Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν της αρέσουν τα φρούτα, τί κάνουμε ;


Recommended Posts

Καλησπέρα. Η μπέμπα μου είναι 6 μηνών και κάτι και θηλάζει αποκλειστικά. Πριν 2 βδομάδες ξεκινήσαμε με ρυζάλευρο το οποίο το έφαγε αμέσως, με ευκολία, και για μια εβδομάδα. Την 2η εβδομάδα ξεκίνησα με μήλο,με μήλο-αχλάδι και εν συνεχεία με μήλο-αχλάδι-μπανάνα. Κάποιες μέρες έτρωγε αρκετές κουταλίτσες, π.χ. 10 και κάποιες άλλες καθόλου.Δείχνει ότι δεν της αρέσει η γεύση, έχει το στόμα ερμητικά κλειστό και νευριάζει. Χθές και σήμερα ανακάτεψα 50ml ρυζάλευρο και ένα πολτοποιημένο μήλο, σήμερα το έγαφε όλο αλλά κάναμε 40 λεπτά. Σας έχει τύχει; Τί κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ARSIS!!

και εμεις ετσι στην αρχη..και οταν βαλαμε το πορτοκαλι ακομα χειροτερα..

δωστης χρονο να το μαθει και εγω τουλαχιστον στην αρχη μεχρι να μαθει την γευση της εβαζα συνεχεια ρυζαλευρο μετα σιγα σιγα και πιο λιγο..

δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα παρα μονο υπομονη..

θυμαμαι οταν ειχα αρχισει τις φρουτοκρεμες και ειχα βαλει και εγω ενα θεμα με αυτην την απορια και καποια κοριτσια μου ειχαν απαντησεις..διαβασε το αν θες..παντως απο λιγο λιγο καθε μερα θα το συνιθησει σιγα σιγα!!

http://mammyland.com/index.php?option=c ... 5&id=77417

φιλακια και καλη συνεχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...