλεινα τα 34 ... είχα πειστεί πια ότι ... οριακά προλαβαίνω :unsure: !!!

Τελοσπάντων, κάποια στιγμή έχοντας συνεχως για ένα χρόνο και κάτι σε κάθε κύκλο μου κάτι σαν ωχρινική ανεπάρκεια το έλεγε τη μία - ανωμαλία κύκλου το έλεγε την άλλη .... κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά !! Σίγουρα αυτός ο γιατρός δεν με βοηθούσε καθόλου και σίγουρα άρχισα να μην έχω εμπιστοσύνη αφού δεν μου έδινε σαφείς απαντήσεις στα προβλήματα που μου παρουσιαζόντουσαν..... Κι έτσι ... άλλαξα γιατρό (γνωστός αρκετά και έμπειρος επίσης) ..... κ άρχισα επιτέλους να νιώθω καλύτερα!!! Εξηγώντας μου πόσο μεγάλη σημασία παίζει το ΑΓΧΟΣ !! ΑΑχχχ αυτό το ρημάδι!!! :silly:

Anyway... σας ζάλισα ... Φιλιά προς το παρόν ... πάω να δουλέψω λιγάκι :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dimi γεια σου και απο εμενα και καλως ηρθες!!

Πανω απο ολα ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!!

Δεν ηρθε αυτο το μηνα το μπεμπε θα ερθει τον αλλο!! :)

Κανε λιγη υπομονη θα δεις... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...