Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΛΕΙΨΗ ΒΙΒΛΙΑΡΙΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΙΔΙΟΥ


Recommended Posts

Γειά σας μανούλες!!!!

Δεν ξέρω αν υπάρχει αλλού αυτό το θέμα...να με συγχωρέσετε αν υπάρχει....

Γεννήσαμε στις 7 Απρίλη και όταν φύγαμε από την κλινική ΔΕΝ μας έδωσαν το μπλε βιβλιάριο υγείας παιδιού διότι λέει υπάρχει έλλειψη από το Υπουργείο Υγείας,....

Παίρνουμε τηλ. στην κλινική εδώ και ένα μήνα και οι κοπέλες (που δεν φταίνε) μου λένε ότι δεν έχουν έρθει ακόμα....

Συνέβη και σε εσάς κάτι αντίστοιχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΔΙΟΤΟ ΣΗΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟΧΑΡΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ.ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΕΝΝΗΣΕΣ;ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΣΤΙΣ 14 ΜΑΡΤΙΟΥ.ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ.ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΔΩΣΟΥΝ..ΩΡΑΙΟ ΚΡΑΤΟΣ!ΑΘΑΝΑΤΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνεβη και σε μας ενα χρονο πριν στο ΕΛΕΝΑ!

Αλλα λογω το οτι ειμαι συναδελφος μου βρηκαν! ειναι απλα να θελουν! η παιδιατρος δεν εχει? συνηθως εχουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γέννησα στο ΠΕΠΑΓΝΗ στο Ηράκλειο Κρήτης (το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο).

Το θέμα είναι ότι πληρώσαμε κιόλας κατάλαβες? 1000 ευρώ στο γιατρό μου και 300 ευρώ νοσήλεια για 2,5 μέρες που ήμουν εκεί....

απλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΡΑΤΟΣ!!!!:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Ούτε ο παιδίατρος έχει και σημειώνει επίσης στο χαρτί που μας έδωσαν από το νοσοκομείο....το θέμα είναι ότι τον άλλο μήνα ξεκινάνε τα εμβόλια και που θα τα σημειώνει???

οεο???

Τα νεύρα μου τσατάλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και βέβαια είμαι ασφαλισμένη στο ΙΚΑ αλλά μάλλον έχουν αλλάξει τα συστήματα....τα λεφτά που κλέβουν οι πολιτικοί θα πρέπει να τα επιστρέφουμε εμείς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΥΡΙΑΚΗ_ μου καλησπέρα και από μένα.

Πλήρωσες 1000 € για να σε ξεγεννήσει ο γιατρός βάρδιας? Καλά κατάλαβα?

Σε δημόσιο νοσοκομείο? Πάμε καλά?

Τώρα όσο για τα βιβλιάρια, άσε! Το έχω ακούσει το φαινόμενο αυτό πολύ συχνά τώρα τελευταία. Μια γνωστή μου το παρέλαβε μετά από 3 μήνες αφού γέννησε και καθόταν ο γιατρός και περνούσε στο βιβλιάριο όλα όσα είχε σημειώσει στο πρόχειρο χαρτί.

Όλα γίνονται στην Ελλαδίτσα μας!

Αυτό είναι το λιγότερο όμως...

Πρόσεχε μη χάσεις το χαρτί!

Εμείς κάθε φορά που πηγαίνουμε στον παιδίατρο για εμβόλιο και έλεγχο ανάπτυξης, βγάζω φωτοτυπία τις σελίδες που σημειώνει και πετάω τις παλιές.

Πες πως χάνω το βιβλιάριο.. Τι γίνεται? Τουλάχιστον να έχω τα αντίγραφα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη εξηγησε μου γιατι με ενδιαφερει πολυ

Επρεπε να πληρωσεις αυτα που θα σου καλυπτε το ικα και μετα θα σου τα εστελνε το ικα

Ρε παιδια και ετσι να ειναι το βρισκω τρομερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλάμε για το μπλε βιβλιάριο υγείας παιδιού

που μέσα γράφονται και οι εξετάσεις τις μητέρας?

αν ναι, εμένα μου το έδωσε ο γυναικολόγος μου (ο προηγούμενος)

απ τον 1ο υπέρηχο.

Αυτός που πάω τώρα δεν έδωσε βιβλιάριο, κρατάει τα στοιχεία όλα

στο pc του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia μου δεν ήταν ο γιατρός βάρδιας αλλά ο γυναικολόγος μου ο οποίος τυχαίνει να είναι ο Δ/ντης της κλινικής εξού και τα 1000ευρώ...

Οι υπόλοιποι γυναικολόγοι σου παίρνουν 700 ευρω στο συγκεκριμένο νοσοκομείο....

apis μου δεν πήρα ΤΙΠΟΤΑ απο ΙΚΑ...πήγε ο σύζυγός μου με την απόδειξη των νοσηλείων μπας και πάρουμε πίσω τα 300 ευρώ αλλά ΤΙΠΟΤΑ....

Το μόνο που πήρα ήταν τα επιδόματα κυοφορίας και λοχείας...

ΕleNitSa μου δεν θυμάμαι αν γράφονται εξετάσεις της μητέρας εκεί...τα δικό μου βιβλιάριο υγείας το έχω ακόμη στο πατρικό...δεν ξέρω πριν από 25 χρόνια τι γίνονταν...χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Κυριακή μου το ίδιο προβλημα αντιμετωπίζω και γω!!!:( :( Γέννησα στις 28-03 στο Μητέρα και ακόμα περιμένω το βιβλιάρειο...παιρνω και γω τηλέφωνο και μου λένε οτι ειναι θέμα νομαρχιας Αμαρρουσιου..:angry: :angry: και γω λοιπόν σαν την Ανθή πάω παιδιατρο και μου τα σημειωνει σε μια κολα χαρτί:ohmy::huh: ...τι να πω και γω...και τι να κάνω..στην Ελλάδα ζούμε..;)Υπομονή λοιπόν..μπορει να μας το φερουν δωράκι στα βαφτησια του μπέμπη..:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.Για να ειμαι ειλικρινης θεμα με το βιβλιαριο της μικρης δεν ειχα λογο οτι ο γιατρος μου "σουφρωσε" οπως μου ειπε 3-4 απο το γραφειο για να τα δωσει σε κοπελες που γεννησαμε εκεινες τις μερες.Παντως μου ειπε οτι γινετε ενας πανικος με τα βιβλιαρια και δεν φερνουν στα νοσοκομεια πολλα κομματια.Ετσι κανουν "ντου" οι γιατροι οποτε φερνουν και προσπαθουν να παρουν για τα μωρακια που φερνουν στον κοσμο.Τραγικο μεν αλλα μην ξεχναμε σε πια χωρα ειμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,

μολις πηρα στο ιασω γιατι ουτε εμεις εχουμε βιβλιαριο και μου ειπαν παλι να ξαναπαρω σε 10 μερες...τι να πω;ζητω το ελληνικο κρατος.αραγε οταν γεννησε η κατια ζυγουλη την ιδια καθυστερηση αντιμετωπισε;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...