Μετάβαση σε περιεχόμενο

Thema me to Onoma...Peite mou th gnwmh sas


Elena333f

Recommended Posts

Elenoua mou glukia kalispera...

Me to kalo sou euxwme na fereis ston kwsmo ta 2 mikra sou thaumatakia...

Agapi mou oso gia to onoma den einai ypoxrewtiko,,,

Einai wmos sto pws niwtheis esu kai i kardoulla sou mwro mou...

Egw pantos etsi eilikrina sou sustino na dwseis to onoma tis mamas sou,,,

epidi auti se exei kanei gunaika kai se eixen pantote psula...

Apo ekei kai pera esi tha dialekseis to swsto...

Sou euxwme ta kalitera...

Kai o theoullis pantote mazi sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena333f έγραψε:

Anastasia mou den eixa skeftei to Irina..poly kalo mou akougetai vre!

Telika mou fenetai tha to pw katerina :)

Oxi oxi de tha ths to pw mexri th vaftish!Alla eimai sygoyrh pws tha lapsei me mauro dakry!Tha sygkinhthei poly.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩ πωωω φανταζομαι να της κανεις αυτην την εκπληξη...Νομιζω οτι θα ναι δωρο ζωης........Εγω θα λιποθυμουσα!!:woohoo: αληθεια λεω..

μονο που μπαινω στη θεση της παθαινω κατι....Ειναι φανταστικο!!Θα θελα πολυ να το μοιραστω μαζι σας? μπορω παρακαλω να αυτοπροσκληθω απο τωρα στη βαφτιση????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mom έγραψε:

ΠΩ πωωω φανταζομαι να της κανεις αυτην την εκπληξη...Νομιζω οτι θα ναι δωρο ζωης........Εγω θα λιποθυμουσα!!:woohoo: αληθεια λεω..

μονο που μπαινω στη θεση της παθαινω κατι....Ειναι φανταστικο!!Θα θελα πολυ να το μοιραστω μαζι σας? μπορω παρακαλω να αυτοπροσκληθω απο τωρα στη βαφτιση????

WX tha lipothimouses?Mh mou les tetoia gt h mama mou exei k th kardoula ths.To mono pou de thelw einai na vgei se kako h ekplhksh.

Kai vevaia na autoprosklitheis!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....Με το καλό να κρατήσεις τα μωράκια σου στην αγκαλίτσα σου...

....Να έχεις έναν τέλειο τοκετό με κανέναν πόνο....

...Για το όνομα της κορούλας σου, το μόνο που έχω να σου πω είναι να μην βιάζεσαι να το αποφασίσεις, έχεις πολύ χρόνο .....

...Γνώρισε πρώτα το παιδάκι σου και παρέα με τον αντρούλη σου θα αποφασίσετε και το όνομα που θα πιστεύετε ότι της ταιριάζει.....

...Είναι πολύ γλυκό να σκέφτεσαι να δώσεις το όνομα της μανούλας σου, αρκεί να το φωνάζεις και με αυτό και φυσικά να συμφωνεί και ο σύζυγός σου!

...Αγαπώ πολύ την μανούλα μου, αλλά αποφάσισα να δώσω στην κόρη μου, το όνομα του ..... άνδρα μου.... Τη μαμά μου τη λένε Ξανθή και το κοριτσάκι μου είναι ...μελαχρινό.... νομίζω ότι δεν της ταιριάζει! Πριν γεννηθεί και τη γνωρίσω έλεγα και εγώ πως θα της δώσω το όνομα της γλυκειάς μου μανούλας.......... Για αυτό, μην βιάζεσαι............

Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se euxaristw Silia!Na sai kala k na xairesai th koukla sou.

De viazomai gia to onoma apla hmoun ligo anhsyxh gia to thema epeidh me eixe thixtei apo akoma poio nwris :P

To skeftomoun k eipa na rwthsw k th gnwmh sas.

Dld h mikrh sou exei to idio onoma me ton andra sou?

Nai ondws to Ksanthi de tha tairiaze sto koritsaki sou :D

fILIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα κορίτσι μου με το καλό τα διδυμάκια σου!

Κατερίνα θα την έβγαζα με τα 1000!!!

Ακριβώς για τον ίδιο λόγο θα βαφτίσω σε 4 μέρες την κόρη μου Μαρία!

Είναι το πιο συνηθισμένο όνομα αλλά συνάμα το πιο ωραίο για μένα γιατί απλά είναι το όνομα της μαμάς μου (πέρα από της Παναγίας που είναι και η πιο γλυκιά μανούλα του κόσμου). Της γυναίκας που της χρωστάω πάρα μα πάρα πολλά και με αυτήν την κίνηση της επιστρέφω τα λιγότερα. Τα περισσότερα νομίζω ότι όσες ζωές και να ζήσω δε θα προλάβω να της τα επιστρέψω...

Ποτέ δεν το απαίτησε όπως κάνουν άλλες γιαγιάδες, δεν το ζήτησε, και την πιστεύω όταν έλεγε ότι δεν ήθελε γιατί τα επιχειρήματά της με έπεισαν.

Επιθυμία του Κωνσταντίνου και δική μου είναι, η μικρή μου θα βαφτιστεί Μαρία, για την ώρα μας κόλλησε το Μαράκι, και μακάρι με το να πάρει το όνομά της, σημαίνει ότι θα πάρει και τη χάρη της! Μακάρι Θέε μου! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι απο οτι καταλαβα δηλαδη τις ιδιες χαζομαμαδες εχουμε!!!!!! ααχχαχαααχααχχα

και η δικια μου λεει να μην παρει η κορη μου το ονομα της γιατι λεει οτι δεν ειναι τυχερη και βλακειες!!! και της ειπα οτι ει ναι τυχερη αφου εχει εμενα!!!!! και τωρα το γυρισε!!!! λεει οτι ειναι και γουρλου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Ελενα να σου πω την αλήθεια σκεφτόμουν να σου πω να βγάλεις στο κοριτσάκι σου και τα δύο όνοματα και να την φωνάζεις ΚΑΗΛΙ.

Αλλά μετά από αυτά που διάβασα στη mikroulaxristos φαντάστηκα την εικόνα που περιέγραφε και πιστεύω ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί της.

Είναι το λιγότερο που μπορείς να κάνεις σε μια τέτοια περίπτωση.

Και εγώ το ίδιο θα έκανα.

Με το καλό να γεννήσεις τα μωρουλίνια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

witch να σαι καλα,πραγματικα και εγω οταν σκεφτομαι αυτες τις εικονες μου ερχεται να την πλακωσω στα φιλια τη μανουλα μου...θα τρελαθει ετσι και βγει το ονομα της...ειναι σαν δωρο....μια φορα σε μια συζητηση προσφατη την επιασαν τα κλαμματα(παλι) και μου ειπε οτι μακαρι παναγια μ ου ναμε αξιωσει ο θεος να δουν τα ματια μου δικο σου παδι και ας με παρει το επομενο λεπτο.. δεν θελω τιποτα αλλο να δω....να δω μονο το παιδι μου να ζει το ιεροτερο θαυμα....

πως εγω μπορω να μην θελω να της κανω το δωρο να ακουσει το ονομα της...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ όταν έκανα την Ελπίδα αποφασίσαμε να την βγάλουμε έτσι για συμβολικούς λόγους δεν έλεγαν ούτε την πεθερά ούτε και την μάμα μου.

όμως επειδή ο αδερφός μου εχει 2 γιους και δεν πρόκειται να κάνει άλλο παιδί και να βγάλει το όνομά της αποφασίσαμε να βγάλουμε μαζί με το Ελπίδα και το Αγγελική τουλάχιστον να το ακούσει κι εκείνη.

Το οποίο εκτός από την νονά δεν το ήξερε κανένας άλλος ότι θα γινόταν αυτό το έμαθαν την ημέρα της βάφτισης.

Η Ελπίδα έμαθε να λέει πρώτα το Κική (όπως φωνάζουν τη μαμά μου) και μετά το Ελπίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ευαισθητούλες ψυχούλες που είσαστε βρε κοριτσάκια μου πολύ με συγκινήσατε...Mikroulaxristos, τώρα είσαι ακόμα πιο πολύ μέσα στην καρδιά μου αγάπη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia μου εσυ μη συγκηνεισαι βρε , ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!!!!!!!! σου εχω πει οτι τρελενομαι να σου λεω αυτη την εκφραση ε????? αχ,περα απο την πλακα,ετσι ειναι με τις μανουλες...και της μανουλες της καρδιας :)

witch ειδες μκαμια φορα και τα παιδακια που εχουν περιεργα ενστικτα???...γιατι το ελπιδα δεν ειναι δυσκολο ονομα για να το πει... απλα το κικη το ειπε και λιγακι απο ενστικτο εγω πιστευω!! :) τα πιστευω εγω αυτα........ ισως επειδη οταν γεννηθηκαν πεχτηκαν πολλες συγκιριες περιεργες και με εκαναν να πιστευω οτι τιποτα δεν ειναι τυχαιο τελικα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...