Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η αμυγδαλύτιδα είναι κολλητική?


Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας! Σήμερα έχω πάει τα διδυμάκια μου στη πεθερά μου να τα προσέχει γιατί η μητέρα μου, που τα προσέχει συνήθως τα πρωινά που εργάζομαι, λείπει σε ταξίδι.Το θέμα είναι πως η μεγάλη κόρη της πεθεράς μου είναι άρρωστη σήμερα με πυρετό (έχει αμυγδαλύτιδα)και ήθελα να σας ρωτήσω μήπως ξέρετε αν κολλιέται η αμυγδαλύτιδα ή όχι!Έχω ανησυχήσει λίγο και χρειάζομαι τα φώτα σας!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Κυριακη.Απο οτι γνωριζω ειναι κολλητικη η αμυγδαλιτιδα αν ερθεις σε αμεση επαφη.Το να ειναι απλως στο ιδιο δωματιο χωρις να ερχονται σε επαφη δεν νομιζω οτι πειραζει αλλα καλο ειναι να πεις την πεθερα σου να πλενει καλα κι αυτη τα χερια της πριν πιασει τα μωρα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Ειχα ρωτησει τον παιδιατρο και μου ειχε πει πως οτι κανει πυρετο ειναι κολλητικο. Ειχε κολλησει η μικρη μου απο τον αντρα μου αμυγδαλιτιδα. Αυτο που ξερω ειναι οτι θελει να αεριζεις συχνα τον χωρο που ειναι τα μικρα και αν γινεται να υπαρχει ανοιχτο παραθυρο και να μην τα πλησιαζει η "θεια" τους . Τωρα βεβαια οταν λειπεις εσυ δεν ξερεις τι θα γινεται εκει. Ευχομαι να μην κολλησουν τα διδυμακια σου. Φιλια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο οσο θυμαμαι η ιογενης αμυγδαλιτιδα ειναι κολητικη αυτη που εχει πυον οι αμυγδαλες η απλη η αλλη δεν πρεπει να ειναι αλλα καλο ειναι να φυλαγεσαι καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως απο οτι ξερω κ γω ειναι κολλητικη......

Βεβαια δεν εχω ακουσει μωρουλια να εχουν αμυγδαλιτιδα..ο δικος μου ειχε μετα οταν πηγε παιδικο..ενω πυρετακι,βηχαλακια,συναχι..ειχε απο 3 μηνων...:(

τι να πω? καλη τυχη κ να μην κολλησετε!!

το μαριετακι τα πε μια χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια! Και εγώ υποψιαζόμουν ότι η αμυγδαλύτιδα είναι κολλητική! Ευτυχώς μέχρι σήμερα δεν φαίνεται να έχουν κολλήσει!

Θα δούμε...:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...