Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσκληση στα βαφτησια της Moussitsas


Moussa

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου.Εχω πολυ καιρο να μπω στο μαμμυ και σας πεθυμησα :) .Λοιπον κοριτσια μου επιτελους τελιωσα τα προσκλητηρια και τις μπομπονιερες της μικρης μου αν και ειναι λιγακι νωρις :laugh: .Ειχα υποσχεθει οταν ειμουν εγκυος οτι στην βαφτηση της θα σας καλεσω ολες ( οι ποιο παλιες θα θυμουντε).Με χαρα λοιπον σας λεω οτι η βαφτηση της μικρης μου ειναι κανονισμενη για της 22 Αυγουστου μερα σαββατο και ωρα 7 το απογευμα στην εκκλησια του αγιου Αθανασιου στο χωριο Ισωμα του νομου Κιλκις (γεννετηρα της μαμας μου μιας και περνει το ονομα της :laugh: ).Απο την πολη της Θεσσαλονικης ειναι ακριβως 50 χιλ. και σε ωρα αποστασης περιπου 15 λεπτα.Θα χαρω πολυ οσες μπορεσετε να ερθετε να σας δω και απο κοντα :) .Η προσκληση φυσικα ειναι ανοιχτη για ολες και εννοειτε και η προσκληση για το τραπεζι που θα παραθεσουμε μετα :) .Καλοδεχουμενοι ειναι ολοι στην χαρα μας για την κορη μας.Σας βαζω και τις φοτο που βγαλαμε στα προσκλητηρια και τις μπομπονιερες που φτιαξαμε οπως επισης και το κειμενακι που ισως δεν θα μπορεσετε να το διαβασετε.

s703884006_1736270_7743457.jpg

s703884006_1736274_2067467.jpg

s703884006_1736273_7117717.jpg

Είμαι όμορφη, μικρούλα

νόστιμη και τσαχπινούλα

έχω και σγουρά μαλλάκια

μεγάλα, εκφραστικά ματάκια!!!

Με φωνάζουν αστεράκι

μα τώρα έγινα παιδάκι

πρέπει πια να με βαφτίσουν

όνομα να μου χαρίσουν

Η νονά μου η καλή

θα με πει Βασιλική

μα αυτοί που μ΄αγαπούν

Βάλια θα με αποκαλούν!!!

Ελπιζω να τις περασα :) .Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moussa να χαίρεσαι την μικρή Βάλια!!!:laugh: Με το καλό η βάφτιση:)

Όλα είναι φανταστικά!Μου άρεσουν πολύ τα προσκλητήρια!Μόνη σου τα έφτιαξες;Και αν ναι λες και σε εμάς το μυστικό;:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mamaka_4 ηταν παρα πολυ ευκολο εψαξα στο ιντερνετ για νεραιδουλα (αυτο το 8εματακι μας αρεσε) βρηκα τις εικονες που ηθελα τις αποθηκευσα και μετα εκανα ενα ξεκαθαρισμα για το πια θα με βολευε να μπει και το στοιχακι.Αφου το βρηκα το περασα στισ αποθηκευσης ως εικανες απο εκει στην ζωγραφικη και "κολησα" το στοιχακι.Επελεξα ροζ χρωμα σε χαρτι και το εκτυπωσα :) .Μετα με κορδελιτσα το εκανα παπυρο και μετα μεσα σε ετοιμα πουγγακια με 3 κουφετακια :) .Ετσι εκανα ενα προσκλητηριο με τα χερακια μου και με πολυ αγαπη :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moussa μου με το καλο η βαφτιση!!!!!!Καλοφωτιστη να ειναι η μπεμπουλα σου!!!!

Τι ωραια τα κανατε ολα!!!!!:woohoo: Τις προσκλησεις,το ποιηματακι!!!:laugh: ,τις μπομπονιερες!!!!!!Μπραβο σου,συγχαρητηρια!!!!!!!!Και σε ευχαριστουμε παρα πολυ που μας καλεις!!!!!Τι κοριτσι εισαι..:woohoo:

Εγω αν ειμαι εδω θεσσαλονικη και δεν λειπω με καποια δουλεια εκτος,θα ερθω με μεγαλη μου χαρα!!!!!:woohoo: πολλα φιλακια:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβονη μου με πολυ πολυ χαρα θα σας περιμενω ολες.Δεν εχει σημασια ποιες γνωριζω απο κοντα και ποιες οχι σημασια εχει οτι ειμαστε συνοδοιποροι στην ζωη ολες μας παλευουμε για τα παιδια μας και μοιραζομαστε τους προβληματισμους μας στο mammy.Οποτε οι ζωες μας ειναι κοινες.Πραγματικα εχω μεγαλη χαρα που ηρθε η μικρουλα μας και γεμισε την ζςη μας μετα απο πολλα πολλα χρονια :) .Γιαυτο θελω να το μοιραστουμε με ολες τις κοπελες εδω.Α θα εχουμε και οργανα στο γλεντι ξεχασα να το πω ;) .Σε περιμενω με χαρα υβονη μου :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MOYSITSA ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΠΤΙΣΗ!

ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΑΛΛΑ ΠΕΦΤΕΙ ΛΙΓΟ ΜΑΚΡΙΑ Η ΚΥΠΡΟΣ!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου τελεια η προσκληση και οι μπομπονιερες!

Με το καλο η βαπτιση της κορουλας σου!

Περναει γρηγορα ο καιρος θυμασαι το πρωτο σου ποστ?? ;)

Να ειστε ολοι καλα να σου Ζησει η Βασιλικουλα και φυσικα οι αντρες σου! :)

Οσο για τη προσκληση σε ευχαριστω πολυ πολυ!!

Φιλάκια!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yiwtaki moy tomas moy κοριτσακια μου ποσο σας πεθυμησα δεν ξερετε:) .Yiotaki moy ακαρι να γινει κατι να ερθεις αλλωστε εσυ ανακοινωσες την γεννηση της εχεις "μεριδιο" απο αυτην :) .Tomas moy θυμασε που ειχα ανχος αν θα τα καταφερνα με τον γιο μου τον μεγαλο ?:laugh: :laugh: Δοξα τον 8εο μια χαρα ειναι ολα πια :) .Το πρωτο ποστ ηταν μολις ειχα μαθει οτι ημουν εγκυος και μεσα στο ανχος χαχαχα ελεος ημουν.Μακαρι να ερ8ετε στην χαρα μας.Μαζι μοιραστικαμε το ανχος μαζι και την χαρα :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moussa έγραψε:

Υβονη μου με πολυ πολυ χαρα θα σας περιμενω ολες.Δεν εχει σημασια ποιες γνωριζω απο κοντα και ποιες οχι σημασια εχει οτι ειμαστε συνοδοιποροι στην ζωη ολες μας παλευουμε για τα παιδια μας και μοιραζομαστε τους προβληματισμους μας στο mammy.Οποτε οι ζωες μας ειναι κοινες.Πραγματικα εχω μεγαλη χαρα που ηρθε η μικρουλα μας και γεμισε την ζςη μας μετα απο πολλα πολλα χρονια :) .Γιαυτο θελω να το μοιραστουμε με ολες τις κοπελες εδω.Α θα εχουμε και οργανα στο γλεντι ξεχασα να το πω ;) .Σε περιμενω με χαρα υβονη μου :) .

Αχ κοπελα μου πολυ με συγκινεις!!!!!Ετσι ειναι οπως τα λες,συνοδοιποροι ειμαστε ολες οι μαννουλες!!!!Να ειστε καλα και να την χαιρεστε την κορουλα σας!!!!!

Ειναι και κουκλα την ειχα δει στις φωτο την μουσιτσα σου:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλό η βαφτιση της μικρουλας σου. Ολα τα πραγματα ειναι υπεροχα και αφου τα εφτιαξες με τα χερακια σου και με αγαπη ειναι ακομα καλύτερα. Πολυ θα το ηθελα κ εγω να ερθω αλλα πεφτω μακρυά (Ιθάκη) αλλαξα το νικνειμ ηταν Καρμεν αν με θυμάσαι. Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και να ειναι το κοριτσακι σου γερο και τυχερό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moussa ειναι ολα πανεμορφα... :laugh: με το καλο η βαπτιση της μικρης σου... :) ευχαριστουμε πολυ για την προσκληση... ;) ειμαστε ομως μακρυα...:( καλα να περασετε και να μας βαλεις και φωτο να σας καμαρωσουμε...:P φιλακια...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moussa έγραψε:

yiwtaki moy tomas moy κοριτσακια μου ποσο σας πεθυμησα δεν ξερετε:) .Yiotaki moy ακαρι να γινει κατι να ερθεις αλλωστε εσυ ανακοινωσες την γεννηση της εχεις "μεριδιο" απο αυτην :) .Tomas moy θυμασε που ειχα ανχος αν θα τα καταφερνα με τον γιο μου τον μεγαλο ?:laugh: :laugh: Δοξα τον 8εο μια χαρα ειναι ολα πια :) .Το πρωτο ποστ ηταν μολις ειχα μαθει οτι ημουν εγκυος και μεσα στο ανχος χαχαχα ελεος ημουν.Μακαρι να ερ8ετε στην χαρα μας.Μαζι μοιραστικαμε το ανχος μαζι και την χαρα :) .

Αγγελικουλα μου αν θυμαμαι λεει το αγχος και την αγωνια σου... B)

Περασαν ομως αυτα παμε για αλλα!! :woohoo:

Οπως λεει και η Γιωτα η Κυπρο πεφτει λιγο μακρια και το θεωρω καπως αδυνατον να ερθω στη βαπτιση θα ειναι ο καιρος που θα γενναω :woohoo: :woohoo: :woohoo: !!!

Θα περιμενω ομως φωτο και λεπτομεριες!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Karmen moy Φυσικα και σε θυμαμε καλη μου :) .Η κορη σου ειναι μια κουκλα :) .Tomas moy με το καολο να ερθει το αγγελουδι σου χαρηκα τοσο πολυ οταν εμαθα οτι ησουν εγκυος :) :) .Ξερω κοριτσια μου οτι ειναι μακρυα αλλα οσες μπορεσετε με χαρα σας περιμενω.Οι κοπελες που ειναι απο μακρυα και 8ελουν να ερθουν με χαρα θα τους κλεισω δωματιο σε ξενοδοχειο εννοειτε οτι θα ειναι πληρωμενω απο μενα.Αρκει να μου πειτε εγκυρα λιγο πιο νωρις και θα τα κανονισω ολα εγω :) .Φωτογραφιες να ειστε συγουρες οτι θα βαλω και μαλιστα μπολικες.Να με συνχωρεσει η Λενα μας αν θα της πιασω λιγο χωρο με τις φωτο ;) .Α γκαρντασινα Λενα ελπιζω να σε δς στα βαφτησια ετσι ?;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα με το καλο η βαπτιση της κορουλας σου και σε ευχαριστουμε για την προσκληση!!!!!!!!!

Πως περασε ο καιρος και τωρα βαπτιζεται!

Πραγματικα ειναι ολα πολυ ωραια αλλα ακομη πιο ωραιο ειναι που τα επιμεληθηκες εσυ:).

Σου ευχομαι να εχετε μια υπεροχη βαπτιση!!!!

ΥΓ:Αφροδιτακι τι μηνα γεννας?Το καλοκαιρι που θα κατεβω Κυπρο θα προσπαθησω να ερθω να σε δω :)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να βαφτιστεί η μικρούλα σου Moussa μου!!! Να την χιλιοκαμαρώνεις πάντοτε!!! Κι εγώ είμαι μακριά μωρέ... Νίκαια Πειραιά γαρ! Ευχαριστώ πάντως πάρα πολύ για την πρόσκληση! Επειδή είμαι σχετικά νέο μέλος (από 27/3) και δεν ξέρω, πόσο είναι η Βάλια σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hara έγραψε:

ΥΓ:Αφροδιτακι τι μηνα γεννας?Το καλοκαιρι που θα κατεβω Κυπρο θα προσπαθησω να ερθω να σε δω :)!

Χαρα μου θα ηθελα και εγω να σε δω απο κοντα. Λοιπον εχω ΠΗΤ 03-09-09 αλλα με βλεπω να γενναω μεχρι τελος Αυγουστου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα μου σε ευχαριστς πολυ πολυ.Πιπιτσα μου η Βαλια μας ειναι 2 μηνων και 15 ημερων.Και εγω στην αθηνα μενω (δυστηχως) αλλα η μανουλα μοθ καταγετε απο το ισωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli μου ευχαριστω πολυ :) .Ναι μονη μου της εκανα.Αγορασα τουλακια εβαλα μεσα κουφετακια καρδουλες με γεμιση σοκολατας τα εδεσα με μια κορδελιτσα και εκανα ενα "ντου" στα Jumpo.Πηρα καλτσακια αγκαλιας σε τριαδες που τα εχει (σε τρια χρωματα ,λευκο,ροζ και κιτρινο) και εβαλα σε καθε μια μπομπονιεριτσα απο μια.Οσοι θα παρουν 2 ιδια χρωματακια θα εχουν ενα ωραιοτατο ζευγαρακι καλτσακια :) .εκανα 1000 αλλα μαλλον 8α κανω αλλες 500 θα δουμε :) .Ευκολα γρηγορα και οικονομικα και πανω απο ολα με πολυ αγαπη :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ομορφα ολα!Εβαλες ολη την αγαπη κ το μερακι σου!

Μ'αρεσε πολυ η ιδεα σου στο κειμενακι που δηλωνει μεν το ονομα που θα δωσετε και ταυτοχρονα αυτο που θελετε να την φωναζετε!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moussa mou,koukla mou,se pethumisame!!!!ti kanei i mpoumpouka sou?mporei na erthoume sta vaftisia filenada arkei na min doulevei o giorgos kai na to thumithoume :P ,emeis leme gia oktombri ,ase simera mpomponieres eftiana kai ego gia ena moraki pou tha vaftiso se ena xorio tou kilkis(den ksero se poio akoma),filakia polla stous antres sou kai sto moro sou!!!giota

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαυρουλα μουυυυυυυυυ.Γιωτακι μου γλυκο εννοειτε οτι σας περιμενω :) Η βαπτιση ειναι σαββατο οποτε πυστευω οτι θα σας δω και το ζουζουνι σου να δω να το φιλισω πολυ πολυ πολυ.Τελικα το εχουμε ριξει στην χειροτεχνια οι βορειοελλαδιτισσες ετσι?χαχαχα.Δεν ειμαστε μακρυα απο την θεσσαλονικη.50 χιλ. απο το κεντρο της πολης πηγαινοντας για σερρες.Αχου πολυ θα χαρω :) :) .Θα μεινε και στο γλεντι εννοειτε ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο Αντζυ μου....:woohoo: Ολα ειναι υπεροχα!!!Μακαρι να μπορουσα να ερθω και εγω!!Αλλα μου ειναι δυσκολο πολυ!!Παντος η ωρα η καλη να ειναι της Βαλιας μας!!!!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...