Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κόκκινη βλέννη στα κακα του μωρου μου


Recommended Posts

Γεια σε όλες σας.

Είμαι η ελευθερία και εχω εναν μπόμπιρα 4 μηνων.

Ξαφνικα σημερα εμφανισε κοκκινη βλέννη στα κακα του και εχω τρελαθεί.

Μπορει καποια σας να μου πει εαν ειχε παροιμοια ¨εμπειρία¨?

Να σημειωσω ότι τον θηλαζω αποκλειστικα και ότι ποτέ μέχρι τωρα δεν εχω αποκλεισει γαλακτομικα ή οτιδηποτε αλλο απο την διατροφή μου.

Ειναι δυνατον να παρουσιασει ετσι ξαφνικα αλλεργια?

Θα περιμενω με αγωνια να με καθησυχασετε.

Ευχαριστω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ΕΛΕυθερία. Δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό αλλά οπωσδήποτε επικοινώνησε με το γιατρό σου. Οπωσδήποτε!Δε νομίζω ότι έχει σχέση με τη διατροφή σου...μην το αφήσες και μη στηρίζεσαι στς γνώμες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπαρχει η πιθανοτητα να εμφανισει οποιαδηποτε στιγμη της ζωης του αλλεργια!

κοψε τελειως τα γαλακτοκομικα!

μηπως καποιος του εδωσε να δοκιμασει κατι που περιειχε γαλα?

οπως και να εχει παρακολουθησε το , και αν ακατι αλλαξει ενημερωσε τον γιατρο σου! η αν νομιζεις οτι σε αγχωνει κανε το απο τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΗΧΕΙΣ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΕΡΓΙΚΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ. ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΚΑΜΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΡΑΓΑΔΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΕΘΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΝΙΝΙ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ. ΕΙΔΑ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΞΑ. ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΗΣΗΧΑΣΕ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΗΝ ΤΡΥΠΟΥΛΑ ΤΟΥ ΦΑΝΗΚΕ Η ΡΑΓΑΔΑ. ΜΗΝ ΑΝΗΣΗΧΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος ανυσηχιας αν τα κακα του κατα τα αλλα ειναι φυσιολογικα. Σε περιπτωση που η βλεννη ομως εμφανιζεται μαζι με διαροια, ρωτα τον παιδιατρο σας! φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ που κανατε τον κοπο να μου απαντησετε :)

Η αλήθεια ειναι ότι θα ρωτησω και τον γιατρό μου την Παρασκευη απο κοντα (και στο τηλεφωνο καθησυχαστικος μου ακουστηκε :)) αλλα νιωθω οτι τις περισσοτερες φορες οι εμπειριες & αλλων μαμαδων αποδεικνυονται σωτήριες!

Φιλιά !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου εχω ενα γιο 5 ετων απο μικρος ειχε προβλημα με διαρροιες και η παιδιατρος μου ειχε πει να μην ανυσηχω για το χρωμα των κεννωσεων αρκει να μην ειναι μαυρα η να μην εχουν αιμα . Εγω το Νοεμβριο που ειχα το μικρο στο νοσοκομειο στον ιδιο θαλαμο ηταν μια κοπελα που ειχε ενα αγορακι το χρηστο το οποιο ειχε αιματακι στα κακα η παιδατρος τους ελεγε οτι δεν ειναι τιποτα και το που ευτυχως πηρε η μαμα το μωρο μαζι με τη πανα και πηγαν στο νοσοκομειο εκει το μωρο νοσηλευτηκε .

Δεν θελω να σε τρομαξω κατα πασα πιθανοτητα να ειναι μια ραγαδα η οτιδηποτε αλλο μη ανησυχιτικο αλλα εγω παντως στη θεση σου θα του εκαν μια καλλιεργεια κοπρανων για να ειμαι σιγουρη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

El ninio μου, γεια σου και να χαιρεσαι το μικρουλι σου!!!

απο την δικη μου πειρα και οσα μου ειπε η παιδιατρος, το αιμα στα κακακια μπορει να σημαινει ειτε καποια ραγαδα στον ποπουλη, ειτε αλλεργια στα γαλακτοκομικα!

η μικρη μου παρουσιασε το ιδιο συμπτωμα:( οταν ηταν περιπου 5 μηνων και εξαιτιας του συμπληρωματος που ΗΛΙΘΙΩΔΩΣ της εδωσα οταν ηταν περιπου 4ων! (δεν ημουν ιδιαιτερα ενεργο μελος του mammyland βλεπεις! αλλιως θα ειχα σωθει!) δεν το παρουσιασε αμεσως, αλλα ενα μηνα μετα! συμφωνα και με την παιδιατρο και με την αλλεργιολογο μας, ειναι πιθανον το παιδακι να επηρεαστει και να παρουσιασει αλλεργια και εξαιτιας των γαλακτοκομικων που καταναλωνει η μητερα και περνουν στο γαλα! τοτε η αλλεργιολογος, επειδη θηλαζα (μεχρι και 11 μηνων) μου ειπε να περιορισω τα γαλακτοκομικα στο ελαχιστο!:dry:

συμβουλεψου τον παιδιατρο σου κι ολα θα πανε καλα, μην ανησυχεις!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

El_ninio έγραψε:

Γεια σε όλες σας.

Είμαι η ελευθερία και εχω εναν μπόμπιρα 4 μηνων.

Ξαφνικα σημερα εμφανισε κοκκινη βλέννη στα κακα του και εχω τρελαθεί.

Μπορει καποια σας να μου πει εαν ειχε παροιμοια ¨εμπειρία¨?

Να σημειωσω ότι τον θηλαζω αποκλειστικα και ότι ποτέ μέχρι τωρα δεν εχω αποκλεισει γαλακτομικα ή οτιδηποτε αλλο απο την διατροφή μου.

Ειναι δυνατον να παρουσιασει ετσι ξαφνικα αλλεργια?

Θα περιμενω με αγωνια να με καθησυχασετε.

Ευχαριστω :)

Για αρχη πρεπει να κανεις μια μαγερ κοπράνων να βεβαιωθεις πως ειναι αιμα . Μετα πρεπει να δεις σε ποσες κενώσεις το εμφανιζει και αν μπορεις να βαλεις λιγο μια μπατονετα στο ποπουδάκι να δεις μηπως ειναι ραγάδα . Αν δεν βγει αιματάκι σημαινει αλλεργια ....

Μου εμφανισε και μενα στον 4ο μηνα αιματάκι στα κακα . Σε 2-3 κενώσεις οχι συνεχόμενες . Εκανα αποχη 1 μηνα απο γαλακτοκομικα και μετα τα ξαναβαλα σταδιακα στο διαιτολογιο μου . Δεν κατάλαβα ποτε απο τι ηταν γιατι τωρα παλι συνεχίζω να τρωω τα παντα ...

Ενημέρωσε και το γιατρο σου και βλεπουμε πως θα συνεχίσεις . Ολα καλα σας ευχομαι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleutheria mou kalispera...

Kai kalos mas vrikes agapi mou...

Egw sou sustinw na pareis monomias ton giatro til agapi mou...

Min to kathisteriseis...

Sas euxwme mia kali sunexeia...

O theoullis mazi sas...

Na sou zisei to mwraki sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...