Μετάβαση σε περιεχόμενο

7η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ || 10-5-2009


Crazy

Recommended Posts

geia sas karitsakia moy... tha htela poly na eimai mazi sas alla opos k eseis katalabainetai den tha to riskaro..makari na pane ola kala k apo synanthseis kala na hmaste tha kanoume polles akomh....ena megalo efxaristo se oses mou symparastekonte aytes tis meres k sas efxomai olpsixa kala na perasete.... filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 193
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάρα μου, μη μου αγχώνεσαι!

Θα σου βάλουμε μεν απουσία :P, αλλά αφού είναι για καλό σκοπό, δεν πειράζει!! :laugh:

Να πάνε όλα καλά, να'σαι καλά εσύ και το νινάκι σου κι από συναντήσεις, άλλο τίποτα!! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λινα μου μην ανχωνεσαι κοπελα μου ολα καλα θα πανε, μακαρι ολα τα ανχη να ηταν για τοσο χαρουμενα πραγματα, ηρεμησε και ετοιμασου για την επομενη συναντηση μας που θα αρχισει να φουσκωνει και η κοιλιτσα σου χαχα φιλια πολλαααααααα:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μαρινακι και να ησουν η μονη που χανεσαι καλα θα ηταν εμεις ακομα δεν εχουμε κατασταλαξει με τη θα ερθουμε αν το κανουμε με το αυτοκινητο η με τη συγκοινωνια θα δουμε.Δημητρουλα οταν λες διπλα ποσο διπλα ειναι κανεις ενα τσακ και πας (α καλα δεν ξερω που θα βρεθουμε).χαχα!

Επισης αυτο που ηθελα να ρωτησω για να ξερουμε ρε παιδι μου ποσα χρηματα να κραταμε εχει μεσα παιχνιδια με χρηματα η απλες κουνιες , ενοοω ειναι κατι σαν το allou fun park η καποιο απλο παρκο . Για ναξερω τι χρηματα θα μου φαει ο Σταυραρκας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε εσεις ολο αποριες ειστε!:P Δεν εχετε διαβασει τιποτα απο αυτα που βαζουμε!:blink: Λοιπον αρχιζω:

Το συγκεκριμένο πάρκο αποτελεί κέντρο διασκέδασης και αναψυχής. Πρόσφατα, στο χώρο εγκαινιάστηκε και λειτουργεί ήδη, πρότυπη παιδική χαρά, μεγάλης δυναμικότητας. Ο χώρος της παιδικής χαράς καλύπτει συνολικά 13 στρέμματα από τα οποία τα 6 στρέμματα είναι οι εγκαταστάσεις της παιδικής χαράς και τα υπόλοιπα είναι καλυμμένα από πράσινο ποικίλου ύψους και είδους.

Πρότυπος Δημοτικός Παιδότοπος

Η παιδική χαρά του Πάρκου αποτελεί τον μεγαλύτερο παιδότοπο στην Ελλάδα. Μπορεί να φιλοξενήσει ταυτόχρονα 1.400 παιδιά ηλικίας από 2 έως 12 ετών και διαθέτει πρότυπα, δημιουργικά και ασφαλή σύνολα παιχνιδοκατασκευών, όλα κατασκευασμένα σύμφωνα με τις κοινοτικές οδηγίες και υπάρχει πρόβλεψη για τα παιδιά με ειδικές ανάγκες.

Στον παιδότοπο δεσπόζει ένα μεγάλο όργανο έκτασης 1.000 τετραγωνικών μέτρων, που διαθέτει τσουλήθρες, πατάρια και επιτρέπει την πρόσβαση μέσω ραμπών και τριγωνικών σκαλών με λαβές, ώστε να διευκολύνονται παιδιά με αναπηρίες.

Το δάπεδο γύρω από τα παιχνίδια είναι από ελαστικό καουτσούκ, ώστε σε περίπτωση πτώσης οι μικροί επισκέπτες να μην τραυματίζονται, ενώ σε κάποια παιχνίδια όπου στον περιβάλλοντα χώρο δεν μπορεί να τοποθετηθεί ελαστικό δάπεδο, στρώθηκε ποταμίσια άμμος, υλικό που μπορεί να απορροφά τους κραδασμούς. Εκτός από κούνιες, τραμπάλες και τα υπόλοιπα γνωστά παιχνίδια, έχουν στηθεί θεματικά κάστρα, πύργοι και καράβια.

Ο χώρος διακρίνεται σε έξι τμήματα: ένα με παιχνίδια που απευθύνονται σε νήπια 2- 5 ετών, ένα για παιδιά μέχρι 12 ετών, ένα για περίπατο, μια έκταση για αθλοπαιδιές με υπαίθρια όργανα γυμναστικής και γήπεδα mini soccer και καλαθοσφαίρισης, ξύλινο αμφιθέατρο 80 θέσεων όπου θα διοργανώνονται πολιτιστικές εκδηλώσεις και καντίνα απ’ όπου οι γονείς έχουν τη δυνατότητα να επιβλέπουν τα παιδιά τους.

Με το πάρκο αυτό υλοποιήθηκε η πρόταση της ΜΚΟ «ΙΛΙSOS» για μία δράση για παιδιά. Η ΜΚΟ «ΙΛΙSOS» είχε προτείνει εξαρχής να χαρούν τα παιδιά έναν από τους ελάχιστους πράσινους και ήσυχους χώρους της παραλιακής ζώνης.

ΑΚΟΜΑ:

Το πάρκο παραμένει όλες τις ώρες ανοιχτό και υπάρχουν διάδρομοι για ποδήλατο και περίπατο.

Η παιδική χαρά λειτουργεί από Δευτέρα έως Παρασκευή από τις 7.30 π.μ.- 10 μ.μ. και τα Σαββατοκύριακα από τις 9.30 π.μ. έως τις 10 μ.μ. και η είσοδος είναι δωρεάν.

Στο πάρκο γίνονται συχνές πεζές περιπολίες από τη Δημοτική Αστυνομία του Παλαιού Φαλήρου.

Η πρόσβαση στα ζώα στην παιδική χαρά είναι απαγορευμένη.

Το Παλαιό Φάληρο έχει έκταση 4.800 στρέμματα και καλύπτεται από πράσινο 85 στρεμμάτων περίπου συμπεριλαμβανομένων πάρκων, αλσυλλίων, παρτεριών, παιδικών χαρών, νησίδων.

Το πιο σημαντικό πάρκο του Δήμου είναι το Πάρκο Φλοίσβου που βρίσκεται στην παραλιακή ζώνη του Δήμου στη λεωφόρο Ποσειδώνος. Στο χώρο του πάρκου λειτουργεί ο μεγαλύτερος παιδότοπος στην Ελλάδα.

Λοιπόν ειναι το Τροκαντερό οπου εκει εχει και φανάρι. Κάνοντας αριστερά ειναι το παρκιν που λεω, επισης εκει ειναι και το θωρηκτό του ΑΒΕΡΩΦ. Αφού παρκάρετε στο Τροκαντερό θα συνεχίσετε περπατώντας προς Γλυφάδα περνώντας μέσα από το Πάρκο παλαιού ΦΑΛΗΡΟΥ και μετά ειναι το πάρκο φλοίσβου.όλα αυτα ειναι κολλητά.Το ένα δίπλα στο άλλο. Δείτε και στο χάρτη για να προσανατολιστείτε!Αν έρθετε με το τραμ είπαμε στάση Πάρκο φλοίσβου!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pink έγραψε:

crazy έγραψε:

ρουλακι με μπερδεψες,η φανη ειμαι,δεν πειραζει,λογικο ειναι!:kiss:[/quote:3oqbbrmb]

:blink::unsure::dry::S

Πάει... τα πρώτα σημάδια άρχισαν να εμφανίζονται...

Η θεία γερναααααει.... :(:angry::ohmy: :silly: :lol::P

Συγγνώμη Φανούλα μου!! :blush::):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μππαραβο ρε δημητρουλα τη καλο κοριτσι που εισαι εκανα βλακεια ειχα το χαρτη στο δορυφορο και δνε εβλεπα τιποτα θα το δειξω στον αντρα μου να κανονισουμε και με τη θα ερθουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίνα μου, πολύ θα ήθελα να σε γνωρίσω!! Αλλά αν πρέπει να καθήσεις για το καλό του μωρού.. να καθήσεις!! Άλλωστε απ'ότι βλέπω εδώ ήταν να μην γίνει η πρώτη συνάντηση! Όπως βλέπεις τίποτα δεν μας σταματά!! :laugh:

Με το καλό στην επόμενη συνάντηση!! ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑ!!!!:) :) :) :) :) ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΛΑ!!!?? ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ?? ΕΚΤΟΣ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕΣΑ ΜΕΤΑ ΣΥΖΥΓΟΥ ΚΑΙ ΤΕΚΝΟΥ ΒΕΒΑΙΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣ!!! ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑΔΩ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ !! ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΓΛΥΚΑ!!!!;) ;) ;) ::kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DORA1 έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑ!!!!:) :) :) :) :) ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΛΑ!!!?? ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ?? ΕΚΤΟΣ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕΣΑ ΜΕΤΑ ΣΥΖΥΓΟΥ ΚΑΙ ΤΕΚΝΟΥ ΒΕΒΑΙΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣ!!! ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑΔΩ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ !! ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΓΛΥΚΑ!!!!;) ;) ;) ::kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Μαρια εκδρομουλα διαβαζω η οχι; θα μεινεις πολυ στο χωριο; καλα να περασετε και μαζεψτε λιγο καθαρο αερα και για μας!!! φιλακια...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω θα ερχομουνα αλλα σημερα προεκυψε κατι που δυστυχως δεν μπορω να το αποφυγω και να το γλιτωσω και τελικα δεν θα μπορεσω να ερθω:( :( :( :( :( :( :( :(

αμαν γιατι ολα να συνβαινουν τελευταια στιγμη?????:angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω θα ερθω αλλα καθυστερημενα γιατι ο αντρας μου θα δει τη φορμουλα και μετα θα φυγουμε υπολογιζω γυρω στις 5 να φυγουμε απο δω οποτε θα συναντθουμε στη καφετερεια .Δημητρα εκει παλια ηταν το ροντεο; ξερεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ Η ΣΤΕΙΣΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣΙΝΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙ.....ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑΑΑΑ ΧΙΧΙ.....

ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΙΝΑΙ.....ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΟΝΗΡΟ ΘΥΛΗΚΟ ΚΑΤΕΡΓΑΡΑ ΓΥΝΑΙΚΑ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕΕΕΕΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νεα δεδομενα :απο το μεσημερακι ο Σταρος παραπονιοταν για τη κοιλιτσα του δεν μπορω να πω οτι εκανε διαρροια αλλα δεν ειναι και πολυ καλες οι κενωσεις του ευτυχως πυρετο δενεχει πιστευω να ειναι κατι παροδικο η απο τους πολλους χυμους που πινει αν όλα πανε καλα θα ερθουμε αλλιως αλλη φορα .Και ο φουτκαρας το περιμενει τοσο πολυ .Παντως αυριο δεν θα το στειλω σχολειο να κατσει να ξεκουραστει ειναι σε καθημετρινη βαση όλη μερα στο ποδι,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα τωρα διαβασα για την συναντηση και ελπιζω να μην ειναι πολυ αργα θελουμε και μεις να ρθουμε μαζι με τον αντρα μου και τον μπεμπη μας για να σας γνωριζουμε και απο κοντα επιτελους :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...