Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ...ΞΕΝΕΡΩΣΑ!!!!!!!!


Recommended Posts

:( πολυ εχω στενοχωρηθι γμτ... πηγα προχτες στο γυναικολογο να κανω τεστ παπ και εναν υπερηχο,γιατι το ειχα αμελησει τελειως,και εκει που μου εκανε τον υπερηχο,την ωρα που παει να ελεγξει την δεξια ωοθηκη μου λεει:φιλεναδα,μολις απεκτησες πολυκυστικες... κοιταξε την αριστερη ωοθηκη,ευτυχως ηταν ολοκαθαρη.. μου ειπε οτι πρεπει να ειναι πολυ προσφατη η δημιουργια του προβληματος,γιατι περυσι δεν ειχα. και μου εδειξε εκει αυτα τα αυγουλακια που εχουνε κατσει μεσα στη μεση και δεν αφηνουν τα επομενα αυγουλακια να περασουν!!!! τι χαζα που ειναι!!!!!!!! :( μου ειπε οτι δεν κανω ωορηξια καθε μηνα....και με ξενερωσε τελειως!!!!!!!!! γιατι το 2008 ηταν ολα φυσιολογικα,και εγω τοσους μηνες νομιζα οτι κανω ωορηξια κανονικα,δεν ηξερα οτι εχω εμφανησει πολυκυστες στη δεξια ωοθηκη και εκανα προσπαθεια χωρις να φανταζομαι οτι δεν εχω ωαριο καθε μηνα!!!!!!!! και ΞΕΝΕΡΩΣΑ!!!! τσαμπα ηλπιζα καθε μηνα για μωρο!!! αφου κοπελια δεν κανεις ωοριξια,πως θα συλλαβεις????????? ελεος! που να φανταστω γμτ??.. με ηρεμησε ο γιατρουλης μου και μου εδωσε μια λιστα με εξετασεις που θακανω στον επομενο κυκλο και να δουμε ,ελπιζω ολα να πανε καλα..

ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΝΕΟ που μου ειπε ηταν οτι την ωρα που πηγα ειχα το υγρο αυτο που βοηθαει τα σπερματοζωαρια να τρεξουν(δεν θυμαμαι πως το λενε) και οτι ειχα ωαριακι ετοιμο!!! για την ακριβεια πανετοιμο!!!!!! μου ειπε να τρεξω να κανω αχαλινωτο σεχ!!!! και πηγα!!!! (οχι που δεν θα πηγενα!!!). οποτε...μακαρι!!!!!!! ;)

παντως κοριτσια μου στενοχωρηθηκα πολυ ...γιατι νομιζα οτι δεν ειχα προβλημα και επεσα απο τα συννεφα...οταν μου ειπε οτι δεν κανω ωοριξια καθε μηνα με πιασανε τα κλαμματα!!! με ηρεμησε ο γιατρουλης μου και μου ειπε να μην φοβαμαι τιποτα και οτι θα συλλαβω πανευκολα!!!!και να μην ειμαι χαζη,γιατι δεν εχω εντονο προβλημα και οτι με ενα τεστακι ή με εναν υπερηχουλη θα με στελνει για σεχ και θα κανω 10 παιδια!!!!!!!!!!!!! μακαρι...... δεν ειχα ποτε καποιο γυναικολογικο προβλημα,εστω και μικρο....και απογοητευτηκα....προσγειωθηκα ανωμαλα γμτ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 335
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκι μου... γλυκούλι μου... μη μου στενοχωριέσαι καθόλου! Πρώτα απ'όλα είναι πολύ καλό που σε βοηθάει ο γιατρός σου, μην το ξεχνάς αυτό, είναι σημαντικότατο! Έπειτα, εκατομμύρια γυναίκες ανα τον κόσμο είχανε πολυκυστικές ωοθήκες και κατόπιν θεραπείας κάνανε κι 1 και 2 και 3 παιδάκια... (που λέει και το γνωστό άσμα!)

Δες το σαν μία ευκαιρία να χαλαρώσεις, να κάνεις ότι ακριβώς σου πει ο γιατρός σου... κυνήγησε τον αντρούλη σου κι όλα θα γίνουνε ομορφιά μου! Μη μου στενοχωριέσαι πάντως... προσπάθησε τουλάχιστον, εντάξει? Σε φιλώ γλυκά κι αναμένω νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρούλα μου γλυκειά μην στενοχωριέσε και πανω απο όλα μην απογοητεύεσε!!!Είναι παρα πολλά τα κορίτσια που έχουν πολυκυστικές και όμως έχουν γίνει μανούλες ή περιμένουν τα σποράκια τους.Και εδώ κάποια κοπέλα πρόσφατα έμεινε εγκυούλα(ας με συγχωρέσει όμως που δεν θυμάμαι το όνομά της)που έχει πολυκυστικές.

Σου στέλνω φιλια και μία αγκαλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mikroula mou agapi mou min kaneis etsi!

Den sou eipe oti den tha kaneis paidia!

To pistevo afto pou sou leo den einai tipota.

Tha to parakolouthiseis ligo kai sto metaxy mporei kai na meineis horis na to pareis hampari!

Polla polla filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ το ίδιο σοκ έπαθα πριν λίγους μήνες!έχω κάνει άπειρες φορές υπέρυχο και δεν υπήρχε τίποτα και ξαφνικά...πολυκυστικές! ήπιας μορφής, χωρίς συμπτώματα.

για την ωορηξία δεν είμαι και τόσο σίγουρη γιατί έκανα υπέρυχο τρεις συνεχόμενους μήνες και υπήρχε ώριμο ωάριο πάντα άρα οκ. αν έχεις σταθερό κύκλο δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας.

πάντως σε καταλαβαίνω...είναι ένα σοκ.

άσχετο αλλά είχα τρεις μέρες καθυστέρηση και μόλις αδιαθέτησα.ΑΙΣΧΟΣ!!!

Καλή μας επιτυχία από δω και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελαρες μουυυυυυυυυυυυ!!!!!!!! ευχαριστω που με κανετε και νοιωθω τοσο ομορφα με την αγαπη σας.. απλα επειδη λιγο μπερδευτηκα, αυτες οι πολυκυστες απο δεξια,πως στο καλο θα φυγουν????? γιατι μου ειπανε κατι γνωστες μονο με αντισσυληπτικα φευγουν!!!!! και εγω δεν θελω να παρω αντισυληπτικα γιατι θελω να γινω μανα!!!!!!!!!! μπερδευτικα τελειως!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτα θα κάνεις τις εξετασούλες σου κι ότι σου πει ο γιατρός σου... κι έπειτα, να σου πω κάτι κορίτσι μου? Μία παλιά μου φίλη... είχε πολυκυστικές... έκανε 2 χρόνια προσπάθειες και παιδάκι δεν ήρθε... το ψάξανε με τον γιατρό της (γιατί δεν είχε πρόβλημα πιο πριν... βγήκανε οι κυστούλες από το άγχος της!) της έδωσε όντως αντισυλληπτικά κι έπειτα από ένα 6μηνο κι αφού τα έκοψε... 25 μέρες αργότερα έπιασε μωρό!!! Άρα... μην μου αγχώνεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Loipon mikroula sugentrosou.

Otan eimoun 23 ekane na mou erthei periodos 2 mines piga sto gunaikologo me aghose mou elege gia sundromo polikustikon telika mou edose antisulliptika kai kati alla pou den ta thumamai ta pira ena mina

mou irthe periodos amesos kai teleiose ekei i ypothesi.

Telika itan kati kustes pou eihan vgei apo tis malakies pou ekana (tsigara cliubbing elahisto fagito)

oute pou xanaasholithika kai ektote eho kanei pollous yperihous eho meinei egyos 2 fores (asheta pou ta ehasa)kai ola kala oute kustes oute tipota.

Den tha patheis tipota me ena mina therapeia kale!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

quInta εισαι αρχηγοπουλο!!!! με επανεφερες στην ταξη!!! μονο που δεν καταλαβα κατι......αν παρω αντισσυλιπτικα για ενα μηνα θα τα παρω??? επειδη εγραψες ενα μηνα θεραπεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koita ego ta pira gia ena mina giati toso mou eipe o doctor.kai i periodos irthe kanonika.

Kai ligo parapano na sou parei den halase o kosmos afou eheis periodo kai sou vrike oario etoimo na bgei den einai toso sovaro.

Ego sou leo den eiha katholou periodo.

kai na sou po kai gia ti fili mou pou ehei vareia periptosi polikustikon den ehei pote periodo (mia fora to hrono )

kai einai kai poli ypervari.Tin eihe prixei o antras tis kai oi dikoi tis na kanei paidi arnithike na parei otidipote gia therapeia kai eipe as erthei opote thelei den tha trellatho ego sta hapia .

Apotelesma sto hrono epano epiase dydyma oute katalave pos ....

Loipon gia na mi se prizo akolouthise afta pou tha sou pei o giatros psuhraimia!

Sunehise esy to ahalinoto sex akathekti kai min stenahoriesai giati otan ertho ellada tha se deiro!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

quinta μου ΟΧΙ αλλο ξυλο!!!!!!! ξερεις τι περναω εγω για το αχαλινωτο σεχ?????? πολυ ξυλο φιλεναδα!!!!!!! χααχχαχιχιχιιχχχχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!!!!

λες δηλαδη ολα να πανε καλα ε??...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη μου ξενερωνεις!!!

ειδες??ειχες ενα αυγουλακι ετοιμο!!μπορει και να ειναι το τυχερο αυγουλακι!!

ευχομαι αυτη τη στιγμη αυτο το αυγο να εχει γινει ομελετα μαζι με ενα σπερματοζωαριο του χρηστου και να μας το ανακοινωσεις συντομα!!

ολα καλα θα πανε κοπελα μου

αντε και...καλη σας ορεξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μικρουλα, συνυθως δινουνε για πιο πολους μηνες τα αντισσυλιπτικα.αλλα μην ανισυχεις. οταν κανεις εξετασεις και θα πας στον γιατρο σου, θα του πεις οτι θελεις μωρο. ασ πουμε η δικια μου κατασταση ειναι ακρηβως οπως η δικια σου.το εχω πολικυστικες το δεν εχω. το ωαριο επησεις- το εχω, το δεν εχω. και δεν πετυχαμε με τιποτα φισιλογικα. οταν καναμε εξετασεις μου βρηκε οτι ειναι χαμηλη η Προγεστερονη. για αυτο μπορω να μην εχω ωορρηξια, μαλλον και τοτε οταν ειχα ωαριο.και ο γυναικολογος μου ειπε οτι υπαρχουνε δυο τροποι θεραπιας 1. αντισσυλιπτικα και 2. προκληση ωορρηξιας με ορμονικα φαρμακα - για αυτες που θελουνε να κανουνε μωρο. οποτε εμεις ξεκινησαμε την δευτερη.αλλα ο γιατρος σου μετα τισ εξετασεις θα σου πει τι ειναι καλυτερο για σενα.επησεις πρεπει να κανετε ελενχω και για τον ανδρουλη σου. καλη σου επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην σε νοιάζει καθόλου και μην στεναχωρηθεις καθολου. να κάνεις οτι σου λέει ο γιατρός σου και όλα θα πανε super. κι εγω ειχα πολυκυστικες με μια αρκετα μεγάλη κύστη στην μια ωοθήκη. μετα απο αγωγη ολα σταθεροποιήθηκαν και μάντεψε!!!

που να το φανταστούμε. περιμένουμε δυο αγοραρους δυζυγωτικους.

ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroula mou giati anisixeis? oi polikistikes einai kati para ma para poly sini8ismeno kai eykola antimetipizete... egw eixa kai tis 2 oothikes entelos xalia kai omos twra konteyo na genniso to mikraki mou:)mia mikri diskolia dn einai panta gia kako...:) sou eyxomai grhgora manoula:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον να σου πω κάτι;; Εγώ όλα αυτά δεν τα πολυπιστεύω...ενα μηνα πριν μεινω έγκυος στο γιο μου , μου είχαν πει τα ίδια και ότι θα έχω προβλημα να αποκτήσω παιδί όποτε ήθελα...και τσουπ! Μένω έγκυος τον άλλο μήνα!!Δεν ξέρω..κράτα κ μια πισινή..μηπως θέλει ασου φάει κ τα λεφτά!(είμαι πολύ καχύποπτη σε κάτι τέτοια..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost έγραψε:

μη μου ξενερωνεις!!!

ειδες??ειχες ενα αυγουλακι ετοιμο!!μπορει και να ειναι το τυχερο αυγουλακι!!

ευχομαι αυτη τη στιγμη αυτο το αυγο να εχει γινει ομελετα μαζι με ενα σπερματοζωαριο του χρηστου και να μας το ανακοινωσεις συντομα!!

ολα καλα θα πανε κοπελα μου

αντε και...καλη σας ορεξη!!

Χαχαχαχαχα.... Συμφωνώ!

Βρε μικρουλίτσα, αφού έχεις έτοιμο το αβγουλάκι αυτό το μήνα, εκμεταλλεύσου το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!

ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ

ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ..........!!

Κ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ

ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ!!

Κ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ(ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ)

(ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ) Κ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ ΕΙΧΕ ΡΩΤΗΣΕΙ

ΤΟΤΕ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ..Κ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ''ΜΑ ΤΙ ΛΕΤΕ

ΓΙΑΤΡΕ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ?΄΄ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ

''Κ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΩΤΑ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ?΄΄

ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΝΕΡΩΝΕΙΣ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ .

ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ!

ΣΥΓΜΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΚΡΟΣΚΕΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΣΤ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΕΝΘΑΡΥΝΩ

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρουλα, οι πολυκυστικες ειναι ενα απο τα πιο συνηθισμενα προβληματα που εμφανιζονται. Αλλα οπως λενε και τα αλλα κοριτσια κι εχω διαβασει κι εγω στο φορουμ απο αλλες κοπελες, ειναι αντιμετωπισιμο και σιγουρα μπορεις να μεινεις εγκυος! Αφου σου ειπε κι ο γιατρος να τρεξεις για αγκαλιτσες, τοτε ολα ειναι οκ! Να μεινεις ησυχη και να συνεχισεις τις προσπαθειες με οσο λιγοτερο αγχος μπορεις! Φιλακιαααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανησυχεις καθολου!!!!!!!!!!!!

ολα θα πανε καλα θα δεις!!!!!!!

κι εγω ενα μικρο προβληματακι το ειχα και αντισυλληπτικα επαιρνα για καποιο καιρο για να το φτιαξω και τωρα ειμαι εγκυουλα χωρις καμια μα καμια προσπαθεια!!!!!!!!!!!!!!

το μονο που εχεις να κανεις ειναι να αποβαλεις το αγχος!!!!!!!

ολα τα αλλα γινονται!!!!!!ααααα....και πολλες αγκαλιτσες φυσικα!!!!!

ευχομαι τα καλυτερα γρηγορα!!!!!

μακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι... πες αλεύρι... Ξύλο σε γυρεύει!! Την Κυριακή μάλιστα στην συναντησούλα μας!! Τι έχουμε πει τόσο καιρό;;; Λοιπόν...

Όταν ήμουνα 20 χρονών, είχα να δω κάνα τρίμηνο περίοδο! Πήγα λοιπόν στον γιατρό, να δω τι συμβαίνει! Πολλαπλές κύστες και στην δεξιά και στην αριστερή ωοθήκη!! Εξετάσεις λοιπόν.. και θεραπεία ένα χρόνο περίπου με αντισυλληπτικά! Αλλά να σημειώσω πως : "Δεν είχα περίοδο για 3 μήνες!!" Κύκλος: χάλια!! Κάθε 30 με 40 μέρες! Κι όμως!! 3 μήνες χρειάστηκε για να πιάσει ο σπόρος! Και με πολλαπλές κύστες! Κοριτσάκι μου, μην αγχώνεσαι! Τα έχεις όλα με το μέρος σου! Και ηλικιακά μια χαρά είσαι! Έχεις υπεραρκετό χρόνο μπροστά σου! Δεν είναι ότι σ'έχουν πάρει τα χρόνια και δεν προλαβαίνεις!! Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις!

Βρε κορίτσια λύστε μου μια απορία! Όταν έχεις περίοδο δεν είναι ένα ή περισσότερα ωάρια που απλά δεν γονιμοποιήθηκαν;; Πως είναι δυνατόν να έχεις περίοδο και να μην έχει προηγηθεί ωορηξία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...