Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου και καλο μηνα!!!

μπηκε και επισημα το καλοκαιρι!!!

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου τα καλυτερα για ολες!!!

Γιολαντα μου καταλαβαινω ακριβως τι εννοεις μς την λεξη "μαυριλα"...εγω τρομαξα..αλλα πηρα το γιατρο και μου ειπε το ιδιο που ειπε κ σε σενα...

..ας τα αφησουμε πισω αυτα...οπως ειπες κ εσυ αντε με το καλο να ξεκινησουμε προσπαθειες και παλι..ολα να πανε καλα , για ολες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

matakiaefh έγραψε:

καλημερα κοριτσακια μου και καλο μηνα!!!

μπηκε και επισημα το καλοκαιρι!!!

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου τα καλυτερα για ολες!!!

Γιολαντα μου καταλαβαινω ακριβως τι εννοεις μς την λεξη "μαυριλα"...εγω τρομαξα..αλλα πηρα το γιατρο και μου ειπε το ιδιο που ειπε κ σε σενα...

..ας τα αφησουμε πισω αυτα...οπως ειπες κ εσυ αντε με το καλο να ξεκινησουμε προσπαθειες και παλι..ολα να πανε καλα , για ολες μας...

Καλημέρα,

Καλό μήνα και καλή μας επιτυχία !

Όλα θα πάνε καλά αρκεί να σκεφτόμαστε θετικά !

matakiaefh .... Με το καλό να μας πάνε όλα !

Φιλάκια πολλά και καλό καλοκαίρι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα!!

ξεκινησα και εγω παλι ελευθερα μετα απο την παλνδρομη που ειχα...

αυτο που με νοιαζει ..ειναι οχι το ποτε θα ξαναμεινω εγκυος..αλλα οταν με το καλο ξαναγινει το θαυματακι..να φωλιασει στην κοιλιτσα μου για 9 μηνες και οταν ερθει η ωρα να γεννηθει να το παρω αγκαλιτσα...

καλη επιτυχια σε ολες μας.....καμια να μην ξανανιωσει αυτη την απωλεια..

φιλια πολλα κοριτσαρες μου..αντε να δω ποια με το καλο θα ανακοινωσει τα ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή επιτυχία κούκλα!!!

Εύχομαι καμια μας απο δω και πέρα να

μην ξαναζήσει κάτι παρόμοιο...:dry:

Κοίτα να απολαύσεις τις αγκαλίτσες με τον αντρούλη σου

και θα δεις που σύντομα θα γεμίσει και η δική σου κοιλίτσα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματι καμια να μην το ζησει αυτο ξερω πολυ καλα πως νιωθεις το εζησα και εγω σε διδυμα που παλινδρομησαν στην 13Η εβδομαδα.Η απωλεια ειναι πολυ μεγαλη περασα μεγαλο διαστημα καταθλιψης αλλα τωρα παλι στον αγωνα οτι εγινε εγινε και αυτο δεν σημαινει πως θα ξανασυμβει.Προχωραμε μπροστα και παλι στον αγωνα,,,,, μας Φιλια σε ολες και καλη μας επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

matakiaefh έγραψε:

καλησπερα!!

ξεκινησα και εγω παλι ελευθερα μετα απο την παλνδρομη που ειχα...

αυτο που με νοιαζει ..ειναι οχι το ποτε θα ξαναμεινω εγκυος..αλλα οταν με το καλο ξαναγινει το θαυματακι..να φωλιασει στην κοιλιτσα μου για 9 μηνες και οταν ερθει η ωρα να γεννηθει να το παρω αγκαλιτσα...

καλη επιτυχια σε ολες μας.....καμια να μην ξανανιωσει αυτη την απωλεια..

φιλια πολλα κοριτσαρες μου..αντε να δω ποια με το καλο θα ανακοινωσει τα ευχαριστα!!!

εφακι ευχομαι σε λιγους μηνες με ενα γερο μωρακι στην αγκαλιτσα σου!!!!!!!!!:)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τζοαννα μου!!

σ'ευχαριστω πολυ αγαπη μου!!!ευχαριστω παρα πολυ!!!!!και σε σενα τα καλυτερα ευχομαι!!

σας ευχαριστω ολες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΗ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ, ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΔΠΑΘΕΙΩΝ. ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 20/06. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ, ΟΥΤΕ ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΥΤΕ ΣΕ ΣΕΝΑ ΟΥΤΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ xenianek ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ..

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟς ΣΤΙς 20/06 ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!

ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΙς 30/06..

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ..ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

matakiaefh έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ xenianek ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ..

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟς ΣΤΙς 20/06 ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!

ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΙς 30/06..

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ..ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!

Συγχαρητήρια στην φίλη μου matakiaefh για την τρομερά θετική ενέργεια που εκπέμπει στο post...

Να είσαι καλά και πάντα να ανεβάζεις έτσι ψυχολογικά τον κόσμο...

Σου εύχομαι πολύ γρήγορα να έρθει το Θείο Δώρο όπως και σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν !

Εμένα προσωπικά μου έφτιαξες την ημέρα με την θετική ενέργεια αισιοδοξίας σου !

Σε φιλώ και σου στέλνω την αγκαλιά μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Γιολάντα μου!!!

ευχαριστω για τα καλα σου λογια αγαπη μου!!!!!!!!

τα καλυτερα σου ευχομαι κοριτσαρα μου!!!!!!

ΟΛΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

κοριτσακια μου καλησπερα!!!

ειδατε ..η ξενια ειναι εγκυουλα παλι!!!

ολα καλα να της πανε..ο Θεουλης μαζι της!!!!!

αντε γιολαντα μου και ολα τα κοριτσια ..να παιρνουμε σειρα σιγα σιγα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου βρε κουκλίτσα....

Με αυτή την αύρα όλα θα γίνουν... Καλή μας επιτυχία κουκλίτσα μου !

Σε σένα ευχές και σε όλα τα κορίτσια !

Φιλάκια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια είμαι καινούργια στη παρέα.Είμαι 25 χρονών. Έκανα απόξυνση μετά απο παλίνδρομη κύηση την Πέμπτη 25/6/09 σε ήλικία 9 εβδομάδων και είμαι πολύ στεναχωρημένη. Ήταν η πρώτη μου κύηση και έμεινα πολύ ευκολα έγκυος.Όταν έκανα τις εξετάσεις για τη χοριδιακή ορμόνη αυτή διπλασιαζόταν κανονικά.Το μωράκι ήταν πεθαμένο μέσα στην κοιλίτσα μου μία εβδομάδα και ούτε που το κατάλαβα. Ο γιατρός μου είπε πως αυτό συνέβηκε λόγω χρωματοσωμάτων και πως δεν φταιμε εμέις και μου είπε πως απο τον επόμενο μήνα μπορώ να μήνω πάλι έγκυος.Εγώ όμως φοβάμαι. Εσείς όμως μου δίνετε κουράγιο. Θέλω πολύ να γίνω μανούλα και είμουν πολύ χαρούμενη όταν έμεινα έγκυος μόνο που προσγειώθηκα απότομα.Υπάρχει κάτι που να δυναμώνει τα χρωματοσώματα? Πως μπορούν δύο υγειοίς γονείς σε νεαροί ηλικία να πάθου κάτι τέτοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι ολα καλα θα πανε. κ εγω ειχα παλινδρομη κ τωρα εχω μια κορη ενος ετους. Ηταν ασχημη εμπειρια κ με πηρε πολυ απο κατω μιας και δεν το φανταζομουν και ψιλοαργησα μετα να συνελθω αλλα αξιζε το αποτελεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις. Έμεινες σύντομα έγκυος? Και είχες καλή εγκυμοσύνη? Νιώθω μέσα μου πως θα μείνω πολύ σύντομα πάλι έγκυος αλλά φοβάμαι και την τόση σιγουριά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...να μη φοβασια τιποτα..και εγω τον απριλη τα ιδια..να ξανακανεις προσπαθειες μετα που θα σου ερθει περιοδος δυο φορες,,απλα και μονο για να συνελθει λιγο η μητρα σου..

ενα τυχαιο γεγονος ηταν αγαπη μου..θα δεις θα μεινεις παλι γρηγορα εγκυουλα κ ολα θα πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giasemi μου πόσο σε καταλαβαίνω. 'Απειρες κοπέλες έχουν αντίστοιχα τέτοια άσχημη εμπειρία. Είναι ότι χειρότερο μπορεί να συμβεί ιδιαιτέρως στο πρώτο μωρό. Αντίστοιχη εμπειρία είχα και εγώ. Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός. Προσπάθησε να ηρεμίσεις και δώσε χρόνο στον εαυτό σου να συνέλθει πλήρως. Η ζωή είναι μπροστά σου. Εύχομαι ολόψυχα τον επόμενο μήνα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για το κουράγιο που μου δίνετε. Ο γιστρος μου είπε να αρχίσω προσπάθεις μετλα την πρώτη μου περίοδε. Νιώθω ότι όλα θα πάνε καλά.Να στε δυνατές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!ειμαι καινουργια.εγω ειχα μια παλινδρομη κυηση τον νοεμβριο.Ημουν στην 6η εβδομαδα οταν απεβαλα και τον ιανουαριο ξαναεμεινα και τωρα ειμαι στον 7ο μηνα.μην στεναχωριεστε κουκλιτσες μου ολα θα πανε καλα να σκεφτεστε μονο θετικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

κοριτσια μπορειτε να με βοηθησετε οσες εχετε κανει εξετασεις θρομβοφιλιας και μετα ενσταση...???

τι γράφατε ως αιτια πανω στην ενσταση που καταθεσατε στο ικα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΟΛΙΣ ΓΡΑΦΤΗΚΑ. ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΤΥΧΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ.ΜΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ ΕΣΕΙΣ?ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΦΕΛΙΣΙΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΑΛΟΣΠΙΡ. ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ?Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΤΙΣ ΞΕΡΕΤΕ? :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...