Μετάβαση σε περιεχόμενο

αστατος κυκλος


Recommended Posts

κοριτσακια ηθελα να ρωτησω για κατι που με απασχολει σχετικα με την περιοδο,τους τελευταιους μηνες δεν μου ερχεται οταν περιμενω ενω παντα ο κυκλος μου ηταν νορμαλ,τωρα τι εγινε;υπαρχει περιπτωση να ειναι κι απο αγχος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικα κοριτσακι μου και μπορει να ειναι απο αγχος!Επισης μπορει να προκυψει απο αυστηρες διαιτες.Αλλα ποσο αστατος εχει γινει???Ποσες μερες διακυμανση??? Και...Ποσους μηνες συμβαινει αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Φυσικα κοριτσακι μου και μπορει να ειναι απο αγχος!Επισης μπορει να προκυψει απο αυστηρες διαιτες.Αλλα ποσο αστατος εχει γινει???Ποσες μερες διακυμανση??? Και...Ποσους μηνες συμβαινει αυτο?
αυτο συμβαινει κανα εξαμηνο,δηλαδη ετυχε να μου ερθει και 2 φορες σε ενα μηνα,απο 23 ως 30 μερες,ισως εμενα μου φαινεται καπως γιατι παντα ηταν σταθερος,διαιτα δεν παιζει παντως αναστασια μου:)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθεις για παιδακι καλη μου???Προτεινω να παρεις τηλ το γυναικολογο σου και να σε συμβουλεψει...Αν δεν προσπαθεις ακομα(θυμαμαι πως εισαι μικρουλα και δεν ξερω) καλο θα ηταν να στρωσεις τον κυκλο σου(ισως με αντισυλλυπτικα).Ψαξτο παντως,αφου ειναι 6μηνο που συμβαινει και δεν ειναι τυχαια αποκλιση 1 μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν προσπαθω για μωρακι ακομα,εκανα παντως ορμονολογικο ελεγχο πριν ενα χρονο,θα το κοιταξω απλα δυσκολευομαι καπως με τα χαπια γιατι τα ξεχναω,σ'ευχαριστω για την απαντηση,με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ!ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΓΧΩΝΟΜΟΥΝΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΑΝΤΙΣΥΛΛΥΠΤΙΚΑ ΑΦΟΥ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΩ ΕΙΧΕΣ ΝΟΡΜΑΛ ΚΥΚΛΟ!ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑΖΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ!ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα(καλα δε θυμαμαι το ονομα σου?) ευχαριστω για τις ευχες!

Ματινακι εγω της προτεινα να συμβουλευτει γιατρο γιατι 6 μηνες δεν νομιζω πως θεωρειται "αλλαγη" του κυκλου.... Μπορει να στρωσει απο μονος του,μπορει να χρειαστει "βοηθεια".

Ειχα παντα σταθερο κυκλο 28 ημερων εκτος απο 3-4 μηνες που μου ερχοταν τη μια ανα 20ημερο-μετα σε 35...Μου ειχε δωσει χαπια για 2 ή 3 μηνες και απο τοτε...ξανα ρολοι!

Αφου δεν εχεις και το αγχος των προσπαθειων,θα σου ξαναπω να συμβουλευτεις το γιατρουλη!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...