Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΖΩΝΗ Η ΚΟΡΣΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ????


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες θα ήθελα να ρωτήσω όσες ξέρουν τι είναι πιο καλο για μέτα την εγκυμοσύνη εκτος της γυμναστικής φυσικά ... κορσές η ζώνη εγώ σκέφτομαι την ζώνη ότι θα είναι καλύτερα ξέρετε που μπορώ να βρω ??:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα! η ζωνη ουτε που ξερω τι ειναι! εγω εβαλα κορσε (ακομα φοραω μετα απο 7 μηνες). Μου το πε και η παιδιατρος σε μια κουβεντα,αλλα και η πεθερα μου φορεσε μετα τις γεννες της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζωνη φορουσε μια φιλη μου οταν ηταν εγκυος γιατι της ειχε κατεβει πολυ η κοιλια...:blink: εγω μετα την γεννα εβαλα κορσε... δεν μπορω να πω οτι ειδα και θεαματικα αποτελεσματα... παντως μου ειπαν οτι καλο θα ειναι να μην βαλω τιποτα... ο κορσες λεει εμποδιζει την μητρα να κανει συσπασεις για να μαζεψει... τωρα τι να σου πω... ο καθενας λεει τα δικα του...:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ekoliou mou kalimera agapi mou...

Eto kontevoume kai emeis na gennisoume eee...

Liges meres mas minane...

Pit exoume tin idia...

Akou egw stin prwti mou egkumwsini eixa valei korse...

Kai twra sxediazw gia korse...

Gia tin zwni den gnwrizw...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

με το καλο να υποδεχθειτε τα μωρακια σας ευχομαι!

Εγω εχει 2 μηνες που γεννησα κ δεν εχω βαλει τιποτα,με το μωρο ολη μερα,το ξεχασα!:ohmy:

Παντως κοιλια δεν μου εχει μεινει,φαινεται πολυ λιγο,ουτε κ ραγαδες εχω κανει,το φροντισα νωριτερα αυτο με αφθονες κρεμες!

Αληθεια ο κορσες τι ακριβως κανει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΖΩΝΗ ΑΠΟ ΤΟ PRENATAL ΠΟΥ ΟΜΩς ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΚΟΡΣΕ.

ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΟΜΩΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ.

ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΠΙΕΕΙ ΚΑΛΑΜΙ!!!

ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΦΥΓΕ.

ΝΤΑΞΕΙ, ΜΙΑ ΔΙΠΛΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ.

ΣΤΙΣ ΕΞΟΔΟΥΣ ΦΟΡΑΩ ΛΑΤΕΞ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΚΟΜΨΕς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι να κανει ο κορσες και η ζωνη αμα δεν το ραβεις το ρημαδι!!:laugh:

εγω τον φοραω οταν βγαινω για να μαζευω την κοιλουμπα. εμενα μου μεινε καμποση:) ειχα και κοιλαρα στην εγκυμοσυνη,αλλα βοηθαω και γω την αναπτυξη της με το φαγητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω φοράω ζώνη..την πηρα απ το φαρμακειο κατω στο Μητερα..την φοραω που και που..ενταξει μαζευει την κοιλια εκεινη την στιγμη αλλα με το που την βγαζεις τα ιδια με πριν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ και μενα μου εμεινε γιατι ειχα πολυ μεγαλη κοιλια και δεν βοηθαω την κατασταση πρεπει να κλεισω το στομα μου επιτελους αλλα θελω και γω να βαλω κατι ο κορσες σας πιεζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοιτα ειχα ρωτησει τον γιατρο μου και μου ειχε πει δεν κανει τιποτα ουτε το ενα ουτε το αλλο,μονο γυμναστικη.

εγω πηρα ζωνη και την φορεσα για πολυ λιγο και με ενοχλουσε αλλα και την ξεχναγα..για αυτο το πολυ λιγο που την φορεσα δεν εκανε τιποτα το ιδιαιτερο αλλα ηταν για πολυ μικρο χρονικο διαστημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΚΟΛΙΟΥ εγω δεν εχω βαλει τιποτα. Ειναι 20 μερες που γεννησε. Η μαια μου μου ειπε ουτε ζωνη ουτε κορσε, δεν κανουν τιποτα. Μαλιστα μου τονισε οτι μπορει και να επιτεινουν το προβλημα και μου υπογραμμισε οτι η καλυτερη γυνναστικη, φυσικη, ειναι ο θηλασμος. Αυτο και κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια και εδω οι αποψεις διαφερουν,αλλοι γιατροι λενε ναι και αλλοι οχι,εγω παντως ειχα βαλει κορσε αυτον που ειναι ανοιχτος απο κατω και τον φορεσα αμεσως με το που γεννησα!!!Και τον φορουσα συνεχεια μετα!!!Αλλα σφιγγει πολυ κοριτσια και δεν μπορουν να τον ανεχτουν ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Loipon koritsia sumfono me kapoies kopeles pou lene oti ama den to rapsoume to rimadi oti kai na baloume.....Ego koritsia emeina egios kai stamathsa thn douleia ekopsa kai to kapnisma kai exo parei polla kila apo thn arxh ...kathomoun sto spiti olh mera kai katalabenete ...mou fonaze to rimadi to psigeio tora eimai 94 kila ksekhnisa thn egymosynh sta 66 kila....ox.....Pantos ego eipa thn mana mou na mou sthlei mia zonh ...etsi na do kai ama den kanei douleia sthn koilia tha thn balo sto stoma mpas kai to kleiso...xa..xa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm έγραψε:

ΕΚΟΛΙΟΥ εγω δεν εχω βαλει τιποτα. Ειναι 20 μερες που γεννησα. Η μαια μου μου ειπε ουτε ζωνη ουτε κορσε, δεν κανουν τιποτα. η καλυτερη γυνναστικη, φυσικη, ειναι ο θηλασμος. Αυτο και κανω.

συμφωνω και γω. εμενα επισης ο γιατρος μου ειπε να κανω καθε μερα ψαλιδακια ξαπλωμενη στο κρεβατι χωρις μαξιλαρι στο κεφαλι. Αυτο μου το ελεγε και η μαμα μου που με γεννησε πριν απο 37 χρονια!!!!

Διαχρονικα και τελειως αποτελεσματικα τα ψαλιδακια!!!! (και φυσικα εγω ειμαι τοσο πτωμα που δεν εχω κανει ουτε ένα :blush::blush::blush: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΟΥΤΕ ΚΟΡΣΕ ΟΥΤΕ ΖΩΝΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΟΙ ΜΥΣ 'ΜΑΖΕΥΟΥΝ' ΜΟΝΟ ΜΕ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ!! ΒΕΒΑΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ!!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...