Μετάβαση σε περιεχόμενο

αυγουστιατικη βαφτιση


SIFOS

Recommended Posts

κοριτσια,

καλο μηνα να εχουμε ολες.

τελικα σημερα αποφασισαμε με τον αντρα μου να κανουμε τη βαφτιση της μικρης στη Ναξο τον αυγουστο, αλλα δεν εχω καθολου ιδεες ουτε για χρωματα ουτε για θεμα βαφτισης. ειμαι ανοιχτη λοιπον στις προτασεις σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sifos να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!

Εκτός απο πριγκίπισσες,νεραιδουλες κτλ θα σου πρότεινα να κάνεις κάτι πολυ φωτεινό(πχ αποχρώσεις πορτοκαλί-μπανανί).Ένα ωραίο θέμα θα ήαν μελισσούλες,λουλουδάκια,πεταλουδίτσες...

Επίσης θα μου άρεσε κάτι πολύχρωμο!

Εχεις σκεφτεί κάτι στο περίπου;Ή αν δεν έχεις σκεφτεί εσένα τι θα σου άρεσε να δεις σε μια βάφτιση;:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου ειναι σε νησι ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ...γιατι δε κανεις κατι νησιωτικο?

πχ τιρκουαζ με κοκκινες λεπτομερειες ,επισης ασχετο αλλα μ αρεσει πολυ και το κιτρινο με λιλα.

ετσι για να ξεφυγεις και λιγο απο τα τετριμενα ροζ και φουξ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SIFOS ο συνδυασμός κίτρινο με λιλά που σου προτείνει η mariah μου αρέσει πάρα πολύ! Κι εφόσον η βάφτιση θα γίνει σε νησί, σου προτείνω για το θέμα... γοργόνες!!

Η δική μας γαμοβάφτιση γίνεται σε 2 εβδομάδες ακριβώς και σαν θέμα έχει την πασχαλίτσα.

Με το καλόοοοοοοοο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον Ιουλιο που μας περασε παντρευτηκαμε στη Ναξο με τον καλο μου και μαλιστα εμεινα εγκυος τη νυχτα του γαμου (τι ελληνικη ταινια!) και γι'αυτο αποφασισαμε να κανουμε και τα βαφτισια εκει.ο γαμος μας ειχε καλοκαιρινο θεμα, ασπρο-γαλαζιο σα χρωματα και πολλους αστεριες παντου, στα προσκλητηρια, στις μπομπονιερες κλπ.θελω να κανω κατι ετσι καλοκαιρινο αλλα οχι παλι το ιδιο θεμα με το γαμο.ωστοσο να ειναι κατι θαλασσινο...απλα επειδη ειναι κοριτσι δεν ξερω πχ αν ταιριαζει τα χρωματα να ειναι γαλαζιο με κατι αλλο...σας επισυναπτω μερικες φωτο απο ενα μικρο ψαξιμο που εκανα να μου πειτε γνωμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η προηγουμενη ειναι μπομπονιερα κουτακι αλλα δεν ξερω αν πρεπει να βαλω παλι αστεριες.υπαρχει κ αυτη... σκεφτομαι το παπουτσακι κ σε αυτα τα χρωματα, που ειναι ναυτικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου ημέρα κοπέλα μου και με το καλό η βάφτιση της γοργονίτσας σου! Μου άρεσε πάρα πολύ η μπουμπουνιέρα-κουτάκι! Σαν χρώματα εγώ θα σου πρότεινα ανοιχτό κίτρινο σε συνδυασμό με σομόν-λιλά και σαν σχεδιάκια... γοργονίτσες και ψαράκια, αφού θα είναι νησιώτικη βάπτιση! Πολύ ρομαντικό πάντως το ότι έπιασες την κορούλα σου τη νύχτα του γάμου! Μπράβο σου κούκλα μου! Να τη χαίρεσαι πάντα κι ό,τι αποφασίσεις, έχει τις θερμότερες ευχές μου! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SIFOS έγραψε:

τα βαζακια 093126dbc860b4701f198ef250ea25b2.jpg

Μ'αρεσουν πολυ αυτα τα βαζακια και γενικα οτι εχει να κανει με ναυτικο... κι'εμας το θεμα μας ναυτικο θα ειναι...

Εχεις καμια σχεση με τη Ναξο; Εχω τους κουμπαρους μου που μενουν στον Απολλωνα...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο εκει ειμαι, η μητερα μου δηλαδη αλλα παω καθε καλοκαιρι.ειμαστε απο απειρανθο και μενουμε μουτσουνα αν ξερεις, εκει καναμε το γαμο.

για πες λεπτομεριες για τη δικη σας βαφτιση.τι θεμα εχετε και το χρωματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SIFOS έγραψε:

απο εκει ειμαι, η μητερα μου δηλαδη αλλα παω καθε καλοκαιρι.ειμαστε απο απειρανθο και μενουμε μουτσουνα αν ξερεις, εκει καναμε το γαμο.

για πες λεπτομεριες για τη δικη σας βαφτιση.τι θεμα εχετε και το χρωματα;

Την ξερω την Μουτσουνα... εχω και γνωστους που μενουν στις Εγγαρες (αυτος που εχει τα οπτικα στη χωρα) μονιμα, και οι κουμπαροι μου στον Απολλωνα επισης μονιμα...

Για την βαπτιση εχω ανοιξει θεμα "πηραμε τα προσκλητηρια" αν θες να δεις... τα χρωματα του θεματος ειναι το λευκο και το μπλε navy... επειδη εχω αγορακι παντου υπαρχει και ενα καραβακι... στα προσκλητηρια, στις μπομπονιερες σαν μπρελοκ, στα ρουχα του μωρου (αγκυρα), μεχρι και στην τουρτα (θα κανουμε μαζι και τα γεννεθλια του). Η βαπτιση ειναι τον ιουνιο και θα βαλω φωτο μετα να δειτε...:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΦΟΣ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ Ε? ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ! ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΔΕΙΞΕΣ ΟΠΟΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΘΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕΙ! ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΝΑΞΟ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΛΟΤΙ ΑΛΛΑ ΟΛΕΣ ΟΛΕΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ! ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΣΤΟ ΝΗΣΙ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΟΓΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑΞΙΔΙΑ! ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΛΕΩ! ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΦΤΙΣΗ!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SIFOS να σου ζησει το καλο η και με βαφτιση!!

μου αρεσσν παρα πολυ τα βαζακια και το δευτερο προσκλητηριο πιο πολυ με το ψαρακι αλλα και το πρωτο ειναι αρκετα πρωτοτυπο!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου φιλη τι κανεις? εψαξα και βρηκα και εγω δειγμα μπομπονιερες και στην στελνω μπας και μπορεσω να βοηθησω και εγω λιγο...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sifos κι εμενα μ αρεσουν τα βαζακια.

ειδες τι ωραιος συνδιασμος τελικα ειναι το τιρκουαζ με το κοκκινο?(δεξι βαζακι)

τωρα γουστα ειναι αυτα αλλα εγω το βρισκω πολυ διαφορετικο.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ρωτησα τιμες για τα βαζακια που αρεσαν στις περισσοτερες απο εσας και τα εχουν 4,5 ευρω τη μια, τιμη απαγορευτικη για το πορτοφαλι μας...οποτε απορριπτονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...