Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


Recommended Posts

Μετά απο εξετάσεις εδειξαν θρομβοφίλια και την κορτιζόνη την παιρνω γιατι κάποια στιγμη είχα αυξημενα αντισωμάτα αντιφωσφολιπιδικου συνδρόμου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kali sas mera kai apo emena koritsia!Eimai k ego neo melos sthn pareoula sas kai to onoma mou einai Renia!!K ego eixa mia paromoia me esas empiria!!Stis 24 Martiou ematha gia thn egumosini kai dustuxos stis 15 Apriliou irthe to telos,dioti eixe pallindromisei!O giatros mou eixe pei na perimeno kanena 2mhno!ego eixa fovithei para polu k skeftomoun pos opoiadipote prospatheia tha me odigouse pali ekei!!Telika,tora k merikes meres exoume ksekinisei prospatheies!!Isa pou perase o enas minas!!!Mipos itan lathos mou pou den perimena ligo akoma?Tha xaro na diavaso th gnomi sas!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !! και εγω σις 2 απριλιου εκανα αποξυση λογω παλλινδρομης...ηπεριοδος ,οπυ ηρθε μετα απο 33 μερες δλδ στις 5 μαιου..την παρασκευη πηγα στο γιατρο ακι μου εγραψε καποιες εξετασεις να κανω και μου ειπε να ξαναρχισω προσπαθειες μετα απο τρεις μηνες απο τη αποξυση δλδ τελος ιουνιου αρχες ιουλιου..εγω παντωσ θα ακολουθησω τις οδηγιες του γιατρου...ευχομαι σε ολες μας με το καλο ενα υγιεστατο μωρακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι ένα μήνα μετά την απόξεση θα έχω πάλι ωοριξία και θα μπορώ να μείνω έγκυος. Αυτό που έχει σημασία , μου είπε είναι να έχεις ηρεμήσει.

Κορίτσια εγώ έχω καταλήξει ότι αν η εγκυμοσύνη είναι να πάει καλά θα πάει,κι αν είναι να στραβώσει θα στραβώσει.

Οπότε ας κάνουμε την προσευχή μας κι ας ελπίσουμε ότι δε θα μας ξανασυμβεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω στην ίδια κατηγορία είμαι. Θα συμβούλευα να περιμένετε το 2μηνο για να ξεκουραστεί η μήτρα και να επανέλθει το σώμα. εάν ο γιατρός είπε έτσι μην το διακινδυνεύετε. Ξέρω από ιδία πείρα ότι είναι δύσκολο να περιμένουμε, αλλά δεν θέλετε να εξασφαλίσετε μια 2η ασφαλή εγκυμοσύνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas paidia!! Ego pallindromh kuhsh epa8a stis 6.5 ebdomades!! Apoxesh egine to Sabbato pou perase me ligo aima kai pono (ligo pio poli apo periodou). Mporo na pw pos den ebala ta maura kai exo parei 8aros kai kouragio giati nomizo oti ola ginonte gia ena logo. O giatros mou den mou eipe gia extra eksetaseis alla edo sto forum akou gia 8rombofilia kai alles eksetaseis pou den exo akousei!! Autes tis eksetaseis se pioes periptoseis tis kanoume?? Kati allo.. ego emeina egkuos sto eido mina pou ekana salpigographia kai 8a h8ela na ma8o ean exo tis eidies pi8anotites na meino toso eukola egkuos stous epomenous mines??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΔΥΟ ΔΙΑΔΟΧΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ Η ΜΗΤΡΑ, ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΟΥΛΩΘΕΙ Η ΠΛΗΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΤΗΡΗΣΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ!

KOALALOU ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΑ ΑΙΤΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ; ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΓΩ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΚΥΗΣΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΕΓΚΥΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΘΕΩΡΗΘΗΚΕ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΝΟΝΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΠΛΗΡΕΣ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΘΕΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΑΥΞΗΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ.

ΓΜΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΠΛΗΡΗ ΕΛΕΓΧΟ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ( ΕΛΕΝΑ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ). ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα χαζεψα εγω, λιγο πιο πανω σου γραψα οτι εχουν περασει τρεις μηνες, ψεματα. Πεντε μηνες περασαν(15/12):ohmy::huh::blink: Δε το πιστευω οτι παρασανε 5 μηνες και ακομα δεν εχω μηνει εγκυος:angry: Τωρα θυμωσα και πεισμωσα μαζι, ποτε θα γινω δευτερομανα εγω? Εχτες πηγα στη γυναικολογο για ενα τεστ παπ και μπορω να σου πω οτι με ενθαρυνε αρκετα. Μου ειπε οτι καθε γυναικα θελει το χρονος της μεχρι να ερθει στα ισα της.... Επεισης μου ειπε οτι την προηγουμενη εβδομαδα ημουν στις γονιμες μερες και χαρηκα γιατι του δωσα και καταλαβε:lol: :laugh: :woohoo: Μακαρι Παναγια μου κανε το θαυμα σου να μεινουμε εγκυουλες οσες προσπαθουμε και να γεμισει η Ελλαδα μωρακια! Φιλακια πολλα:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bibibo έγραψε:

Να εισαι καλα bourique, να ξερεις οτι αν μεινω εγκυος αυτο το μηνα θα το λεω μπουρεκακι:)
χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!δεν παιζεσαι:laugh: :lol:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειχα μια παλίνδρομη κύηση τον δεκεμβρη..

και η πρωτη μου περίοδος ήταν του απρηλιου,περιεργο..

τι στεναχώρια πέρασα δεν λέγετε..βρε αυτον τον μήνα θα μου έρθει..βρε τον επόμενο..

ηρθε τελικά και εύχομαι να μην ξανάρθει!! στις 25/5 την περιμενω ..για να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Arian απιστευτο!!! Εγω εκανα την αποξυση 15/12 και μου ηρθε επομενη περιοδος στις 11 Ιανουαριου. Περιτο να σου πω οτι ειχα τρελλαθει και ειχα τρελλανει ολους τους αλλους γυρω μου. Πως αντεξες βρε κοριτσακι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχες σταθερή περίοδο πριν;; Εγώ δεν είχα ποτέ. ανά δίμηνο ή τρίμηνο. Απόξεση 28/09/08. Αίμα για ένα μήνα συνέχεια. Μετά 21/10, μετά 21/11, μετά 04/01/09 και μετά τίποτα. Με duphaston 30/03 και από τότε τίποτα. Επειδή κάνω τεστ ωορρηξίας, είδα ότι είχα ωορρηξία τώρα στις 12/05 και περιμένω να δω τα αποτελέσματα. Αλλά εγώ όπως είπα δεν είχα σταθερή περίδοδο λόγω προλακτίνης ούτε πρίν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια..πως άντεξα εγω το ξέρω,και οι άλλοι που ξέσπαγα πανω τους.

σταθερό κύκλο οχι δεν εχω.28,29,30 παίζετε.

μετα την απόξεση, πήρα κ αντισυλληπτικά υποτιθετε για να μην εχω αιμοραγια.

εν το μεταξύ οσο τα επερνα είχα αίμα κ αμέσως μωλις τελείωσαν, τελείωσε κ το αίμα για 4 μήνες.τα jasmine επερνα.

τωρα αν υποθέσουμε οτι ο κυκλος μου ειναι 30 μερες,εχω καθυστέρησή 1 μερα, αλλα δυστυχώς κανένα σύμπτωμα...:(

- tzifos..adiathetisa to prwi..:( :( :( :( :( :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!!! εχθές πηρα τις εξετάσεις και βγήκα θετική στο ουρεόπλασμα, ο γιατρός μου εδωσε αντιβίωση για 10 μερες, την rulid 300..μου και τον ρώτησα , μετα απο 10 μέρες να ξανακάνω την εξεταση για να δουμε αν εφυγε το μικρόβιο? και μου είπε ΟΧΙ...τιποτα να μην κάνεις ..ΤΕΛΟΣ..ξεκινάς μετά οποτε νιώσεις έτοιμη τις προσπάθειες..τι λέτε??

ευχομαι σε όλες μας γρήγορα να έρθει το μωράκι που τόσο θέλουμε κ να ειναι υγιέστατο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πάλι δεν τα κατάφερα από μόνη μου. Τι ωραία την πρώτη φορά που ήρθε έτσι, ούτε τεστ ωορρηξίας ούτε άγχος ούτε τίποτα. Ήταν ανάγκη να το χάσω;;; Τώρα άγχος, κύκλοι χωρίς περίοδο και τώρα που επιτέλους είχα ωορρηξία εχθές μου ήρθανε. Στεναχωριέμαι. Τελοσπάντων από σήμερα ξεκίνησα τα serpafar. Για να δούμε τι θα γίνει. Το δε αφεντικό μας, επειδή άνοιξαν επενδυτικά προγράμματα από το υπουργείο καλοκαιριάτικα μας είπε, όχι ευθέως ακόμα, ότι το καλοκαίρι γιοκ διακοπές. Όλα χάλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κσλημέρσ Μαρθα..μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου...ολα θα πανε καλα..θα δεις...τι να κανουμε..μας ετυχε...ολα για καποιο λογο γινονται..παρε τα χαπακια σου και θα δεις ολα θα φτιαξουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

matakiaefh Να ακούσεις τον γιατρό σου. Ξεκίνα τις προσπάθειες γλυκειά μου. Σου εύχομαι τα καλύτερα και πολύ γρήγορα να ακούσουμε νέα σου.

Martha1 μην στεναχωριέσαι όλα θα πάνε καλά.. Μόνο απέβαλε το άγχος...Και εγώ έχασα πριν από 1 μήνα περίπου ένα μωράκι... Τι να κάνουμε συμβαίνει πρέπει όμως να έχουμε θετική σκέψη.

Arian μην στεναχωριέσαι. Αν δεν έγινε αυτό τον μήνα θα γίνει τον επόμενο. Προχώρα και μην το βάζεις κάτω. Θα γίνεις σύντομα μανούλα !

Φιλάκια και καλή τύχη σε όλες μας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γίολαντα μου καλημερα!!

αυτο αποφασισα να κανω να εμπιστευομαι τον γιατρο μου και να μην ακουω αποδω και απο κει γιατι μπερδευομαι...

σε λιγες μερες τελειωνει η αντιβιωση,περιμενω και την δευτερη περιοδο γυρω στις 2-3 ιουνιου και μετα θα ξεκινησω παλι...

εσυ πως εισαι?ολα καλα? σου ηρθε η πρωτη περιοδος? οτι χρειαστεις εδω ειμαι..φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

matakiaefh έγραψε:

Γίολαντα μου καλημερα!!

αυτο αποφασισα να κανω να εμπιστευομαι τον γιατρο μου και να μην ακουω αποδω και απο κει γιατι μπερδευομαι...

σε λιγες μερες τελειωνει η αντιβιωση,περιμενω και την δευτερη περιοδο γυρω στις 2-3 ιουνιου και μετα θα ξεκινησω παλι...

εσυ πως εισαι?ολα καλα? σου ηρθε η πρωτη περιοδος? οτι χρειαστεις εδω ειμαι..φιλακια!!

Γειά σου κοριτσάκι γλυκό.

Φυσικά και να ακούσεις τον γιατρό σου και κανέναν άλλο αυτός σίγουρα ξέρει και το ιστορικό και εσένα προσωπικά. Όλα παίζουν ρόλο.

Άντε με το καλό να αρχίσουμε τις προσπάθειες γιατί περίπου την ίδια περίοδο θα ξεκινήσουμε.

Όσο για μένα είμαι καλύτερα.

Μου ήρθε η πρώτη περίοδος μετά την αποβολή και κράτησε σχεδόν 20 ημέρες. Πολύ "μαυρίλα". Όπως μου είπε ο γυναικολόγος απέβαλε ότι "κακό" υπήρχε στην μήτρα μου για αυτό και το μαύρο χρώμα. Τώρα λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω και εγώ και ελπίζω να πάνε όλα.

Εύχομαι να ανταλλάξουμε σύντομα την χαρούμενη εμπειρία της ζωής μας.

Σε φιλώ και ασφαλώς και για μένα ισχύει πως ότι χρειαστείς είμαι Stand By....

Να προσέχεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...