Μετάβαση σε περιεχόμενο

θηλασμος κ περιοδος


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια...

τι κανετε??

θα ηθελα τη γνωμη σας..

εχω ενα αντρακι 2,5 μηνων κ θηλαζω αποκλειστικα..

κ μολισ σημερα μου ηρθε περιοδος...ξενερωσα τρομερα...

ρε κοριτσια το ξερω οτι μπορει να συμβει αλλα πολλη νωρις δε ειναι????

αλλαζει κατι???????

πω πω ακομα να το χωνεψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γινεται! και εμενα 2 μηνων ηρθε η ακατανομαστη και απο τοτε δεν με ξεχνα καθολου!απλα τις μερες που θα περιμενεις μπορει να νοιωθεις λιγο μειωση στο γαλα και μωρο να δυσανασχετει γιατι αλλαζει λιγο η γευση!

εγω θηλαζω 13 μηνες+

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vre Thouki mou ti les egw arxisa na agxonome pou den adiathetisa akomi.Kai gw exei 2 mines pou genisa alla den adiathetisa akomi kai anisixw.kai gw thilazw alla oxi apokleistika tis dinw kai formoula to vradaki.

Kai oxi den einai nwris,na xairese oti ola pigan physiologika!:P emena o gunaikologos mou pe oti meta tis 40 tha rthei,mporei na argisei logw thilasmou alla egw arxisa kai axgwnome pou den adiathetisa akomi....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε μικ μου εμενα με ηρθε ουρανοκατεβατο...:angry:

δε το περιμενα..ηξερα οτι οσο θηλαζεις δε εχεις περιοδο..σπανια ερχεται σε θηλαζουσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΘΗΛΑΖΩ 7 1/2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ!!ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρθακι εμενα ο γιατρος μου ειχε πει απ το μητερα οτι αμα θηλασω αποκλειστικα μπορει να αργησει λιγο η περιοδο..τωρα τι να σου πω..δεν ξερω..θα σου πω και γω σε κανα μηνα..χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπάνια ερχεται σε θηλάζουσα ? Ναι καλάαα ... Απο 3ων μηνων εχω περίοδο τους πρωτους 5-6 μηνες ρολόι τωρα τελευταια αλλαξε λιγο ο κυκλος .

Αν το μωρό ξυπνάει πολλες φορες το βράδυ για φαγητο συνήθως δεν ερχεται νωρις η περίοδος . Επισης εχει σχεση η σωματική κατάσταση της μητέρας . Πολλες μητέρες που έχουν χαμηλο αιματοκρίτη η φύση της βοηθά και εχουν αμηνόροια για μεγάλο διάστημα .

Μην αγχώνεσαι δεν αλλαζει τιποτα απλα ξανα μανα με την κυρια ενοχλητική :P:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

basika na po tin alitheia de einai akthara periodos..sa teleioma periodou..mporie ayrio omos na katebei kanonika..

ase pou exei edo k liges meres pou exei tromeri gkrinia..

k troei kathe mia ora...

alla polli gkrinia leme...

axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

lala exei kamai bdomada pou ksipanei to bradi 2 fores gia fai..

prin mia bdomada kathe 2 i 3 ores..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thouli μαλλον περνάτε φαση ταχείας ανάπτυξης. Τα μωράκια περνανε απο καιρο σε καιρο αυτη τη φάση και θηλάζουν πιο συχνά . Μην σε ανησυχει δεν υπάρχει κανένα θέμα .

Την τελευταια φορα και γω ειδα μονο κατι καφετιά χωρις καθολου αιμα . Τον πρωτο καιρο ομως κανονικότατα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Κι εγω πιστευα οτι οσο θηλαζεις δεν σου ερχεται περιοδος αλλα εγω ενω θηλαζα τον γιο μου οσο επινε γιατι ηταν πολυ ανυπομονος και δεν επινε καλα μου ειχε ερθει περιοδος στις 35 μερες!Ειχα παθει σοκ!Μετα απο λιγες μερες μου κοπηκε και το γαλα και ουτε πονους ειχα στο στηθος ουτε χαπια πηρα και ο γιατρος μου ειπε οτι συμβαινει καποιες φορες.Ευχομαι να μην συμβει το ιδιο και σε εσας και να μπορεσετε να θηλασετε πολυ καιρο τα μωρακια σας.Εγω τωρα που ειμαι εγκυος στο δευτερο πιστευω πως θα τα καταφερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ Η ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ...

ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΣΩΜΑ ΣΕ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ...ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΟ...ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ,ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΥΛΑΜΒΑΝΕΙΣ???

ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΟΙ ΒΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ... ΧΙΧΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afroditi mallon ayto pernaei...eyxomai na perasei grigora..esena iremise dil???/

ego ksero lemon oti k periodos na sou erthei to gala de stamataei..de paizei rolo...

alla simera de eixa aima..

isos na min itan,,,ti na po makari...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου ήρθε στον 5 μήνα, όπως και στον 1ο τοκετό. Αυτή την φορά επειδή συνεχίζω να θηλάζω -8ος μήνας- μου ήρθε για πρώτη φορά και μετά δεν ήρθε τον επόμενο μήνα αλλά τον μεθεπόμενο!! Ρώτησα τον γυναικολόγο και μου είπε ότι είναι από τον θηλασμό!

Υπάρχει μια κάποια ανησυχία στο παιδί αλλά το ξεπερνάμε και συνεχίζουμε!!!:)

Boymamma και βέβαια μένεις έγκυος ακόμη και αν θηλάζεις, ο θηλασμός δεν είναι αντισύλληψη!! Αμέσως μετά την γέννα υπάρχει ξανά ωορηξία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...