Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΩΤΕΣ ΑΓΟΡΕΣ ΜΩΡΟΥ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΚΑΡΟΤΣΙ, ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΓΔΥΣΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ;;

ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ. ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ, ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ!!

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 982
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλημέρα,

μόλις έκανα σύνδεση στο forum για να μπορώ και εγώ να συμμετέχω στις συζητήσεις. Είμαι 20 εβδομάδων και τώρα ξεκίνησα και εγώ να κοιτάω για έπιπλα και τα πρώτα αναγκαία του μωρού. Έχω καταλήξει να πάρω τα περισσότερα από το Mothercare γιατί είναι τα φθηνότερα της αγοράς και από ποιότητα πολύ καλά. Δεν θα πάρω αλλαξιέρα γιατί θεωρώ ότι είναι πολύ ακριβές. Θα πάρω μία συρταριέρα μεγάλη από το ΙΚΕΑ που κοστίζει περίπου €160 και θα πάρω ξεχωριστά το αφρολέξ για να την μετατρέψω σε αλλαξιέρα. Θέλω όμως να ρωτήσω τις παλιότερες για το τι είναι καλύτερο. Ένα λίκνο ή μια καλαθούνα δεδομένου ότι η κούνια δεν χωράει στο δωμάτιό μου για τον πρώτο καιρό που θα θέλω ο μπέμπης μου να είναι κοντά μου.

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΨΩΝΙΖΩ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ . ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΛΟ Κ ΚΑΤΙ ΨΩΝΙΖΑ ΚΑΘ΄ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ. ΑΚΟΜΑ Κ ΠΡΙΝ ΜΑΘΩ ΤΟ ΦΥΛΟ ΕΠΑΙΡΝΑ ΠΙΟ ΟΥΔΕΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΨΩΝΙΣΕΤΕ ΕΓΚΑΙΡΩΣ Κ ΟΧΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΨΙΛΟΒΑΡΑΙΝΟΥΜΕ Κ ΤΑ ΣΟΥΡΤΑ ΦΕΡΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ... ΕΓΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΣΤΑΣΙΑ... ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ , ΜΕ ΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΤΩΝ ΡΟΥΧΩΝ, ΤΗΝ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΗ ΚΤΛ! ΤΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ! ΤΙΣ ΑΝΑΠΟΛΩ!!:)

ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΣΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΟΥΝ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΜΙΑΣ Κ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΙΛΙΓΓΥΩΔΩΣ Κ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ! ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΑΠΟ ΚΑΡΟΤΣΙΑ ΚΤΛ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΣΤΑ ΛΗΤΩ. ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ Κ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΒΑΛΑΝΤΙΟ!

ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ, ΚΑΛΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Εγώ είμαι στον πέμπτο μήνα και νομίζω ότι σιγά-σιγά θα πρέπει να το ψάξουμε λίγο. Σκέφτομαι να περάσει το Πάσχα, να έχω κλείσει τον έκτο και μετά. Τότε θα έχει και καλύτερο καιρό για βολτίτσες και δεν θα είμαι και... μπαλονάκι ακόμη.

Από γνωστούς μου ακούω ότι τα πιο οικονομικά είναι τα Λητώ, θα δούμε.

Καλές αγορές σε όλες και με το καλό να έρθουν τα ζουζουνάκια μας!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα... εγω οπου ναναι περιμενω τη μπουμπου μου και τα χω σχεδον ετοιμα.... το κρεβατι και την αλλαξιερα τα πηρα απο ενα μαγαζι στο ιλιον, το "ανατελλω" καλη ποιοτητα και καλη τιμη - ευτυχως προλαβα και τις εκπτωσεις - γυρω στα 650€

Εκεινο που θελω να επισημανω είναι να μην περιμενετε - οπως εγω - τελευταια στιγμη να βαψετε το δωματιο γιατι εγω το βαψα πριν 2 βδομαδες με παιδικα χρωματα εννοειται και ακομα να ξεμυρισει!!!! επισης λαβετε υποψη σας οτι και τα συρταρια της αλλαξιερας πιθανον να μυριζουν... οποτε... μην ακουτε τον αντρα σας αν λεει οτι ειναι ακομη νωρις!

εκεινο που μ εχει καταμπερδεψει ειναι τα σελτεδακια που εχουν 500 μεγεθη και οι υφασματινες πανες... οχι απο χασε , οχι απο φανελα... αυτες τι τις κανουν βρε κοριτσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia72 γεια σου.Τις πανουλες τις χρησιμοποιουμε για να τυλιγουμε τα νεογεννητα τον πρωτο καιρο ,βοηθαει για να τα πιανουμε καλυτερα,επισης πολλα ησυχαζουν γιατι νοιωθουν ασφαλεια οπως μεσα στη μητρα!Τις στρωνεις και οπου θελεις να ακουμπησεις το μωρο,ειναι πολυ χρησιμες!

Για τα χρωματα τωρα που ειπες,στο ποστ ασφαλες και ομορφο παιδικο δωματιο,και στο ζωγραφικη στο παιδικο δωματιο,υπαρχει βιντεακι που λεει ολα τα σχετικα για τις βαφες και τι πρεπει να προσεξουμε.

Τα χρωματα που ειναι για τα παιδικα δωματια ειναι ΑΟΣΜΑ,αβλαβη,και πρεπει να πληρουν τις προδιαγραφες της Ε.Ε.Παντα να ζητατε χρωματα με τις σχετικες προδιαγραφες!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη εχεις απολυτο δικιο και οταν πηγα να τα αγορασω κοιταξα τα κουτια 10 φορες πριν τα παρω.... της vitex πηρα... αλλα για καποιο λογο μυριζουν....

ευτυχως εχω θεωρητικα αλλες 2 βδομαδες μεχρι να γεννησω και με τα παραθυρα ανοιχτα κατι γινεται :dry::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aν ειναι σειρα baby ειναι μια χαρα!οπως και ναχει ομως ωσπου να γεννησεις οπως λες θα ειναι ενταξει!;)

Σου ευχομαι η ωρα η καλη και μ ενα πονο!!!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...